s
Ηλιακή επιστροφή - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 81 to 90 of 134
  1. #81
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει στην ερμηνεια ηλιακης.Στον 11ο ηλιακο οικο(ακμη υδροχοου)που αντιστοιχει στο 7ογενεθλιο οικο,βρισκεται ο ηλιακος ποσειδωνας.Ο 12ος ηλιακος (ακμη ιχθειων με ουρανο) η ακμη του βρισκεται στον 9ο γενεθλιο οικο(ποσειδωνας στους ιχθεις).Υπαρχει αμοιβαια υποδοχη μεταξυ 11ου +12ου ηλιακου οικου.Με προβληματισε ο ουρανος του 12ου ηλιακου που πεφτει στον 7ο γενεθλιο οικο.Οι οψεις που κανει ο ουρανος ειναι θετικες και υπαρχουν και καποιες οψεις που κανει και στο γενεθλιο χαρτη. Επισης η ακμη του 7ου ηλιακου πεφτει στον 4ο γενεθλιο,και η ακμη του 4ου ηλιακου στον 12ο γενεθλιο.Δεν ξερω αλλα με ανησυχει που ο 7ος και ο 4ος συνδεονται με τον ηλιακο 12ο γιατι πολλα εχω διαβασει για αυτον.Τι μπορει να σημαινει?

  2. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    893

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Καταρχάς θα ήθελα να επισημάνω ότι η Ηλιακή επιστροφή είναι ένα από τα προγνωστικά συστήματα και δεν μελετάται μόνη της αλλά σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα. Αν την απομονώσουμε μπορεί εύκολα να παραπλανηθούμε στις προβλέψεις μας

    Η ακμή του 11ου στον Υδροχόο δείχνει κοινωνικότητα και ανάγκη για κοινούς στόχους με φίλους και ομάδες . Με κυβερνήτη τον Ουρανό στον 12ο νομίζω ότι θα υπάρχουν απροσδόκητες διαμάχες , αν όμως οι όψεις που κάνει είναι θετικές, όπως λες, μπορεί να υπάρξει αίσιο τέλος. Τώρα ο 11ος ετήσιος 7ο γενέθλιο θα μπορούσε να δείχνει σχέδια για γάμο ή συνεργασίες. Η ύπαρξη του Ποσειδώνα εδώ, αν έχει και αρνητικές όψεις , προδιαθέτει για σύγχυση, εξαπάτηση αλλά ίσως και εξιδανίκευση καταστάσεων σε σχέση με φίλους, συνεργάτες….
    Ο 12ος ετήσιος στον 9ο γενέθλιο μπορεί να σημαίνει ανησυχίες ή δοκιμασίες σε θέματα που σημειοδοτεί ο 9ος όπως εκπαιδευτικά, σχολείο /πανεπιστήμιο/ σπουδές γενικότερα. Μπορεί και προβλήματα δικαστικά ή με συγγενείς εξ αγχιστείας. Και επειδή η ακμή του είναι στο ζώδιο του Ιχθύ μπορεί απλά να δείχνει μια ανάγκη να ξεφύγεις από την καθημερινότητα μέσω ενός ταξιδιού.
    Τώρα ο ετήσιος 7ος στον γενέθλιο 4ο μπορεί ανάμεσα στα αλλά να δείξει γάμο , συγκατοίκηση αλλά και συνεργασία για επιχείρηση ή ακόμα και τακτοποίηση ακίνητης περιουσίας. Τέλος ο ετήσιος 4ος στον γενέθλιο 12ο , κάποια προβλήματα σε σχέση με το σπίτι.
    Όλα αυτά είναι ενδείξεις που μπορούν να επιβεβαιωθούν ή όχι, μόνο σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα προγνωστικά.

    Ευχαριστώ και καλό βράδυ:bigsmile:

  3. #83
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για την εκτενη απαντηση σας!!Να ειστε καλα και καλο ξημερωμα!ευχαριστω πολυVerneigung

  4. #84
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Νάντια
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    5

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Γεια σας,

    θα ήθελα να εκφράσω κι εγω μια απορία πάνω στην ηλιακή μου επιστροφή, φυσικά διάβασα πως μελετάται πάντα συνδυαστικά με άλλα συστήματα πρόγνωσης οπότε δεν αποσκοπώ σε μια ακριβή πρόβλεψη, αλλά στο να κατευθύνω σωστά τη σκέψη μου.
    Λοιπόν, στο χάρτη αυτό έχω τον άρη στην 29 μοίρα στον καρκίνο και στον 3ο οίκο. Η αρνητική ερμηνεία που μου έρχεται στο μυαλό είναι οτι μπορεί να σημαίνει ατύχημα σε κάποια μετακίνηση. Επειδή όμως βλέπω οτι ο άρης της ηλιακής επιστροφής κάνει εξάγωνο με τους γεννέθλιους, ήλιο και κρόνο θα μπορούσε να σημαίνει ίσως απλά πολλές μετακινήσεις και ταξίδια ή ακόμα και αλλαγή κατοικίας επειδή βρίσκεται στο συγκεκριμένο ζώδιο?
    Έδωσα σημασία σε αυτή την όψη επειδή είναι στην 29η μοίρα και ίσως να της έχω δώσει μεγαλύτερη σημασία απο οτι θα έπρεπε...οπότε περιμένω τα σχόλια σας.
    Πάντως για αρκετό καιρό διάβαζα άρθρα χωρίς να μπω στη διαδικασία να γράψω ένα σχόλιο ή να ρωτήσω κάτι, κατάλαβα οτι τελικά αυτό είναι λάθος γιατί έτσι μπορεί να καταλήγω σε λάθος συμπεράσματα.

    Ευχαριστώ.

  5. #85

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Κι εγω ψαχνομαι με την ηλιακη επιστροφη!!!! Δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη ακομα αλλα στην περιπτωση που αναφερεις θα κοιτουσα ακομα ποιον οικο της ηλιακης κυβερνα ο αρης καθως και σε ποιον γενεθλιο οικο βρισκεται ο τριτος οικος της ηλιακης.

  6. #86

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Καλησπερα ! Αγαπητε Αριμαν καταρχην γιατι ανησυχεις μονο και μονο επειδη υπαρχει ο Αρης στην 29 η μοιρα του Καρκινου ? Για να υπαρχουν ατυχηματα πρεπει να υπαρχουν δυσμενεις οψεις με πλανητες και αυτοι οι πλανητες να ειναι τοποθετημενοι σε οικους που να μπορουν να δειξουν καποιο ατυχημα. Δυσμενεις οψεις του Αρη με ερμη ,ουρανο και κρονο (ακομα και με τους ηλιου και σεληνη γιατι δειχνει βιασυνη,εγωισμο ,τεντωμενα νευρα πραγματα που μπορουν να οδηγησουν σε ενα ατυχημα) και οι πλανητες αυτοι να ειναι τοποθετημενοι η να κυβερνουν οικους οπως ο 3ος που αναφερεις,ο 9ος ,ο 8ος και ο 12ος.

    Για μενα ο Αρης στην τελευταια μοιρα του Καρκινου βρισκεται ακομα σε πτωση και οι θετικες οψει ς με τον ηλιο και τον κρονο ισως τον ξεμουχλιασουν προσφερωντας του ευκαιριες για μικρες μετακινησεις και ταξιδια. Για μενα ο Αρης εδω δεν δηλωνει σωνει και ντε καποιο ατυχημα αλλα μαλλον συχνοτητα μετακινησεων κατι που ο Αρης σε πτωση στο ζωδιο του Καρκινου εστω και στην τελευταια μοιρα δεν φαινεται να του καλαρεσει.

    Φυσικα πρεπει να κοιταξεις ,ποιος ειναι ο κυβερνητης του 3ου και ποιον οικο κυβερνα ο αρης γι ανα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα γιατι συμβαινουν αυτες οι μετακινησεις (θα μπορουσε επισης οτιδηποτε αλλο αφου ο 3ος εχει να κανει και με την επικοινωνια,με τα γραπτα και τις συγγενικες,αδερφικες και γειτονικες μας σχεσεις ).

  7. #87
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Νάντια
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    5

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Αγαπητή ktisila κοίταξα αυτά που μου επισήμανες, έτσι βλέπω οτι ο άρης κυβερνά τον 12ο οίκο της ηλιακής επιστροφής, το οποίο μόνο αρνητικό μου ακούγεται και επίσης οτι ο 3ος της ηλιακής επιστροφής βρίσκεται πάνω στον 9ο γεννέθλιο οίκο (αυτό δυστυχώς δε μου λέει τίποτα).
    Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι αν όντως επειδή ο άρης βρίσκεται στην 29η μοίρα είναι δυνατό να προκαλέσει κάποιο σημαντικό γεγονός ( αν βέβαια αυτό φαίνεται και με άλλες μεθόδους, όπως συχνά αναφέρουν τα πιο έμπειρα μέλη), αλλά τώρα εγώ στέκομαι μόνο στην ηλιακή επιστροφή γιατί θα ήθελα πρώτα να κατανοήσω σωστά κάποια πράγματα σχετικά με αυτή.
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου.

  8. #88
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Νάντια
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    5

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Αγαπητή hattie23 μου έλυσες κάποιες βασικές απορίες με την απάντηση σου, δυστυχώς την είδα αφού είχα γράψει την απάντηση μου στην οποία αναφέρω πάλι την 29η μοίρα. Έχεις δίκιο οτι δεν έδωσα καμία σημασία στο γεγονός οτι ο άρης είναι σε πτώση στο συγκεκριμένο ζώδιο, όπως και τους άλλους παράγοντες που αναφέρεις.
    Πάντως με βοήθησες αρκετά, θα προσπαθήσω να μελετήσω με μεγαλύτερη προσοχή κάποια πράγματα στο χάρτη μου.
    σ' ευχαριστώ πολύ

  9. #89

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Κοιτα αυτο που εχω εγω ως κανονα ειναι οτι κανενας οικος δεν αντιπροσωπευει κατι μονο κακο ή καλο καθως επισης και μια ενδειξη απο μονη της δεν φερνει αποτελεσμα. Αυτο που θελω να πω ειναι πως ο 12 οικος αντιστοιχει σε πολλα πραγματα και το οτι ο αρης απο βρισκεται στην 29η του καρκινου σιγουρα απο μονο του δεν λεει κατι. Οσο για τον ενατο μπορει να δειχνει ταξιδι για νομικα θεματα ή κατι σχετικο με το εξωτερικο, ο δωδεκατος απ'οτι ξερω δεν ειναι υποχρεωτικα κατι κακο, μπορει να δειχνει απομονωση ή κατι κρυφο.
    Εχω μια απορια γιατι σου ηρθε κατ'ευθειαν το ατυχημα?

  10. #90
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Νάντια
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    5

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Συνήθως ο νους μας πάει πάντα πρώτα στο κακό... τι να πω σκέφτηκα οτι ο άρης συνδέεται με βιασύνη, ατυχήματα, δράση κλπ, πάντως δεν είναι η μοναδική ερμηνεία που σκέφτηκα με τις λίγες γνώσεις που διαθέτω.
    Το θεώρησα πάντως σαν μια ευκαιρία για να ξεκολλήσω λίγο τη σκέψη μου απο αυτά τα λίγα που ανέφερα και να το πάω ένα βήμα πιο πέρα, ευτυχώς με τις απαντήσεις σας μου δώσατε να καταλάβω και κάποιους άλλους παράγοντες που θα έπρεπε να είχα μελετήσει.

 

 
Page 9 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads