s
Ηλιακή επιστροφή (Solar return) - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 73
  1. #61
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    mple, την νέα Σελήνη την αναγνωρίζεις αν έχεις σύνοδο ιδιομοιρίας ανάμεσα στον Ήλιο και τη Σελήνη στο χάρτη της ηλιακής σου επιστροφής...ή με άλλα λόγια αν πραγματοποιείται Νέα Σελήνη για π.χ. στην 11η μοίρα των Διδύμων και ο ήλιος σου είναι επίσης στην 11η μοίρα των Διδύμων (άρα την ημέρα των γενεθλίων σου) τότε αναπόφευκτα στον χάρτη της ηλιακής σου επιστροφής θα έχεις Νέα Σελήνη. Την πανσέληνο την αναγνωρίζεις αν έχεις αντίθεση ηλιου σελήνης...

    τώρα για το άλλο που λες, δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να δεις κάτι τέτοιο...εκτός βέβαια και αν παίξεις με το αστρολογικό μας πρόγραμμα βάζοντας διάφορες χρονιές για να δεις πότε θα συμβεί κάτι τέτοιο...έχει υπόψη σου όμως ότι ο ωροσκόπος δεν ακολουθεί μία συγκεκριμένη σειρά από τη μία χρονιά στην επόμενη...έχει να κάνει με την κίνηση του Ήλιου και με το τι ώρα της ημέρας θα φτάσει ακριβώς στην γενέθλια θέση του σε μοίρες και λεπτά της μοιρας...
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  2. #62

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    [QUOTE=whisperer;127084]mple, την νέα Σελήνη την αναγνωρίζεις αν έχεις σύνοδο ιδιομοιρίας ανάμεσα στον Ήλιο και τη Σελήνη στο χάρτη της ηλιακής σου επιστροφής...ή με άλλα λόγια αν πραγματοποιείται Νέα Σελήνη για π.χ. στην 11η μοίρα των Διδύμων και ο ήλιος σου είναι επίσης στην 11η μοίρα των Διδύμων (άρα την ημέρα των γενεθλίων σου) τότε αναπόφευκτα στον χάρτη της ηλιακής σου επιστροφής θα έχεις Νέα Σελήνη. Την πανσέληνο την αναγνωρίζεις αν έχεις αντίθεση ηλιου σελήνης...

    τώρα για το άλλο που λες, δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να δεις κάτι τέτοιο...εκτός βέβαια και αν παίξεις με το αστρολογικό μας πρόγραμμα βάζοντας διάφορες χρονιές για να δεις πότε θα συμβεί κάτι τέτοιο...έχει υπόψη σου όμως ότι ο ωροσκόπος δεν ακολουθεί μία συγκεκριμένη σειρά από τη μία χρονιά στην επόμενη...έχει να κάνει με την κίνηση του Ήλιου και με το τι ώρα της ημέρας θα φτάσει ακριβώς στην γενέθλια θέση του σε μοίρες και λεπτά της μοιρας...[/QUOTE

    ευχαριστω πολυ! Perfect

  3. #63

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Πάρα πολύ καλό το άρθρο σας.Δεν ήξερα πως μεταφράζεται αυτή η ηλιακή επιστροφή. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

  4. #64

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Γεια σας!Πριν από καμιά δεκαριά μέρες παράγγειλα μια ηλιακή επιστροφή μέσω των υπηρεσιών του myhoroscope.Την πλήρωσα,μου ήρθε και τη διάβασα.Όταν έκανα την παραγγελία τότε είχα βάλει ως τόπο που θα περνούσα τα φετινά μου γενέθλια τη Βάρκιζα Αττικής.Τελικά γιόρτασα τα γενέθλιά μου στη συνοικία Μετς,στο κέντρο της Αθήνας.Θεωρείτε ότι αλλάζουν πολλά πράγματα στην ανάλυση της ηλιακής επιστροφής;Ή είναι μικρή η απόσταση και δεν έχει σημασία;Πιστεύετε ότι θα πρέπει να παραγγείλω άλλη ανάλυση εκ νέου;Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

  5. #65

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Δεν χρειαζεται να παραγγειλεις καινουργια επιστροφη.Η αποσταση ειναι τετοια που αποκλειεται το ενδεχομενο να "αλλαζουν πολλα πραγματα στην αναλυση " οπως γραφεις.Αν ησουν σε αλλο νομο (λιγες μοιρες) η χωρα (ολη η οικοθεσια θα ηταν διαφορετικη) το μονο που θα αλλαζε θα ηταν η οικοθεσια .Η αποσταση τωρα ειναι τετοια που η οικοθεσια αποκλειεται να αλλαξει.

  6. #66

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

  7. #67
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Νάντια
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    5

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    "Ιδιαίτερα δύσκολη χρονιά θεωρείται η χρονιά που το γενέθλιο ωροσκόπιο αντιστρέφεται δηλαδή "βγάζει" ωροσκόπο την ακμή του 7ου οίκου, και Μεσουράνημα την ακμή του 4ου."

    Αν ωροσκόπος είναι η ακμή του 8ου οίκου και μεσουράνημα η ακμή του 4ου, δηλαδή το ζώδιο της ακμής του 7ου οίκου εμπεριέχεται στον 1ο οίκο είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα?
    (ελπίζω να το εξήγησα σωστά)

  8. #68

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Γεια σας! πραγματικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα η μελετη της ηλιακης επιστροφης! εχω ομως μια απορια..οταν κανω τον χαρτη της ηλιακης επιστροφης απο το ετοιμο προγραμμα που υπαρχει στο site και μετα δημιουρησω τον γενεθλιο με τα στοιχεια αυτα υπαρχουν διαφορες στη σεληνη οπως και στους οικους..ειναι λαθος αυτος ο τροπος;;

  9. #69
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    γειά σου τοξοτίνα! :bigsmile:
    χμμ...γιατί να το κάνεις αυτό δεδομένου ότι το υπολογιστικό μας πρόγραμμα σου βγάζει απευθείας την ηλιακή σου επιστροφή...? :unsure: όχι ο τρόπος δεν νομίζω να είναι λάθος....και κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στους δύο χάρτες...τουλάχιστον αν υπάρχει θα είναι σε επίπεδο δευτερολέπτων...
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  10. #70

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Γεια σου whisperer:bigsmile: σε ευχαριστω για την απαντηση.. ηθελα απλως να εχω τον χαρτη καταχωρημενο για να δω και τις οψεις των πλανητων οχι μονο σε σχεση με τον γενεθλιο.. απλα τις οψεις της ηλιακης επιστροφης..Η σεληνη στην ηλιακη ειναι στον ζυγο και ο ωροσκοπος στον τοξοτη ενω στον γενεθλιο που εκανα με τα ιδια στοιχεια ειναι στον σκορπιο και στον καρκινο αντιστοιχα..μπερδευτηκα:unsur e:

 

 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads