s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; " - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 51 to 60 of 68
  1. #51

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Σ' ευχαριστώ πολύ laparisienne!!!!! Και σένα σου εύχομαι ό,τι επιθυμείς να το' χεις γρήγορα!!!!

  2. #52

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by laparisienne View Post
    Καλημέρα Νίκη, ναι, θα κρατήσω το "γλυκούλα", μ'αρέσει...

    Σχετικό ερώτημα ξαναθέτουμε περίπου 3 μήνες μετά, εκτός αν εν τω μεταξύ, γίνει κάτι και αλλάξουν τα δεδομένα της κατάστασης, αν έχουμε δλδ κάποια δραστική εξέλιξη.

    Τώρα όμως μου έρχεται κι άλλη απορία...αυτή τη δραστική εξέλιξη δεν θα έπρεπε κανονικά να την έχει δείξει η ωριαία μας;

    Καλή κι ευγενική μας φίλη yiotd...

    Με το καλό το μωράκι σου και με το καλό να πραγματοποιηθούν όλα σου τα επαγγελματικά όνειρα!
    (εδώ λοιπόν ο Κρόνος στον 1ο μάλλον περιγράφει τους περιορισμούς που βιώνεις λόγω εγκυμοσύνης...και, υποθέτω, μόνο ένας Κρόνος στην έξαρσή του θα μπορούσε να δηλώνει τόσο γλυκούς περιορισμούς! Κράτα τις θετικές όψεις του χάρτη σου και βουρ για τα καλύτερα!)
    Σωστή η παρατήρησή σου, laparisienne. Τέτοιες δραστικές εξελίξεις που να αλλάζουν τα δεδομένα της ερώτησης έχω δει συχνά να φαίνονται από ένα ωροσκόπο στις αρχικές μοίρες.

  3. #53

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Κα Μόζορα καλησπέρα σας και ...Γλυκούλα μου, όντως η ωριαία έχει ωροσκόπο αρχικές μοίρες Ζυγού...και η Σελήνη επίσης (αν θεωρείται αρχική μοίρα η 6η) στου Καρκίνου. Θα δείξει...
    Τρίμηνο εεε....μμμμμμμμμ...Η Τίνα μάλλον θα γελάσει πονηρά ...
    Ελπίζω να μην θελήσω ή χρειαστεί να ξαναθεσω ερωτημα για το ίδιο θέμα.
    Yiodt με το καλό το μωράκι σου και καλή επιτυχία στα σχέδια σου
    Επίσης σας παρακαλώ βοηθήστε με να μάθω πως βαθμολογούμε τους πλανήτες βάση θεμελιωδων δυνάμεων...
    Την τύφλα μου ΚΑΙ σ αυτο το θέμα. Ισως να μου υποδε'ιξετε τι να διαβάσω σχετικό;
    Σας ευχαριστώ
    Last edited by Victory; 11-09-2012 at 03:55 PM.
    Victory

  4. #54
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Μάλλον θέλουμε οι περισσότερες μαθήματα Ωριαίας να ξεστραβωθούμε.
    Εχω ένα χάρτη για χαμένο σκουλαρίκι στον οποίο έχω και'γω Κρόνο σε έξαρση στον 1ο οίκο που κάνει τετράγωνο με σηματοδότη μου την Αφροδίτη στον 10ο.Ο σηματοδότης του αντικειμένου Άρης στον οίκο της κυβέρνησής του χωρίς όψεις με Αφροδίτη και Σελήνη.
    Να μην περιμένω να το βρώ ούτε σε ενα 3μηνο νομίζω
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  5. #55

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Νίκη, η βαθμολογία πάει ως εξής:

    Κυριαρχία 5
    Έξαρση 4
    Τριπλότητα 3
    Όρια 2
    Πρόσωπο 1
    Αδυναμία -5
    Πτώση -4

    Ελένη, οι ωριαίες για τα χαμένα αντικείμενα είναι μεγάλη σπαζοκεφαλιά και δεν το'χω.
    Ελπίζω πάντως να το βρεις το σκουλαρίκι σου...

  6. #56

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Γλυκουλα καλημέρα σ ευχαριστώ πολύ
    Victory

  7. #57

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Η βαθμολόγηση ενός πλανήτη δεν είναι τόσο απλή και δεν γίνεται μόνο υπολογίζοντας τις θεμελιώδεις δυνάμεις αλλά και άλλα πράγματα όπως οι συμπτωματικές δυνάμεις, αν είναι ανάδρομος, αν είναι καμένος από τον Ήλιο κ.λπ.

    Όλα τα βιβλία βασικής ωριαίας που κυκλοφορούν στα ελληνικά εξηγούν τον τρόπο που γίνεται η βαθμολόγηση.

  8. #58

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλημέρα σε όλους!
    Αριδήλη, με επιφύλαξη μπορώ να σου πω τα εξής για το χαμένο σκουλαρίκι. Οι έμπειροι αστρολόγοι ας με διορθώσουν.
    Επειδή κάποτε χρειάστηκε να κάνω μια ωριαία για χαμένο κινητό (φίλου μου-σημειωτέον δε βρέθηκε ποτέ) μελέταγα τι ακριβώς πρέπει να δω και τα λίγα που εννόησα είναι τα εξής.
    Αν η Σελήνη στο χάρτη είναι κενής πορείας λίγο δύσκολο να το βρεις.
    Κοιτάς τον κυβερνήτη του 2ου και τον επικυρίαρχο του 2ου, δηλαδή τον πλανήτη που έχει τις περισσότερες θεμελιώδεις δυνάμεις σε αυτή τη μοίρα.Βλέπεις που είναι τοποθετημένοι οι πλανήτες στο χάρτη για να έχεις μια εικόνα στο που βρίσκεται το σκουλαρίκι.
    Αν έχεις χάσει το σκουλαρίκι σου μέσα στο σπίτι ίσως χρειάζεται να συνυπολογίσεις και τον κυβερνήτη του 4ου ως σημειοδότη του σκουλαρικιού.
    Κοιτάς αν έχει "επαφή" ο δικός σου σημειοδότης με αυτόν του αντικειμένου και τι είδους.
    Αν ο σημειοδότης του αντικειμένου είναι ανάδρομος , μπορεί το αντικείμενο να "επιστρέψει" κι επίσης αν ο σημειοδότης του πέφτει στον οίκο σου (1ο) πάλι μπορεί να επιστρέψει σε σένα.
    Από κει και πέρα υπάρχουν κι άλλες παράμετροι ανάλογα με τη φύση του σημειοδότη του αντικειμένου (νερό, αέρας, φωτιά, γη) πιο συγκεκριμένοι που μπορεί να σε καθοδηγήσουν.
    Αλλά όντως η έρευνα και μελέτη για χαμένα αντικείμενα δεν είναι και πολύ εύκολη υπόθεση.
    Κάπως έτσι τα έχω στο μυαλό μου και τα ψάχνω κι εγώ.
    Μακάρι να το βρεις γρήγορα.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by yiotd View Post
    Καλημέρα σε όλους!
    Αριδήλη, με επιφύλαξη μπορώ να σου πω τα εξής για το χαμένο σκουλαρίκι. Οι έμπειροι αστρολόγοι ας με διορθώσουν.
    Επειδή κάποτε χρειάστηκε να κάνω μια ωριαία για χαμένο κινητό (φίλου μου-σημειωτέον δε βρέθηκε ποτέ) μελέταγα τι ακριβώς πρέπει να δω και τα λίγα που εννόησα είναι τα εξής.
    Αν η Σελήνη στο χάρτη είναι κενής πορείας λίγο δύσκολο να το βρεις.
    Κοιτάς τον κυβερνήτη του 2ου και τον επικυρίαρχο του 2ου, δηλαδή τον πλανήτη που έχει τις περισσότερες θεμελιώδεις δυνάμεις σε αυτή τη μοίρα.Βλέπεις που είναι τοποθετημένοι οι πλανήτες στο χάρτη για να έχεις μια εικόνα στο που βρίσκεται το σκουλαρίκι.
    Αν έχεις χάσει το σκουλαρίκι σου μέσα στο σπίτι ίσως χρειάζεται να συνυπολογίσεις και τον κυβερνήτη του 4ου ως σημειοδότη του σκουλαρικιού.
    Κοιτάς αν έχει "επαφή" ο δικός σου σημειοδότης με αυτόν του αντικειμένου και τι είδους.
    Αν ο σημειοδότης του αντικειμένου είναι ανάδρομος , μπορεί το αντικείμενο να "επιστρέψει" κι επίσης αν ο σημειοδότης του πέφτει στον οίκο σου (1ο) πάλι μπορεί να επιστρέψει σε σένα.
    Από κει και πέρα υπάρχουν κι άλλες παράμετροι ανάλογα με τη φύση του σημειοδότη του αντικειμένου (νερό, αέρας, φωτιά, γη) πιο συγκεκριμένοι που μπορεί να σε καθοδηγήσουν.
    Αλλά όντως η έρευνα και μελέτη για χαμένα αντικείμενα δεν είναι και πολύ εύκολη υπόθεση.
    Κάπως έτσι τα έχω στο μυαλό μου και τα ψάχνω κι εγώ.
    Μακάρι να το βρεις γρήγορα.
    Σ'ευχαριστώ για την καθοδήγηση!
    Πραγματικά τα'χω βρει μπαστούνια
    Η Σελήνη κάνει τετράγωνο με τον Ηλιο πράγμα που δείχνει αρνητικά αποτελέσματα.
    Ο Αρης κυβερνήτης του 2ου και σηματοδότης του αντικειμένου μέσα στον 2ο χωρίς κύριες όψεις και με την Αφροδίτη σηματοδότης δικός μου σε ασύνδετα ζώδια (Σκορπιός-Λέων) χωρίς κανένα πλανήτη στον 2ο μόνο το Κεφάλι του Δράκου με αρκετές μοίρες διαφορά(18) με τον Αρη.

    Το κακό είναι ότι δεν ξέρω που μπορεί να'ναι το σκουλαρίκι!
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  10. #60

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Η Ωριαία Αστρολογία είναι μαγική και πολύ καλή άσκηση ειδικά για χαμένα αντικείμενα.
    Αριδήλη, κατά τη γνώμη μου αφού ο σημειοδότης του σκουλαρικιού είναι ο Άρης (συμβολίζει και τα αιχμηρά αντικείμενα) τοποθετημένος όπως λες στο 2ο οίκο μήπως σημαίνει ότι είναι ακόμη στην κατοχή σου απλά είναι κάπου που δεν φαίνεται? (Ήλιος τετράγωνο Σελήνη). Ο Ήλιος σε ποιο οίκο είναι?
    Έχω διαβάσει ότι στην Ωριαία η Σελήνη είναι φυσικός σημειοδότης των χαμένων αντικειμένων.Άρα πρόσεξε καλά τι όψεις κάνει και ποια είναι η πρώτη που θα κάνει και με ποιον.
    Επίσης, είδες αν στον οίκο του αντικειμένου υπάρχουν κι άλλοι πλανήτες? Σαν αρχάρια σου μιλάω, θα σου πουν και οι πιο έμπειροι.

 

 
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads