s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 71 to 80 of 140
  1. #71

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπέρα σας!Διάβασα στην πρώτη σελίδα για τον 4ο οίκο πως αναφέρεται στα γεράματα.Εμένα έχει ακμή στον Τοξότη και εμπεριεχόμενο τον Αιγόκερω,πράγμα που κάνει κυβερνήτη το Δία και συγκυβερνήτη τον Κρόνο.Αυτοί οι δύο πλανήτες βρίσκονται σε σύνοδο ακριβείας και στον 1ο οίκο,σε 11 μοίρες απόσταση από τον Ωροσκόπο(29,35 της Παρθένου).Τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τον 4ο οίκο?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #72
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    ελενη
    Location
    ζακυνθος
    Posts
    4

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    καλή χρονια ειμαι καινουργια στο γεν.χαρτη τι κοιταμε τους οικους στους πλανητες ή τους οικους στο ζωδιο που αντιστοιχοι και οταν καποιοι πλανητες εχουν ιδιους οικους πως ερμηνευτε ειναι σημαντικη επιρροη?

  3. #73
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Εύη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπέρα σε όλους.
    Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: δεδομένου ότι ο 10ος οίκος αντιπροσωπεύει την επαγγελματική μας σταδιοδρομία και το μέχρι ποιο σημείο μπορούμε να φτάσουμε, τι συμπέρασμα μπορούμε να συνάγουμε όταν υπάρχει Ήλιος, Σελήνη και Ερμής στους Διδύμους στον 10ο; Σημαίνει ότι δίνει κάποιος πολύ μεγάλη σημασία στο κύρος και στην καταξίωση γενικότερα ή ότι θα έχει επιτυχία στον επαγγελματικό τομέα;

    Ευχαριστώ!:bigsmile:
    Impossible is nothing

  4. #74

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by envogue View Post
    καλή χρονια ειμαι καινουργια στο γεν.χαρτη τι κοιταμε τους οικους στους πλανητες ή τους οικους στο ζωδιο που αντιστοιχοι και οταν καποιοι πλανητες εχουν ιδιους οικους πως ερμηνευτε ειναι σημαντικη επιρροη?
    O πλανήτης αντιπροσωπεύει την ενέργεια.
    Το ζώδιο αντιπροσωπεύει τον τρόπο με τον οποίο θα εκφραστεί η ενέργεια.
    Ο Οίκος αντιπροσωπεύει τον χώρο που θα εκφραστεί η ενέργεια.
    Τουτέστιν, τα κοιτάμε όλα και συνδυαστικά

    Quote Originally Posted by piccola View Post
    Καλησπέρα σε όλους.
    Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: δεδομένου ότι ο 10ος οίκος αντιπροσωπεύει την επαγγελματική μας σταδιοδρομία και το μέχρι ποιο σημείο μπορούμε να φτάσουμε, τι συμπέρασμα μπορούμε να συνάγουμε όταν υπάρχει Ήλιος, Σελήνη και Ερμής στους Διδύμους στον 10ο; Σημαίνει ότι δίνει κάποιος πολύ μεγάλη σημασία στο κύρος και στην καταξίωση γενικότερα ή ότι θα έχει επιτυχία στον επαγγελματικό τομέα;
    Ευχαριστώ!:bigsmile:
    Περισσότερο στο πρώτο.
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #75
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Ελευθερία
    Location
    Πέραμα Αττική
    Posts
    83

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by KatMad4BAd View Post
    Γεια σας :bigsmile:
    Όταν 2 άτομα σε ερωτική συναστρία έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ζώδια στους οίκους με μόνη διαφορά τις μοίρες, τι πάει να πει;

    Ευχαριστώ πολύ!
    Έχω την ίδια απορία με την KatMad4BAd.
    Σας ευχαριστώ..

  6. #76

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by LAHTARA View Post
    Έχω την ίδια απορία με την KatMad4BAd.
    Σας ευχαριστώ..
    Αν έχουν τα ίδια ζώδια στους ίδιους Οίκους, μάλλον έχουν τον ίδιο ωροσκόπο
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #77

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω οταν εχεισ αδειους οικους χωρις κανενα πλανητη τι σημαινει? Π.χ ειναι αδειος ο 10ο οικος (π αφορα τα επαγγελματικα),ή ο 1ο οικος, 2ο οικος, 4ο οικος, 3ο οικος......?? Ευχαριστω πολυ!!!!!!!

  8. #78
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by soraja View Post
    Καλησπερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω οταν εχεισ αδειους οικους χωρις κανενα πλανητη τι σημαινει? Π.χ ειναι αδειος ο 10ο οικος (π αφορα τα επαγγελματικα),ή ο 1ο οικος, 2ο οικος, 4ο οικος, 3ο οικος......?? Ευχαριστω πολυ!!!!!!!
    Αν κάποιος/οι οίκοι είναι άδειοι από πλανήτες, τότε χρωματίζεται η ενέργεια τους από την ακμή τους.

    Παρομοια συζήτηση για αυτό το θέμα είχε γίνει ξανά εδώ
    Αλλά και με την "αναζήτηση" μπορείς να βρεις ακόμα περισσότερα σχετικά θεματα και συζητήσεις. :bigsmile:

  9. #79

    11oς οίκος-φίλιες

    Έχω διάβασει οτι ο 11ος οίκος είναι ο οίκος που αφορα τις φιλιες και τους στοχους.
    Εγω ποτε δεν ειχα τους πολλους φιλους και της μεγαλες παρεες,(αν και θα ηθελα) επισης ποτε δε βαζω στοχους αν και εχω ερμη(ταυρος), αφροδιτη(διδυμοι), σεληνη(διδυμοι), και ηλιο(διδυμοι) στον 11ο επισης η ακμη του 11ου κανει συνοδο με το δια(ταυρος) με ανοχη
    00° 49. Επισης ο κυβερνητης του 11ου βρισκετε στον 11ο. Τι μπορει να φταιει ο ωροσκοπος καρκινος που κανει συνοδο με τον κρονο με ανοχη 3.79 ή μηπως το εξαγωνο κρονου αφροδιτης με ανοχη 4.43.Επισης η σεληνη μου κανει συνοδο με την ακμη του 12ου ανοχη περιπου 1 μοιρα.
    τι μπορει να φταιει?

  10. #80
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: 11oς οίκος-φίλιες

    Quote Originally Posted by apple5 View Post
    Έχω διάβασει οτι ο 11ος οίκος είναι ο οίκος που αφορα τις φιλιες και τους στοχους.
    Εγω ποτε δεν ειχα τους πολλους φιλους και της μεγαλες παρεες,(αν και θα ηθελα) επισης ποτε δε βαζω στοχους αν και εχω ερμη(ταυρος), αφροδιτη(διδυμοι), σεληνη(διδυμοι), και ηλιο(διδυμοι) στον 11ο επισης η ακμη του 11ου κανει συνοδο με το δια(ταυρος) με ανοχη
    00° 49. Επισης ο κυβερνητης του 11ου βρισκετε στον 11ο. Τι μπορει να φταιει ο ωροσκοπος καρκινος που κανει συνοδο με τον κρονο με ανοχη 3.79 ή μηπως το εξαγωνο κρονου αφροδιτης με ανοχη 4.43.Επισης η σεληνη μου κανει συνοδο με την ακμη του 12ου ανοχη περιπου 1 μοιρα.
    τι μπορει να φταιει?
    Aγαπητη apple5

    στην Αστρολογια δεν "φταιει" κατι...Τα παντα ειναι τασεις , στο τελος εμεις "φταιμε" και οι επιλογες μας.... Αν καποιο μελος σου ελεγε οτι οντως υπαρχει καποιο προβλημα με αυτες τις οψεις , τοτε τι θα εκανες ? Aυριο η στο επομενο λεπτο θα γινοσουν κοινωνικη ? Θαρρω πως οχι... Επομενως δεν υπαρχει σημασια αν "φταιει" μια οψη .... Το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε για να την διοχετευσουμε σε παραγωγικες οδους.

    με εκτιμηση
    cancerian

 

 
Page 8 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads