s
Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 51
  1. Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Αν ειναι στο πλαι ο καθρεφτης..εγειρεται θεμα????Βεβαια αυτο με το τριτο ατομο δεν ειναι και τοοοοοσοοοο κακο ...:toung::toung:
    Είναι ανάλογα τη θέση που θα πάρει το τρίτο άτομο..
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  2. #42
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Ανδρέας
    Location
    Αθήνα
    Posts
    70

    Smile Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Αν ειναι στο πλαι ο καθρεφτης..εγειρεται θεμα????Βεβαια αυτο με το τριτο ατομο δεν ειναι και τοοοοοσοοοο κακο ...:toung::toung:
    Όχι, δεν τιθεται θέμα για τον καθρέφτη στο πλάι. Στην ουσία το υπνοδωμάτιο είναι από τους χώρους που χρειάζεται περισσότερη ενέργεια σε σχέση με τα υπόλοιπα δωμάτια. Η άμεση-κάθετη ενέργεια που αντανακλάται στο ζευγάρι (όταν ο καθρέφτης βρίσκεται απέναντι) είναι αυτή που επιρρεάζει και τη σχέση. Η ενέργεια στην προκειμένη περίπτωση "επιστρέφει" με τέτοια δύναμη που είναι δύσκολο να τη δεχτεί το "ενεργειακό πεδίο της σχέσης" (αν μπορούσαμε να το πούμε έτσι). Φαντάσου το σαν ηλεκτρική συσκευή που δέχεται μεγάλη τάση ρεύματος.
    An it harm none, do as ye will

  3. #43

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Καλημέρα. Πολύ ενδιαφέρον το θέμα παιδια. Έχω την περιέργεια να μάθω αν κάποιος έχει αυτή την εμπειρία... Πώς ήταν? Τι είδε, τι βίοσε και τι ένιωσε όποιος το δοκίμασε...!!!
    ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ!!!

  4. #44
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    dimitra!
    Location
    thessaloniki
    Posts
    1

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Εγω περσυ εσπασα καθρεφτη. Οντως θα εχω γρουσουζια για 7 χρονια? Παντως πηγα σε εναν παπα και με διαβασε! Μονο τις 2 αυτες συγκεκριμενες μερες μπορεις να δεις ποιον θα παντρευτεις?

  5. #45

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Quote Originally Posted by kareta View Post
    Καλημέρα. Πολύ ενδιαφέρον το θέμα παιδια. Έχω την περιέργεια να μάθω αν κάποιος έχει αυτή την εμπειρία... Πώς ήταν? Τι είδε, τι βίοσε και τι ένιωσε όποιος το δοκίμασε...!!!
    Εδώ και 20 χρόνια είχα καθρέφτη στο δωμάτιό μου που αντανακλούσε το κρεββάτι. Διαβάζω όλα αυτα που λέτε, και μετά απο σκέψη μπορώ να πω πως όλες μου οι σχέσεις πέρνανε τον στραβό δρόμο από τη στιγμή που μπαίνανε σε αυτό το δωμάτιο, και συγκεκριμένα στο κρεββάτι το οποίο έπιανε το μεγαλύτερο μέρος του δωματίου.

    Με βάση αυτά που έχετε γράψει, αν κάτσω να σκεφτώ πότε έχουν αρχίσει τα προβλήματα σε κάθε μου σχέση, ναι το πιστεύω αυτό με τον καθρέφτη. Δεν το γνώριζα, αλλά το πιστεύω τώρα.

    Έχω αποσύρει τον καθρέφτη για να βάλω γραφείο για το pc μου εδώ και 2 μήνες, και το δωμάτιο μου έχει γεμίσει ζωή. Έχει γίνει το αγαπημένο μέρος της παρέας μου, περνάμε περίφημα, κάτι το οποίο δε γινόταν όσο υπήρχε ο καθρέφτης --θετική ενέργεια, πραγματικά αισθάνομαι τη διαφορά.

    Διακόσμιση δωματίου Φενκ Σουι.. χμμ πολύ ενδιαφέρων για θετική ενέργεια, για να το ψάξω....

  6. #46

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    δηλαδη εγω που εσπασα καθρέφτη ( το καλοκαιρι κατα λαθος) πρεπει να ανησυχω...............?

  7. #47

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Γειά σας! Ήθελα και εγω να πω την δική μου εμπειρια σχετικα με τα 7 χρονια γρουσουζιας...
    Πάντα τα θεωρουσα ολα αυτα προκαταληψεις και πιστευω οι περισοτεροι μεχρι να τουςσ τυχει κατι, μεχρι να τα ζησουν απο πρωτο χερι.
    Στις 21/09/2003 καθώς ετοιμαζομουν να παω σε εναν γαμο στενου φιλικου μου κυκλου, σπαω για πρωτη φορα στην ζωη μου εναν καθρεφτη. Δεν ενιωσα ανετα με το συμβαν αλλα δεν μου χαλασε κ την διαθεση..
    Εκεινο το βραδυ, αντε να ειχαν περασει 1-2 ωρες γνωρισα τον Χ.
    Με τον Χ ενα γεια απλα, και πως τυχαινει και κανουμε σχεση περιπου 8 μηνες μετα. Ενα θα πω, σε ποιο τρελλο ανθρωπο δεν θα μπορουσα να ειχα πεσει.. και οι φυλακισμενοι ισως ειναι καλυτεροι!
    Η ενσαρκωση του τσαρλατανου! Επρεπε να περασουν σχεδον 4,5 χρονια σχεσης για να το εμπεδωσω κ να κανω κατι, αλλα ακομα με ενοχλει, οποτε νιωθω σαν να ξερω ηδη οτι θα φυγει οριστικα απο την ζωη μου τον 09/2010.. αν γινει αυτο, τι να πω...
    και περιοριστικα μονο στις προσωπικες μου ατυχιες, γιατι αν επεκταθω και στα οικογενειακα δεν ξερω αν για αυτα φταει ο καθρεπτης... νιωθω οτι ο καθρεπτης φερνει αμεση γρουσουζια μονο σε αυτον που το σπαει.

    Αυτη η δικη μου εμπειρια, προσοχη μην σπασετε καθρεπτη!

  8. #48
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Βίκη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    284

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    Tώρα δεν υπάρχει λόγος να φοβίζουμε ο ένας τον άλλον. Με λίγο αγιασμό όλα διορθώνονται...
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][COLOR="Purple"]
    Μια αόρατη επανάσταση εντός μου σιγοκαίει..
    με άγγελους και δαίμονες..

    Κι η έκβασις αμφίρροπος..

  9. #49

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    για να πω την αληθεια δεν ειμαι και τοσο προλιπτικοσ ανθρωποσ-αλλα πιστευω η θελω να πιστευω σε μεταφυσικα πραγματα και σε ανεξιγιτα φενομενα δηλαδη δεν πιστευω οτι αν σπασεισ καθρεπτει εχεισ 7 χρονια γρουσουζιας ( γιατι και χωρισ να σπασω τον καθρεπτη ατυχη ημουν) αλλα θελω να πιστευω οτι ο καθρεπτησ εχει καπιεσ δυναμεισ........!

    ξεχασα να πω οτι τα αρθρο ηταν καταπληκτικο .......!

  10. #50

    Re: Καθρεφτομαντεία - οι μυστικές δυνάμεις του καθρέφτη

    ... Έχω ακούσει πάντως ότι κατά κάποιο τρόπο ''αίρεται η γρουσουζιά'', αν στον σπασμένο καθρέφτη ρίξεις αμέσως νερό!!! Επίσης έχω διαβάσει ότι είναι καλό να μην υπάρχει αντανακλαστική επιφάνεια την ώρα που κοιμόμαστε γιατί μας αποδυναμώνει ενεργειακά.. και πως είναι καλό να μην τον έχουμε στην κρεβατοκάμαρα...πάντως ένας γνωστός μου που έχει καθρέφτη εκεί τον έχει σκεπάσει με κομμάτια υφάσματος-σαν ριντώ..και είναι μια χαρά...και όποτε θέλει να ....τον ''χρησιμοποιήσει'' μόνο για ειδικές περιστάσεις τον ξεσκεπάζει...!! Όλα λύνονται!

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads