s
Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη. - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 41 to 50 of 61
  1. #41
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by dream_on View Post
    Κοριτσια, στο ληξιαρχειο ΔΕΝ εχουν ωρα γεννησης αν δεν την εχουν κρατησει στο μαιευτηριο. Εχουν ΜΟΝΟ ωρα δηλωσης.
    Και οσο για τον αστρολογο,zeta, πραγματικα ειναι καλος...η αρνηση μου να εχω ωροσκοπο ψαρι, με κανει να το ψαχνω περισσοτερο... μη τυχον και
    Πρώτη φορά το ακούω...Γιατί καλέ τι έχει ο ιχθύς;;;Τεσπά,εσύ ξέρεις!Μην βγούμε και off topic!:embarrest
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  2. #42
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    60

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Σε ένα site βρήκα τρόπο εύρεσης ωροσκόπου χωρίς την ακριβή ώρα γέννησης. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρουμε είναι η ημερομηνία, ο τόπος, και αν έχουμε γεννηθεί πρωί ή βράδυ. Προσθέτουμε δύο μοίρες στις μοίρες που βρίσκεται ο Ήλιος την στιγμή της γέννησής μας αν έχουμε γεννηθεί απο Ιούνιο έως Νοέμβριο ενώ αφαιρούμε δύο απο Δεκέμβριο έως Μάιο. Το αποτέλεσμα το πολλαπλασιάζουμε επί 12 και στον αριθμό που προκύπτει προσθέτουμε την θέση του Ήλιου (πχ. Ήλιος στις 13 του Λέοντα= 133). Το αποτέλεσμα είναι ο ωροσκόπος ή ένα απο τα τρίγωνά του.

  3. #43
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by georgia238 View Post
    Σε ένα site βρήκα τρόπο εύρεσης ωροσκόπου χωρίς την ακριβή ώρα γέννησης. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρουμε είναι η ημερομηνία, ο τόπος, και αν έχουμε γεννηθεί πρωί ή βράδυ. Προσθέτουμε δύο μοίρες στις μοίρες που βρίσκεται ο Ήλιος την στιγμή της γέννησής μας αν έχουμε γεννηθεί απο Ιούνιο έως Νοέμβριο ενώ αφαιρούμε δύο απο Δεκέμβριο έως Μάιο. Το αποτέλεσμα το πολλαπλασιάζουμε επί 12 και στον αριθμό που προκύπτει προσθέτουμε την θέση του Ήλιου (πχ. Ήλιος στις 13 του Λέοντα= 133). Το αποτέλεσμα είναι ο ωροσκόπος ή ένα απο τα τρίγωνά του.
    Ωραίο κ νομίζω ότι πιάνει αλλά δεν προκύπτει ποιο σημειο του τριγώνου είναι. :embarrest
    may..

  4. #44

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by georgia238 View Post
    Σε ένα site βρήκα τρόπο εύρεσης ωροσκόπου χωρίς την ακριβή ώρα γέννησης. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρουμε είναι η ημερομηνία, ο τόπος, και αν έχουμε γεννηθεί πρωί ή βράδυ. Προσθέτουμε δύο μοίρες στις μοίρες που βρίσκεται ο Ήλιος την στιγμή της γέννησής μας αν έχουμε γεννηθεί απο Ιούνιο έως Νοέμβριο ενώ αφαιρούμε δύο απο Δεκέμβριο έως Μάιο. Το αποτέλεσμα το πολλαπλασιάζουμε επί 12 και στον αριθμό που προκύπτει προσθέτουμε την θέση του Ήλιου (πχ. Ήλιος στις 13 του Λέοντα= 133). Το αποτέλεσμα είναι ο ωροσκόπος ή ένα απο τα τρίγωνά του.
    Επειδή εγώ δεν τα πιάνω με τη μία :toung:
    για να δούμε ένα παράδειγμα
    Έστω ότι έχω Ήλιο στη 10η μοίρα του Τοξότη
    Πολλαπλασιάζουμε 10Χ12=120
    ποια θέση προσθέτω; τι εννοείς;
    Και έστω ότι (αν καταλαβαίνω καλά) προσθέτω ή το 10 (από το 10η μοίρα) στο 120 ή κάποιον άλλο αριθμό. Όπως και να έχει θα έχω ένα άθροισμα, ας πούμε, 130. Τι σημαίνει αυτό;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Επειδή εγώ δεν τα πιάνω με τη μία :toung:
    για να δούμε ένα παράδειγμα
    Έστω ότι έχω Ήλιο στη 10η μοίρα του Τοξότη
    Πολλαπλασιάζουμε 10Χ12=120
    ποια θέση προσθέτω; τι εννοείς;
    Και έστω ότι (αν καταλαβαίνω καλά) προσθέτω ή το 10 (από το 10η μοίρα) στο 120 ή κάποιον άλλο αριθμό. Όπως και να έχει θα έχω ένα άθροισμα, ας πούμε, 130. Τι σημαίνει αυτό;
    απ οτι λεει,θα πρεπει να αφαιρεσεις αρχικα 2 μοιρες και μετα να πολλαπλασιασεις.
    Ο αριθμος 133 ομως πως προκυπτει στο παραδειγμα,δεν καταλαβαινω?

  6. #46

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by putamadre View Post
    απ οτι λεει,θα πρεπει να αφαιρεσεις αρχικα 2 μοιρες και μετα να πολλαπλασιασεις.
    Ο αριθμος 133 ομως πως προκυπτει στο παραδειγμα,δεν καταλαβαινω?
    ωραία, έχω 10-2Χ12=96 και προσθέτω τι;
    και έστω ότι βγαίνει ένα άθροισμα, πώς και πού είναι ο ωροσκόπος
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #47
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    ωραία, έχω 10-2Χ12=96 και προσθέτω τι;
    και έστω ότι βγαίνει ένα άθροισμα, πώς και πού είναι ο ωροσκόπος
    .....96 συν τις μοιρες του ηλιου δηλαδη 106.Ωραια.Κι αυτο τωρα τι ειναι?

  8. #48
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Aς πουμε 17η του Ζυγου.Αφου ειναι Οκτωμβρης ... 17+2=19.Μετά 19*12=228.Ωωωωωραία!Στο 228 προσθέτω τις μοιρες του Ηλιου.....228+17=245 δηλαδή;
    Kαι απο που αρχίζω να μετράω 245 μοιρες για να βρώ τον Ωροσκόπο;Απο την θέση του Ηλιου;Kατ'αυτόν τον τρόπο πάντως εμένα πέφτει κοντά στον Eq Asc μου και περίπου 20 μοιρες πριν τον Ωροσκόπο.

    ΥΓ.Αν το κάνω όμως και με τα λεπτά,τοτε μου δίνει ενα αποτέλεσμα 50 μοιρες περίπου μπροστά απο τον κανονικό μου Ωροσκόπο.

  9. #49
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Aς πουμε 17η του Ζυγου.Αφου ειναι Οκτωμβρης ... 17+2=19.Μετά 19*12=228.Ωωωωωραία!Στο 228 προσθέτω τις μοιρες του Ηλιου.....228+17=245 δηλαδή;
    Kαι απο που αρχίζω να μετράω 245 μοιρες για να βρώ τον Ωροσκόπο;Απο την θέση του Ηλιου;Kατ'αυτόν τον τρόπο πάντως εμένα πέφτει κοντά στον Eq Asc μου και περίπου 20 μοιρες πριν τον Ωροσκόπο.
    ...λοιπον ναι το δοκιμασα και γω οπως λες.προσθετοντας δηλαδη το αθροισμα ξεκινωντας απο τον ηλιο...και το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σχεση με τον ωροσκοπο μου,συνεπως...κατι ΔΕΝ κανουμε καλα!!:blink:

  10. #50
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Επίδραση Ωροσκόπου στον χάρτη.

    Quote Originally Posted by putamadre View Post
    ...λοιπον ναι το δοκιμασα και γω οπως λες.προσθετοντας δηλαδη το αθροισμα ξεκινωντας απο τον ηλιο...και το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σχεση με τον ωροσκοπο μου,συνεπως...κατι ΔΕΝ κανουμε καλα!!:blink:
    Μωρε εμεις καλά τα κάνουμε.Είναι δυνατόν να βρείς Ωροσκόπο ακριβείας,χωρίς να έχεις ακριβή ωρα γέννησης;Λεεεεεεεω εγω τωρα!:blink:

    :unsure::unsure::unsure: Ε ΕΕΕΕ??????

 

 
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads