s
Τεϊομαντεία - καφεμαντεία - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 LastLast
Results 61 to 70 of 96
  1. #61
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Ειναι παντως γεγονος οτι αυτοι που διαβαζουν το φλιτζανι δεν μπορουν να το κανουν για τον εαυτο τους
    Σωστό!!
    :bigsmile:
    Να προσθέσω μόνο ότι αυτο συμβαίνει κ για όσους διαβάζουν τα χαρτιά!! Καημό το έχω κ εγώ να μου πει κάποιος σωστό χαρτι!! Βρε τι πάθαμε!! :sad2:

    Φιλιά!!
    may..

  2. #62
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Ειναι παντως γεγονος οτι αυτοι που διαβαζουν το φλιτζανι δεν μπορουν να το κανουν για τον εαυτο τους
    Σωστό!!
    :bigsmile:
    Να προσθέσω μόνο ότι αυτο συμβαίνει κ για όσους διαβάζουν τα χαρτιά!! Καημό το έχω κ εγώ να μου πει κάποιος σωστό χαρτι!! Βρε τι πάθαμε!! :sad2:

    Φιλιά!!
    may..

  3. #63
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by may View Post
    Σωστό!!
    :bigsmile:
    Να προσθέσω μόνο ότι αυτο συμβαίνει κ για όσους διαβάζουν τα χαρτιά!! Καημό το έχω κ εγώ να μου πει κάποιος σωστό χαρτι!! Βρε τι πάθαμε!! :sad2:

    Φιλιά!!
    Θα διαφωνήσω.
    Εγω όταν ρίχνω τα χαρτιά για εμένα μετά από λίγες μέρες εκπλήσσομαι για την ακρίβεια. Όταν δεν ξέρω τον άλλον καλά, ίσως δυσκολευτώ να δω τα δικά του.

    Μάλλον και σε αυτό είμαι λίγο ανάποδη.

    Αλλά το φλυτζάνι μου είναι δύσκολο και μετά από λίγο τα παράτησα.

  4. #64

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Χα! Μπερδεύτηκα με τόσα σύμβολα!!!!!
    Πάω να φτιάξω αμέσως έναν Ελληνικό...... :bigsmile:

  5. #65
    :bigsmile: εφτιξα εγω αλλα τιποτα δεν ειδα:sad2:

    :bigsmile: εφτιαξα εγω αλλα τιποτα δεν ειδα:sad2:

  6. #66
    Join Date
    May 2007
    Posts
    11

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    γεια σας εδω θα βρειτε πολλα συμβολα και την ερμηνεια τουςhttp://www.tasseography.com/symbol.htm:idea:

  7. #67
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    καταρχην γεια σας να πω οτι τα θεματα που εχετε αναπτυξει εδω ειναι φοβερα κ πολυ ενημερωτικα..
    τωρα για να μπω στο θεμα εχω παει κ εγω σε ειδικο που λεει το καφε κ μου ειπε αυτα που ηθελα να ακουσω αλλα δεν εγιναν...
    βεβαια μου ειπε κ καποια ππαγματα που οθτε μου ειχαν περασει απτο μυαλο κ εγιναν...
    εγω μπορω να δω τα σχηματα να τα ξεχωρισω αλλα δυστηχωσ δεν μπορω να τα ερμηνευσω...
    κ μια ερωτηση πρεπει να πιουμε ολον τον καφε η μπορω να πιω δυο η τρεισ γουλιεσ?

    ευχαριστω εκ των πρωτερων

  8. #68
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by guidespirid View Post
    καταρχην γεια σας να πω οτι τα θεματα που εχετε αναπτυξει εδω ειναι φοβερα κ πολυ ενημερωτικα..
    τωρα για να μπω στο θεμα εχω παει κ εγω σε ειδικο που λεει το καφε κ μου ειπε αυτα που ηθελα να ακουσω αλλα δεν εγιναν...
    βεβαια μου ειπε κ καποια ππαγματα που οθτε μου ειχαν περασει απτο μυαλο κ εγιναν...
    εγω μπορω να δω τα σχηματα να τα ξεχωρισω αλλα δυστηχωσ δεν μπορω να τα ερμηνευσω...
    κ μια ερωτηση πρεπει να πιουμε ολον τον καφε η μπορω να πιω δυο η τρεισ γουλιεσ?

    ευχαριστω εκ των πρωτερων
    Ο κλασικός ελληνικός στον οποίον και λένε το φλυτζάνι είναι 3 γουλιές όλος κι όλος, μη σου πω 2. Μη το κάνουμε θέμα .... :toung:
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  9. #69
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Γειά σου Ελεονόρα...Μακάρι βρε παιδί να ΄ξερα κι εγώ το φλυτζάνι, να στο έλεγα! Σε καταλαβαίνω, αφού πάω από φλυτζανού σε φλυτζανού και μέχρι σήμερα δεν με έχει ικανοποιήσει κάποια. Αλήθεια, ξέρεις κάποια καλή? Μιλάω για Αθήνα και Πειραιά....Εγώ μόνο 2 έχω καταφέρει να βρω...είπα να κάνω και κάποια αλλαγή....

  10. #70

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by Sol_Luna View Post
    Γεια σας! Αυτο το θεμα μου αρεσε παρα πολυ και ειναι πολυ πολυ ενδιαφερον για μενα! Εχω παει σε κυρια που ερμηνευει το καφε και εχω ενθουσιαστει παρα πολυ με τα οσα σου ερμηνευει, μαντευει, πραγματα που εσυ ο ιδιος δεν της ειπες ποτε και ουτε σε γνωριζε προσωπικα!!!


    Προσπαθησα κι εγω παρα πολλες φορες να ερμηνευσω το φλυντζανι-καφε, με καποια βοηθηματα απο βιβλια ή απο πραγματα που μου εμαθαν και θυμαμαι κατι λιγο και ειλικρινα "ποτε" μου δεν καταφερα να δω, καταλαβω ή ερμηνευσω το δικο μου φλυντζανι! Κανω ακριβως οπως λεει και το θεμα μας ποιο πανω, αλλα δυστυχως δεν μπορω να κατανοησω τα... σχηματα! Δεν μπορω να διακρίνω σχηματα! Ουτε ζωα, ουτε ατομα, ουτε βερες, ουτε σταυρους ουτε φεγγαρια ουτε καραβια!!! Οσο και να συγκετρωθω οσο και να προσπαθησω με τις ωρες, δεν μπορω να δω κατι που να μπορω να ερμηνευσω και να καταλαβω! Πως μπορουν αλλοι να τα δουν αυτα! Π.χ. κατι που μου κανει εντιπωσει και θελω να το ρωτησω. Θα πρεπει να βλεπω κανονικα σχηματα, ολοκληρα και καθαρα??? Οπως στο αρθρο αυτο (στα συμβολα) λεει οτι μπορεις να δεις εναν... δικαστη! Τον δικαστη πως θα τον διακρινω, τι θα πρεπει να δω, ή την μαϊμου πως θα ειναι σχηματισμενη??? Ειναι λιγο μπερδεμα και ακαταλαβίστικα καποια σχηματα!

    Θελω καποια μικρουλλα βοηθεια για να μπορω κι εγω με ευκολια να ερμηνευω τον καφε!

    Ευχαριστω πολυ

    Φιλικα
    Sol _Luna
    Καλησπερα σας,

    βλεπω φλυτζανι απο 14 χρονων και πιστεψτε με ειμαι καλη...
    Ποτε ομως δεν μπορεσα να πω στον εαυτο μου, οσες απελπισμενες προσπαθειες και αν εχω κανει. Ο λογος ειναι απλος, δεν ειμαι αντικειμενικη και βλεπω αυτα που θελω να δω...!!!

    Θα σε συμβουλευα να δεις το φλυτζανι μιας φιλης σου για να καταλαβεις αν μπορεις ή οχι να το διαβασεις. Τα σχηματα του καφε απλα σε βοηθουν να ανοιξεις τις πυλες του υποσυνειδητου σου και κατα συνεπεια δεν υπαρχουν στανταρντ συμβολα που θα δεις...

 

 
Page 7 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads