s
Η γλώσσα του σώματος... - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 74
  1. Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by anastasssia View Post
    Από μικρή μου άρεσε να παρατηρώ τους ανθρώπους γύρω μου και τον εκάστοτε συνομιλητή μου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μπορώ πλέον με σχετική ευκολία να "διαβάζω" τη γλώσσα που εκπέμπει το σώμα του συνομιλητή μου. Ωστόσο υπάρχει μία κίνηση που δεν μπορεσα να αποκωδικοποιήσω όταν μία φορά σε παρέα είδα τον φίλο μου να ακουμπάει το λοβό του αυτιού του και να παίζει με αυτό όση ώρα μίλαγε με μία κοινή φίλη. Επειδή ήταν έντονη κίνηση μου έκανε εντύπωση και όταν γύρισα σπίτι έψαξα στο ιντερνετ και σε ένα βιβλίο που είχα και διάβασα ότι αυτή η κίνηση έδειχνε άρνηση να ακούσει αυτά που του λέγανε. Μπορεί να δηλώνει και ότι έλεγε επίσης ψέμματα? Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον να μάθαινα την έννοια της κίνησης εκείνης από απλή περιέργεια και μόνο πλέον
    ε,ναι λοιπόν!!!!να είσαι σίγουρη ότι έλεγε ψέματα....όταν ακουμπάμε τα χείλη τη μύτη τα αυτιά είναι σημάδια ψεύδους...το αστείο είναι ότι και να το ξέρεις πάλι αυτόματα το κάνεις!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  2. Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Ή μπορεί να μη λέμε ψέματα αλλα απλά να μην εχουμε το θαρρος να διαφωνήσουμε ανοιχτα μ'αυτα που λέει ο αλλος. Οποτε ξύνουμε κεφαλια, πιγούνια, λοβούς, στρίβουμε μαλλιά....μασαμε τσίχλες κλπ :embarrest
    όταν πιάνω το πηγούνι μου σημαίνει ότι διαφωνώ με τον άλλον...όταν πάλι στρίβω τα μαλλιά μου σημαίνει "πρόσεξέ με"!!!!!!!:toung:
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  3. #63
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Το να ξυνεσαι μπορει να σημαινει απλα οτι ενιωσες φαγουρα! κτλ κτλ

    Και αν η φαγούρα είναι ψυχοσωματική? :nuts:


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  4. Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Δεν πάμε καλά και μας επαναφέρω άμεσα στην τάξη...:toung:



    Πάντως κινήσεις όπως τα σταυρωμένα χέρια σημαίνουν υποτίθεται αυτοπροστατευτική διάθεση. Εγώ το κάνω όταν κοντεύει να τελειώσει η υπομονη μου και πάω να εκραγώ. Ή το να καθόμαστε σταυροπόδι υποδηλώνει -λένε- τάση στροφης/αποστροφής προς τον διπλανό μας. Εγώ παλι κάθομαι πάντα σταυροποδι, αν είναι να με κρίνουν έτσι, παω περιπατο....
    Σταυρωμένα χέρια σημαίνει άμυνα..σταυρωμένα πόδια επίσης σημαίνει "κλείδωμα" ίσως και ανασφάλεια..δίνουμε προσοχή που δείχνουν οι μύτες των ποδιών...μας δείχνουν τον κρυφό πόθο σε μια τέτοια στάση...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  5. #65
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    9

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    :nuts:Τιποτα απο αυτα πιστευω. οπωs αισθανεται ο καθεναs.!!!!ι

  6. #66
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Ποια γλώσσα του σώματος...Είναι τέχνη να ελέγχεις τις αντιδράσεις σου και να μην μπορεί ο άλλος να καταλάβει τι σκέφτεσαι και πως αισθάνεσαι,ειδικά αν βασίζεται σε ό,τι διάβασε σε διάφορα βιβλία κι όχι στο ένστικτό του,κι επίσης οι κανόνες είναι για να μην ακολουθούνται πολλές φορές.

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  7. Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Ποια γλώσσα του σώματος...Είναι τέχνη να ελέγχεις τις αντιδράσεις σου και να μην μπορεί ο άλλος να καταλάβει τι σκέφτεσαι και πως αισθάνεσαι,ειδικά αν βασίζεται σε ό,τι διάβασε σε διάφορα βιβλία κι όχι στο ένστικτό του,κι επίσης οι κανόνες είναι για να μην ακολουθούνται πολλές φορές.
    και να θέλεις δεν μπορείς να σταματήσεις το σώμα σου να "φλυαρεί"...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  8. #68
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Αθήνα, Ν. Ηράκ
    Posts
    3

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

    βρήκα αυτό το θέμα μετά από αναζήτηση κι επειδή δεν βρήκα πουθενά κάτι σχετικό,
    είπα να ρωτήσω:
    τι σημαίνει όταν μια γυναίκα έχει το ένα της χέρι πάνω στην κοιλιά της πάνω σε συζήτηση;

    ευχαριστώ προκαταβολικά!

  9. #69

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by patrickdrd View Post
    καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

    βρήκα αυτό το θέμα μετά από αναζήτηση κι επειδή δεν βρήκα πουθενά κάτι σχετικό,
    είπα να ρωτήσω:
    τι σημαίνει όταν μια γυναίκα έχει το ένα της χέρι πάνω στην κοιλιά της πάνω σε συζήτηση;

    ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Ότι νιώθει κάποια ενόχληση ίσως :unsure:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #70
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Αθήνα, Ν. Ηράκ
    Posts
    3

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Ότι νιώθει κάποια ενόχληση ίσως :unsure:
    εγώ ρώτησα για γλώσσα του σώματος αν σημαίνει κάτι...

 

 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads