s
H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 118
  1. #41

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    ωχ ωχ,αυτό δε μου ακούγεται πολύ καλό.. ευχαριστώ πολύ που το κοιταξες!! μήπως έχει σχέση με απώλειες, κλπ κλπ;;

  2. #42
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Εγω θεωρω οτι υπαρχει ενας σχηματισμος yod με ηλιο 9 εξαγωνο με πλουτωνα 11 και αυτα χιαστι με αρη 5.Ο ΝΔ και η μαυρη σεληνη δεν νομιζω οτι συμπεριλαμβανοντε τοσο στις οψεις yod(διορθωστε με αν κανω λαθος)
    Ετσι λοιπον η ταση σου για πνευματικη και φιλοσοφικη διευρενση,η αγαπη για εξερευνηση διαφορων οραματων και ιδεολογιων κατω απο την αυστηρη ,ορθολογιστικη και συγκροτημενη κριτικη του παρθενου ,με την βοηθεια του πλουτωνα στον 11 να σε κανουν να θελεις να κυριαρχησεις, να ηγεθεις και να επιβαλεις τις πεποιθησεις σου πανω σε φιλους και ομαδες ερχοντε σε αντιπαραθεση με τον αρη στον 5.Ο οποιος αρης ζητα να εστιασεις την ενεργεια σου σε συγκεκριμενες δημιουργηκες δραστηριοτητες.Να δρας αυτονομη και σιγουρη χωρις να θελεις να εντυπωσιαζεις ,κατι που τελικα δεν θα σε οδηγησει πουθενα.
    Η συνηδειτοποιηση, οτι πρεπει να μετριαστει η επιθετικοτητα και ο ελενχος των αλλων επιβαλοντας τις δικες σου θεωριες θα σε βοηθησει να αναλαβεις τις ευθηνες των δικων σου αποτελεσματων απο την εγωπαθεια και σκληροτητα που μεχρι τωρα μπορει να εδιχνες χωρις να κατανοεις.
    Οπως θα διαβασες οι οψεις χιαστι κατανοουνται με το περασμα του χρονου μετα ισως απο καποιες διελευσεις (εμπειριες) που δεινουν το εναυσμα.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  3. #43
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    εγώ τυχαίνει να έχω ΠΕΝΤΕ!!!

    1)κορυφη κρονος, αρης ποσειδωνας σε εξαγωνο
    Κρονος καρκινο 10ο , αρης υδροχοο 5ο , ποσειδωνας τοξοτη, ακμη 4ου

    2)Κορυφη ποσειδωνας, σεληνη και κρονος σε εξαγωνο
    Σεληνη ταύρο 8ο, ποσειδωνας τοξοτη, ακμη 4ου, Κρονος καρκινο 10ο

    3)κορυφη σεληνη, ποσειδωνας πλουτωνας σε εξαγωνο
    Πλουτωνας ζυγο 1ο , Σεληνη ταύρο 8ο , ποσειδωνας τοξοτη, ακμη 4ου

    4) κορυφη αρης, κρονος και ωροσκοπος σε εξαγωνο
    Ωροσκοπος παρθενος , Κρονος καρκινο 10ο , αρης υδροχοο 5ο

    5) κορυφη πλουτωνας, σεληνη λιλιθ σε εξαγωνο
    Λιλιθ στα ψαρια , Σεληνη ταύρο 8ο , Πλουτωνας ζυγο 1ο

    16/3/75 17.50 τα στοιχεια μου..

    υπάρχει κάποια ''σειρα κατάταξης σπουδαιότητας'' ή όχι??
    ''απλως'' ενεργοποιουνται με τυχον διελευσεις??
    ενεργοποιουνται με ΌΛΕΣ τις διελευσεις ή μονο με αργους πλανητες??
    σ'αυτο της σεληνης πχ, η σεληνη περναει απο κει μια φορα το μηνα, και ο ηλιος, ο ερμης η αφροδιτη και ο αρης μια φορα το χρονο...
    ολα τα σχόλια καλοδεχουμενα!!! για οποιοδηποτε γιοντ ή και για όλα!!
    αν θα μπορουσατε να αναλυσετε κάποιο να δω κι εγω πως γινεται..

    ευχαριστω!!

  4. #44
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    και πανω που ημουν ετοιμος να γραψω....ΓΡΑΨΤΕ ΛΑΘΟΣ!!! Υ-ΠΕΡ-ΒΟ-ΛΕΣ!!

    εκανα ενα διπλοτσεκαρισμα και σε αλλα σαιτ και δε μου δινει τοσες πολλες οψεις οσες εδω.
    του αρη τις οψεις, μονο εδω τις ειδα...

    παρολα αυτα θε να ρωτησω...
    στο 4 αντι για δευτερο πλανητη εχω ωροσκοπο στο εξαγωνο. πιανεται...???
    στο 5 εχω λιλιθ στο εξαγωνο. δεν ειναι πλανητης. πιανεται...??

  5. #45
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    27

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    καλημερα!θα ηθελα να ρωτησω κ εγω..ενα yod απο βορειο δεσμο(λεων 4ο οικο)κ εξαγωνο με δια κρονο(ζυγο 5ο οικο)σε ηλιο(ιχθεις 11ο οικο)?αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ο ηλιος ειναι κυβερνητης 4ου κ παλι με στελνει σε β.δεσμο...ευχαριστω

  6. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    9

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Οταν κάποιος έχει στην Ηλιακή επιστροφή 2 YOD. Το ένα με κορυφή την Αφροδίτη στον 1ο Οίκο και το άλλο με κορυφή τον Αρη στον 7ο Οίκο, τι θα μπορούσε να δείχνει? Ευχαριστώ...

  7. #47
    Join Date
    Mar 2009
    Όνομα:
    Αυγερινός
    Location
    Αθήνα
    Posts
    21

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Διάβασα το άρθρο σου για το yod.Πραγματικά συγχαρητήρια!! Μέχρι τώρα όλη μου η πορεία είναι ένας αδιάκοπος αγώνας που πάντα ψάχνω να βρω το νόημα του και με έχει οδηγήσει ως τώρα σε σπουδαίες αποκαλύψεις σε ότι έχει σχέση με την εσωτερική ανάπτυξη-εξέλιξη της συνείδησης.Αυτό μέσα απο πολύ πόνο φυσικά και..δάκρυ..!! Εχεις πέσει μέσα 100%. Είμαι 3/9/68,ώρα 20.17
    Το yod μου απο τα λίγα που ξέρω..είναι μεταξύ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ στον σκορπιό στις 24ο (8ος οίκος),ΠΛΟΥΤΩΝΑ στην παρθένο στις 22ο (6ος οίκος),ΚΡΟΝΟ στον κριό στις 24ο (1ος οίκος)..μήπως ξέρεις κάτι γι'αυτόν το συνδυασμό?? Θα χαιρόμουν για μια μικρή γνώμη σου για το yod μου..σ'ευχαριστώ!!! :bigsmile:
    "Λάθε βιώσας"

  8. #48
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Διάβασα ότι τα γιόντ "δουλεύουν" αθόρυβα" και για μεγαλο χρονικό διάστημα.:embarrest
    Για πόσο διάστημα δηλ. μπορεί και πάνω απο 3-5 χρόνια?
    Το ρωτώ γιατί προσπαθώ να ερμηνεύσω το δικό μου.....:unsure:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  9. #49
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Όταν το ερμηνεύσεις και εντοπίσεις τους τομείς που επηρεάζει, θα δεις εάν έχει εκδηλωθεί ή όχι.. :embarrest


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  10. #50
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπέρα.
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν με Σελήνη στην 1ο 50΄ του Κριού (7ος οίκος), Πλούτωνα στις 29ο 50΄του Λέοντα (12ος), ¶ρη στις 3ο 49΄της Παρθένου (12ος ) και Ποσειδώνα στην 00ο 07΄του Σκορπιού (2ος), σχηματίζονται δύο φιγούρες Yod στον γενέθλιο χάρτη μου? (με κορυφή τη Σελήνη και βάσεις η μία Πλούτωνα - Ποσειδώνα και η άλλη ¶ρη - Ποσειδώνα). Ισχύει αυτό? και αν ναι, σημαίνει προβλήματα με τα θέματα της Σελήνης? Η οποία παρεμπιπτόντως κάνει όψεις με τους περισσότερους πλανήτες στο γενέθλιο και μία ωραία αντίθεση με τον Δία από την 1ο 18΄ του Ζυγού (1ος) !
    Ευχαριστώ πολύ.

 

 
Page 5 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads