s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; " - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 41 to 50 of 68
  1. #41

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Γεια σου yiotd.

    Ερασιτεχνική εντελώς η βοήθεια από μένα: ο Κρόνος στον 1ο μας λέει συνήθως ότι ο ερωτών δεν θα μείνει ικανοποιημένος από την ερμηνεία του χάρτη. Επίσης, επειδή παίρνεις τη θέση του αστρολόγου, ίσως να δείχνει ότι δεν θα δώσεις απολύτως σωστή ερμηνεία.

    Πάντως, δεν σε σταματάει ο Κρόνος στον 1ο στην ανάγνωση του χάρτη, κατά τη γνώμη μου. Απλά, απ'ό,τι έχω δει ως τώρα, σπάνια ο χάρτης δίνει ευνοϊκό αποτέλεσμα με Κρόνο στον 1ο.

    Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τον δείκτη του 5ου σε σχέση με τον δείκτη του 10ου, αφού θες να κάνεις το χόμπυ σου επάγγελμα.

    Καλή τύχη, όπως και να'χει!

  2. #42

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλησπερα και καλο φθινοπωρο σε ολους .Θα ηθελα να ρωτησω κατι διευκρινιστικο σχετικα με το καψιμο του πλανητη .Στην προσφατη περιπτωση οπου η συνοδος μεταξυ ηλιου-ερμη γινοταν στο ζωδιο κυριαρχια και εξαρση του ερμη αλλαζει κατι απο την δυσμενη κατασταση που βρισκεται ο ερμης ?Μου φαινεται λιγο παραξενο ενω το σκορ ενος πλανητη ειναι 10 να "καιγεται" απο τον ηλιο που εχει -1.Το ποσο δυνατος ειναι ενας πλανητης δεν λαμβανεται υποψη καθολου οταν ερχεται σε επαφη με τον ηλιο ?

  3. #43

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    @laparisienne καλησπέρα και από μένα...σχετικά με τον Κρόνο στον 1ο στην περίπτωση που είναι δείκτης του ζητούμενου (του 5ου..ερωτικής φύσεως ερώτηση) ισχύει αυτό που έγραψες ή ότι ενδιαφέρεται για τον ερωτών ...
    Ευχαριστώ
    Victory

  4. #44
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Τελικά μόνο η ωριαία δουλεύει σαν προγνωστική αστρολογία??



    Αριδήλη μου, εξαρτάται ποιον ρωτάς....προσωπικά θεωρώ την ωριαία ως το μοναδικό σύστημα πρόβλεψης γιατί καταπιάνεται με συγκεκριμένα θέματα, επομένως δίνει και συγκεκριμένες απαντήσεις. Όλα τα συστήματα λειτουργούν όμως για πολύ συγκεκριμένες προβλέψεις και όχι γενικά κι αόριστα χρησιμοποιώ, εγώ τουλάχιστον, την ωριαία.

    Amarige όταν βρεθεί ο Κρόνος στον 7ο οίκο σημαίνει πως ουσιαστικά ο αστρολόγος δεν μπορεί να απαντήσει σωστά για διάφορους λόγους. Όταν όμως πρόκειται για αισθηματικό θέμα τότε ο Κρόνος στον 7ο δίνει αρνητική απάντηση. Θα σου πρότεινα να δείξεις τον χάρτη σε κάποιον άλλον.

    yiotd δεν είμαι της άποψης πως πρέπει να ακυρώσεις τον χάρτη. Ο Κρόνος στον 1ο οίκο συνήθως μιλά για κάποιον ο οποίος βρίσκεται σε δύσκολη συναισθηματική κατάσταση, νιώθει καταπιεσμένος, ανασφαλής κτλ. Αν η Αφροδίτη που είναι κυβερνήτης του 1ου οίκου σχηματίζει θετική όψη με το Μεσουράνημα ή τον κυβερνήτη του Μεσουρανήματος τότε η απάντηση είναι θετική με τη διαφορά πως νιώθεις κάπως...αν σχηματίζει αντίθεση είναι αρνητικό κι αν μιλάμε για τετράγωνο είναι πολύ δύσκολο να συμβεί.

    Φυσικά ολόκληρη την εξέλιξη θα τη δείξει η Σελήνη και οι όψεις της.

  5. #45

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Kαλησπέρα Victory.

    Δεν είμαι σίγουρη γι'αυτό που με ρωτάς- καλύτερα να μας απαντήσει κάποιος εμπειρότερο-, αλλά νομίζω ότι ακόμα και ως σημειοδότης, ο Κρόνος στον 1ο είναι "αρνητική" ένδειξη. Κάπου επίσης έχω διαβάσει ότι αν έχουμε σημειοδότη κακεργέτη πλανήτη, το αποτέλεσμα δεν είναι ούτως ή άλλως ευνοϊκό.


    Hattie, κάπου διάβασα πρόσφατα γι'αυτό που ρωτάς, αλλά δεν το σημείωσα και δεν το θυμάμαι. Νομίζω ότι στον πλανήτη σε κυριαρχία ή έξαρση, το κάψιμο δεν παίζει τόσο ρόλο. Θα το ξαναψάξω όμως και θα επανέλθω.



    Να κι η αγαπημένη ειδικός!
    Και για τις υπόλοιπες απορίες, στις οποίες απάντησα εγώ τα δικά μου, τι θα λέγατε καλή μας Τίνα;

  6. #46
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Νίκη όταν ο Κρόνος είναι κυβερνήτης του 5ου και πηγαίνει στον 1ο οίκο δείχνει σαφέστατα ενδιαφέρον, όταν ομως δεν υπάρχει ευνοική όψη...καλύτερα να μας λείπει το ενδιαφέρον . Πάντως σε γενικές γραμμές δεν συμφωνώ με αυτό που διάβασε η laparisiene Κάπου επίσης έχω διαβάσει ότι αν έχουμε σημειοδότη κακεργέτη πλανήτη, το αποτέλεσμα δεν είναι ούτως ή άλλως ευνοϊκό.

    Το κάψιμο κορίτσια υφίσταται μόνο που αυτός που "καίγεται" βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση. Σκεφτείτε έναν δυνατό άνθρωπο που του συμβαίνει μια αναποδιά κι έναν πιο αδύναμο, ποιος θα χειριστεί καλύτερα την αναποδιά;

    Υγ laparisienne μας ήρθες διαβασμένη

  7. #47

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Είναι έρωτας η ωριαία, όχι αστεία!

    (Και μένα κάπως κουφό μου φάνηκε αυτό με τους κακεργέτες-σημειοδότες, γι'αυτό δεν το σημείωσα στο μαγικό μου τετράδιο που έχω αφιερώσει στα διαβάσματα της ωριαίας)

    Καλό ξημέρωμα σε όλους!

  8. #48

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Ευχαριστώ για την απάντηση Lapariasienne (ουφ το ονομα μεχρι να το γραψω...αν θες λέγε με Νίκη να σε λέω και γω ..μμμμ "γλυκούλα").
    Τίνα μου περίμενα πως και πως να διαβάσω το σχόλιο σου ....σ' ευχαριστώ ....
    Κάτι άλλο σας παρακαλώ...μετά από πόσο χρόνο μπορούμε να θέσουμε το ίδιο ή παρόμοιο ερώτημα;
    Ισχύει το τρίμηνο που διάβασα;
    Καλημέρα σε όλους
    Victory

  9. #49

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλημέρα σας! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και τη βοήθεια. Για να είμαι ειλικρινής, σε άλλη περίπτωση-με τον Κρόνο στον 1ο- δε θα διάβαζα καθόλου το χάρτη για την καριέρα που θέλω να κάνω σε ένα συγκεκριμένο είδος χορού. Λαμβάνω υπόψη μου βέβαια ότι η κατάσταση μου ως προς το ερώτημα αυτόν το καιρό είναι κάπως ζορισμένη. Είναι αλήθεια. Κι αυτό γιατί περιμένω μωράκι κι έχω σταματήσει να ασχολούμαι απ' αυτό που τόσο αγαπώ (μέχρι τον Ιανουάριο). Σε αυτή τη φάση είμαι περιορισμένη και τα αισθήματά μου είναι ανάμεικτα. Ίσως και γι αυτό ο Κρόνος στον 1ο. Ωστόσο οι όψεις είναι αρκετά ενθαρρυντικές. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι. Συνεχίζω τη μελέτη!

  10. #50

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλημέρα Νίκη, ναι, θα κρατήσω το "γλυκούλα", μ'αρέσει...

    Σχετικό ερώτημα ξαναθέτουμε περίπου 3 μήνες μετά, εκτός αν εν τω μεταξύ, γίνει κάτι και αλλάξουν τα δεδομένα της κατάστασης, αν έχουμε δλδ κάποια δραστική εξέλιξη.

    Τώρα όμως μου έρχεται κι άλλη απορία...αυτή τη δραστική εξέλιξη δεν θα έπρεπε κανονικά να την έχει δείξει η ωριαία μας;

    Καλή κι ευγενική μας φίλη yiotd...

    Με το καλό το μωράκι σου και με το καλό να πραγματοποιηθούν όλα σου τα επαγγελματικά όνειρα!
    (εδώ λοιπόν ο Κρόνος στον 1ο μάλλον περιγράφει τους περιορισμούς που βιώνεις λόγω εγκυμοσύνης...και, υποθέτω, μόνο ένας Κρόνος στην έξαρσή του θα μπορούσε να δηλώνει τόσο γλυκούς περιορισμούς! Κράτα τις θετικές όψεις του χάρτη σου και βουρ για τα καλύτερα!)

 

 
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads