s
Τεϊομαντεία - καφεμαντεία - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 10 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 LastLast
Results 51 to 60 of 96
  1. #51
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Εγώ πάλι νομίζω ότι μόνο ο σκέτος μπορεί να διαβαστεί σωστά!!! :weird:

    Ας πιούνε 2 τζούρες εκεί, όσοι δεν τον αντέχουν σκέτο, και μετά ας φάνε κ μια κουταλιά μέλι!!! :toung: :bigsmile:
    may..

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Και μόνο που ακούω σκέτο καφέ, παθαίνω .Αυτό είναι βασανιστήριο , έχε χάρη που είμαι και περίεργη σχετικά με την καφεμαντεία! Επειδή κυκλοφορεί και ντεκαφεϊνέ ελληνικός, αυτό παίζει κανένα ρόλο?

  3. #53
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Πω, πω τι πάθαμε!!! :bigsmile: :nuts: :bigsmile:

    Προτείνω να μείνουμε στα κλασσικά κ παραδοσιακά.. δηλαδή, σκέτος (= δίχως ζάχαρη) ελληνικός (ή τούρκικος, όπως αγαπάτε!!) καφές σε μικρό φλυτζανάκι!!! :nuts: :bigsmile:
    may..

  4. #54
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Και μόνο που ακούω σκέτο καφέ, παθαίνω .Αυτό είναι βασανιστήριο , έχε χάρη που είμαι και περίεργη σχετικά με την καφεμαντεία! Επειδή κυκλοφορεί και ντεκαφεϊνέ ελληνικός, αυτό παίζει κανένα ρόλο?
    Εγώ σκέτο τον πίνω τον καφέ έτσι κι αλλιώς και δεν έχω πρόβλημα εκεί.
    Αλλά για τον ντεκαφεινέ, το γύρισμα του φλυτζανιού κ.τ.λ., προτείνω να απευθυνθούμε όλοι στον Dell Piero που λέει μέχρι και έγχρωμο καπουτσίνο

  5. #55
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Τότε ξέρω τί θα μας πει!!!Ισως να δοκιμάσω σκέτο ,αλλά μήπως να δω το φλυτζανι άλλου?Έτσι για αρχη

  6. #56

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by Marina 7771 View Post
    Εγώ σκέτο τον πίνω τον καφέ έτσι κι αλλιώς και δεν έχω πρόβλημα εκεί.
    Αλλά για τον ντεκαφεινέ, το γύρισμα του φλυτζανιού κ.τ.λ., προτείνω να απευθυνθούμε όλοι στον Dell Piero που λέει μέχρι και έγχρωμο καπουτσίνο

    θα βγω off topic αλλά δε μπορω να κρατηθώ



    Μαρίνα τα ρέστα μου!

    Γκέλυ και φυσικά να κάνεις πρακτική σε φλιτζάνι αλλου ατόμου! Έτσι πιστεύω θα είσαι και πιο αντικειμενική και δεν θα βλέπεις αυτό που θες εσύ να δεις, αν διάβαζες το δικό σου φλιτζάνι :toung:

  7. #57
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Ε μην μου έρθει εγκεφαλικό αν δω κάτι κακό.Ας το πάθει άλλος!:toung: :toung: :toung: :toung:

  8. #58

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Μετά από απίστευτα πολλά φλυτζάνια καφέ που έχω πει και πολύ λιγότερα που έχω πιει (γιατί να πιω αφού κανένας δε μου τον λέει;;; ) νομίζω ότι ο καλύτερος καφές για διάβασμα είναι ο μέτριος γιατί αλλιώς δε δένει το χαρμάνι...

    Ακόμα, νομίζω ότι τα καλύτερα σχήματα γίνονται όταν την ώρα που πίνεις τον καφέ είσαι χαλαρός, δε βιάζεσαι-ώστε να "καθίσει" η απαραίτητη ποσότητα καφέ στον πάτο και, τέλος, όταν το κατακάθι έχει κρυώσει πριν κάνεις το γύρισμα...

    Θα μου πείτε τεχνικές λεπτομέρειες, αλλά η πείρα μου αυτά μου έμαθε. Και το σημαντικότερο είναι να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο να ερμηνεύσει ανάλογα με τη διαίσθησή σου. Έχω αμφιβολίες αν η καφεμαντεία διδάσκεται και δεν είναι χάρισμα, εγώ δεν το διδάχτηκα ποτέ. Όμως η προσπάθεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!

    Το χειρότερο είναι ότι, ενώ πάντα είμαι "χρυσάφι" για τις φίλες μου, με κυνηγούν από παντού (μέχρι και με courier θα μου έστελναν το φλυτζάνι αν τις άφηνα!! :bigsmile: ) στον εαυτό μου δεν μπορώ να δω ούτε ένα απλό σχήμα!!! Τίποτα... Σύννεφα μόνο. Αντιφατικό, ε;

    Αν κάποιος ξέρει καλά να λέει το φλυτζάνι, παιδιά, ας μου στείλει ένα μήνυμα να συναντηθούμε να δω κι εγώ μια φορά ένα φως, που μου 'χει μείνει ο καημός να δει κάποιος και τη δική μου μοίρα!!!

    Φλυτζανούδες όλου του κόσμου ενωθείτε!

  9. #59
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by eleonnnora View Post
    Μετά από απίστευτα πολλά φλυτζάνια καφέ που έχω πει και πολύ λιγότερα που έχω πιει (γιατί να πιω αφού κανένας δε μου τον λέει;;; ) νομίζω ότι ο καλύτερος καφές για διάβασμα είναι ο μέτριος γιατί αλλιώς δε δένει το χαρμάνι...


    Φλυτζανούδες όλου του κόσμου ενωθείτε!
    Mε σώζεις αν βολεύει περισσότερο ο μέτριος!!!:embarrest

    Δεν μετακομίζεις Θεσσαλονίκη??? Η Αθήνα έχει τον Dell Piero και τις αστείρευτες γνώσεις του, μην στριμώχνεστε λοιπόν! Ας έρθει και εδώ κάποιος

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Ειναι παντως γεγονος οτι αυτοι που διαβαζουν το φλιτζανι δεν μπορουν να το κανουν για τον εαυτο τους
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

 

 
Page 6 of 10 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads