s
Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 41 to 50 of 82
  1. #41

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    leoma ο κρονος βρισκεται στον αιγοκερω στον 3 οικο επηρεαζεται απο τον κρονο που ειναι στο ζυγό ?ωχ απο οτι καταλαβαινω θα εχω προβληματα με συγγενεις και γνωστους και απο οτι καταλαβαινω τα ταξιδια δεν ευνοουνται αυτη τη περιοδο με αυτεσ τις οψεις ,καλα τα λεω leoma μου?

    melchiar

  2. #42
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    leoma ο κρονος βρισκεται στον αιγοκερω στον 3 οικο επηρεαζεται απο τον κρονο που ειναι στο ζυγό ?ωχ απο οτι καταλαβαινω θα εχω προβληματα με συγγενεις και γνωστους και απο οτι καταλαβαινω τα ταξιδια δεν ευνοουνται αυτη τη περιοδο με αυτεσ τις οψεις ,καλα τα λεω leoma μου?

    melchiar
    http://www.myhoroscope.gr/85-%E1%F3%...%F0%E9%EF.html
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #43
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    olymbia
    Location
    ATHENS
    Posts
    6

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Γεια σας .
    Εγω θέλω να ρωτήσω το εξής: Πόσο είναι εφικτό να δουλευτεί μια τέτοια γωνιακή σχέση?
    Εχω πλούτωνα σε σύνοδο με αφροδίτη στον 8ο.και πράλληλα σύνοδο με ουρανό. Κι όλα αυτά στην παρθένο. Εχω παρατηρήσει αυτά που αναφέρεται στο άρθρο σας περι σχέσεων. Ξέρουμε όλοι οτι ο πλούτωνας ειναι "σκοτεινός" και συνδέεται με το βαθύτερο κομμάτι του εαυτού μας και το DNA μας. Απ την άλλη όλοι έχουμε την ανάγκη να βοιώσουμε την αφροδίτη μας και την ισσοροπία που φέρνει στη ζωή μας,(στις σχέσεις μας κλπ). Πόσο εύκολο λοιπόν είναι ένας άνθρωπος με μια τέτοια γωνιακή σχέση να νοιώσει κάποια στιγμή στη ζωή του ισορροπημένος και τελικά ευτυχισμένος? Η η σχέση αυτή κάνει τον άνθρωπο πάντα να είναι ανικανοποίητος και μοναχικός?Πόσο τελικά μπορεί να δουλευτεί ο μοιραίος Πλούτωνας? Η καταδικάζει πάντα τους ανθρώπους που εχουν αυτές τις γωνίες στο χάρτη τους να μην μπορούν να απολαύσουν τις απλές χαρές της ζωής βάζοντας πάντα πολύ υψηλά στάνταρ για να συνυπάρξουν με τους άλλους?
    Σας ευχαριστώ.

  4. #44

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by DIGIBELL View Post
    Γεια σας .
    Εγω θέλω να ρωτήσω το εξής: Πόσο είναι εφικτό να δουλευτεί μια τέτοια γωνιακή σχέση?
    Εχω πλούτωνα σε σύνοδο με αφροδίτη στον 8ο.και πράλληλα σύνοδο με ουρανό. Κι όλα αυτά στην παρθένο. Εχω παρατηρήσει αυτά που αναφέρεται στο άρθρο σας περι σχέσεων. Ξέρουμε όλοι οτι ο πλούτωνας ειναι "σκοτεινός" και συνδέεται με το βαθύτερο κομμάτι του εαυτού μας και το DNA μας. Απ την άλλη όλοι έχουμε την ανάγκη να βοιώσουμε την αφροδίτη μας και την ισσοροπία που φέρνει στη ζωή μας,(στις σχέσεις μας κλπ). Πόσο εύκολο λοιπόν είναι ένας άνθρωπος με μια τέτοια γωνιακή σχέση να νοιώσει κάποια στιγμή στη ζωή του ισορροπημένος και τελικά ευτυχισμένος? Η η σχέση αυτή κάνει τον άνθρωπο πάντα να είναι ανικανοποίητος και μοναχικός?Πόσο τελικά μπορεί να δουλευτεί ο μοιραίος Πλούτωνας? Η καταδικάζει πάντα τους ανθρώπους που εχουν αυτές τις γωνίες στο χάρτη τους να μην μπορούν να απολαύσουν τις απλές χαρές της ζωής βάζοντας πάντα πολύ υψηλά στάνταρ για να συνυπάρξουν με τους άλλους?
    Σας ευχαριστώ.
    Φυσικά και δεν είναι ...καταδικασμένοι όσοι έχουν όψη συνόδου Αφροδίτης-Πλούτωνα, ακόμα και αν στην παρέα υπάρχει και ο Ουρανός. Πολλές φορές έχουμε πει ότι ο αστρολογικός χάρτης είναι μια απεικόνιση που δεν παραμένει αναλλοίωτη με το πέρασμα των χρόνων. Οι εμπειρίες μας εμπλουτίζονται και προσθέτουν επιπλέον δεδομένα, συνειδητά ή ασυνείδητα, στον τρόπο με τον οποίο βιώνουμε το χάρτη μας. Όπως λοιπόν εξελισσόμαστε εμείς, εξελίσσεται και το ωροσκόπιό μας, δεχόμενο όψεις (είτε πραγματικές από διελεύσεις είτε από τις προόδους) που αντικατοπτρίζουν την πορεία μας στη ζωή και τον τρόπο με τον οποίο βιώνουμε τις καταστάσεις.

    Η συγκεκριμένη σύνοδος που αναφέρεις δεν θα είναι πάντα αρνητικά ενεργοποιημένη, σίγουρα κατά καιρούς θα δέχεται ευμενείς όψεις από άλλους πλανήτες, εκφράζοντας έτσι και περιόδους κατά τις οποίες θα εκδηλώνονται οι θετικές ιδιότητες που αποδίδονται στους πλανήτες.
    Δεν υποστηρίζω ότι όλα θα είναι ρόδινα και ειδυλλιακά, όπως άλλωστε δεν θα ήταν ακόμα και αν η σύνοδος ήταν τρίγωνο. Ακόμα και τότε, με την ίδια λογική, θα δεχόταν δυσμενείς όψεις κατά καιρούς και θα έβγαζε τον ... "κακό" της εαυτό.

    Το ζήτημα και σε αυτήν την περίπτωση αλλά και σε οποιαδήποτε άλλη, είτε είναι από αυτές που χαρακτηρίζουμε θετικές είτε αρνητικές, είναι να αξιοποιούμε στο έπακρο όσα μας βοηθούν να προοδεύουμε σε κάθε επίπεδο. Τα δύσκολα θα υπάρχουν πάντα σε αυτήν τη διαδικασία, και ευτυχώς, θα έλεγα, καθώς μέσα από αυτά μπορούμε και κάνουμε τις σωστές επιλογές ενώ δυναμώνουμε για τη συνέχεια. Μια απεικόνιση της ζωής είναι και ο χάρτης μας, γεμάτη από αγώνες και συγκινήσεις, απώλειες και χαρές, φουρτούνες και μπουνάτσες. Η ισορροπία μέσα μας, γιατί αυτό είναι και το κυριότερο ζητούμενο, θα έρθει αν κατανοήσουμε τις πραγματικές μας δυνατότητες και λειτουργήσουμε βάζοντας τα όρια που αυτές ορίζουν. Στη συνέχεια, η εναρμόνισή μας με τον υπόλοιπο κόσμο έρχεται όταν συνειδητοποιούμε το ρόλο που καλούμαστε να παίξουμε, ρόλο που είναι κομμένος και ραμμένος στα μέτρα μας. Αν δεν είναι, έχουμε πρόβλημα :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #45

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Αχ ! Αυτή η σύνοδος των 2 πλανητών που κάνει ο γενέθλιος μου με έχει κάψει και πόσο μάλλον όταν διαδραματίζεται μέσα στον 4ο οίκο (ευτυχώς στον ζυγό)
    πράγματι όλες μου οι σχέσεις ήταν παθιασμένες και οι κοντινοί μου άνθρωποι με αποκαλούν μοιραία γυναίκα αλλά εγω δεν νιώθω καθόλου έτσι μιας και όλο αυτό το βιώνω πολύ έντονα και μετά το πέρας των σχέσεων μένει μια ΄πικρία και ένα κενό που περιμένει το επόμενο δυνατό χτύπημα για να ξαναενεργοποιηθεί και εννοώ ακόμα μια παθιασμένη σχέση
    όσο για τα καλλιτεχνικά πράγματι σε ότι κι αν γράψω υπάρχει μια μαυρίλα μέσα
    επίσης νιώθω πολλές φορές την επιτακτική ανάγκη του πλούτωνα για κατάκτηση μέσα στις σχέσεις μου όχι με την έννοια να κάνω τον σύντροφο μου υποχείριο μου όχι αυτό δεν το θέλω αλλά για την πιο βαθιά ταύτιση που αφορά 2 ψυχές
    το σίγουρο είναι οτι αυτά τα άτομα πιστεύω μένουν αξέχαστα στους άλλους είτε καλά είτε κακά και τα ίδια πολλές φορές φοβούνται να εκδηλωθούν με όλη αυτή τη θέρμη και ένταση που νιώθουν (τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα ) μην τυχόν και λακίσει ο άλλος μήπως δηλαδή φοβηθεί απο αυτό που θα αντικρύσει
    Αφού δεν μπορούμε ν'αλλάξουμε τον κόσμο ...ας αλλάξουμε το μάτι που τον βλέπει

    Ν.Καζαντζάκης

  6. #46
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    πωππωωωωωωωωωωω! εμεις εχουμε αφροδιτη αντιθεση πλουτωνα!!! φανταστιτε !!!! :toung: βεβαι ως τωρα προσπαθουσα να φερω ισορροπια εγω αλλα δεν με ακουει και μου την δινει! τεσπα! αν καποιος ξερει κατι παραπανω για αυτο ας με πει!! μπας και υπαρχει η ελπιδα να ημαστε μαζι ξανα ...αλλα...τεσπα
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

  7. #47
    Join Date
    Dec 2009
    Όνομα:
    Λινα.
    Posts
    78

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Καλησπερα και απο μενα.Εχω και εγω αφροδιτη (σε ακμη εβδομου οικου σχεδον) στον Αιγοκερω σε τετραγωνο με τον πλουτωνα (ο οποιος ειναι σε συνοδο με αρη και κρονο):blink: (το ξερω, χαλιαααα)!!! στον τεταρτο οικο στον ζυγο.Θα συμφωνησω με το αρθρο,και ειδικοτερα με το μελος Mariage.Αισθανομαι το ιδιο ακριβος , τα συναισθηματα μου ειναι εντονα,ειμαι η του υψους η του βαθους ,αλλα προσπαθω να χαλιναγωγισω τα συναισθηματα μου αλλες φορες με επιτυχια και αλλες φορες οχι.Δεν ειναι και η πιο ευχαριστη οψη που μπορει να εχει καποιος στον χαρτη του,οι εσωτερικες συγκρουσεις ειναι πολλες,αλλα τουλαχιστον πιστευω πως χαριζει και μια εσωτερικη δυναμη.Τωρα το πως θα χρησιμοποιησει, αυτος που εχει μια τετοια οψη, αυτην την δυναμη πιστευω πως ειναι στην αυτογνωσια του καθενος ...Φιλικα:bigsmile:

  8. #48
    Join Date
    Aug 2009
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    ¶θενς- Γκρις
    Posts
    95

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Ναταλια υπαρχουν και χειροτερα....συνοδος στο σκορπιο και στον 8ο....

    Διαβολος σκετος!!!:bigsmile::bigsmile:

  9. #49
    Join Date
    Dec 2009
    Όνομα:
    Λινα.
    Posts
    78

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Καλησπερα Ελενη (η αλλιως Saggitar 1):bigsmile: βλεπω πως εισαι ομοιοπαθης κατα καποιο τροπο. Η δικη σου συνοδος ( συνοδο Αφροδιτη Πλουτωνα ) σε κανει σκορπιο(ασχετα απο το ζωδιο σου) στον τροπο που αγαπας.Τουλαχιστον ο Πλουτωνας σου βρισκεται στο "σπιτι" του και "αισθανεται" ανετα με αυτο. Πιστευεις πως επειδη ειναι ακριβος στο ¨σπιτι" του σε κανει να αισθανεσαι πως οι εσωτερικες συγκρουσεις ειναι λιγοτερο επωδυνες η οχι? Θα ηθελα να μαθω πως το αντιμετωπιζεις.Παντως πρεπει να εχεις ΠΟΛΛΥ παθος και ειμαι σιγουρη πως θα ξετρελαινεις τα αρσενικα (και καλα θα τους κανεις),η δικη σου αφροδιτη ειναι ΚΑΘΑΡΑ σκορπισια (ποιο πολλυ σκορπισια δεν γινεται που λενε)!!!leasantry:


    Μητσακο σε ευχαριστω:bigsmile:

  10. #50
    Join Date
    Aug 2009
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    ¶θενς- Γκρις
    Posts
    95

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by Natalia10 View Post
    Καλησπερα Ελενη (η αλλιως Saggitar 1):bigsmile: βλεπω πως εισαι ομοιοπαθης κατα καποιο τροπο. Η δικη σου συνοδος ( συνοδο Αφροδιτη Πλουτωνα ) σε κανει σκορπιο(ασχετα απο το ζωδιο σου) στον τροπο που αγαπας.Τουλαχιστον ο Πλουτωνας σου βρισκεται στο "σπιτι" του και "αισθανεται" ανετα με αυτο. Πιστευεις πως επειδη ειναι ακριβος στο ¨σπιτι" του σε κανει να αισθανεσαι πως οι εσωτερικες συγκρουσεις ειναι λιγοτερο επωδυνες η οχι? Θα ηθελα να μαθω πως το αντιμετωπιζεις.Παντως πρεπει να εχεις ΠΟΛΛΥ παθος και ειμαι σιγουρη πως θα ξετρελαινεις τα αρσενικα (και καλα θα τους κανεις),η δικη σου αφροδιτη ειναι ΚΑΘΑΡΑ σκορπισια (ποιο πολλυ σκορπισια δεν γινεται που λενε)!!!leasantry:


    Μητσακο σε ευχαριστω:bigsmile:
    Ναταλια καλησπερα. Μικροτερη περνουσα ασχημα διοτι τα συναισθηματα μου ηταν οπως τα περιγραφεις παραπανω η του υψους η του βαθους αλλα του πολυ βαθους!:bigsmile: Ζω τη "σκορπιλα" πολυ εντονα ανα περιοδους.
    Τα σκορπισια συναισθηματα τα εχω εντονα αλλα η κατευθυνση που θα τους δωσεις εχει σημασια. Το εχω ριξει στην ερευνα και οχι στη λυσσα....:bigsmile: Αυτη η θεση με κανει πολυ ευαισθητη σαν το σκορπιο που αφου πληγωνεται ζηταει με τον ενα η με τον αλλο τροπο εκδικηση. Ομως ο ηλιος μου δεν με αφηνει να κανω πραξη αυτα που περνουν απο το σκοτεινο ανα περιοδους μυαλο μου. Ευτυχως ειμαι τοξοτης...και ξεχναω και πολυ ευκολα.
    Σημαντικο ρολο εχει παιξει στη ζωη μου ο συντροφος μου που δεν μου καλλιεργει τα γνωστα του σκορπιου και σιγα σιγα τα εχω ξεπερασει ( οσο μπορω...:embarrest)
    Τωρα για τους ανδρες τι να σου πω... ειχα κατακτησεις στη ζωη μου αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και η γυναικα φωτια....τουλαχιστον εγω δεν μπορω να διακρινω κατι τετοιο μην ξεχνας οτι εχω εντονα και τη χαζοχαρουμενιαση του τοξοτη ( ηλιο συνοδο με δια) και μονο παθος δεν βγαζω σε πρωτη φαση!!:bigsmile:

    Αυτα! Αυτη η οψη θελει πολλη δουλεια απο τον κατοχο της!!:bigsmile:
    Και φυσικα αλλαγη κατευθυνσης νωρις νωρις πριν σε παρει απο κατω....
    Και μην ξεχνας οτι ο πλουτωνας ειναι υπουλος και σε κανει να ασκεις εξουσια στους "κατωτερους" και αδυναμους και αυτο πρεπει να ελεγχεται για να μην πληγωνεις τους γυρω σου...

    φιλια πολλα και υπομονη ολα αλλαζουν αν θελεις!

 

 
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads