s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 154
  1. #41
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by panther
    Συνήθως, τα άτομα με αυτή την όψη, ξεκινάνε κάτι (άποψη, τρόπο ζωής, χόμπι κλπ) αλλά στην πορεία βαριούνται και ακολουθούν κάτι άλλο.
    Βέβαια, εξαρτάται και από τις όψεις.
    Ελπίζω να βοήθησα!

    Φιλικά
    Ιουλία

    Ευχαριστω Ιουλια
    Οντως μερικες φορες ξεκιναω κατι και μετα βαριεμαι αν δεν υπαρχει συνεχως κατι να με ιντριγκαρει, να μου προκαλει το ενδιαφερον συνεχως ή να συνεχισει να με μαθαινει(πραγματα που με ενδιαφερουν).Αρχιζω κατι και ανακαλυπτω στην πορεια οτι δεν μου ταιριαζει.Ομολογω πως ειναι ελαττωμα:sad2:! εχω ξεκινησει πολλα πραγματα τα οποια στη συνεχεια εγκατελειψα:embarrest (ενοργανη,μπαλετο,θεατρο,κε ραμικη,καλλιτεχνιαγενικοτ ρα,καρατε,στιβο,σπουδες στη δημοσια διοικηση,γραμματεας,γραφισ τικη):embarrest Ευτυχως ομως καταληξει, σπουδαζω ψυχολογια και μου αρεσει πολυ πολυ!!! οπως και το myhoroscope και σε προεκταση η αστρολογια και δε θα σταματησω να χορευω ποτε!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: Αποψεις δεν αλλαζω ευκολα ουτε και σχεσεις (αυτο το ειπα για καλο ε!)
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  2. #42
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???


    Διάβασα με αρκετό ενδιαφέρον τις τελευταίες ειδικά δημοσιεύσεις πάνω στο τετράγωνο άρη - ποσειδώνα.
    Ωστόσο δεν θα έλεγα πως οι 'ανθρωποι με το τετράγωνο αυτό περνάνε απ το ένα χόμπυ στο άλλο επειδή βαριούνται.θεωρώ πιθανότερο αυτό να συμβαίνει επειδή αυτή η όψη δημιουργεί στο άτομο πολλές ψευδαισθήσεις και ανασφάλειες με συνέπεια αυτό στην προκειμένη περίπτωση να θεωρεί ότι είναι ακατάλληλο για τη συγκεκριμένη δραστηριότητα με την οποία ασχολείται μια δεδομένη χρονική στιγμή,με αποτέλεσμα να την εγκαταλείπει για μια καινούρια μέχρις ότου να απογοητευτεί εκ νέου απ αυτήν.Αυτό φυσικά σε "βαριές"περιπτώσεις.
    Γενικά ο Ποσειδώνας είναι ο πλανήτης της ουτοπίας,της εξιδανίκευσης και της ανάγκης για "απογείωση" απ την άσχημη πραγματικότητα.Στις θετικές του όψεις συνήθως αυτή η ανάγκη εκφράζεται μέσω της ενασχόλησης με κάποια μορφή τέχνης (πχ υποκριτική,φωτογραφία) η οποία βοηθάει το άτομο να εξετερικεύσει τα συναισθήματά του.Στις αρνητικές όψεις όμως το μέτρο χάνεται και αυτή η ανάγκη έκφρασης μετατρέπεται σε αδυναμία συμβιβασμού με την καθημερινή ζωή και έλλειψη δημιουργικής διεξόδου.ετσι ο άνθρωπος ανάλογα και με το υπόλοιπο ωροσκόπιο μπορεί να αναζητήσει πιο "εύκολες" διεξόδους όπως το αλκοόλ ή η εξαπάτηση άλλων με δόλια μέσα(αίσθηση διαφορετικότητας στο σύνολο η οποία φαντάζει μυστηριώδης) ή ακόμα και μια απλή παθητικότητα.
    Ωστόσο σκόρπιον-να με συγχωρέσεις για την αδιακρισία μου - ρίχνοντας μια ματιά στους πλανήτες σου είδα ότι έχεις ποσειδώνα περίπου στις 27 μοίρες του τοξότη και άρη περίπου στις 2 μοίρες του ζυγού,επομένως δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς...Αφενός η όψη τετραγώνου είναι ασύμβατη αφετέρου ο ποσειδώνας είναι πολύ αργός πλανήτης για να υπάρχει τόση ανοχή σε μια γωνία τέτοιου είδους.Οσο για τη συνεχή εναλλαγή χόμπυ ,πιθανόν να οφείλεται και στη σελήνη στους διδύμους

  3. #43
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by Λευκή

    Διάβασα με αρκετό ενδιαφέρον τις τελευταίες ειδικά δημοσιεύσεις πάνω στο τετράγωνο άρη - ποσειδώνα.
    Ωστόσο δεν θα έλεγα πως οι 'ανθρωποι με το τετράγωνο αυτό περνάνε απ το ένα χόμπυ στο άλλο επειδή βαριούνται.θεωρώ πιθανότερο αυτό να συμβαίνει επειδή αυτή η όψη δημιουργεί στο άτομο πολλές ψευδαισθήσεις και ανασφάλειες με συνέπεια αυτό στην προκειμένη περίπτωση να θεωρεί ότι είναι ακατάλληλο για τη συγκεκριμένη δραστηριότητα με την οποία ασχολείται μια δεδομένη χρονική στιγμή,με αποτέλεσμα να την εγκαταλείπει για μια καινούρια μέχρις ότου να απογοητευτεί εκ νέου απ αυτήν.Αυτό φυσικά σε "βαριές"περιπτώσεις.
    Γενικά ο Ποσειδώνας είναι ο πλανήτης της ουτοπίας,της εξιδανίκευσης και της ανάγκης για "απογείωση" απ την άσχημη πραγματικότητα.Στις θετικές του όψεις συνήθως αυτή η ανάγκη εκφράζεται μέσω της ενασχόλησης με κάποια μορφή τέχνης (πχ υποκριτική,φωτογραφία) η οποία βοηθάει το άτομο να εξετερικεύσει τα συναισθήματά του.Στις αρνητικές όψεις όμως το μέτρο χάνεται και αυτή η ανάγκη έκφρασης μετατρέπεται σε αδυναμία συμβιβασμού με την καθημερινή ζωή και έλλειψη δημιουργικής διεξόδου.ετσι ο άνθρωπος ανάλογα και με το υπόλοιπο ωροσκόπιο μπορεί να αναζητήσει πιο "εύκολες" διεξόδους όπως το αλκοόλ ή η εξαπάτηση άλλων με δόλια μέσα(αίσθηση διαφορετικότητας στο σύνολο η οποία φαντάζει μυστηριώδης) ή ακόμα και μια απλή παθητικότητα.
    Ωστόσο σκόρπιον-να με συγχωρέσεις για την αδιακρισία μου - ρίχνοντας μια ματιά στους πλανήτες σου είδα ότι έχεις ποσειδώνα περίπου στις 27 μοίρες του τοξότη και άρη περίπου στις 2 μοίρες του ζυγού,επομένως δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς...Αφενός η όψη τετραγώνου είναι ασύμβατη αφετέρου ο ποσειδώνας είναι πολύ αργός πλανήτης για να υπάρχει τόση ανοχή σε μια γωνία τέτοιου είδους.Οσο για τη συνεχή εναλλαγή χόμπυ ,πιθανόν να οφείλεται και στη σελήνη στους διδύμους
    Στην θετική του μορφή - επίσης - εκφράζει την αληθινή αγάπη, τον ρομαντισμό, την ποίηση, την μουσική και το οτιδήποτε τείνει τα άτομα να δημιουργούν. Στην αρνητική του μορφή εκφράζει αυτό που γράφεις.

    Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι πλανήτες εκτός των Διδύμων που να "οφείλονται" για την συνεχή εναλλαγή χόμπυ. Πάντως, οι δίδυμοι το συνιθίζουν αυτό:toung:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  4. #44

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Oταν όμως ο Αρης τετραγωνιζει τον Ερμη τι γίνεται?Πιστευω οτι ειναι μια δυσκολη οψη.Οπως και οταν τετραγωνιζει την Αφροδιτη

  5. #45

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Γεια σου skorpion! Συγγνωμη αν είπα κάτι σχετικα με τις όψεις που δεν είναι καλό και δεν ισχύει για σένα και ίσως να σε πείραξε. Αυτα ήξερα σχετικά μ'αυτην την όψη. Όσον αφορά για το γεγονός ότι τα άτομα μ'αυτήν την όψη όταν αρχίζουν κάτι και δεν το τελειώνουν αυτό το ΄χω και εγώ.Ελπίζω να μου βγει σε καλό στο τέλος.Καλό μεσημέρι!

  6. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ που ασχοληθηκατε
    Λευκη δεν τιθεται κανενα θεμα αδιακρισιας . Μπορεις να το ξανακανεις οποτε θες εριξες φως σε ενα μυστηριο:bigsmile: . Με βοηθατε στο να κατανοω καλυτερα και να μαθαινω (εστω και με αργους ρυθμους) και μου λυνετε απορειες που με αφορουν
    matisse τι να με πειραξει? εγραψες αυτο που ηξερες, απλως δεν ταιριαζε στην περιπτωση μου. ειναι ωραιο να λεμε τις αποψεις μας γιατι μαθαινουμε απο αυτους που ξερουν ισως καλυτερα και διορθωνουμε τα λαθη μας ή εστω προβληματιζομαστε και το ψαχνουμε περισσοτερο (αυτα δεν ισχυουν τοσο για μενα ακομα γιατι ειμαι στα νηπιακα μου αργα βηματα και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να βοηθησω)σε ευχαριστω για την καλη προθεση:bigsmile: Κ δεν αμφεβαλλα καθολου περι αυτου

    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #47
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Μπορω να πω το μεγαλο μυστικο για τον Αρη σε εναν ανδρα;;;:bigsmile: :bigsmile:

  8. #48

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Πες το Αγγελική!Η γνώση πρέπει να μεταδίδεται!:bigsmile:

  9. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by Αγγελικη
    Μπορω να πω το μεγαλο μυστικο για τον Αρη σε εναν ανδρα;;;:bigsmile: :bigsmile:
    Nαι ναι ναι :toung:

  10. #50
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Εγώ έχω ¶ρη στον Λέοντα, και έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλή θέση. Αλήθεια, είπατε για τις "κακές" θέσεις, με τις "καλές" τί γίνεται? Ποιές είναι οι "καλύτερες" θέσεις για τον ¶ρη?
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

 

 
Page 5 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads