s
ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 71
  1. #51

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Συγχαριτήρια για την μελέτη που θα πρέπει και να σου στοίχισε σε προσωπικό επίπεδο να βλέπεις κάποιες κακίες ξανά και ξανά. Συμφωνώ απόλυτα με τους Παρθένους. Απ ότι κατάλαβα όλοι ήταν ανδρες στην έρευνα σου. Με τις γυναίκες τι γίνεται; Ισχύουν άραγε τα ίδια. Απ ότι καταλαβαίνω τα χαρακτηριστικά άνδρα/γυναίκα ιδίου ζωδίου απέχουν πολύ.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Πάνος-Βησσαρίωνας
    Location
    Αθήνα παραλιακά...Λα
    Posts
    20

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Αγαπητέ φίλε spiman, όπως έγραψα "όλα είναι σχετικά"... Γράφω για τις γυναίκες και μεταφέρω εδώ αυτούσιο το αρχικό κείμενο:

    - Οι τρεις καλύτερες μου φίλες είναι Αιγοκερίνες
    - Οι γυναίκες που σημάδεψαν θετικά την ζωή μου, είναι 1 Σκορπίνα, 2 Αιγοκερίνες και 2 Ταυρίνες
    - Οι γυναίκες που σημάδεψαν αρνητικά τη ζωή μου, είναι επίσης 1 Σκορπίνα (ακόμα την αναζητώ - με εξαπάτησε και μου ξετίναξε μια περιουσία πολλών εκατομμυρίων), 1 Δίδυμος, 1 Ζυγός (η οποία με έκανε τάρανδο) και 1 Τοξοτίνα (η οποία επίσης είχε την τάση να με βλέπει ως τάρανδο)
    - Οι γυναίκες που πλήγωσα ήταν: 1 Υδροχόος, 1 Αιγοκερίνα και 1 Ζυγός


    Θα προσθέσω δύο ακόμα περιπτώσεις. Προσφάτως μια Υδροχόος προσπάθησε με κάθε αθέμιτο μέσο να καλύψει μια σοβαρή ατασθαλία που έκανε στην εταιρεία που εργάζομαι. Χρησιμοποίησε εξαιρετικά φτηνά μέσα και μεθόδους και παρά το γεγονός ότι γνώριζε πως έχει αποκαλυφθεί, προχώρησε κι άλλο. Βέβαια στο τέλος δεν άντεξε και ετράπη εις "άτακτο φυγή" φροντίζοντας παράλληλα να πετάξει κι όση λάσπη μπορούσε. Αποκαλύφθηκε ότι είχε καλύψει εντέχνως πάρα πολλά λάθη της στο παρελθόν. Πίσω από το προσωπείο της πρόσχαρης, απλής και εργατικής (υπέρ του δέοντος) γυναίκας, αποδείχτηκε ότι κρυβόταν μια πραγματική μέγαιρα και μια στυγνή εκμεταλλεύτρια καταστάσεων με απώτερο στόχο την προσωπική της καλοπέραση ακόμα κι αν αυτό γινόταν σε βάρος άλλων. Σημαντικό: παραδεχόταν ανοιχτά ότι αυτό που την ενδιαφέρει είναι η προσωπική της καλοπέραση και τίποτα περισσότερο, φτάνοντας μέχρι του σημείου να παρατήσει ακόμα και τον άνθρωπο της (όχι σύζυγο) σε μια δύσκολη καμπή της υγείας του, εφόσον αυτός δεν είχε φροντίσει να την διασφαλίσει οικονομικά!

    Μια άλλη γνωστή, επίσης Υδροχόος, που επίσης προβάλλει την εικόνα της εργατικής και τέλειας καθ' όλα γυναίκας ενώ όλοι - οι κοινοί γνωστοί - ξέρουμε ότι το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να κοιμάται και να έχει λεφτά για παράλογα προσωπικά έξοδα. Πριν λίγο καιρό έμαθα ότι παράτησε τον άνθρωπο της όταν αυτός έχασε την δουλειά του (έκλεισε το μαγαζί που εργαζόταν ως υπάλληλος) γιατί δεν θα είχε πλέον την δυνατότητα να την συντηρεί οικονομικά. Στη μοναδική δουλειά που είχε πάει η εν λόγω κυρία, απολύθηκε πριν μήνες διότι έκανε σχεδόν τα ίδια με αυτά που έκανε η κυρία της πρώτης περίπτωσης. Το μάθαμε από τον πρώην εργοδότη της ο οποίος τυγχάνει και γνωστός μου.

    Και στις δύο περιπτώσεις έχουμε τρανταχτά κοινά σημεία. Είναι όμως αυτός ένας λόγος να στείλουμε στην πυρά όσες γυναίκες ανήκουν στο συγκεκριμένο ζώδιο; Θα κλείσω μεταφέροντας ξανά αυτούσιο το κλείσιμο που έκανα στο αρχικό κείμενο:

    Όλα αυτά τι μας δείχνουν; Ότι τα πάντα είναι "σχετικά" ή μήπως ότι όλα είναι θέμα "Κάρμα"; Μήπως εμείς "τραβάμε" τους "καλούς" και τους "κακούς" ανάλογα με τη διάθεση μας σε κάποια χρονική στιγμή, άσχετα με το ζώδιο στο οποίο ανήκουν; Μήπως πολλές φορές επιλέγουμε "ασυνείδητα" (συνειδητά στην ουσία απλά αρνούμαστε να το δούμε στην πραγματική του διάσταση) να συνεργαστούμε με "κακούς" ανθρώπους για να επιβεβαιώσουμε τον δικό μας εγωισμό; Κι αν είναι έτσι, μήπως πρέπει να αναλογιστούμε ότι αυτή μας η διάθεση μπορεί να εξυπηρετεί το ΕΓΩ μας αλλά εν τέλει βλάπτει την δουλειά μας και την ζωή μας γενικότερα;

    Να είσαι καλά. Εύχομαι σε όλες τις φίλες και σε όλους τους φίλους Καλό Πάσχα
    Πολλά τα όσα ήθελες και δεν μπόρεσες. Περισσότερα τα όσα μπορούσες και δεν θέλησες. Και ακόμη περισσότερα τα όσα δεν θέλησες και που έπρεπε και να θελήσεις και να μπορέσεις!

  3. #53
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    καμια εμπειρια απο γυναικες ιχθεις δεν εχεις? λεγεται οτι ειναι ψευτρες και γκρινιαρες αληθευει αυτο?

  4. #54
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by janepp View Post
    καμια εμπειρια απο γυναικες ιχθεις δεν εχεις? λεγεται οτι ειναι ψευτρες και γκρινιαρες αληθευει αυτο?
    Γειά σου janepp.
    Εγώ παντως που έχω γνωρίσει κάμποσες, εχω παρατηρήσει το εξής κοινό: όλες πλάθουν ενα σενάριο πάνω σε κάτι - το ονειρεύονται δηλαδη να πάει ετσι οπως θα ήθελαν - κι οταν αυτό δεν εκτυλίσσεται με τον ιδανικό κατ' αυτές τρόπο, και αφου εχουν προσπαθήσει τα πάντα...τότε ειναι που αρχίζει η γρίνια του τύπου:"γιατι εμένα μου πάνε όλα στραβα;","Τι δεν εχω εγω που έχουν οι άλλοι;"κι άλλα τέτοια.

    Η μόνη εξαίρεση είναι μια Ιχθύς που ξέρω, και δεν είναι καθόλου ετσι.Ειναι κάποια με Ωροσκόπο Αιγόκερω και αρκετά στοιχεία στη γη.Εχει αρχίσει να αμφιβάλει κιόλας για το ζωδιό της,επειδή δεν θυμίζει σε τίποτα σχεδόν Ιχθύ, και είναι γεννημένη πάνω στην αλλαγή του ζωδίου.Νομίζει πως έχει ξεχάσει την σωστή ημερομηνία η μητέρα της!:blink:

    Πάντως το ψεμα και η αλήθεια ειναι κατι το υποκειμενικό,πολλές φορές.Δεν μπορούμε να πούμε καποιον ψευτη μονο και μονο επειδή "η δική του αλήθεια" ,σε μας φαντάζει σαν ψέμα.Πιστεύω πως ενας Αιγόκερως,ως πιο ρεαλιστής, θα αντιμετωπίζει την "πραγματικότητα" ενος Ιχθυ σαν ενα ατελείωτο παραμύθι.Το πιο πιθανό ειναι πάντως, οτι παραμυθιάζουν πρώτα τον εαυτό τους, και μετά τους άλλους.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    4

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΔΙΔΥΜΟΥΣ
    ,ΑΙΓΟΚΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΡΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ!

  6. #56
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Πάνος-Βησσαρίωνας
    Location
    Αθήνα παραλιακά...Λα
    Posts
    20

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Πάντως το ψεμα και η αλήθεια ειναι κατι το υποκειμενικό,πολλές φορές.Δεν μπορούμε να πούμε καποιον ψευτη μονο και μονο επειδή "η δική του αλήθεια" ,σε μας φαντάζει σαν ψέμα.Πιστεύω πως ενας Αιγόκερως,ως πιο ρεαλιστής, θα αντιμετωπίζει την "πραγματικότητα" ενος Ιχθυ σαν ενα ατελείωτο παραμύθι.Το πιο πιθανό ειναι πάντως, οτι παραμυθιάζουν πρώτα τον εαυτό τους, και μετά τους άλλους.[/QUOTE]

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με το ως άνω :bigsmile:
    Πολλά τα όσα ήθελες και δεν μπόρεσες. Περισσότερα τα όσα μπορούσες και δεν θέλησες. Και ακόμη περισσότερα τα όσα δεν θέλησες και που έπρεπε και να θελήσεις και να μπορέσεις!

  7. #57

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Oι Κριοι κλέφτες????Αδυνατω να το πιστεψω...Τουλαχιστον οσους ξερω εγω που ειναι τουλαχιστον 10 και καλοι μαλιστα φιλοι..μπορει να εχουν ολα τα κακα του κοσμου...αλλα ΚΛΕΦΤΕΣ!!!ΠΟΤΕ!!!!Ενδεχωμενω οι Κριοι που γνωρισες εσυ να ειχαν στοιχεια διδυμου πανω τους...πολυ κουλο παντως για κριαρι να ειναι κλεφτης...:unsure::unsure:

  8. #58

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Oι Κριοι κλέφτες????Αδυνατω να το πιστεψω...Τουλαχιστον οσους ξερω εγω που ειναι τουλαχιστον 10 και καλοι μαλιστα φιλοι..μπορει να εχουν ολα τα κακα του κοσμου...αλλα ΚΛΕΦΤΕΣ!!!ΠΟΤΕ!!!!Ενδεχωμενω οι Κριοι που γνωρισες εσυ να ειχαν στοιχεια διδυμου πανω τους...πολυ κουλο παντως για κριαρι να ειναι κλεφτης...:unsure::unsure:
    Κριός με Κριό δεν είσαι; :nuts: Τι θα έλεγες;
    Κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει...
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #59

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Ε τωρα Μητσακο ειλικρινα...πιστευεις οτι ειμαστε κλεφτες???

  10. #60

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Ε τωρα Μητσακο ειλικρινα...πιστευεις οτι ειμαστε κλεφτες???
    Κλέφτες, όχι, δεν το πιστεύω .
    Απλώς είχα την εντύπωση ότι οι Κριοί είχαν χιούμορ :nuts: Εκεί μάλλον πέφτω έξω :toung:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads