s
Ας μιλήσουμε για Ιχθύς - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 152
  1. #41

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Οι πλέον δόλιοι, πανούργοι, χαμερπείς, υποκριτές, ιντριγκαδόροι, ελεεινοί και τρισάθλιοι, με έμβλημά τους το "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα". Μια αλήθεια δεν βγαίνει από το στόμα τους, αντίθετα είναι ικανοί να αναπτύξουν ένα σωρό σοφιστείες στην επιχειρηματολογία τους, προκειμένου να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. :bigsmile:

    Τόσο επιτήδειοι, που κατάφεραν να πείσουν την πλειοψηφία του κόσμου (και κυρίως τους Παρθένους) πως όνειρο και απάτη είναι έννοιες συνώνυμες (οποία πλάνη!). Φανταστείτε λοιπόν, για τι πράγμα μιλάμε. :bigsmile:

    Προσωπικά, από στατιστικές που έχω κρατήσει όσον αφορά περιπτώσεις εξαπάτησης φίλων από τρίτους, η πλειοψηφία των θυτών ήταν - ω του θαύματος! - τα καθόλα αγαθά και βουβά λεπιοφόρα.

    Στους ιχθυόπληκτους Παρθένους αφιερώνω το "Πόσο γλυκά με σκοτώνεις", για τη στιγμή που συνειδητοποιούν με ποιους έχουν να κάνουν πραγματικά. :bigsmile:

    Αυτά. Θα ήθελα να γράψω περισσότερα, αλλά ήδη νιώθω μια ναυτία.

    Υ.Γ. Αυτό ειδικά με τον αλτρουισμό που διάβασα, πολύ μου άρεσε. Ιδιαίτερως το σχόλιο για τον αντιγραφούλη του Καραθεοδωρή, μπορεί και να είναι ικανό να μου φτιάξει τη μέρα. :bigsmile:

  2. #42
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Είναι ωραίο να χεις τόσα ταλέντα κι ας ξερνάτε ολημερίς.... :toung:
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  3. #43

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Τόσο επιτήδειοι, που κατάφεραν να πείσουν την πλειοψηφία του κόσμου (και κυρίως τους Παρθένους) πως όνειρο και απάτη είναι έννοιες συνώνυμες (οποία πλάνη!). Φανταστείτε λοιπόν, για τι πράγμα μιλάμε. :bigsmile:
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Τέλεια ! Απλά είστε τέλεια ! Αγγλικό χιούμορ, αλλά σας διαβεβαιώνω ότι πλέον δεν κινδυνεύω από κανένα να με πείσει, παίρνω όση δόση ονείρου μου χρειάζεται για να επιβιώνω σ'αυτό τον σκληρό κόσμο και μετά αποχωρώ εγκαίρως. Παλιότερα την πάταγα ομολογουμένως. Τα καημένα τα ψαράκια δεν ήξερα ότι ήταν το ζώδιο που είχε χειρότερη φήμη ακόμα κι από μένα.

  4. #44

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Τέλεια ! Απλά είστε τέλεια ! Αγγλικό χιούμορ, αλλά σας διαβεβαιώνω ότι πλέον δεν κινδυνεύω από κανένα να με πείσει, παίρνω όση δόση ονείρου μου χρειάζεται για να επιβιώνω σ'αυτό τον σκληρό κόσμο και μετά αποχωρώ εγκαίρως. Παλιότερα την πάταγα ομολογουμένως. Τα καημένα τα ψαράκια δεν ήξερα ότι ήταν το ζώδιο που είχε χειρότερη φήμη ακόμα κι από μένα.
    Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Ελπίζω να μην είναι υπό το πλαίσιο συνηθειών που έχετε κολλήσει από τη συναναστροφή με Ιχθείς... :bigsmile:

    Αυτό με το μονοπώλιο του ονείρου και της διάθεσής του στους κοινούς θνητούς αδυνατώ να το κατανοήσω. Δεν γράφει πουθενά "όνειρον μόνον εκ των Ιχθύων εκπορευόμενον". Φευ!

    Επιφυλάσσομαι να απαντήσω, αλλά ψάχνω το κατάλληλο θέμα... Πρέπει να συνδυάζονται οι κινήσεις, διότι, εκτός από τους μονοπωλείς του ονείρου, έχουμε και αυτούς του συναισθήματος και της φαντασίας (όχι οι ιχθείς, άλλοι υδάτινοι).

    Νομίζω πως εν τέλει τα ζώδια του νερού έχουν μία τάση στο να διεκδικούν μονοπώλια συναισθηματικών ιδιοτήτων... Και νομίζω πως θα καταγγείλω επισήμως γκεμπελσική προπαγάνδα επί του θέματος.:bigsmile:

  5. #45

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by friary View Post
    Είναι ωραίο να χεις τόσα ταλέντα κι ας ξερνάτε ολημερίς.... :toung:
    Έτσι, έτσι... Εσύ επικαλείσαι τα μύρια όσα και ο Ιχθείς σε ευχαριστεί για τα "ταλέντα" που του αναγνωρίζεις... :bigsmile:

    Φαντάζομαι ότι το κίνητρο είναι καταφανώς ο αλτρουισμός... :bigsmile:

  6. #46

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Ελπίζω να μην είναι υπό το πλαίσιο συνηθειών που έχετε κολλήσει από τη συναναστροφή με Ιχθείς... :bigsmile:

    Αυτό με το μονοπώλιο του ονείρου και της διάθεσής του στους κοινούς θνητούς αδυνατώ να το κατανοήσω. Δεν γράφει πουθενά "όνειρον μόνον εκ των Ιχθύων εκπορευόμενον". Φευ!e
    Ε ναι, συμφωνώ για τα μονοπώλια. Το ίδιο μήπως δεν συμβαίνει και με την φωτιά και τον αέρα ; Ρατσισμοί, γνωστά μονοπάτια. Με τους Ιχθείς είχα επαφές στο παρελθόν, σήμερα δεν έχει τύχει, απλά νοιώθω ότι κάπως με νοιώθουν, κι ότι ακόμα κι όταν διαφώνησαν μαζί μου, δεν με στραπατσάρισαν ύπουλα όπως το έκαναν πολλοί πύρινοι με διαβολές και ψέμματα. Τους έχω για ψυχοπονιάρηδες και λιγότερο εγωιστές όπως είμαστε εμείς τα γήινα που οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι ο εγωισμός ξεχειλίζει όπως και στα πύρινα ζώδια.

  7. #47
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Έτσι, έτσι... Εσύ επικαλείσαι τα μύρια όσα και ο Ιχθείς σε ευχαριστεί για τα "ταλέντα" που του αναγνωρίζεις... :bigsmile:

    Φαντάζομαι ότι το κίνητρο είναι καταφανώς ο αλτρουισμός... :bigsmile:
    Ε όχι βέβαια. Δεν φάινεται πουθενά κάτι τέτοιο

    Να μην συγχέουμε τα πράγματα :toung:

    Αλλα που θα πάει θα ξαναπιάσουμε τους Αιγόκερους, μην σου πω και τους ωροσκόπους . Τι ωροσκόπο έχουμε πει πως έχεις ή δεν είπαμε... :amuse:
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  8. #48

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    Ε ναι, συμφωνώ για τα μονοπώλια. Το ίδιο μήπως δεν συμβαίνει και με την φωτιά και τον αέρα ; Ρατσισμοί, γνωστά μονοπάτια. Με τους Ιχθείς είχα επαφές στο παρελθόν, σήμερα δεν έχει τύχει, απλά νοιώθω ότι κάπως με νοιώθουν, κι ότι ακόμα κι όταν διαφώνησαν μαζί μου, δεν με στραπατσάρισαν ύπουλα όπως το έκαναν πολλοί πύρινοι με διαβολές και ψέμματα. Τους έχω για ψυχοπονιάρηδες και λιγότερο εγωιστές όπως είμαστε εμείς τα γήινα που οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι ο εγωισμός ξεχειλίζει όπως και στα πύρινα ζώδια.
    Εμείς και οι πύρινοι απλώς το παραδεχόμαστε. Αυτή είναι η διαφορά.

    Ο Ιθχύς; Να παραδεχτεί εγωισμό;; Ποιο εγωισμό;;; Όχι, κάτσε, να το συζητήσουμε... Πες τη γνώμη σου... Μα, καλά, πιστεύεις εσύ ότι αυτό είναι εγωισμός;;;... Με πληγώνεις τώρα... Τελικά είσαι πολύ εγωιστής, δεν αλλάζεις γνώμη με τίποτε! ¶κου λίγο και τον άλλον... Ηρέμησε... ¶κουσέ με... άκουσέ με... Ε, δεν έχω δίκιο;...

    :bigsmile::bigsmile:

  9. #49

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by friary View Post
    Ε όχι βέβαια. Δεν φάινεται πουθενά κάτι τέτοιο

    Να μην συγχέουμε τα πράγματα :toung:

    Αλλα που θα πάει θα ξαναπιάσουμε τους Αιγόκερους, μην σου πω και τους ωροσκόπους . Τι ωροσκόπο έχουμε πει πως έχεις ή δεν είπαμε... :amuse:
    Ωραία, να πιάσουμε τους ωροσκόπους, ευκαιρία έψαχνα να αναπτύξω για νιοστή φορά τη θέση μου πως ο ωροσκόπος δεν έχει καμία σχέση με το χαρακτήρα, αλλά μόνο με το φαίνεσθαι υπό την έννοια του φυσικού σώματος.

    Δεν είπαμε τι ωροσκόπο έχω, αλλά το εννοήσαμε καταφανώς. Ιχθύ. :bigsmile:

  10. #50

    Re: Ας μιλήσουμε για Ιχθύς

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Ωραία, να πιάσουμε τους ωροσκόπους, ευκαιρία έψαχνα να αναπτύξω για νιοστή φορά τη θέση μου πως ο ωροσκόπος δεν έχει καμία σχέση με το χαρακτήρα, αλλά μόνο με το φαίνεσθαι υπό την έννοια του φυσικού σώματος.

    Δεν είπαμε τι ωροσκόπο έχω, αλλά το εννοήσαμε καταφανώς. Ιχθύ. :bigsmile:
    'Εχω εξήγηση για ποιό λόγο δεν αποδέχεσθε τους Ιχθείς μέσα σας, κομμάτι πολύ σημαντικό σε σας, αλλά τα εν οίκω μη εν δήμω. Πιστεύω κι εσείς έχετε βρει την εξήγηση γιατί δεν μοιάζετε με Ιχθείς. Και φυσικά θα διαφωνήσω με την θέση ότι ο Ωροσκόπος είναι μόνο δείκτης φυσικής εμφάνισης και δεν προσπαθήσω καν να το αποδείξω γιατί θα χρειαστώ 10 ώρες με παρθενίσια ντοκουμέντα που θα τα δημοσιεύω στο pc. Η προσωπικότητα έχει πάρει την οριστική της μορφή γύρω στα 30 σύμφωνα με την Ψυχολογία, κάτι πρέπει να λέει αυτό, και μην μου πείτε ότι αφορά την επιστροφή του Κρόνου στη γενέθλια θέση του. Η προσωπικότητα είναι το σύνολο των αντιδράσεών μας προς τα έξω, των συμπεριφορών μας απέναντι στο περιβάλλον και άλλα πολλά σημαντικά που δείχνει ο Ωροσκόπος. Συμφωνώ ότι ο Ωροσκόπος δεν είναι το ΕΙΝΑΙ μας, αλλά είναι η προσωπικότητά μας. Ελέγξτε να δείτε τις όψεις που κάνει ο Ωροσκόπος σας , και κυρίως με τον Πλούτωνα και ίσως τότε με μεγάλη δυσκολία και κόπο πάλι, παραδεχθείτε την αιώνια θέση μου ότι οι όψεις είναι που αποφασίζουν κι όχι τα σημεία ή οι πλανήτες μεμονωμένα. Αλλά νομίζω ότι ακόμα και την 150αρα την θεωρείτε ελλάσονος σημασίας ; 'Η όχι ; Αν δεν την θεωρείτε παρακαλώ κοιτάξτε την σχέση του Ωροσκόπου σας με τον Πλούτωνα και τη Σελήνη. Ευχαριστώ.

 

 
Page 5 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads