s
Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 71 to 80 of 82
  1. #71
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    64

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Ακριβώς! Κάτι σαν τετράγωνο στο αποτέλεσμα.
    οκ ευχαριστω

  2. #72
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Ακριβώς! Κάτι σαν τετράγωνο στο αποτέλεσμα.
    Ίσως όμως όχι τόσο δυναμικό/έντονο όσο το τετράγωνο, λαμβάνοντας υπόψη ότι σε πολλές περιπτώσεις οι εμπλεκόμενοι πλανήτες βρίσκονται σε ζώδια που δένουν αρμονικά μεταξύ τους.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #73
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    64

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by leoma View Post
    Ίσως όμως όχι τόσο δυναμικό/έντονο όσο το τετράγωνο, λαμβάνοντας υπόψη ότι σε πολλές περιπτώσεις οι εμπλεκόμενοι πλανήτες βρίσκονται σε ζώδια που δένουν αρμονικά μεταξύ τους.
    σε περιπτωση που ο πλουτωνας ειναι στον σκορπιο και η αφροδιτη στην παρθενο ??

  4. #74

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by panemorfi View Post
    σε περιπτωση που ο πλουτωνας ειναι στον σκορπιο και η αφροδιτη στην παρθενο ??
    Για πάρε μια ιδέα από αυτό: http://www.myhoroscope.gr/?page=planets:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #75

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Να κανω κι εγω 2 ερωτησεις? Σε μια συναστρια αν υπαρχει συνοδος αφροδιτης στον 5ο οικο στην παρθενο με πλουτωνα στον 12ο στην παρθενο τι σημαινει? Κ αν ο αντρας της συναστριας εχει συνοδο αφροδιτης -πλουτωνα στηον 5ο οικο στην παρθενο στον γενεθλιο χαρτη του τι σημαινει? Οτι ειναι χειριστικος προς τη συντροφο του?
    ευχαριστω

  6. #76

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Κι εγω θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται σε συναστρια οταν υπαρχει η αφροδιτη σε τετραγωνο με τον πλουτωνα κι εχω μπερδευτει λιγο...Η αφροδιτη στον λεοντα κανει τετραγωνο με τον πλουτωνα στον ζυγο?η αφροδιτη μου ειναι στον 10ο οικο και ο πλουτωνας του στον ζυγο ston 12ο οικο.εχω ταλαιπωρηθει πολυ απ αυτην την σχεση..αν βοηθανε οι ημερομηνιες γεννησης ειναι 31-1-1982 ωρα 00.10 και 26-9-1983 ωρα 9.15.
    Θα ηταν πολυτιμη οποιαδηποτε βοηθεια ευχαριστω...

  7. #77

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είμαι εκτός θέματος και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αλλά δεν ήξερα που ακριβώς να ρωτήσω και μιας που μαζεύω πληροφορίες για όψεις δ. Πλούτωνα με Αφροδίτη είπα να εκφράσω εδώ τις απορίες μου.. Παρατήρησα ότι οι διελεύσεις του Πλούτωνα, μου δουλεύουν ρολόι.. Εδώ και χρόοοοοοοονια είναι στον 5ο μου και πρόλαβα να ζήσω 2 καραπλουτώνιες σχέσεις.. Με τα πίσω και τα μπρος του σε αυτόν τον αργό ρυθμό, κάνει όψη χιαστή με την γενέθλια Αφροδίτη μου (λέων, 12ος) για 4η και τελευταία φορά τώρα που μιλάμε και η οποία θα τελειώσει στα μέσα του Δεκέμβρη (τα softex μου θα έχουν τελειώσει πιο νωρίς ).. Δεν μιλάω και για τον Δ. Κρόνο που κι αυτός με τα πισογυρίσματα περνάει 3 φορές απ την γενέθλια θέση του (που κάνει κ σύνοδο με τον Πλούτωνα), αυτό ανήκει σε άλλο πονεμένο κεφάλαιο.. Από την εσωτερική ανασκαφή, αν δεν βρω τον άνθρωπο του Νεάτερνταλ μέσα μου, να μην με λένε summerfunk.. Ότι έχει προαναφερθεί για τις σκληρές όψεις, γενέθλιες μεν, αλλά και στην διέλευση τουλάχιστον στην δική μου, λειτούργησε ακριβώς έτσι.. Καταλαβαίνω πως μέχρι να τελειώσει η χιαστή, ησυχία δεν θα βρω.. Στο θέμα μου τώρα, αφού είδα πόσο σημαντική επίδραση έχει ο Πλούτωνας με τις διελεύσεις του στον χάρτη μου, αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να δώσω βαρύτητα στις όψεις του με αστεροειδή?? Γιατί έχει ξεκινήσει κι ένα τετραγωνάκι με την Ήρα, το οποίο πάλι με τα πισωγυρίσματα θα σχηματιστεί 4 φορές και για μεγάλο διάστημα και αναρωτιέμαι πόσο θα με παιδέψει. Δεν συγκρίνω ολόκληρη Αφροδίτη με έναν αστεροειδή, αλλά θέλω να μάθω εάν αξίζει να ασχοληθώ με αυτό?? Συγνώμη πάλι για το off topic, αλλά με τις αλλαγές δεν ξέρω που ακριβώς να εκφράσω την απορία μου..

  8. #78

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Το εναμιση τετραγωνο της Αφροδιτης με τον Πλουτωνα τι σημαινει πως εκφραζεται φυσικα οχι οπως οι πρωτευουσες οψεις?
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  9. #79

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Καλησπέρα!

    Πάρα πολύ ωραίο άρθρο. Ειλικρινά. Και από τη στιγμή που έχω Αφροδίτη τρίγωνο Πλούτωνα, αρκετά κατατοπιστικό για να καταλάβω 5 πράγματα.. Χάνω, όμως, τη μπάλα όταν διαβάζω για δυνατούς ή αδύναμους πλανήτες στο χάρτη. Οπότε παραθέτω κάποια αστρολογικά χαρακτηριστικά του χάρτη μου, και όποιος έχει τη διάθεση να μου εξηγήσει..

    Αφροδίτη στους Διδύμους-2ος οίκος και Πλούτωνας στο Ζυγό-6ος οίκος
    Ωροσκόπος Ταύρος, χωρίς καμιά όψη (εκτός από 1 εξάγωνο με τον κλήρο τύχης)
    Αφροδίτη τρίγωνο Πλούτωνας, αντίθεση Ποσειδώνας, τρίγωνο Βέρτεξ και χιαστί Μεσουράνημα
    Πλούτωνας εξάγωνο Ποσειδώνας, χιαστί Άρης και Χείρων και τετράγωνο Μεσουράνημα

  10. #80
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    39

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by jujuth View Post
    Κι εγω θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται σε συναστρια οταν υπαρχει η αφροδιτη σε τετραγωνο με τον πλουτωνα κι εχω μπερδευτει λιγο...Η αφροδιτη στον λεοντα κανει τετραγωνο με τον πλουτωνα στον ζυγο?η αφροδιτη μου ειναι στον 10ο οικο και ο πλουτωνας του στον ζυγο ston 12ο οικο.εχω ταλαιπωρηθει πολυ απ αυτην την σχεση..αν βοηθανε οι ημερομηνιες γεννησης ειναι 31-1-1982 ωρα 00.10 και 26-9-1983 ωρα 9.15.
    Θα ηταν πολυτιμη οποιαδηποτε βοηθεια ευχαριστω...
    απο προσωπικη εμπειρια καθαρα οταν ο πλουτωνας του αντορς κανει τετραγωνο με την αφοριδη της κοπελας μιλαμε για εκσταντικο σεχουλαικο κομματι.αλλλα για να αντεξει μια συναστρια στο χρονο χρειαζονται πολλα μαζεμενα. καταρχας δυνατη οψη σεληνης με ηλιο. κατα προτιμηση τετραγωνο. αντιθεση,συνοδο. βασικη προιποθεση τον ηλιο να τονε χει ο αντρας ειδαλλως δεν σ τεκεται πολυ καιρο. επιπλεον χρειαζεται πλουτωνας σε τριγωνο με κρονο.ιιι οπωςσδηποτε ευκολες οψεις αφροδιτη ηλιο σεληνης ,κρονος με αφροδιτη σε τριγωνο. αρης με αφροδιτη οπωσδηποτε. επισης πολυ χρησιμο θα ηταν διας στον ογδοο αμοιβαια δηλαδη ο διας του ενος να πεφτει στον ογδοο του αλλου. τωρα απο εκει και περα καποια οψη των δεσμων με το διπολο σεληνης ηλιου του αλλου.και οψεις κρουου και οψεις πλουτωνος. πολλα μαζι!
    Last edited by tabros; 04-05-2013 at 01:57 PM.

 

 
Page 8 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 22 users browsing this thread. (0 members and 22 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads