s
Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 51 to 60 of 61
  1. #51

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Καλημέρα κ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Προσπαθώ να το ζήσω συνειδητά. Μάλιστα προσπαθώ να αποδεχτώ το γεγονός ότι σε συγκεκριμένες καταστάσεις ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Όμως, απ'ότι φαίνεται, υποβόσκει υποσυνείδητη αντίσταση στην αλλαγή που δυσχεραίνει την κατάσταση. Πχ δούλευα νοητικά στην ιδέα αποδοχής συγκεκριμένου γεγονότος που με στεναχωρεί πολύ κ δεν είναι στο χέρι μου να αλλάξω. Η αποδοχή είναι κλειδί σε πολλές επώδυνες καταστάσεις. Όμως, εμφανίστηκαν σωματικά συμπτώματα (ενοχλήσεις στο στομάχι κ' πλάκωμα στο στήθος). Αυτό ακριβώς με κάνει να πιστεύω ότι ένα κομμάτι μου αντιστέκεται σε αυτή την αλλαγή:την επιθυμώ μεν αλλά είναι αρκετά επώδυνη. Πάντως θα συνεχίσω να προσπαθώ, αν κ λόγω ταχύτητας Πλούτωνα αυτή η διέλευση κρατά παραπάνω από όσο θα ήθελα!

  2. #52
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Οι Ιχθείς και όλοι όσοι έχουν φορτωμένο 12ο οίκο - φυσικά με καλές πλανητικές συγκυρίες και όψεις - είναι εξαιρετικά καλοί συμβουλάτορες, καθοδηγητές και ναι γιατί όχι και άγγελοι προστάτες για τους άλλους.

    Η αλήθεια είναι ότι οι ίδιοι ακριβώς λόγω της αβύσσου της ψυχής τους, και της συναισθηματικής τους ρευστότητας χριεάζονται διακαώς κάποιον να τους εμψυχώσει και ενίοτε να τους τα χώσει και χοντρά. Μα πολύ χοντρά σου λέω.

    Σε ότι αφορά αυτό που περιέγραψε η (Μέντιουμ) Κάτια, συμφωνώ.

    Οταν με πιάνουν τα διαόλια μου αποσύρομαι στο σκοτάδι και ακόμα καλύτερα το ρίχνω στον ύπνο.

    Στην αφύπνιση μου λες και όλα λύθηκαν αυτομάτως. Οι Ιχθείς χρειάζονται μεγάλη εσωτερική φόρτιση για να μπορούν να επωμιστούν το βάρος της βαθύτερη πτυχής του εαυτού και των πάντων τριγύρω τους.

    Οσο δε για να εντρυφήσει τις ιδιότητες κάθε ζωδίου ένας ξεκούραστος, παιδαγωγικός και πάρα μα πάρα πολύ όμορφος τρόπος είναι ο ζωολογικός κήπος, οι καταδύσεις, το δάσος, και φυσικά τα ασύλληπτα σχετικά ντοκιμαντέρ.

    Είναι απίστευτο το πόσα πολλά μαθαίνει κανείς με λίγη παρατηρητικότητα για το πως αντιδρούν τα ζώδια παρακολουθώντας π.χ. ένα λιοντάρι, ένα δελφίνι, μία στρουθοκάμηλο, ένα φίδι, έναν αετό, ένα κριάρι, κ.ο.κ.

    Με εκείνους τους Ζυγούς είναι το μεγάλο πρόβλημα. Για αυτό δεν μπόρεσα και ποτέ να τους καταλάβω. Ζυγοί πείτε τίποτε για εσάς. Τέλος πάντων τι καπνό φουμάρετε έστω.

    Μαρία προχώρα ακάθεκτη και μη φοβάσαι τίποτε. Εφαγα έναν Πλούτωνα εδώ και πολλά χρόνια, και δεν τρέχει κάστανο. Ευτυχώς ξεπερνιέται................

    Αρκεί να σκέφτεσαι ότι εσύ υπερτερείς του κυρίου χθόνιου...........πολύ απλά γιατί εσύ είσαι ολοκάθαρη σαν τις πανέμορφες παραλίες του νησιού σου.

    Αλήθεια για ποιό νησί μιλάμε;

  3. #53
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Κρήτη κυρία Χρυσάνθη μου,υπάρχει κι άλλο?
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Το εκ διαμέτρου αντίθετο Μαρία μου.

    Κέρκυρα φυσικά. Αλλά έλα που έζησα τις πιο όμορφες -τι λέω εγώ - υπέροχες στιγμές σε εκείνη την Ιεράπετρα και πέριξ, και σε όλο το άλλο το νησί και έμεινα εκεί έκτοτε!

    Ονειρο μου ήταν και όνειρο φαίνεται θα μείνει για το εάν και πότε και αν ποτέ ξανά, θα ξαναζήσω τους βυθούς και τα βουνά σας!

    Να πέρναγε λέει κανένας πλανήτης και να πρόσταζε ει εσύ φεύγεις για Κρήτη ΤΩΩΩΩΡΑ!

    Αλλά που τέτοια τύχη.

    Φιλιά

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    37

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Kαλημερα...ο διελαυνων πλουτωνας κανει οψη τετραγωνου με την γενεθλια αφροδιτη μου αυτη την στιγμη ειναι με 0,80 ανοχη να περιμενω κι αλλα προβληματα...??βεβαια εμενα αρχισε να με επειρεαζει εδω και 2 χρονια περιπου... με οικογενιακα προβληματα αρχικα και μετεπειτα πολυ συμαντικα προβληματα του μικροτερου αδερφου μου και βεβαια αρχισε να αντιμετοπιζω προβληματα και στα συνεσθηματικα μου τα οποια ηταν ολα τα παραπανω που επεμβεναν στην σχεση μου...η σχεση υπαρχει ακομα και προσπαθουμε να προχωρισουμε αλλα μας εχει μινει αυτη η πικρα που πολλες φορες λεμε να τωρα θα συμβει και κατι ακομα....λοιπον η γενεθ. αφροδ. ειναι στον 11 οικο στον κριο στον γενεθλειο ειναι κυβερνιτης του 6 ζυγο κ 12 ο οποιος εχει ακμη στισ 27 μ του κριου κ εμπεριεχει κ τον ταυρο αυτο δεν χερω κατα ποσο το εκφραζω σωστα ο διελανων πλουτ. ειναι στον 8 στον αιγοκ. στον γεννεθλιο ειναι στον 6 στον σκορπιο...

  6. #56
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Papino πάρτα πάλι όλα στη σειρά και πες τα μας ένα -ένα με μεγαλύτερη σαφήνει.

    Εκτός και αν άλλοι συνάδελφοι πιάνουν το θέμα σου καλύτερα. Εγώ πάντως αδυνατώ έως εδώ τουλάχιστον.

  7. #57
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    37

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Ναι συγνωμη ...η ερωτηση μου κ Σπιγγου ειιναι τι αλλα προβληματα θα πρεπει να περιμενω τωρα που το τετραγωνο γεν. αφροδιτης μου με διελαυνων πλουτ. σιγα σιγα γινεται ακριβειας....και ποτε επιτελους θα παρω ΑΝΑΣΑ!!!! Λοιπον πριν τρια χρονια αρχισαν τα οικογενειακα προβληματα ...προβληματα που δεν περιμενα ποτε οτι θα συμβουν στο σπιτι μου τοτε ειχα συνοσο διελαυνων πλουτωνα με γενεθλ. κρονο τα προβληματα αυτα αρχισαν να γεινοντε χειροτερα οταν ο διελαυνων πλουτωνας προχωρισε και αρχισε να κανει τετραγωνο με την γενεθλεια αφροδιτη μου και παρατηρω οτι οσο αυτο το τετραγωνο αρχιζει να γινεται ακριβειας συμβαινουν ολο και πιο ασχημα πραγματα...και εχω αρχισει και τρεμωωω γιατι ειναι πραγματα που δεν περνανε απο το χερι μου δεν συμβαινουν σε μενα προσωπικα να μπορω να κανω κατι πριν απο αυτες τις οψεις ημουν ακομα παιδι τωρα αισθανομαι οτι κουβαλαω περα απο ψυχολογικη κουραση και αλλα 20 χρονια επιπλεον στην πλατη μου...αυτη την στιγμη η ανοχη τετραγωνου ειναι στις 0.8 μ ....οτι αλλα στοιχεια χρειαζεστε πειτε μου.....ευχαριστω πολυ!!!

  8. #58
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by PAPINO View Post
    Kαλημερα...ο διελαυνων πλουτωνας κανει οψη τετραγωνου με την γενεθλια αφροδιτη μου αυτη την στιγμη ειναι με 0,80 ανοχη να περιμενω κι αλλα προβληματα...??βεβαια εμενα αρχισε να με επειρεαζει εδω και 2 χρονια περιπου... με οικογενιακα προβληματα αρχικα και μετεπειτα πολυ συμαντικα προβληματα του μικροτερου αδερφου μου και βεβαια αρχισε να αντιμετοπιζω προβληματα και στα συνεσθηματικα μου τα οποια ηταν ολα τα παραπανω που επεμβεναν στην σχεση μου...η σχεση υπαρχει ακομα και προσπαθουμε να προχωρισουμε αλλα μας εχει μινει αυτη η πικρα που πολλες φορες λεμε να τωρα θα συμβει και κατι ακομα....λοιπον η γενεθ. αφροδ. ειναι στον 11 οικο στον κριο στον γενεθλειο ειναι κυβερνιτης του 6 ζυγο κ 12 ο οποιος εχει ακμη στισ 27 μ του κριου κ εμπεριεχει κ τον ταυρο αυτο δεν χερω κατα ποσο το εκφραζω σωστα ο διελανων πλουτ. ειναι στον 8 στον αιγοκ. στον γεννεθλιο ειναι στον 6 στον σκορπιο...
    Για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση. Αυτό που θέλεις να πεις, είναι ότι ο τράνζιτ Πλούτωνας βρίσκεται στον 8ο οίκο σου , ενώ γενέθλια συγκυβερνά τον 6ο οίκο σου και είναι μέσα στον 6ο σε κυριαρχία στον Σκορπιό.
    Στον χάρτη σου ο Ταύρος και ο Σκορπιός είναι εμπεριεχόμενοι στον άξονα 6ου\12ου και τώρα ο τράνζιτ Πλούτωνας κάνει τετράγωνο με την Αφροδίτη σου που βρίσκεται σε αδυναμία στον Κριό και κυβερνά 6ο , ενώ συγκυβερνά 12ο .

    Σίγουρα είναι μία δύσκολη εποχή της ζωή σου και δικαίως διαμαρτύρεσαι. Η δυναμική της διάταξης του ωροσκοπίου σου πρόκειται να εκφραστεί, με ότι αυτό σημαίνει. Ωστόσο πρέπει να μελετήσεις την γενέθλια κατάσταση της Αφροδίτης και του Πλούτωνα. Τι ρόλο παίζουν στον χάρτη σου και τι γενέθλιες όψεις κάνουν. Είναι ένα πρώτο βήμα για να κατανοήσεις τι θέλει να σου πει η περίοδος που διανύεις, ποιους τομείς επηρεάζει και πως πρόκειται να εκδηλωθεί.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #59
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    37

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Ναι katia αυτο θελω να πω απλα οταν δεν γνωριζεις πολυ καλα την ορολογια της αστρολογιας δεν μπορεις να τα εκφρασεις σωστα ...η ερωτηση μου ητανε ποσο ακομα θα πεδευομαι...και οχι τιποτα αλλο ακολουθει και συνδος κρονου με γεννεθλιο κρονο...αρχιζω να τραβαω τα μαλλια μου απο τωρα..!!

  10. #60

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Papino, εάν έχεις γεννηθεί 26/6.... τότε η Αφροδίτη σου είναι στο Λέοντα και όχι στον Κριό... με βάση δηλ τα στοιχεία που μας έχεις δώσει σε άλλο ποστ. Έχω μπερδευτεί τελείως!! Μπορείς να αποσαφηνίσεις? όχι τίποτα άλλο, μη σου λένε άλλα αντί άλλων, γιατί με Λέοντα Αφροδίτη δεν υπάρχει τετράγωνο με Πλούτωνα από τον Αιγόκερω...

 

 
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads