s
Η γλώσσα του σώματος... - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 74
  1. #51

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Από μικρή μου άρεσε να παρατηρώ τους ανθρώπους γύρω μου και τον εκάστοτε συνομιλητή μου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μπορώ πλέον με σχετική ευκολία να "διαβάζω" τη γλώσσα που εκπέμπει το σώμα του συνομιλητή μου. Ωστόσο υπάρχει μία κίνηση που δεν μπορεσα να αποκωδικοποιήσω όταν μία φορά σε παρέα είδα τον φίλο μου να ακουμπάει το λοβό του αυτιού του και να παίζει με αυτό όση ώρα μίλαγε με μία κοινή φίλη. Επειδή ήταν έντονη κίνηση μου έκανε εντύπωση και όταν γύρισα σπίτι έψαξα στο ιντερνετ και σε ένα βιβλίο που είχα και διάβασα ότι αυτή η κίνηση έδειχνε άρνηση να ακούσει αυτά που του λέγανε. Μπορεί να δηλώνει και ότι έλεγε επίσης ψέμματα? Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον να μάθαινα την έννοια της κίνησης εκείνης από απλή περιέργεια και μόνο πλέον

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    276

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by anastasssia View Post
    Από μικρή μου άρεσε να παρατηρώ τους ανθρώπους γύρω μου και τον εκάστοτε συνομιλητή μου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μπορώ πλέον με σχετική ευκολία να "διαβάζω" τη γλώσσα που εκπέμπει το σώμα του συνομιλητή μου. Ωστόσο υπάρχει μία κίνηση που δεν μπορεσα να αποκωδικοποιήσω όταν μία φορά σε παρέα είδα τον φίλο μου να ακουμπάει το λοβό του αυτιού του και να παίζει με αυτό όση ώρα μίλαγε με μία κοινή φίλη. Επειδή ήταν έντονη κίνηση μου έκανε εντύπωση και όταν γύρισα σπίτι έψαξα στο ιντερνετ και σε ένα βιβλίο που είχα και διάβασα ότι αυτή η κίνηση έδειχνε άρνηση να ακούσει αυτά που του λέγανε. Μπορεί να δηλώνει και ότι έλεγε επίσης ψέμματα? Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον να μάθαινα την έννοια της κίνησης εκείνης από απλή περιέργεια και μόνο πλέον
    Αν και τυχαινει να κανω πολυ συχνα αυτη την κινηση , τουλαχιστον εγω δεν το κανω οταν λεω ψεματα πχ για μενα , το να ακουμπαω τον λοβο του αυτιου καθως μιλαω με καποιον , μπορει να σημαινει οτι νιωθω αμηχανια ή οτι αντε τελειωνε αυτο που λες γιατι βιαζομαι ή βαριεμαι .. :embarrest ( μερικες φορες παιζω και με το σκουλαρικι :nuts: )

    Δεν ξερω αν σε βοηθαει αυτο καπως .. :unsure:

  3. #53
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Μα και όταν λέμε ψέμματα νιώθουμε άβολα οποτε δεν αποκλείεται καποιοι από εμάς και τότε να πιάνουν το λοβό του αυτιού τους!!!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Μα και όταν λέμε ψέμματα νιώθουμε άβολα οποτε δεν αποκλείεται καποιοι από εμάς και τότε να πιάνουν το λοβό του αυτιού τους!!!
    Ή μπορεί να μη λέμε ψέματα αλλα απλά να μην εχουμε το θαρρος να διαφωνήσουμε ανοιχτα μ'αυτα που λέει ο αλλος. Οποτε ξύνουμε κεφαλια, πιγούνια, λοβούς, στρίβουμε μαλλιά....μασαμε τσίχλες κλπ :embarrest

  5. #55
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Ή μπορεί να μη λέμε ψέματα αλλα απλά να μην εχουμε το θαρρος να διαφωνήσουμε ανοιχτα μ'αυτα που λέει ο αλλος. Οποτε ξύνουμε κεφαλια, πιγούνια, λοβούς, στρίβουμε μαλλιά....μασαμε τσίχλες κλπ :embarrest
    Θα είχα καραφλιάσει αν κάθε φορά που δεν ενιωθα άνετα, έστριβα τουφες τα μαλλιά μου..... Αλλά δεν είπα ότι το να πούμε ψέμματα είναι απαραίτητο για να "πιανόμαστε", απλά και το ψέμμα μας φέρνει ασυναίσθητα -ελπίζω- σε αβολη θεση...:bigsmile:

  6. #56
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Θα είχα καραφλιάσει αν κάθε φορά που δεν ενιωθα άνετα, έστριβα τουφες τα μαλλιά μου..... Αλλά δεν είπα ότι το να πούμε ψέμματα είναι απαραίτητο για να "πιανόμαστε", απλά και το ψέμμα μας φέρνει ασυναίσθητα -ελπίζω- σε αβολη θεση...:bigsmile:
    Εγω τα στρίβω χρονια τωρα και δεν εχω ακόμα καραφλιάσει (δεν ξερω στο μέλλον). Το θεμα ειναι οτι το κάνω χωρις να σκέφτομαι τίποτα και φυσικα με ή χωρις πάρεα. Ο λόγος ειναι οτι μου αρέσει η αισθηση του ξεμπερδέματος :nuts: Αν τωρα κανεις αναρωτιότανε τι να σημαίνει αυτό, μαλλον σε λάθος συμπεράσματα θα κατέληγε . Εεεεμ ναι, κάποιες κινήσεις δεν σημαινουν και απολύτως τιποτα, ειναι απλά θέμα συνήθειας :bigsmile: Γιατι ετσι μας αρέσει :toung:


    Εγω δεν ειπα οτι ειπες τίποτα...μη βάζεις στο στόμα μου λόγια

  7. #57
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Εγω τα στρίβω χρονια τωρα και δεν εχω ακόμα καραφλιάσει (δεν ξερω στο μέλλον). Το θεμα ειναι οτι το κάνω χωρις να σκέφτομαι τίποτα και φυσικα με ή χωρις πάρεα. Ο λόγος ειναι οτι μου αρέσει η αισθηση του ξεμπερδέματος :nuts: Αν τωρα κανεις αναρωτιότανε τι να σημαίνει αυτό, μαλλον σε λάθος συμπεράσματα θα κατέληγε . Εεεεμ ναι, κάποιες κινήσεις δεν σημαινουν και απολύτως τιποτα, ειναι απλά θέμα συνήθειας :bigsmile: Γιατι ετσι μας αρέσει :toung:


    Εγω δεν ειπα οτι ειπες τίποτα...μη βάζεις στο στόμα μου λόγια

    Ετσι όπως πας σε λίγο θα μας πεις ότι δαγκώνεις και τα μαλλιά σου, οποτε δεν σου βάζω λόγια αλλά μαλλιά....
    Καλά, αν βάλουμε μέσα και τις κινήσεις που κάνουμε από συνήθεια δεν θα βγάλουμε ποτε άκρη. Αλλά αν αναρωτηθούμε πώς ξεκίνησε η συνήθεια; (με έπιασε οιστρος...):embarrest

  8. #58
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Αλλά αν αναρωτηθούμε πώς ξεκίνησε η συνήθεια; (με έπιασε οιστρος...):embarrest
    Απο την ψαλίδα :toung::toung::toung::toung:

  9. #59
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Δεν πάμε καλά και μας επαναφέρω άμεσα στην τάξη...:toung:



    Πάντως κινήσεις όπως τα σταυρωμένα χέρια σημαίνουν υποτίθεται αυτοπροστατευτική διάθεση. Εγώ το κάνω όταν κοντεύει να τελειώσει η υπομονη μου και πάω να εκραγώ. Ή το να καθόμαστε σταυροπόδι υποδηλώνει -λένε- τάση στροφης/αποστροφής προς τον διπλανό μας. Εγώ παλι κάθομαι πάντα σταυροποδι, αν είναι να με κρίνουν έτσι, παω περιπατο....

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Κατα αλλους το να παιζεις με τα μαλλια σου μπορει να σημαινει οτι φλερταρεις....Γενικως πολλα μπορει οποτε τα συμπερασματα δεν ειναι ασφαλη μαλλον! Το να ξυνεσαι μπορει να σημαινει απλα οτι ενιωσες φαγουρα! κτλ κτλ
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

 

 
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads