s
MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ? - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 41 to 50 of 88
  1. #41
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Βασίλη, δεν θέλω να είμαι η κακιά μάγισσα του παραμυθιού , αλλά είναι συνηθισμένο πια να δικαιώνομαι λίγους μήνες μετά την επισήμανση του κάθε ατοπήματος. Στην προκειμένη περίπτωση, δεν υπάρχει κάποιο ατόπημα, αλλά είναι ουτοπία να πιστεύουμε πως μπορούν 10-20 άτομα να συνεννοηθούν και να πάρουν αποφάσεις. Και τα 5 πολλά είναι, αλλά κάπως καλύτερα. 5 άτομα για να παίρνουν αποφάσεις και άλλα 15 μέλη επιτροπής, φαντάζει πιο εφικτό, στην περίπτωση που η πρότασή σου πάει προς εξέταση.

    Τώρα, το ποια μπορεί να είναι αυτά τα μέλη, είναι κάτι που θέλει –μακράν- μεγαλύτερη σκέψη! Νομίζω ότι ο πιο αρμόδιος να τα ορίσει, είναι ο ίδιος ο Σωκράτης.
    Ιστορικά, το myhoroscope είναι το πρώτο εκπαιδευτήριο αστρολογίας. Ένας τόπος που πρόσφερε υπηρεσίες στην ίδια την αστρολογία, εξοικειώνοντας με το αντικείμενο πολύ κόσμο. Έβγαλε αστρολόγους που σήμερα είναι μέσα στα πράγματα και καθιέρωσε τάσεις.
    Όλοι ξέρουμε (τουλάχιστον όσοι το ξέρουμε από πρώτο χέρι) ότι ο τόπος αυτός στάθηκε από την προσωπική διαστροφή του ιδρυτή του my horoscope (του Σωκράτη) και φυσικά από την συμπληρωματική διαστροφή όσων εθελοντικά πρόσφεραν τις όποιες υπηρεσίες τους . Έτσι, γνώμη μου είναι ότι σε κάθε περίπτωση ο τόπος αυτός θα πρέπει να παραμείνει πιστός στις αρχές του και να θέσει στόχους , ώστε να γίνει ακόμα πιο ποιοτικός και ανεξάρτητος από την υποκρισία της εμπορευματοποίησης της αστρολογίας. Να απαλλαγεί ακόμα και από τις μικρές εκπτώσεις που αναγκάστηκε να κάνει στη δίνη των ραγδαίων εξελίξεων στην διαδικτυακή αστρολογία.
    Ένας τόπος που προσφέρει γνώσεις , εκπαιδεύοντας σωστά τον κόσμο της αστρολογίας. Αυτό, είναι μία προσφορά στην ίδια την αστρολογία και στο παρεξηγημένο νόημά της. Η μόνη ελπίδα να αναβαθμιστεί ο ρόλος της και η ποιότητα των οπαδών της. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν θα διαφέραμε σε τίποτα από όλα τα υπόλοιπα αστρολογικά sites.
    Η εμπειρία της πράξης μας έχει διδάξει (για όσους τα παρακολουθούν) ότι όσες φορές οι αστρολόγοι μαζεύτηκαν για να κάνουν κάτι, κατέληξαν να τρώγονται μεταξύ τους για το ποιος θα κρατάει τα σκήπτρα. Από το κακό στο χειρότερο! Στην καλύτερη περίπτωση, κατάφεραν να φτιάξουν κάτι σαν ομάδα που προωθεί τα επαγγελματικά τους συμφέροντα. Δεν νομίζω πως είναι κάτι που μας αφορά αυτό.

    Οι αστρολόγοι που θα ήθελαν να στηρίξουν το site ως μέλη διαχείρισής του, στο πλαίσιο της ιδεολογικής του κατεύθυνσης, θα πρέπει να είναι αποφασισμένοι να εργαστούν για την ίδια την αστρολογία και να μην εμπλέξουν ΠΟΥΘΕΝΑ την επαγγελματική τους ιδιότητα, εκτός από την προσφορά γνώσεων. Το μακροπρόθεσμο συμφέρον τους, είναι η αποκατάσταση της αστρολογίας. Δεν καταργούμε τους ευσυνείδητους αστρολόγους , αλλά βοηθάμε τον κόσμο να μπορεί να τους ξεχωρίσει.

    Προσωπικά, εύχομαι το my horoscope να εξελιχτεί σε ένα τόπο γνώσης για τους εραστές της αστρολογίας και αποτοξίνωσης για τους επαγγελματίες. Να γίνει για την αστρολογία, ότι ήταν η ΕΡΤ για την τηλεόραση. Μια επιλογή καλύτερης ποιότητας και όχι ένας απέραντος σκουπιδότοπος. Μια χωματερή που συσσωρεύει τις φοβίες και τις ανασφάλειες των ανθρώπων που στρέφονται σε αυτή για παρηγοριά και ελπίδες.
    Να είμαστε εργοστάσιο και όχι πρατήριο αστρολογίας.
    Μιλώ σαν άνθρωπος που απέκτησα σχέση με την αστρολογία στα 15 μου και είμαι 40. Μιλώ από την πλευρά εκείνων που κάποτε έψαξαν να βρουν έναν αστρολογικό τόπο επικοινωνίας και γνώσης. Καθαρά και έντιμα, χωρίς εμπόριο και ιδιοτέλεια. Αλλά στον πραγματικό κόσμο, όλα αυτά θέλουν πράξη-δράση.

    Τα ποσά πρέπει να παραμείνουν συμβολικά , τέτοια που να μπορεί ο κόσμος σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς να ανταποκριθεί (σωστό ΑΡΙΔΗΛΗ) και να εξοικονομούνται τα λειτουργικά έξοδα. Από εκεί και πέρα, αν υπάρχει τρόπος να εξοικονομηθούν χρήματα (και συμφωνώ με τον Βασίλη ότι υπάρχουν τρόποι), τότε αυτά τα χρήματα θα πρέπει να επενδύονται με σωστό και δίκαιο τρόπο , υπέρ της καλύτερης λειτουργίας του site. Μία έστω συμβολική αμοιβή σε όσους επενδύουν ατέλειωτες εργατοώρες (πολύ σωστά Τίνα). Και μιλώ για το τεχνικό κομμάτι.

    Υπάρχει ακόμα χρόνος να σκεφτούμε όλοι και να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας ποιος θα έπρεπε να είναι ο στόχος.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #42

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Καλησπέρα σε όλους,

    Επανέρχομαι στο θέμα για να εκφράσω την εξής σκέψη:

    Πιστεύω πως θα ήταν καλό ή να προσανατολιστεί το site στη μορφή των 3μηνιαίων ή 6μηνιαίων συνδρομών για όποια μεμονωμένη υπηρεσία θέλει ο καθένας (είτε άρθρα, είτε χάρτες, είτε διελεύσεις, είτε μεσοδιαστήματα, είτε forum, είτε προβλέψεις, κλπ),

    ή σε μία ετήσια συνδρομή με την οποία θα έχει πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες του site (και περισσότερο στο forum, σε προβλέψεις και σε σύντομες και περιεκτικές αναλύσεις γενέθλιων χαρτών, διελεύσεων, κλπ).

    Δεν ξέρω πώς μπορεί να ακούγεται σα σκέψη. Αν δεν είναι εφικτή, απλά προσπεράστε τη.

    Να σημειώσω εδώ πως ξέρω πολύ καλά Αγγλικά, αλλά δεν είμαι εξοικειωμένη με την ορολογία που απαιτείται, δεν έχω προϋπηρεσία πάνω στο αντικείμενο και διστάζω να αναλάβω μια τέτοια ευθύνη όπως είναι η μετάφραση άρθρων.

    Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

  3. #43

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    δεν ειμαι αστρολογος ουτε φιλοδοξω να γινω ομως ξεκινησα να διαβαζω αστρολογια λογω myhoroscope .Αυτο με βοηθησε πολυ σε μια περιοδο με προβληματα που νομιζα αδιεξοδα.Δεν εχω τις προυποθεσεις για το επιστημονικο προσωπικο μπορω ομως να συμβαλλω οικονομικα -συμφωνα παντα με τις δυνατοτητες μου .Θα χαρω πολυ να συνυπολογισετε και τη δικη μου προθεση.Σας ευχαριστω πολυ!

  4. #44
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Βασίλη, δεν θέλω να είμαι η κακιά μάγισσα του παραμυθιού , αλλά είναι συνηθισμένο πια να δικαιώνομαι λίγους μήνες μετά την επισήμανση του κάθε ατοπήματος. Στην προκειμένη περίπτωση, δεν υπάρχει κάποιο ατόπημα, αλλά είναι ουτοπία να πιστεύουμε πως μπορούν 10-20 άτομα να συνεννοηθούν και να πάρουν αποφάσεις. Και τα 5 πολλά είναι, αλλά κάπως καλύτερα. 5 άτομα για να παίρνουν αποφάσεις και άλλα 15 μέλη επιτροπής, φαντάζει πιο εφικτό, στην περίπτωση που η πρότασή σου πάει προς εξέταση.
    Κάτια, αυτά είναι διοικητικές λεπτομέρειες, που δεν θα ήθελα να επεκταθώ εδώ, γιατί δεν είναι το ζητούμενο. Κατέθεσα απλά μια πρόταση, ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση του διαλόγου, άλλοι κατέθεσαν άλλες, ας αξιολογήσει ο καθένας και μετά βλέπουμε.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #45

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    καλησπερα σε ολους ,τυχαια ανακαληψα οτι ξανανοιξε το site και χαρηκα πολυ γιατι μεσα απο αυτο εμαθα οτι ξερω για την αστρολογια και ηταν ενα πολυ καλο φροντηστηριο για μενα .θελω κι εγω να βοηθησω οσο μπορω κι οπου μπορω .Ειμαι στη διαθεση σας ,μακαρι να μπορεσουμε ολοι μαζι να κανουμε κατι για να υπαρχει ενας αστρολογικος χωρος μεσα απο τον οποιο θα εμπλουτιζουμε τις γνωσεις μας σωστα και υπευθυνα . Συμφωνω με το θεμα της συνδρομης ,για να μπορουν να βγαινουν τα εξοδα ,συμφωνω και με το θεμα του ξεκαθαρισματος , το οποιο ομως θα πρεπει να γινει πολυ προσεκτικα ,για να μη διαγραφουν ατομα που μπαινουν για να διαβασουν τα αρθρα η τις συζητησεις που γινονται , αλλα δεν τολμουν να συμμετεχουν , οπως εγω π.χ. Στενοχωρηθηκα για τον Σωκρατη ,αν και δεν τον γνωριζω ,του ευχωμαι τα καλυτερα και να εχει θετικη και αισιοδοξη σκεψη

  6. #46
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ?

    Από σήμερα η χρήση του αστρολογικού προγράμματος του myhoroscope.gr θα γίνεται μόνο συνδρομητικά.

    Η πλήρη και επεριόριστη πρόσβαση σε όλο το πρόγραμμα, η δωρεάν ανάλυση γενέθλιων χαρτών, οι ημερήσιες διελεύσεις και ότι άλλο εθεωρείτο ως "προκαθορισμένο" ή "κεκτημένο" μας θα έχει πλέον "κόστος". Η συνδρομή θα είναι μηνιαία, τριμηνιαία ή εξαμηνιαία. Το κόστος της θα είναι όσο το κόστος από ένα πακέτο φθηνά τσιγάρα.



    Αυτή την ώρα που γράφεται το ποστ πρόσβαση στο πρόγραμμα δεν έχω ούτε εγώ. Σε λίγες ώρες θελω να πιστεύω ότι η λειτουργίες θα αποκατασταθούν πλήρως.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #47

    Re: MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ?

    Ενημερώστε μας για τον τρόπο χωρίς πιστωτική για όποιον δεν έχει! Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι πολύ για την απόφασή σας!

  8. #48

    Re: MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ?

    Quote Originally Posted by ζαζα View Post
    Ενημερώστε μας για τον τρόπο χωρίς πιστωτική για όποιον δεν έχει! Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι πολύ για την απόφασή σας!
    Θα' θελα να ξέρω τα κόστη της 3μηνιαίας και της 6μηνιαίας.
    Ευχαριστώ κι εγώ...

  9. #49
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ?

    Σκρ να δωσεις ενα λογαριασμο τραπεζας για εμας που δεν εχουμε πιστωτικη
    --------------------------
    ευχαριστω Σκρ μου
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  10. #50

    Re: MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ?

    Χαίρομαι για την τελική απόφαση!! Ενημερώστε λογαριασμό τραπέζης γιατι δεν εχω πιστωτική και είμαι λιγο άσχετη το πως γινεται η πληρωμη με pay pal.

 

 
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads