s
Αφροδίτη και Σελήνη: Πώς προσεγγίζουμε στον έρωτα - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 61 to 70 of 145
  1. #61
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Αφροδίτη στο σκορπιό και σελήνη στον ταύρο. Παλεύω με την κτητικότητα. Προσπαθώ να μην το δείξω στον εκάστοτε σύντροφο μου ούτε στο ελάχιστο γιατί δεν μπορώ τη δική του κτητικότητα (την οποία δεν αποφεύγω). Τελικά δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι. Ισως αν εγώ δείξω λίγο περισσότερο κτητική ίσως εκείνος να κάνει πίσω. Τί λέτε?

  2. #62
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Αφροδίτη στο σκορπιό και σελήνη στον ταύρο. Παλεύω με την κτητικότητα. Προσπαθώ να μην το δείξω στον εκάστοτε σύντροφο μου ούτε στο ελάχιστο γιατί δεν μπορώ τη δική του κτητικότητα (την οποία δεν αποφεύγω). Τελικά δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι. Ισως αν εγώ δείξω λίγο περισσότερο κτητική ίσως εκείνος να κάνει πίσω. Τί λέτε?

    Νομίζω αγαπητή elenikol, ότι γνωρίζοντας τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου όσο περνάει ο καιρός, καταλαβαίνεις όλο και περισσότερο τα "θέλω" του, τις αντοχές του και γενικότερα τα όρια του.. Το να βγάζεις κτητικότητα στην εκάστοτε σχέση σου τις περισσότερες φορές υποδηλώνει ανασφάλεια. Κανείς δεν ανήκει σε κανένα, μην το ξεχνάς. Ο άλλος θέλει να είναι μαζί σου, δεν του το επιβάλλεις! (Τα ίδια ισχύουν και για σένα που όπως λες δεν την αποφεύγεις από τους άλλους).
    Ωστόσο θεωρώ ότι καλά κάνεις και αναγνωρίζεις την κτητικότητα ως λάθος στάση και νομίζω ότι όσο θα περνάνε τα χρόνια και θα συλλέγεις εμπειρίες, κάποια στιγμή θα την ελαχιστοποιήσεις, οπότε και δεν θα σε απασχολεί!

  3. #63
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    ............. Το να βγάζεις κτητικότητα στην εκάστοτε σχέση σου τις περισσότερες φορές υποδηλώνει ανασφάλεια. ..............
    Το θέμα μου είναι ότι απλώς την αισθάνομαι. Δεν την εκφράζω.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για το σύντροφο μου και τα αποτελέσματα τα ανέφερα πιο πάνω.

    Και η ερώτηση μου είναι μήπως πρέπει να τη βγάλω ώστε να θεωρηθεί ως εκδήλωση ενδιαφέροντος??

  4. #64
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Το θέμα μου είναι ότι απλώς την αισθάνομαι. Δεν την εκφράζω.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για το σύντροφο μου και τα αποτελέσματα τα ανέφερα πιο πάνω.

    Και η ερώτηση μου είναι μήπως πρέπει να τη βγάλω ώστε να θεωρηθεί ως εκδήλωση ενδιαφέροντος??
    Μα υπάρχουν και άλλοι (πιο κομψοί) τρόποι να δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Το να εκδηλώσεις κτητικότητα, τουλάχιστον όπως αντιλαμβάνομαι εγώ την έννοιά της, δεν νομίζω ότι δείχνει ενδιαφέρον.. το πλέον σίγουρο αποτέλεσμα είναι να "πνίξεις" τον άλλο και να εξαφανιστεί πριν καλά καλά το καταλάβεις!

  5. #65
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Αγαπητά μέλη,

    θα σας παρακαλέσω να μην προσωποιήσετε άλλο το θέμα του άρθρου.

    Φιλικά:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  6. #66
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Αγαπητά μέλη,

    θα σας παρακαλέσω να μην προσωποιήσετε άλλο το θέμα του άρθρου.

    Φιλικά:bigsmile:
    Έχεις δίκιο.. ομολογώ ότι παρασύρθηκα...:embarrest

    Πάντως για την ιστορία, για να είμαι και μέσα στο θέμα του άρθρου, εγώ έχω Αφροδίτη στην Παρθένο και Σελήνη στον Υδροχόο.

  7. #67
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πώς προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Και καλά να νοιώθεις κτητικά για κάποιον κάποια στιγμή μπορεί να βρείς κάποιον που να νοιώθει το ίδιο.Εγώ που είμαι Ζυγός, έχω Σελήνη στον Αιγόκερω και Αφροδίτη στο Σκορπιό?Δεν το ανοίγω το ρημάδι το στόμα μου ούτε με ατομική βόμβα!¶σε μια χαρά είσαι!

  8. #68

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Πολύ ωραίο άρθρο και συγχαρητήρια,
    αλλά τι να κάνω με αφροδίτη στον υδροχόο και σελήνη στον ιχθύ? Εκ προοιμίου καταδικασμένη

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...

  9. #69

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πως προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    Έχεις δίκιο.. ομολογώ ότι παρασύρθηκα...:embarrest

    Πάντως για την ιστορία, για να είμαι και μέσα στο θέμα του άρθρου, εγώ έχω Αφροδίτη στην Παρθένο και Σελήνη στον Υδροχόο.
    και εγω το ιδιο. Αφροδιτη στη παρθενο και σεληνη στο δευτερο δεκαημερο του υδροχοου τι προσεγγιση να κανω με αφροδιτη που ειναι σε πτωση και με σεληνη καπως ιδιορυθμη...?

  10. #70
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Δήμητρα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    34

    Re: Αφροδίτη και Σελήνη: Πώς προσεγγίζουμε στον έρωτα

    Axxxxx Eρωτας...... Η Αφροδίτη μου στον Σκορπιό και η Σελήνη μου στον Αιγώκερο......αχχχχχχχ Νομίζω ότι ο έρωτας είναι η "μπαταρία" της ζωής!!!!!

 

 
Page 7 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads