s
[Συζήτηση] Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 79
  1. #51
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    ενταξει..μεχρι εκει ξερω!!:bigsmile:απλα για το συγκεκριμενο θεμα,ποιες οψεις πρεπει να κοιταξω?

  2. #52

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by rakima82 View Post
    ενταξει..μεχρι εκει ξερω!!:bigsmile:απλα για το συγκεκριμενο θεμα,ποιες οψεις πρεπει να κοιταξω?
    Του χάρτη με το γυναικείο θέμα προφανώς, αρχικά :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #53
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    συγνωμη αν σε κουραζω αλλα ειναι αρχη για μενα και η συναστρια οπως ξερεις εσυ πολυ καλα δεν ειναι και οτι πιο ευκολο.απλα θα ηθελα να μου πεις οταν παω στους χαρτες μου και παταω συναστρια και βαζω τα δυο ID και μου βγαζει τις οψεις αναμεσα στους πλανητες των δυο ατομων,αν υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες οψεις γι'αυτο το θεμα.

  4. #54

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by rakima82 View Post
    συγνωμη αν σε κουραζω αλλα ειναι αρχη για μενα και η συναστρια οπως ξερεις εσυ πολυ καλα δεν ειναι και οτι πιο ευκολο.απλα θα ηθελα να μου πεις οταν παω στους χαρτες μου και παταω συναστρια και βαζω τα δυο ID και μου βγαζει τις οψεις αναμεσα στους πλανητες των δυο ατομων,αν υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες οψεις γι'αυτο το θεμα.
    Για να κάνεις τη συναστρία, θα πρέπει να αναλύσεις πρώτα ξεχωριστά τους χάρτες και μετά να δεις πώς αλληλεπιδρούν ο ένας στον άλλο. Αναλύοντας τον δικό σου, θα δεις και τις αστρολογικές ενδείξεις για γάμο και τεκνοποιία. Στη συνέχεια θα δεις και στου λεγάμενου το χάρτη τα αντίστοιχα. Μετά θα δεις πώς αυτά τα στοιχεία δένονται μεταξύ τους :bigsmile:
    Ο χάρτης της συναστρίας που βγάζεις δεν είναι αυθύπαρκτος, στηρίζεται σε δύο ξεχωριστούς.
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #55
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλησπέρα.
    Για να διευκολυνθούμε όλοι προτείνω να πάρετε χαρτί και μολύβι. Γράψτε σε μια πλευρά τις ενδείξεις γάμου και σε μια άλλη πλευρά τις ενδείξεις τεκνοποιήσης.
    Ύστερα βάλτε τον χάρτη σας εκεί που λέει δωρεάν ωρόσκοπιο και κάντε εφαρμογή όλα όσα καταγράψατε.
    Πιστέψτε με είναι πολύ πιο εύκολο για όλους και ότι δεν καταλαβαίνετε εδώ είμαστε για να λύσουμε τις απορίες σας.
    Το να γράφετε ένα ολόκληρο κατεβατό από θέσεις και όψεις η το να κάνετε ερωτήσεις του τύπου εγώ θα κάνω παιδί δεν βοηθά κανέναν, διότι τα μέλη δεν είναι εφικτό να ερμηνεύουν ολόκληρους χάρτες, η να απαντούν σε τέτοιου είδους ερωτήσεις, με αποτέλεσμα να μην παίρνετε τις απαντήσεις που ζητάτε.

    Από εμένα καλή μελέτη!

  6. #56

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλησπέρα! καθώς οι πληροφορίες για την ερμηνεία της Juno ειναι αρκετά περιορισμένες, και στο internet ψάχνοντας δεν έχω βρει πολλά πράγματα για τον αστεροειδή, θα μπορούσε κάποιος που ίσως έχει ασχοληθεί παραπάνω να μού πεί αν μια σύνοδος Juno ενος χάρτη, με την Αφροδίτη του άλλου (juno στην παρθένο στο γυναικειο χαρτη σε συνοδο με αφροδίτη στην παρθένο του ανδρικού χαρτη) πώς ερμηνεύεται? Εχει νόημα η ερμηνεία ή ειναι ελάσσονος σημασίας σε μια συναστρια ? Ευχαριστω
    Αυτά που βλέπει η καρδιά, στο μάτι ειναι αόρατα

  7. #57
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by Batsamoutsa View Post
    Καλησπέρα! καθώς οι πληροφορίες για την ερμηνεία της Juno ειναι αρκετά περιορισμένες, και στο internet ψάχνοντας δεν έχω βρει πολλά πράγματα για τον αστεροειδή, θα μπορούσε κάποιος που ίσως έχει ασχοληθεί παραπάνω να μού πεί αν μια σύνοδος Juno ενος χάρτη, με την Αφροδίτη του άλλου (juno στην παρθένο στο γυναικειο χαρτη σε συνοδο με αφροδίτη στην παρθένο του ανδρικού χαρτη) πώς ερμηνεύεται? Εχει νόημα η ερμηνεία ή ειναι ελάσσονος σημασίας σε μια συναστρια ? Ευχαριστω


    Γεια σου Αλεξάνδρα! θα αρχίσω από το τέλος της ερώτησης σου. Στην αστρολογία εκτιμώ πως όλα έχουν την σημασία τους. Σίγουρα δεν δίνουμε στους αστεροειδείς την ίδια σημασία που δίνουμε στους πλανήτες, ομως θεωρώ πως στο θέμα του γάμου και της γνωριμίας , η Ηρα παίζει καθοριστικό ρόλο.

    Η Ήρα αντιπροσωπεύει μέσα σε ένα χάρτη τον σύντροφο που μας ταιριάζει, έτσι λοιπόν όταν ενεργοποιηθεί από τις κατάλληλες διελευσεις και φυσικά συνδυαστικά με άλλα στοιχεία, έχουμε θέματα φύσεως σχέσεων και γάμου. Η Ήρα στην Παρθένο δείχνει ότι σου ταιριάζει ένας άντρας εργατικός, τελειομανής που θα είναι σε θέση να καλύψει τις πρακτικές σου ανάγκες.

    Πιστεύω ότι μια τέτοια σύνοδος σε συναστρία είναι αρκετά θετική που από μόνη της όμως, δεν λέει τίποτα. Μια καλή άσκηση πάντως είναι να ψάξεις να βρεις αν την ημέρα που γνώρισες τον σύντροφο σου ήταν ενεργοποιημένη η Ήρα και των δυο σας. Για να σου δώσω ενα παραδειγμα όταν παντρευτηκα τον σύζυγο μου, ο Δίας της Ηλιακής επιστροφής μου εξαγώνιζε την γενέθλια Ήρα η οποία παρεμπιπτόντως είναι στον Δίδυμο και πάνω στον Ήλιο του συζύγου μου.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    ΡΟΥΛΑ
    Location
    χιος
    Posts
    122

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλησπερα ...ενας αρης στον 5 στον αιγωκαιρο σε τετραγωνω με κρονο στον 4 δεν διχνει δυσκολη τη αποκτηση παιδιων..?

  9. #59
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by loulakopia View Post
    Καλησπερα ...ενας αρης στον 5 στον αιγωκαιρο σε τετραγωνω με κρονο στον 4 δεν διχνει δυσκολη τη αποκτηση παιδιων..?
    Αγαπητή Ρούλα, πως είναι δυνατόν ο Κρόνος να κάνει τετράγωνο από τον 4ο με τον ¶ρη του 5ου?

  10. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    ΡΟΥΛΑ
    Location
    χιος
    Posts
    122

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Ναι εχετε δικιο στον 9 ειναι ο κρονος...

 

 
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads