s
[Συζήτηση] Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 9 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 61 to 70 of 81
  1. #61
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Εκεί που είσαι ήμουνα...
    Posts
    66

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Καλησπέρα σε όλους!

    Επειδή γενικώς μου αρέσει η ωριαία και το ψάχνω αρκετά τελευταία (άλλοτε με περισσότερη και άλλοτε με λιγότερη επιτυχία), έχω να κάνω μια ερώτηση: μου έχει τύχει αρκετές φορές σε χάρτη αισθηματικού θέματος ο κυβερνήτης του 5ου να πέφτει στον 7ο οίκο. Έχουμε πει ότι όταν ο κυβερνήτης του 5ου πέφτει στον 1ο οίκο αυτό δείχνει ενδιαφέρον που έχει το "πρόσωπο" για τον ερωτώντα. ¶μα πέφτει στον 7ο?? Συνήθως το ερμηνεύω ως επιθυμία του ερωτώντος για δεσμό, αλλά έχετε κάποια άλλη γνώμη για αυτό?

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #62
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Μπορει να δειχνει οτι το ατομο για το οποιο ρωταω, βρισκεται σε μετακινηση, η συμμετεχει σε καποια παρεα με φιλικα και συγγενικα προσωπα την ωρα , που γινεται η ερωτηση.(απο παραγωγους ο7ος οικος ειναι ο δικος του 3ος.) Διαφορετικα πιο λογικο θα ηταν , να βρισκεται ο δικος σου κυβερνητης στο 5ο η στον 7ο η εστω στον 11ο.
    Τουλαχιστον ετσι θα το εκλαμβανα εγω.

  3. #63
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Εκεί που είσαι ήμουνα...
    Posts
    66

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Γεια σου Έφη! Σ' ευχαριστώ που απάντησες! Την πιθανότητα να συμμετέχει το άτομο για το οποίο ρωτάω σε κάποια δραστηριότητα του3ου οίκου το είχα σκεφτεί, απλά αναρωτήθηκα διότι όσες φορές έχει τύχει να θέσω σχετική ερώτηση έχει "κάτσει" ο κυβερνήτης μου να είναι στον 9ο (παράγωγος του 5ου) και ο κυβερνήτης του 5ου να είναι στον 7ο (ενίοτε και σε σύνοδο με την ακμή του οίκου). Είπα μήπως χάνω κάτι...

  4. #64
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Μαρακι, τωρα σκεφτομαι, οτι στο παρελθον για ενα συγκεκριμμενο ατομο, αντιμετωπιζα κατι παρομοιο. Οι κυβερνητες ηταν παντα στο ιδιο ζωδιο και σχεδον παντα στον ιδιο οικο.

    Μηπως ξερει καποιος πιο εμπειρος αν σημαινει αυτο κατι και να βοηθησει και τις δυο μας?:unsure:

  5. #65
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Εκεί που είσαι ήμουνα...
    Posts
    66

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Κι εμένα μου έχει συμβεί σε παρόμοια ερώτηση με διαφορά μηνών, οι σημειοδότες να είναι πια διαφορετικοί αλλά να πέφτουν τελικά στα ίδια ζώδια. Δεδομένου ότι ρώτησα για το ίδιο άτομο, δεν μου έκανε εντύπωση γιατί κι εγώ κι εκείνος ως πρόσωπα και ως χαρακτήρες δεν έχουμε αλλάξει. Εκεί που κόλλησα ήταν η οικοθεσία και ειδικά αυτός ο κυβερνήτης του 5ου που πέφτει μέσα στον 7ο (σταθερή αξία αυτός ο συνδυασμός), ο δε δικός μου κυβερνήτης την 1η φορά ήταν στον 5ο οίκο και τη δεύτερη στον 9ο.

  6. #66
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    20

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Καλησπέρα!
    Με ερώτημα αν θα γίνει κάτι μεταξύ μας (αν του αρέσω, αν κάνει κίνηση, κλπ)
    προέκυψαν τα εξής:

    Ήλιος Κριός 9.14 --- Ωροσκόπος Λέων 19.45
    Σελήνη Δίδυμοι 24.42 --- II-2ος Παρθένος 12.01
    Ερμής Ιχθείς 25.29 R --- III-3ος Ζυγό 9.18
    Αφροδίτη Ταύρος 25.09 --- ΙV-4ος Σκορπιός 11.59
    Αρης Παρθένος 5.13 R --- V-5os Τοξότης 17.21
    Δίας Ταύρος 12.46 --- VI-6ος Αιγόκερως 20.37
    Κρόνος Ζυγό 27.27 R --- VII-7ος Υδροχόος 19.45
    Ουρανός Κριός 4.47 --- VIII-8ος Ιχθείς 12.01
    Ποσειδών Ιχθείς 2.01 --- IX-9ος Κριός 9.18
    Πλούτων Αιγόκερως 9.38 --- MC-Μεσουράνημα Ταύρος 11.59
    Λίλιθ Ταύρος 11.26 --- XI-11ος Δίδυμοι 17.21
    Β.Δεσμός Τοξότης 6.59 --- XII-12ος Καρκίνος 20.37

    Και αφού εγώ ως Ήλιος έχω πτώση στον Ζυγό και εκείνος ως Κρόνος πτώση στον Κριό, η απάντηση είναι όχι; Ή να υπολογίσω την ανάδρομη πορεία του Κρόνου;
    Αλλά όταν θα ορθοδρομήσει, δε θα έχει αλλάξει και η θέση του Ήλιου; Μπερδεύτηκα...
    Ευχαριστώ.

  7. #67
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Προς τι όλο αυτό το κατεβατό και όχι να μας γράψεις απλά τα στοιχεία -ώρα, τόπο, ημερομινία - του ερωτήματος ως άλλωστε είθισται;

  8. #68
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    20

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Προς τι όλο αυτό το κατεβατό και όχι να μας γράψεις απλά τα στοιχεία -ώρα, τόπο, ημερομινία - του ερωτήματος ως άλλωστε είθισται;
    Συγνώμη, δεν γνώριζα πως έτσι έπρεπε να πράξω. Νόμιζα πως θα βοηθούσα καλύτερα αν είχα έτοιμα τα δεδομένα προς εσάς, παρά να φτιάχνετε μόνοι σας τον χάρτη του ερωτήματος.

    Ως προς το ερώτημα τώρα, δεύτερη απορία γενική: Καλώς δεν το σκέφτηκα έτσι; Ψάχνω λίγο για την ωριαία, αλλά δεν τα καταφέρνω. Όταν δεν πρόκειται να κάνουν σύνοδο οι δείκτες σημαίνει πως δε θα συμβεί κάτι ποτέ ή υπολογίζουμε πως κάποια στιγμή θα κάνουν (ε...δε γίνεται πια ποτέ!) και άρα λέμε ότι τότε (π.χ. σε 6 μήνες, 1 χρόνο, κλπ) κάτι θα γίνει;

  9. #69
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Τίποτε από όλα αυτά. Δίχως χάρτη ποιός άραγε θα μπορούσε να απαντήσει σε ένα έτσι και αλλιώς μάλλον ασαφές ερώτημα.

    Προσωπικά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θα ήθελες να ρωτήσεις. Συγγνώμη.

  10. #70
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    20

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Α! Θέλετε να δείτε και τον χάρτη ολόκληρο; Σόρρυ, τώρα κατάλαβα.
    29/3/2012, 14.37, Λάρισα

    Και το ερώτημα δεν είναι ασαφές. Αν υπάρχει ενδιαφέρον, αν θα γίνει κάτι, ρώτησα.
    Συγνώμη αν δεν έγινα σαφής.

 

 
Page 7 of 9 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads