s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 18 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... LastLast
Results 51 to 60 of 171
  1. #51

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Σίγουρα βέβαια είναι τυχαίο ποιον θα ερωτευτείς και μετράει βασικά η προσωπικότητα αλλά γενικά οι μεγαλύτεροι άντρες σε κάνουν να νιώθεις προστασία και μπορούν πιο εύκολα να σου επιβληθούν, πιστεύω εγώ. Επίσης αυτά είναι γούστα γιατί χέρω ότι μερικές προτιμούν νέους.


    Aγαπητή tannia γιατί να σου επιβληθεί ένας άντρας;Συγνώμη αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω.Το θέμα δεν είναι ποιός θα επιβληθεί σε μία σχέση.Οταν η σχέση έχει ουσία και βάσεις δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο θέμα.Οσο για την προτίμηση σε νεαρά άτομα θα σου πω ότι αυτό που αναζητούν οι ζωντανοί οργανισμοί για να λειτουργήσουν είναι να είναι ζωντανοί και οι συντροφοί τους.Συνήθως δεν βρίσκουν ηλικιακά κοντινούς ζωντανούς ανθρώπους για αυτήν την συγκεκριμένη ανάγκη τους για ζωή και καλώς ή κακώς καταλήγουν να κάνουν σχέση με νεώτερους.Άλλωστε το ποιός πάει πρώτος στην ουσία κανείς δεν το ξέρει παρά μόνο ο θεός κατ΄εμέ.
    Τέλος θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι απ΄ότι βλέπεις δεν την σκότωσες την συζήτηση...ίσα-ίσα την αναζωπήρωσες
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  2. #52

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Δεν έχω πρόβλημα με τις γυναίκες που προτιμούν νεώτερους- ίσα ίσα το εγκρίνω γιατί αξίζουν και οι γυναίκες κάποια σεξουαλική απελευθέρωση πλέον..

  3. #53

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    'Οταν λέω να σου επιβληθεί εννοώ με την καλή έννοια και όχι μονόπλευρα σαν σατράπης και τέτοια

  4. #54

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Είπε ο Γιούνγκ μεταξύ άλλων, πως "ο Ερωτας είναι η πιο αλάνθαστη δυναμική διάσταση που φέρνει στην επιφάνεια, στο φώς, το υποσεινήδητο"...

    Και οι περισσότεροι ξέρουμε απο πρώτο χέρι πώς αυτή η εκρηκτική εμπειρία του έρωτα, μας αποσπά απο παγιωμένες και στείρες βεβαιότητες και μας πηγαίνει αλλού! Θα μου ήταν αδιανόητο να τυλίξω αυτή την εμπειρία στο χαρτί ενός ημερολογίου. Νομίζω πως όταν σύζητάμε για "ηλικίες ερωτευμένων", ακυρώνουμε αυτή την ίδια τη φύση του έρωτα...

  5. #55

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Πολύ ωραία τοποθέτηση Yolanda
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  6. #56
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Πολύ αργά πήρα είδηση αυτή την πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση. Όλα αγαπητοί φίλοι είναι θέμα γούστου και φάσης που περνάει ο καθένας. Αλλά σίγουρα ο έρωτας δεν έχει καθόλου να κάνει με την ηλικία. Όλα αυτά είναι μικροαστικά πρότυπα που δυστυχώς έχουν βαχυκυκλώσει την κοινωνία μας. Ποιός είπε ότι ότι ότι ο άντρας σε μια σχέση πρέπει να είναι μεγαλύτερος; Ποιός επέβαλε τις σχέσεις ανάμεσα σε συνομήλικους; Ποιός είναι αυτός που θα επιβάλει χρονικό όριο στον Έρωτα;
    Προσωπικά έχω θαυμάσιες εμπειρίες με πολύ μικρότερους μου άντρες που ήθελαν διακαώς να με παντρευτούν. Παντρεύτηκα κάποιον 6 χρόνια μικρότερο μου και ζω καταπληκτικά.
    Άλλωστε οι εποχές που οι γυναίκες γερνούσαν πριν την ώρα τους έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί. Κάντε μια απλή βόλτα και κοιτάξτε προσεκτικά γύρω σας. Κυκλοφορούν 40ρες που βάζουν κάτω 20ρες. Αλλά το θέμα έρωτας στην ουσία του δεν ταυτίζεται με την εμφάνιση και την ηλικία. Είναι θέμα κραδασμών, χημείας και κάποιων άλλων...ανεξήγητων παραγόντων.
    Ποτέ δεν πίστεψα και δεν υπάκουσα στα στερεότυπα της μικροαστικής ελληνικής κοινωνίας. Χαίρομαι που και τα ...άστρα συμφωνουν.

    Φιλιά σε όλους
    Ευαγγελίνα

  7. #57
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Αγαπητή Evangeline,

    Δυστυχώς, θα συμφωνήσω με την Tannia γιατί εγώ προσωπικά δεν έχει τύχει ούτε να μπορέσω να δημιουργήσω σχέση με κάποιον νεότερο αλλά ούτε να μπορέσω να συννενοηθώ. Και από ότι έχω ακούσει κάποιες κοπέλες που το τόλμησαν το μετάνοιωσαν. Παρόλα αυτά, σου εύχομαι να είσαι πάντα ευτυχισμένη.
    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στην διαφορά ηλικίας για να μην υπάρξουν προβλήματα στο "μακρινό" μέλλον!

    Φιλικά
    Ιουλία

  8. #58

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    θεωρώ ότι η διαφορά ηλικίας δέν παίζει μεγάλο ρόλο
    όσο η διαφορά νοοτροπίας ανάμεσα σε δυο ανθρώπους

  9. #59
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Το σκεφτηκα...το σκεφτηκα... το ξανασκεφτηκα...
    Μου αρεσουν οι μεγαλυτεροι αντρες για τους εξης παρακατω λογους:

    1) Μου αρεσει να διδασκομαι απο μεγαλυτερους και πιο ωριμους ανθρωπους.
    2) Εχω καλη σχεση με τον πατερα μου (Ωροσκοπος, Ηλιος, Ουρανος, σε τριγωνο με τον Κρονο).
    3) Με ελκυει η πρακτικοτητα και ο δυναμισμος που διαθετουν για πρακτικα θεματα (κατι που αδυνατω να εφαρμοσω στη ζωη μου, π.χ. λογαριασμους δημοσιων υπηρεσιων, ασφαλειες, φορολογικα κ.λπ).
    Αυτο δεν ισχυει για ολους, απλως διαλεξα αυτους που το διεθεταν (αυτο που μου ελειπε).
    4) Χρειαζομαι διπλα μου καποιον αντρα πιο δυναμικο απο μενα, γιατι εχω την ταση να ανταγωνιζομαι τους αντρες (παρολο που φαινεται αντιφατικο απο τα παραπανω). Ισως μεσω αυτης της ανταγωνιστηκοτητας που νιωθω, προσπαθω να εξελιχθω εξισορροπωντας τις αδυναμιες μου!
    5) Η ταση αυτη απο μερους μου, εστιαζεται σε θεματα που εχουν να κανουν με τον ψυχισμο, την επικοινωνια, τις αντιληψεις, την κοσμοθερια του αλλου.
    Στα πρακτικα θεματα δεν φερνω καμμια αντιρρηση.
    Χρειαζομαι εναν κουβαλητη...

    Παρολο που δεν μπορει να επεμβει το Κουνελακι, θα πω την γνωμη μου εστω και ετεροχρονισμενα... (πιστευω οτι παρακολουθει ακομη):

    Δηλωσες οτι δεν μπορεις να κανεις σχεση με μεγαλυτερους αντρες απο σενα.
    Και ομως, οταν αναφερθηκες στην οικογενειακη σου κατασταση, ο πρωτος αντρας που ανεφερες και εδειξες αδυναμια, ηταν ο πεθερος σου και οχι ο συντροφος σου...
    Αυτον προσπαθησες να κερδισεις πρωτιστως...

  10. #60
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Να διευκρινησω:
    Οι σχεσεις μου ξεκινουν απο απολυτο ερωτα και μονο.
    Απλως, στη συνεχεια απομυθοποιουνται και εκλογικευονται.

    Τωρα μπορειτε να με ξυλοφορτωσετε
    Κωστη, κι εσυ, για να σπασει ο παγος :bigsmile:

 

 
Page 6 of 18 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads