s
[Συζήτηση] Η σκοτεινή πλευρά των όψεων Σελήνης - Αφροδίτης - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7
Results 61 to 63 of 63
  1. #61
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109
    Πονεμένες ιστορίες οι όψεις με την Αφροδίτη και την Σελήνη!! ευχαριστούμε πολύ για το άρθρο!

  2. #62
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022
    δηλαδη, σε τετοιου ειδους ωροσκοπια το ατομο θα πρεπει να αποδεχθει τη φυση των πλανητων και να δουλεψει ετσι ωστε, μεσα απο τα χαρακτηριστικα που προσδίδουν οι πλανητες στο ατομο, να βοηθηθει και να ανταπεξελθει των δυσκολιων, καλα καταλαβα...?:d

    Τόνια μου, όχι σε τέτοιους είδους ωροσκόπια αλλά όταν υπάρχουν αντιθέσεις. Υπάρχουν ωροσκόπια με περισσότερες δυσκολίες όπως ακριβώς συμβαίνει και στην καθημερινή μας ζωή. Κάποιοι άνθρωποι έχουν δυσκολότερη ζωή από κάποιους άλλους. Πάμε τώρα στις αντιθέσεις που πράγματι είναι δύσκολες όψεις και που ωστόσο κατά την προσωπική μου άποψη είναι εκείνες που παλεύονται ευκολότερα.

    Οταν έχουμε μια αντίθεση εισπράττουμε τη δυσκολία από τους άλλους. Για παράδειγμα, έχεις τη Σελήνη σου σε αντίθεση με τον Κρόνο. Αυτό σε κάνει να νιώθεις τους άλλους ψυχρούς και απόμακρους. Νιώθεις πως οι άλλοι (βρίσκεται σε απέναντι οίκο ο Κρόνος) σου προσθέτουν ευθύνες και σε βαραίνουν ψυχικά, παγώνουν δηλαδή το συναίσθημα σου, αυτά ενδεχομένως θα τα νιώθεις πιο έντονα στη σχέση σου με τον πατέρα, στο επαγγελματικό σου περιβάλλον και γενικότερα με ανθρώπους που έχουν κύρος και εξουσία.

    Το κλειδί στις αντιθέσεις είναι να "μπούμε" στη θέση των απέναντι πλανητών, στον δικό μας χάρτη βρίσκονται όλα αυτά επομένως εμείς είμαστε όλα αυτά. Μόλις καταλάβεις ότι εσύ η ίδια είσαι απόμακρη, βγάζεις κάποιες φορές ψυχρότητα η σκληρότητα θα πάψεις να νιώθεις ριγμένη, θιγμένη ή οτίδηποτε άλλο νιώθεις γιατί θα έχεις γνωρίσει καλύτερα τον ψυχισμό σου. Δεν λέω πως είναι εύκολη υπόθεση κι εγώ που σου γράφω όλα αυτά, παλεύω ακόμη τις αντιθέσεις του χάρτη μου όμως πιστεύω πως αν το κάνεις θα νιώσεις πολύ καλύτερα.

    Όμως νομίζω πως ξεφεύγουμε από τις όψεις της Σελήνης με την Αφροδίτη που είναι το θέμα μας γι αυτό σταματώ εδώ.

    ΥΓ Δούκα αν θεωρείς πονεμένη ιστορία τη Σελήνη με την Αφροδίτη που να δεις τους Ήλιο/Πλούτωνα/Κρόνο, Άρη/Κρόνο/Πλούτωνα και πάει λέγοντας. Προτείνω να μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό αλλά να κατανοήσετε βαθύτερα τη φύση των πλανητών.

  3. #63
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109
    και ήλιο πλούτωνα έχω, αλλά οκ , ναι και δεν είναι της ώρας και και όλα καλά , απλά ένα σχόλιο ήτανε:d

 

 
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads