s
Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Σας αρέσει το myHoroscope;

Voters
555. You may not vote on this poll
  • Είναι Πολύ καλό

    371 66.85%
  • Είναι Καλό

    151 27.21%
  • Είναι Μέτριο

    11 1.98%
  • Είναι Κακό

    0 0%
  • Έχει ελλείψεις

    16 2.88%
  • Είναι αδιάφορο

    6 1.08%
Page 8 of 17 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 71 to 80 of 164
  1. #71

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Ψάξτε μέσα στην ψυχή σας εκεί θα βρειτε τις απάντησης που θα σας κάνουν καλύτερους ψάξτε το παρελθόν δημιουργήστε στο παρόν και ατενίστε το μέλλων

  2. #72
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    25

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Μου αρεσει να διαβαζω τα αρθρα.Δεν με ενδιαφερουν τα χωρις ουσια κολακευτικα για τους συγγραφεις σχολια που ακολουθουν.Επισης θα προτιμουσα να λειπουν φαταλιστικου τυπου πληροφοριες-προβλεψεις με ανατριχιαστικες λεπτομερειες(απο εξαιρετο κατα τα αλλα ερευνητη).Κατι αλλο,οι μισες απο τις ερωτησεις που εκανα βγηκαν off topic.Στις υπολοιπες μου απαντησε μονο η κ. Σιμου(ευχαριστω).Να προσθεσω οτι ολα τα αρθρα και τα σχολια νομιζω οτι γραφτηκαν πριν 1-2 χρονια.Αρα ποιος να προσεξει τους δικους μου προβληματισμους.Θα μπορουσα να πω κι αλλα....Γι αυτο παρακολουθω το Forum του Αstrodienst που ειναι ολοζωντανο.

  3. #73
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Αγαπητή marianina,

    α)Υπάρχουν επισημασμένα σε κάθε ενότητα ώστε να ξέρουμε τι μπορουμε να ρωτήσουμε και πού.Αν δεν μπήκατε στον κόπο να τα διαβάσετε φοβάμαι πως πιθανότατα τα πόστ σας δεν τηρουσαν τους όρους και συνεπώς μεταφέρθηκαν.
    β) Τα αρθρα όπως μπορείτε να δείτε και στην κεντρική σελίδα ανανεώνονται καθε βδομαδα καθώς προστίθενται νέα.Μηπως διαβάσατε μονο τα παλιά αρθρα;
    γ) Κανενα άρθρο με ακραίες απόψεις δεν φιλοξενείται στο σάιτ μας.Από κει και πέρα πάντα σημειώνεται και στους όρους χρήσης ότι πρόκειται για προσωπική αποψη και έρευνα του εκάστοτε συγγραφέα.
    δ)τα σχόλια κάτω απο άρθρα επιτρέπουν στα μέλη να εκφράζουν την άποψη τους πανω στο κάθε άρθρο, θετική η αρνητική και δίδεται η δυνατότητα στον συγγραφέα επίσης να υποστηρίξει την άποψη του.Δημοκρατία δηλαδή. :bigsmile:
    ε) Οι ερωτήσεις απαντώνται αναλογα με την ενότητα από όσα μέλη ή συνεργάτες όταν βρεθεί χρόνος και εφόσον υπάρχει η γνώση -αν πρόκειται για μέλη. Αρα χρειάζεται λίγο υπομονή.

    Τέλος, ο καθένας επιλέγει ποιά σελίδα τον εκφράζει, ειναι δικαίωμα του.:bigsmile:

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #74
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Quote Originally Posted by Marianina View Post
    Γι αυτο παρακολουθω το Forum του Αstrodienst που ειναι ολοζωντανο.
    Το Astrodienst είναι ξενόγλωσσο forum και απευθύνεται σε άτομα που γνωρίζουν τη γλώσσα αρκετά καλά για να επικοινωνήσουν σε αυτή γραπτά.. Σε ένα νέο μέλος δείχνει ολοζώντανο, καθώς είναι νέο forum (υπάρχει μόλις λίγους μήνες) και ό,τι δημοσιεύεται είναι επόμενο να είναι καινούριο.

    Το myhoroscope υπάρχει ήδη πάνω από ένα χρόνο και είναι αυτή τη στιγμή το πιο γνωστό site στον ελληνικό χώρο της αστρολογίας. Περιέχει πάρα πολλά άρθρα πάνω σε πληθώρα θεμάτων της αστρολογίας. Παλιότερα ένα μέλος μπορούσε να πλοηγηθεί μέσα στο site μόνο τα άρθρα της πρώτης σελίδας, τις νέες δημοσιεύσεις και την αναζήτηση. Με τον τρόπο αυτό χρειαζόταν κανείς πολύ καιρό για να διαβάσει όλα μας τα άρθρα, αλλά παράλληλα όλα τα άρθρα του φαίνονται καινούρια.

    Πριν από λίγο καιρό με την αναβάθμιση του site εμφανίζονται πλέον στην πρώτη σελίδα και αναφορές στη Βιβλιοθήκη μας. Τα άρθρα αυτά μπορεί να μην είναι τωρινά, αλλά η αξία τους παραμένει και πολλές φορές μπορεί κανείς να ξεκινήσει μία νέα συζήτηση γι' αυτά. Για ένα νέο μέλος, η βιβλιοθήκη είναι ίσως το καλύτερο μέρος να ξεκινήσει, για να δει τι έχει δημοσιευτεί στο site και να μπει στο κλίμα της επικοινωνίας που υπάρχει σε αυτό το χώρο...

    Πάντως για να είμαστε ειλικρινείς τα περισσότερα νέα μέλη στα forum αστρολογίας δείχνουν να γίνονται μέλη:

    α. για να μάθουν λίγο αστρολογία
    β. για να ρωτήσουν για τα προσωπικά τους

    Πολύ λίγοι έχουν την υπομονή να μελετήσουν μόνοι τους σιγά σιγά και να μάθουν λίγο λίγο αυτό που ζητάνε...

    Η θέση των παλαιότερων μελών απέναντι σε αυτά τα ερωτήματα είναι αρκετά λεπτή. Τα μέλη μας δεν είναι επαγγελματίες αστρολόγοι. Συνεπώς η άποψη τους μπορεί να είναι η άποψη ενός ερασιτέχνη που έχει διαβάσει. Παρόλα αυτά πρέπει να πω ότι προσωπικά έχω απαντήσει σε ερωτήσεις μελών που αφορούσαν τα προσωπικά τους. Το αποτέλεσμα ήταν:

    α. Να δεχτώ τις επόμενες ημέρες πληθώρα προσωπικών μηνυμάτων που ζητούσαν κι αυτά προβλέψεις ή ακόμα και προσωπικά ραντεβού
    β. Να δεχτώ διαμαρτυρίες από άλλα μέλη ότι κακώς απαντώ, γιατί πιθανόν να παρασύρω μέλη να πιστεύουν κάτι για τις σχέσεις τους ή τη ζωή τους που να μην είναι σωστό.

    Η θέση μας λοιπόν απέναντι σε όλα τα νέα μέλη που θέλουν να μάθουν κάτι περισσότερο για τα προσωπικά τους ή για την αστορλογία είναι πολύ ευαίσθητη. Θα πρέπει να απαντούμε; Ή να αφήνουμε τους επαγγελματίες αστρολόγους να απαντούν; Αλλά κι εκείνοι δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν. Είναι επαγγελματίες και προσφέρουν εθελοντικά στο site, όταν και εφόσον έχουν ελεύθερο χρόνο...

    Αυτός είναι ένας προβληματισμός που έχω και εγώ προσωπικά που έχω ασχοληθεί με την αστρολογία αλλά πιστεύω και άλλα μέλη, που ξέρουν αστρολογία...

    Εσείς τι θα λέγατε γι' αυτούς τους προβληματισμούς; Είναι κατανοητοί; Θέλετε εσείς - ή κάποιο άλλο μέλος - να τοποθετηθείτε;
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #75
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Ο καθενας κανει οτι νομιζει. Εγω ας πουμε θεωρω μερικα μελη ισαξια με αστρολογους και μαλιστα και πιο οικεια ως προς εμενα ισως γιατι συμμετεχουν περισσοτερο σε συζητησεις , αν τωρα καποιος απο αυτους εχει τη διαθεση και το χρονο να δει κατι μπορει να με απασχολησει καλως αν οχι δε πειραζει. Τωρα αν καποιος παρασυρεται απο αυτα σε ασχημο επιπεδο ειναι δικο του θεμα γιατι και ο κανονικος αστρολογος που πληρωνεται και εχει παρει και το χαρτι που τον µµπιστοποιειµµ δε σημαινει οτι ειναι αλανθαστος
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  6. #76

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Κάπως σαν τη Skorpion το βλέπω κι εγώ. Δηλαδή σαν ένα "καφενείο". Και για να μη παραξηγηθώ σαν ένα "εντευκτήριο". Μπαίνεις μέσα, χαζολογάς, διάβάζεις, μιλάς, ανταλλάσεις καμια κουβέντα, ρίχνεις μια ματιά στις προβλέψεις, βρίσκεις κανα παλιό άρθρο και το διαβάζεις, κάνεις και την πλακίτσα σου και περνάς ωραία. Το πως γράφει τώρα ο καθένας είναι σχετικό. ¶λλος γράφει καλά και ξέρει από αστρολογία, άλλος ξέρει από αστρολογία αλλά από γράψιμο άστα να πάνε και άλλος δεν ξέρει την τύφλα του και από τα 2 ¶μα θες του το λες κιολας :nuts: χωρίς μπινελίκια όμως :nuts:
    Που και που μπαίνω και σε άλλα φόρουμ η σιτε και βλέπω κι εκεί τι γίνεται. Από αράχνες μέχρι κατσαρίδες και πολύ φούμαρο για μεταξωτές κορδέλες. Καιαπό ενημέρωση και αισθητική, ..αματα με μεγάλα γράμματα
    Εμένα μου αρέσει εδώ και δεν θέλω καμία αλλαγή γιατί οι αλλαγές με μπερδεύουν και μου πέρνει χρόνο να τις καταλάβω :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #77
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Συμφωνώ πάντα με τον Μητσάκο :toung:

    Και στο βιολί μου: Φαρμακοτρίφτη εσύ θα μας βοηθήσεις να γίνουμε καλύτεροι;
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  8. #78
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Εμένα μου αρέσει εδώ και δεν θέλω καμία αλλαγή γιατί οι αλλαγές με μπερδεύουν και μου πέρνει χρόνο να τις καταλάβω :nuts:
    Συμφωνώ απολύτως!!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  9. #79

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Ναι αλλά οι αλλαγές αναζωπυρώνουν το ενδιαφέρον. Προς το παρόν όμως εγώ δεν το έχω χάσει. Πραγματικά ωραίο σάιτ και βολικό. Δεν ψάχνω χιλια μέρη για να βρω αυτό που ψάχνω. Αλλά το κορυφαίο ειναι τα χρώματα! Ξεκουραστα πολύ!
    Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: Πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    Ταδε έφη Ζαρατούστρα

  10. #80

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Mporei na mou apantisei kapios?????????????????????????????????/
    Mllon as grapso Agllika...
    I am right now at the Belgium,I DON'T have Greek on my p.c How can I communicate with you??????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ??
    It is 3 time im writing about that.

 

 
Page 8 of 17 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads