s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 61 to 70 of 140
  1. #61
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by vikoza View Post
    Γεια σας,
    είμαι νέο μέλος με λίγες γνώσεις στην αστρολογία που πιστεύω ότι με τη βοήθειά σας θα τις διευρύνω. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει στο εξής: αν εγώ είμαι το τρίτο παιδί στην οικογένειά μου και έχω ένα αδελφό μεγαλύτερο(1ο παιδί) και μια αδελφή μεγαλυτερη(2ο παιδί) και ένα αδελφό και μία αδελφή μικρότερη, αντίστοιχα 4ο και 5ο παιδί, τότε ποιος οίκος αντιπροσωπεύει το κάθε παιδί ? Σας ευχαριστώ

    Αγαπητη vikoza

    η απορια σου για μια στιγμη βραχυκυκλωσε τους νευροδιαβιβαστες μου. Ειναι ευλογη η απορια σου ωστε να τοποθετησεις ηλικια τα αδερφια σου με βαση τους οικους. Πραγματικα την απορια σου δεν την ειχα σκεφτει ποτε , αν δηλαδη θα μπορουσαμε να τοποθετησουμε σε καθε οικο και ενα απο τα αδερφια. Το κοβω ομως κομματακι χλωμο (ας με διορθωσουν τα πιο εμπειρα μελη) .

    Γενεθλιακα ΟΛΟΣ ο χαρτης αντιπροσωπευει εσενα.Καθε οικος και ενα κομματι απο την ζωη σου . Τα αδερφια ομως αναμμεσα απο τα 12 κομματια ( οικους ) του γενεθλιου αντιπροσωπευονται απο τον 3ο οικο. Δεν νομιζω οτι μεσα στο χαρτη μπορουμε να δουμε ΟΛΑ τα αδερφια ως μοναδες , απλα τα βλεπουμε ως συλλογικη εννοια , αν δεν κανω λαθος (θα ξεχασω και αυτα που ξερω) !

    Αν σε βοηθαω :
    1oς = ΕΣΥ
    3ος = Αδερφια
    4ος = Μπαμπας ( αγορι ) - Μαμα (Κοριτσι)
    5ος = Παιδια
    6ος = Θειοι (αδερφια των γονεων) (Αναλογα με τον 4ο )
    7ος = Συντροφος - Ανηψια(παιδι αδερφου) - Γονεας του γονεα σου (αναλογα το φυλο )
    9ος = Αδερφια του συντροφου - Ξαδερφια εξ' αγχιστειας- Εγγονια (δικα σου)
    10ος = Μπαμπας (Κοριτσι) - Μαμα ( αγορι )

    και ουτο καθεξης !!! (αν εχω κανει κανα λαθος διορθωστε με ! :bigsmile: αλλα οπως γνωριζετε παει αναλογος το φυλο )

    Ελπιζω να βοηθησα !
    με εκτιμηση Cancerian

  2. #62
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Συμφωνω σε ολα με μια παραπανω διευκρινηση. Οτι αυτο με τους παραγωγους οικους θα μπορουσε να ισχυει σε χαρτη Γονεα.:unsure:Νομιζω

  3. #63
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Συμφωνω σε ολα με μια παραπανω διευκρινηση. Οτι αυτο με τους παραγωγους οικους θα μπορουσε να ισχυει σε χαρτη Γονεα.:unsure:Νομιζω

    Οταν εννοεις χαρτη γονεα ? Γιατι θεωρω οτι οι περισσοτεροι εχουμε παππου - γιαγια - θειους - ξαδερφια ...

  4. #64
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Οταν εννοεις χαρτη γονεα ? Γιατι θεωρω οτι οι περισσοτεροι εχουμε παππου - γιαγια - θειους - ξαδερφια ...
    Αυτο που εννοω ειναι στον γενεθλιο καποιου πχ οτι μπορει να φανει το πρωτο παιδι στον πεμπτο το δευτερο σε εβδομο.κτλ δηλ απο τους παραγωγους αλλα και παλι ειπα νομιζω,που σημαινει οτι δεν ειμαι σιγουρη.

  5. #65
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by vikoza View Post
    Γεια σας,
    είμαι νέο μέλος με λίγες γνώσεις στην αστρολογία που πιστεύω ότι με τη βοήθειά σας θα τις διευρύνω. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει στο εξής: αν εγώ είμαι το τρίτο παιδί στην οικογένειά μου και έχω ένα αδελφό μεγαλύτερο(1ο παιδί) και μια αδελφή μεγαλυτερη(2ο παιδί) και ένα αδελφό και μία αδελφή μικρότερη, αντίστοιχα 4ο και 5ο παιδί, τότε ποιος οίκος αντιπροσωπεύει το κάθε παιδί ? Σας ευχαριστώ
    Απο τον δικο σου χαρτη ο 1 οικος εισαι εσυ,ο αμμεσος μεγαλυτερος αδελφος σου ειναι ο 11(δηλαδη ο11 σου θα ειναι ο πρωτος οικος της αδελφης σου) και ο 9 οικος σου θα ειναι ο δευτερος μεγαλυτερος αδελφος σου.Ο 3 οικος σου θα ειναι ο πρωτος μικροτερος αδελφος σου και τελος ο 5 ο δευτερος μικροτερος αδελφος σου
    Αν κοιταζεις τον χαρτη της μητερας ή του πατερα σου ο 5 οικος ειναι γενικα τα παιδια και ειδικοτερα το πρωτο ,ο 7 το δευτερο ,ο 9 το τριτο κ.τ.λ.
    Ελπιζω να εγινα κατανοειτη.:bigsmile:
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  6. #66

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα εσένα giannas

  7. #67

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Αγαπητή Έρση,
    έχεις πολύ δίκιο με τα παιδιά ισχύει αυτό. δηλ. το πρώτο παιδί είναι ο 5ος οίκος, το δεύτερο ο 7ος κ.ο.κ. Το θέμα με τα αδέλφια με μπέρδευε όταν υπάρχουν μεγαλύτερα και μικρότερα.

  8. #68
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Ελευθερία
    Location
    Πέραμα Αττική
    Posts
    83

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Αγαπητέ κ. Αντωνίου, γεια σας.
    Οι απαντήσεις σας είναι πολύ κατανοητές, συγχαρητήρια.
    ο έβδομος οίκος μου( είμαι γεννημένη 01-06-1968) είναι στους ιχθείς, το ίδιο και του συντρόφου μου(είναι γεννημένος 14-10-1973). Έχω ήδη έναν γάμο που "διαλύθηκε". θα με βρεί και άλλο κακό;

  9. #69

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ?

  10. #70

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by kara View Post
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ?
    Εδώ: http://www.myhoroscope.gr/natalchart.php :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 7 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads