s
Η συμβολή του sex στην υγεία - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 12 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 LastLast
Results 71 to 80 of 112
  1. #71
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    κολοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και πολύ σωστό

  2. #72
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Και να μην ξεχνάμε και το "Make sex,not war"...:embarrest

    Όλα για κάποιο λόγο υπάρχουν τελικά...Και συμφωνώ ότι το sex συμβάλει στην καλή ψυχολογία και στην υγεία μας κατ'επέκτασιν, αλλά ας μην ξεχνάμε πάντα ότι όλα αυτά ισχύουν υπό προυποθέσεις... Και η βασικότερη προυπόθεση δεν είναι άλλη από την προφύλαξη!
    Πίσω απ' τη γιορτή είμαι μαρτύριο και καταιγίδα...!!!

  3. #73
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    λένε και το άλλο στον πόλεμο και στον έρωτα όλα επιτρέποντε
    ο πόλεμος δεν μου αρέσει ούτε και αυτά που γίνονται μου αρέσουν
    στον έρωτα όλα είναι ωραία όταν και οι δυο το χαίρονται
    άλλωστε όλα τα υπερ του είναι να συμμετέχουν και οι δυο

  4. #74
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Πολύ ενδιαφέρον και απολαυστικό άρθρο... Εγώ πιστεύω ότι όταν το σεξ γίνεται με υγιές τρόπο αποτελεί μία άκρως φυσιολογική λειτουργία του οργανισμού και μας κάνει να αποβάλλουμε ότι αρνητικό νιώθουμε συναισθηματικά αλλά και σωματικά...
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  5. #75
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Quote Originally Posted by zeta1987 View Post
    Πολύ ενδιαφέρον και απολαυστικό άρθρο... Εγώ πιστεύω ότι όταν το σεξ γίνεται με υγιές τρόπο αποτελεί μία άκρως φυσιολογική λειτουργία του οργανισμού και μας κάνει να αποβάλλουμε ότι αρνητικό νιώθουμε συναισθηματικά αλλά και σωματικά...
    Συμφωνώ μαζί σου.. όμως καμιά φορά το σεξ μπορεί να οδηγήσει σε συναισθηματικά αδιέξοδα και εξαρτήσεις, οπότε να δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα σε ένα άτομο, το οποίο ενδεχομένως να περιμένει διαφορετικές εξελίξεις σε σχέση με τον ερωτικό του σύντροφο. Θέλω να πω ότι όταν φτάνουμε στο σημείο να κάνουμε σεξ με κάποιον/α, καλό είναι να είμαστε πλήρως συνειδητοποιημένοι στο τι ζητάμε από το άτομα αυτό..

  6. #76

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Πολύ καλο το άρθρο σας.. Και επιτελους ας μιλησουμε για αυτο ανοιχτα και ελευθερα όσο αφορα και τις ευεργετικές του ιδιότητες!!!!
    Τίποτα δεν γίνεται τυχαία ...

  7. #77
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    30

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Όλα καλά γύρω από το sex, καλή και η απελευθέρωση, μα... πόσες φορές εξαιτιας της εμμονής στο sex, ζευγάρια φτάνουν στο χωρισμό; η απιστία δεν είναι sex; πόσες και πόσοι δεν το χρησιμοποιούν για να αποκτήσουν κατι ή κάποιον; Πιστεύω στη δύναμη και στην αξία του sex στη ζωή μας, μα να μη μας καθοδηγεί και να μη μας παρασύρει εκεί, που ξεκινά η δική μας μεν χαρά, αλλά και ο πόνος για κάποιον άλλο.. είναι ολοκλήρωση, είναι δημιουργία, είναι εκτόνωση, είναι ανάγκη, μα είναι και τόσο σημαντικό κομμάτι στη ζωή μας, που δεν πρέπει να το ευτελίζουμε..
    το sex έχει ηθική. ας μην το λησμονούμε..

  8. #78
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Γνώμη μου
    Ο τίτλος είναι ορθότατος. Το σεξ συμβάλει στην υγεία, δεν είναι η επιτομή της.
    Οι άνθρωποι που έχουν χηρέψει, οι κινητικά ασθενείς, και τόόόσοι άλλοι που για διάφορους λόγους δεν έχουν το σέξ στην πρώτη πεντάδα των αναγκών τους,
    πρέπει σώνει και καλά να έχουν κάποιο πρόβλημα???

    Γιατί, αν είναι στις πρώτες ανάγκες ενός ανθρώπου, θα το επιδιώξει με όποιο τρόπο...στον 21ο αιώνα ζούμε...λύσεις υπάρχουν ...:bigsmile:
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  9. #79
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    Συμφωνώ μαζί σου.. όμως καμιά φορά το σεξ μπορεί να οδηγήσει σε συναισθηματικά αδιέξοδα και εξαρτήσεις, οπότε να δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα σε ένα άτομο, το οποίο ενδεχομένως να περιμένει διαφορετικές εξελίξεις σε σχέση με τον ερωτικό του σύντροφο. Θέλω να πω ότι όταν φτάνουμε στο σημείο να κάνουμε σεξ με κάποιον/α, καλό είναι να είμαστε πλήρως συνειδητοποιημένοι στο τι ζητάμε από το άτομα αυτό..
    Και εγώ συμφωνώ απολύτως μαζί σου! Αυτό που είπα εγώ είναι η μία πλευρά του σεξ. Η άλλη η πιο σοβαρή είναι αυτή που αναφέρεις... Και έχεις απόλυτο δίκιο. Πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί με ποιον άνθρωπο μοιραζόμαστε αυτή την πράξη γιατί μετά χάνει τις ιδιότητες που έχει...
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  10. #80

    Re: Η συμβολή του sex στην υγεία

    θα συμφωνησω και εγω..γενικα πριν κανεις οτιδηποτε με καποιον πρεπει να ξερεις τι θελεις αν και καμια φορα υπαρχει η πιθανοτητα αυτο που θελεις απο καποιον να αλλαξει η να εξελιχθει..

 

 
Page 8 of 12 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads