s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών. - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 9 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 61 to 70 of 81
  1. #61

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλημέρα σας. Εχω καποιες απορίες περί ωριαίας. Η ερώτηση που έκανα αφορά στο αν θα υπάρξει αλλαγή τόπου κατοικίας . Ο ωροσκόπος Σκορπιός - Αρης στον 7ο στην 28η του Ταυρου-όχι καλή θέσηκαι σε τελευταίες μοίρες,(επειδή ειμαι στο ξεκίνημα της μαθησης περί ωριαίας λαμβάνω τους παραδοσιακόυς για να μην μπερδευομαι με πολλούς πλανήτες) . Κυβερνήτης 9ου Σελήνη στον 3ο Αιγόκερω (αδυναμία) στην 26η μοίρα . Ο Κ1ου δεν κάνει καμία όψη με τον Κ9ου, αλλά η Σελήνη θα κάνει σε 2ο ένα τρίγωνο με τον όχι καλό Αρη στον 7ο. Η Αφρο είναι σε σύνοδο με Δία στον 8ο στους Διδυμους. Και τέλος ο ΒΔ σε σύνοδο με ωροσκόπο, άρα ο ΝΔ σε σύνοδο με ακμή 7ου. Αν σας πω ότι με μπέρδεψε η παντηση , είναι όχι τελικά ή ναι λόγω του τριγώνου της Σελήνης με τον Αρη...Κοίταξα αντισκιές, τίποτα, υποδοχές τίποτα....βοήθεια παρακαλώ πολύ....(μάλλον είμαι πολύ αρχάρια τελικά )
    Victory

  2. #62
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Και αρχάρια να μην ήσουν πάλι Άρη θα έπαιρνες για κυβερνήτη Σκορπιού .

    Κάτι έχω μπερδέψει;;;...κυβερνήτης 1ου λες πως είναι ο Άρης και κυβερνήτης 9ου η Σελήνη. Αρχικά μας λες πως ο κυβερνήτης του 1ου δεν κάνει όψη με τον κυβερνήτη του 9ου και μετά λες πως θα κάνουν τρίγωνο ;

    Και κάτι άλλο ... για κοίταξε πάλι τις υποδοχές έχει μια αρκετά σημαντική αμοιβαία υποδοχή ο χάρτης.

  3. #63

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Τινα μου καλημέρα, και έχεις δίκιο...Εγραψα λάθος. Ο Κ9ου θα κάνει τρίγωνο με τον Κ1ου. Η αμφιβολία μου για το αποτέλεσμα προκυπτει απ την πολύ αδύναμη θέση των σημειοδητων...Αλλα την αμοιβαία υποδοχή Τίνα μου δεν μπορώνα την βρω. (Ο Αρης είναι στην Αφροδίτη, η Αφρο στον Ερμή. Ερμής Ηλιος Δίας στην αφρο , Σελήνη στον Κρόνο και Κρόνος στον Αρη....) Ποια είναι ;
    Victory

  4. #64

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    κοιτάζοντας ξανα τον χάρτη βλέπω ότι η Σελήνη είναι στην έξαρση του Αρη και ο Αρης στην έξασρη της Σελήνης. Αυτό εννοείς Τϊνα μου αναφερόμενη στην αμοιβαία υποδοχή; (Πίστευα ότι δεν ανηκει στην αμοιβαία υποδοχή η έξαρση )
    Last edited by Victory; 30-05-2013 at 09:42 AM.
    Victory

  5. #65

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Ναι υπάρχει το συγκλίνον τρίγωνο στους σημειοδότες, και η αμοιβαία υποδοχή, άρα θετική έκβαση, αλλά η άσχημη τοποθέτηση τους τι υποδηλώνει; Οτι ναι μεν θα γίνει αλλά δεν θα είναι για καλό; ή ότι θα γίνει με πολλές δυσκολίες;
    Victory

  6. #66

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Αγαπητοί φίλοι γειά σας,
    θα ήθελα την βοήθειά σας αν έχω βγάλει σωστά συμπεράσματα, σε ερώτηση επανασύνδεσης σε ωριαίο χάρτη σηματοδότης δικός μου Ερμής και Σελήνη, δικοί του Κρόνος Ηλιος, ο Ερμής κάνει τρίγωνο απο τους διδύμους στον 10ο με τον κρόνο στον Σκορπιό στον 3ο. Η Σελήνη αυτή την στιγμή βρίσκεται στον 6ο οικο στον υδροχόο και πρόκειται να κάνει τριγωνο πάλι με τον Κρόνο. Απ' ότι καταλαβαίνω θα υπάρξει επανασύνδεση σωστά; αλλα με προβληματίζει οτι ο Κρόνος είναι ανάδρομος ποια η γνώμη σας παρακαλώ; Σας ευχαριστώ πολύ

  7. #67

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    lolita 1111 καλησπέρα.Δοκιμάζω και η Τίνα και οι υπόλοιποι αν το δουν ας με διορθώσουν. Απ ότι καταλαβα η όψη που ισχύει είναι μόνο το συγκλίνων τρίγωνο που ΘΑ (θα ήθελα να το επιβεβαιώσεις αυτό σε παρακαλώ) γίνει μεταξύ της Σελήνης και του ανάδρομου (ένδειξη ότι κοιταει και σκέφτεται το τι έγινε ) το Κρόνου. Αυτό από μόνο του είναι πολύ θετικό μιας και δηλώνει ότι θα υπάρξει επικοινωνία μιας και ο Κρόνος βρίσκεται στον 3ο οίκο της επικοινωνίας. Ο Ερμής δεν κάνει ακόμη τρίγωνο με Κρόνο , αλλά θα κάνει σε λίγο καιρό και αυτό είναι επίσης καλό σημαδι...Νομίζω ΄'οτι το αποτέλεσμα είναι θετικό...(Ενημέρωσε μας )
    Victory

  8. #68
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Βρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά προσέξτε λίγο τους χάρτες ..... πως θα κάνει τρίγωνο η Σελήνη από τον Υδροχόο με τον Κρόνο από το Σκορπιό; Όσο για το τρίγωνο του Ερμή με τον Κρόνο για να πιαστεί, ο Κρόνος θα έπρεπε να βρίσκεται στις 3 πρώτες μοίρες του Σκορπιού.

    Που διαβάσατε ότι πιάνουμε τόσο μακρινές όψεις ειδικά όταν ο Ερμής δεν έχει αλλάξει ακόμη ζώδιο;

    Επιπλέον ακόμη κι αν πιάναμε την όψη έχουμε παρεμπόδιση από Σελήνη που πρώτη πιάνει τον Ερμή με τρίγωνο.

  9. #69

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Oυπς ούτε αναδρομος να ήταν...Εχεις δίκιο Τινα...
    Victory

  10. #70

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλημέρα σας,
    σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας. Προφανώς εγώ ακόμα δεν μπορώ να ερμηνεύσω σωστά τον χάρτη απ΄ότι καταλαβαίνω σκούρα τα πράγματα; Ποια όψη θα έπρεπε να πάρω δηλαδή;

 

 
Page 7 of 9 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads