s
[Συζήτηση] Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1) - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 51 to 60 of 85
  1. #51
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    αγαπητη κα σπιγγου ευχαριστω για την απαντηση σας..

    να σας πω συμπληρωματικα..οτι η αφροδιτη του κυριου αυτου δεν κανει αντιθεση με τον ωροσκοπο του
    και ο πλουτωνας δεν κανει οψεις με τον κρονο και την αφροδιτη του εκτος απο ενα ημιεξαγωνο κρονου-πλουτωνα...

    η αληθεια ειναι πως με εχει απασχολησει ακι εμενα ιδιαιτερα το ωροσκοπιο του.. καλος μου δεν ειναι και δεν ξερω αν θα γινει κιολας..:embarrest

    ιδιαιτερα η θεση του πλουτωνα στον σκορπιο και μεσα στον 4 οικο + τον αρη,( αξονας 4/10 ζυγος/κριος )με αρη παλι στον σκορπιο..(πολυ σκορπιος)και δε μαρεσει!!
    ευτυχως οχι σε οψη με σεληνη ,αφροδιτη
    συν το γεγονος του τετραγωνου του πλουτωνα με τον κυβερνητη της ακμησ του 4 οικου...οπως προεγραψα...αχ και βαχ..:weird:

    παντως εχει αρκετες ανασφαλειες..και διαφορα θεματακια που τα διακρινεις σχετικα γρηγορα...
    ευχαριστω και παλι περιμενουμε το "επερχομενο αρθρο" σας..για τις σχεσεις ηδη μου φαινεται ενδιαφερον!!

  2. #52
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Εγώ πάντως μια σκορπίνα που ξέρω με τετράγωνο Σελήνης-Πλούτωνα,είναι πιο τρομαχτική απ'το άρθρο ολόκληρο,και λίγα λέει.Δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση,αλλά η συγκεκριμένη γυναίκα είναι ωμή σε βαθμό που δεν αντέχεται και γεμάτη δηλητήριο μέσα της-για συγκεκριμένες καταστάσεις.Τις οποίες΄όταν συζητάει κομπλάρουν όλοι,γιατί όντως έχει περάσει δύσκολα παιδικά χρόνια.Γενικά έχει καταφέρει πολλά στην οικογένεια που αυτή έφτιαξε,ενώ τρέφει μια απέχθεια για την οικογένεια απ'την οποία προήλθε,και δεν την κατηγορώ.
    Εχει κι ένα περίεργο χιούμορ που αγώ ακόμα το θεωρώ ενοχλητικό κι ας την ξέρω καλά.Και σαν κλασσική σκορπίνα φυσικά,γεννιέται απ'τις στάχτες της ξανά και ξανά.Τη μια αρρωσταίνει ψυχολογικά,και την άλλη είναι γυναίκα-πρότυπο.Δραστήρια,τέλεια σε όλα της.Τρελλό..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  3. Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    ειναι οντως τοσο ασχημο οσο φαινεται??θα ηθελα την γνωμη σας.:embarrest

    Σώπα σώπα και χαμογέέέέέέλα!!!!!είσαι τόσο όμορφη και γλυκιά και τσαχπίνα!!!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  4. #54
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Η κυνικότητα Μαρία μου, -που δυστυχώς δεν ανέφερα στο άρθρο - έχθρα, η μνησικακία, οργή, μίσος, κακία, κ.λ.π, είναι μερικά από τα εξέχοντα χαρακτηριστικά τουτ Πλούτωνα!

    Τα έχω ζήσει πολλάκις. Αλλοτε πιο έντονα και άλλοτε πιο ήπια.

    Εντούτοις, θέλει -όπως λέω και στο τρίτο μέρος του εν λόγω θέματος - πάρα μα πάρα πολύ προσπάθεια, κουράγιο, δύναμη, και δουλειά με τον εαυτό ώστε να κάνεις το αυτονόητο.

    Να συγχωρέσεις μέσα από τα τρίσβαθα ολόκληρου του είναι σου. Να αποδεχτείς. Να κυριαρχήσεις εσύ επί του εαυτού σου, και να μην αφήνεις το θυμό και την οργή να σε κυριαρχεί.

    Θυμός, οργή σε παντρεία και κουμπάρα την μνησικακία, δηλητήριο στα κουφέτα!

    Παπάς που ευλογεί τέτοιο γάμο ο Πλούτωνας!

    Χ.Σ

  5. #55
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Να 'τη η λύση για τον Πλούτωνα. Συγχώρησε για να συγχωρεθείς. Τι σας θυμίζει; Προτείνω να περιμένουμε και το τρίτο μέρος και τότε να κάνουμε συσχετισμούς. Ίσως δούμε κάτι και τελικά καταλάβουμε ότι ασχοληθήκαμε λίγο παραπάνω απ'όσο πρέπει.
    Κάνω μια σκέψη εγώ τώρα! Τελικά έβγαλε φόρτιση το θέμα ε; Κα Σπίγγου , ακολουθείτε μια μαιευτική μέθοδο ε. Ωραίος τρόπος αρθρογραφίας. Με συμμετοχή! Χαρίζετε , δεν γράφετε απλά!

    Αναμένω και εγώ τα επόμενα άρθρα!

  6. #56

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Ναι, κάποιος για να φτάσει σε ανώτερο πνευματικό επίπεδο, πρέπει να "πεθάνει" για να ανα-στηθεί......(Πλούτων=θάνατος και ανα-γέννηση).Τίποτα δε γίνεται χωρίς κόπο και η εξέλιξη της ψυχής απαιτεί κι αυτή το ανάλογο αντίτιμο.....ας αποφασίσουμε να ζήσουμε το ταξίδι με όλο μας το είναι, σ' όλες του τις στιγμές....

  7. #57

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Θα ρωτήσω. Εντάξει, η Σελήνη μου δεν κάνει όψη με τον Πλούτωνα, είναι όμως στον Σκορπιό. Κι έχω πέντε πλανήτες στον 8ο, Ήλιου, Ερμή, Αφροδίτης, Ουρανού και Πλούτωνα συμπεριλαμβανομένων.... παίρνω τη βούλα για επίδραση πάνω μου Σελήνης-Πλούτωνα;
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by parkat View Post
    Θα ρωτήσω. Εντάξει, η Σελήνη μου δεν κάνει όψη με τον Πλούτωνα, είναι όμως στον Σκορπιό. Κι έχω πέντε πλανήτες στον 8ο, Ήλιου, Ερμή, Αφροδίτης, Ουρανού και Πλούτωνα συμπεριλαμβανομένων.... παίρνω τη βούλα για επίδραση πάνω μου Σελήνης-Πλούτωνα;

    Κατα την γνωμη μου οχι. Διαφορετικη ερμηνεια δινεται σε καθε πλανητη και στα φωτα, οταν βρισκονται στον καθε οικο. Επιδραση θα εχουν οι πλανητες αν απο τον 8ο κανουν οψη με την σεληνη και προσωπικα πιστευω, οτι εχει σημασια τι ειδους οψη κανουν.

    Το οτι ειναι φορτωμενος ο 8ος, δειχνει αυτο που ξερουμε ολοι, δηλαδη οτι τα θεματα του εχουν ιδιαιτερη σημασια στην ζωη σου, ιδιαιτερα επειδη βρισκονται εκει και προσωπικοι πλανητες.

  9. #59

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Κι όμως πολλά από τα πλουτώνια του άρθρου ισχύουν.... Σελήνη στον Σκορπιό..... σαν Σελήνη σε όψη με Πλούτωνα..... Τέσπα.....
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Κι όμως πολλά από τα πλουτώνια του άρθρου ισχύουν.... Σελήνη στον Σκορπιό..... σαν Σελήνη σε όψη με Πλούτωνα..... Τέσπα.....

    ¶λλο να κάνεις τρίγωνο στο σπίτι του ιδιοκτήτη και άλλο με τον ίδιο τον ιδιοκτήτη ! Θεωρώ έχει διαφορά η δυναμική!

    Λέω εγώ τώρα.. Να δούμε τι θα πούνε οι πιο έμπειροι.

 

 
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads