s
Ηλιακή επιστροφή - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 71 to 80 of 134
  1. #71
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    .Ο ηλιος της ηλιακης επιστροφης και ο ηλιακος ερμης πεφτουν στον 5ο ηλιακο οικο και κανουν τριγωνο με το ηλιακο μεσουρανημα ?Ναι hattie πολυ σωστα καταλαβες.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Θα προσπαθησω με τον τροπο που μου επεξηγησες να βγαλω ακρη.:idea:

  2. #72
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Καλημερα!Θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε για να καταλαβω αν κινουμαι σωστα πανω στην ερμηνεια του χαρτη της ηλαικης επιστροφης.Φετος απο τον γενεθλιο χαρτη μου ενεργοποειται ο αξονας 1ου(ηλιος στον λεων) -7ου(ουρανος στον υδροχοο) και 5ου που ειναι η ακμη του 7ου.Στον χαρτη ηλιακης ενεργοποιειται ο 5ος οικος (ηλιος στον λεων)και ο 11ος οικος (ουρανος στον υδροχοο).Αν εβγαλα σωστα συμπερασματα και δεν ειναι λαθος ο τροπος που κινουμαι αυτο θα μπορουσε να σημαινει μια ξαφνικη γνωριμια 11ος οικος και ερωτας 5ος οικος?

  3. #73

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Καλησπερα:bigsmile:. Αμα κοιταξει ςτα προηγουμενα ποστ ,θα δεις πως ακριβως δουλευουμε στην ηλιακη επιστροφη.Θα ξαναγινω κουραστικη λεγοντας οτι εφοσον σε απασχολει απο οτι καταλαβα η συναισθηματικη σου ζωη μεσα απο την ηλιακη επιστροφη,σωστα κοιτας τους οικους 5 και 7.

    Για να γινει σωστα η δουλιτσα πρεπει να κοιταξεις τον 5ο και τον 7ο οικο πρωτα στην ηλιακη επιστροφη,πλανητες μεσα σε αυτους και τους κυβερνητες αυτων των οικων που πεφτουν και τι οψεις κανουν. Επειτα να το συνδυασεις με τον γενεθλιο σου χαρτη. Αν οι κυβερνητες των οικων της ηλιακης επιστροφης πεφτουν μεσα στον γενεθλιο 5ο η 7ο οικο ειναι μια ενδειξη οτι μπορουν να ενεργοποιηθουν θεματα 5ου και 7ου οικου .Ομως ουτε ο 5ο ουτε ο 7ο οικος απτονται μονοδιαστατα ερωτικα θεματα και υπαρξη πλανητων μεσα σε αυτους δεν φερνουν παντα θεματα σε αυτο τον τομεα. Πρεπει να συνδυαστει και με τις οψεις αν υπαρχουν μεταξυ των κυβερνητων η των πλανητων του 5ουη 7ου οικου της ηλιακης με τους αντιστοιχους του γενεθλιου .

    Και παλι ομως ο χαρτης πρεπει να εξεταστει στο ολο του ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι καπου αλλου μεσα στο χαρτη δεν δεχομαστε οψεις που επηρεαζουν ειτε γενεθλιους πλανητες μεσα στο 5ο η 7ο αρνητικα η τους κυβερνητες αυτων η πλανητες που σχετιζονται γενικα με συναισθηματικα ζητηματα σεληνη -αφροδιτη .

  4. #74
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Σε ευχαριστω και παλι hattie για την βοηθεια σουΚαλα το καταλαβες με ανησυχουν πολυ τα αισθηματικα..τα χρονια περνουν και κανενα φως στον οριζοντα δυστυχως...ουτε και τα αστρα δεν με ευνοουν απ οτι φαινεται..

  5. #75

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Γεια σου Στέλλα μου.

    Θεωρητικά με το νόμο των 5 μοιρών όταν ένας πλανήτης βρίσκεται σ΄αυτή την απόσταση από την ακμή ενός οίκου, πιάνεται για τον επόμενο, αυτομάτως δηλαδή γίνεται συγκυβερνήτης. Το ίδιο ισχύει τόσο στον χάρτη της ηλιακής επιστροφής όσο και στον γενέθλιο. Για ένα εσωτερικό πλανήτη μπορείς να δώσεις και 8 μοίρες ανοχή αφού θεωρείται σύνοδος ενώ για τους υπόλοιπους εώς και 5 μοίρες. Ωστόσο καταλαβαίνεις πως ακόμη κι αν δίνονται αυτές οι ανοχές όσο μικρότερες, είναι τόσο περισσότερη επιρροή ασκούν οι πλανήτες. Τώρα στις υπόλοιπες όψεις εγώ πάνω κάτω δίνω τις ίδιες ανοχές.

    συγγνώμη που παρεμβάλλω κάτι π δεν έχει άμεση σχέση με ηλιακή επιστροφή....
    αλλά επειδή η σελήνη στον ταύρο 08° 28' 39" και στον 6ο οίκο δεν μ αρέσει καθόλου
    θα μπορούσα να πω οτι επειδή έχω Οίκο 7ο Ταυ 13° 57' 19" ότι είναι συγκυβερνήτης του 7ου??

    έχετε παρατηρήσει να έχει ισχύ κάτι τέτοιο γιατί δεν ξέρω κατα πόσον οι εξαιρέσεις αυτές επιβεβαιώνονται...
    ψάχνω τόση ώρα να εκφράσω αυτό που νιώθω και τελικά καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχουν λόγια....<3

  6. #76

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    για όποιον ενδιαφέρεται το βιβλίο του Volguine A. -the technique of solar returns έχει αναρτηθεί μεταφρασμένο στα αγγλικά στο http://www.scribd.com :bigsmile:

  7. #77

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by ΛΙΛΙΘ View Post
    για όποιον ενδιαφέρεται το βιβλίο του Volguine A. -the technique of solar returns έχει αναρτηθεί μεταφρασμένο στα αγγλικά στο http://www.scribd.com :bigsmile:

    Volguine A. - The Technique of Solar Returns
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  8. #78
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    καλησπερα σας οταν ο ηλ.κρονος κανει συνοδο με τον ηλ.ωροσκοπο στην ηλιακη επιστροφη,και εχουμε ακμη 7 στον κριο με αρη,αφροδιτη,δια και ερμη στον 7 οικο οπου ο κρονοσ κανει χιαστι με ερμη,αρη και αφροδιτη απο το ζωδιο του ζυγου(ερμης,αρης,αφροδιτη-ταυρο)και επισης τετραγωνο με τον πλουτωνα...στον αιγοκερω και στον 3 οικο οπου ο κρονος στον γεννεθλιο κυβερναει τον 2 και στην ηλικη τον 4...νομιζω πραγματικα οτι ο γαμος οντως κατακερματιζεται φετος...τι κρονος ειναι αυτος...:scared: συν την σεληνη στον τεταρτο σε τετραγωνο με τον δια και μια συνοδο ποσειδωνα χειρωνα στον 5, σε χιαστι με τονκρονο και μαλιστα τον ποσειδωνα στην 00 μοιρα

    νιωθω οτι πρεπει να πω ...οχι αλλο καρβουνο!!

  9. #79
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    καλησπερα σας οταν ο ηλ.κρονος κανει συνοδο με τον ηλ.ωροσκοπο στην ηλιακη επιστροφη,και εχουμε ακμη 7 στον κριο με αρη,αφροδιτη,δια και ερμη στον 7 οικο οπου ο κρονοσ κανει χιαστι με ερμη,αρη και αφροδιτη απο το ζωδιο του ζυγου(ερμης,αρης,αφροδιτη-ταυρο)και επισης τετραγωνο με τον πλουτωνα...στον αιγοκερω και στον 3 οικο οπου ο κρονος στον γεννεθλιο κυβερναει τον 2 και στην ηλικη τον 4...νομιζω πραγματικα οτι ο γαμος οντως κατακερματιζεται φετος...τι κρονος ειναι αυτος...:scared: συν την σεληνη στον τεταρτο σε τετραγωνο με τον δια και μια συνοδο ποσειδωνα χειρωνα στον 5, σε χιαστι με τονκρονο και μαλιστα τον ποσειδωνα στην 00 μοιρα

    νιωθω οτι πρεπει να πω ...οχι αλλο καρβουνο!!

    Στελλα μου, οι οψεις αυτες πρεπει με καποιο τροπο να υποδεικνυονται στο γενεθλιο, στο προοδευτικο και με διελευσεις για σιγουρια.

  10. #80
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    δεν ξερω αν ειμαι ετοιμη να τους κοιταξω..αλλα σε ευχαριστω θα κανω μια προσπαθεια εφη μου...:toung:

 

 
Page 8 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads