s
...Παρθενακια.... - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 111
  1. #41
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by Ιφιγένεια View Post
    Όσο για το ορθολογικό των παρθένων... που λέει ο Αργοναύτης... αν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοεί(να χρησιμοποιούν στα πάντα τη λογική τους...).. Πιστεύω οτι οι παρθένοι είναι ανθρωποι της λογικής αλλά εκεί που υπάρχουν συναισθήματα γίνονται ρομαντικοί και δεν τη χρησιμοποιουν...
    Αντιθέτως ζώδια του αέρα όπως οι Διδυμοι ή οι Υδροχόοι είναι πιο ορθολογικοί νομίζω...
    Εγω χρησιμοποιω την λογικη μου ως αναχωμα και οχι επειδη ειμαι πραγματικα ορθολογιστρια! Δεν μπορω να με φανταστω π.χ. να χειροκροτω με λιγωμενο βλεμμα τον ταδε ιεροκηρυκα ή τον οποιονδηποτε φανατικο δημαγωγο!!
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  2. #42
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    Μήπως εννοείς όταν ΔΕΝ μιζεριάζουμε με το αέρινο ; Γιατί το αέρινο στοιχείο μέσα μου (αρκετοί πλανήτες) είναι που με βοηθά να μην χαρακτηρίζομαι μίζερος θέλω να πιστεύω. Συγκρατημένος σε πρώτη φάση ναι, αλλά Παρθένος όχι. Είμαι τελείως φευγάτος, τελείως άτακτος, καθόλου φιλοχρήματος και καθόλου τσιγγούνης. Και κυρίως δεν τα έχω καλά με την λογική της Παρθένου. Ούτε στα μαθηματικά δεν είμαι καλός όπως οι περισσότεροι. Αυτό το πολύ ορθολογικό τους δεν το πολυδέχομαι, γι'αυτό άλλωστε είχα και υπογραφή με το ρητό του Αντρέ Μπρετόν. :bigsmile:

    Αυτό πιστεύουν όλοι οι Παρθένοι:toung:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #43
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: ...Παρθενακια....

    παρθένος
    είχα μια εμπιρία το καλό ίσως το, μόνο,με κόλησε το μικρόβιο της αστρολογίας
    τα αρνιτηκά
    πολύ ψέμα και τα έλεγε πιστευτα αυτο με απομακρινε απο κοντά της
    καιμεγάλη ιδέα για εκείνη αυτή και καμια άλλη και με πείραζε ακόμα ο τρόπος που ηθελε να με ελένχει
    τώρα τελευταία γνωρισα μια άλλη παρθένος και γαμω τα άτομα αστίρευτο χιούμορ μόνο αυτόγια εμενα τα λέει όλα
    και οι δύο αρωστες με την καθαριότητα

  4. #44
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: ...Παρθενακια....

    Εγω πάλι πιστεύω ότι τελικά κανένας παρθένος δε θέλει να είναι παρθένος.
    υπάρχει τέτοια παραφιλολογία σχετικά με αυτό το ζώδιο και τέτοιες αναχρονιστικές απόψεις που τουλάχιστον οι τωρινοί εκπρόσωποι του ζωδιακού απλά δεν τους χαρακτηρίζουν πλέον όσα στοιχεία αποδίδονται τυπικά στην παρθένο. Δεν είναι σεμνότυφοι, απλά από τον τον ήλιο δε θα πω ότι έχουν καβουράκια στην τσέπη, δεν είναι αντιερωτικοί, γκρινιάριδες είμαστε λίγο έως αρκετά, υπάρχουν αρκετοί γοητευτικοί εκπρόσωποι μας και πιστεύω ότι παρθένος στην μέγιστη έκφρασή του είναι κάποιος που έχει τον ήλιο ή τη σελήνη στον έκτο οίκο. Θέλω επίσης να θύμίσω ότι στην μεταφυσική αστρολογία ο "εκλεκτος" είναι ο παρθένος!!! (εντάξει με λίγο υδροχόο).

  5. #45

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by colibri View Post
    Θέλω επίσης να θύμίσω ότι στην μεταφυσική αστρολογία ο "εκλεκτος" είναι ο παρθένος!!!
    :nuts:

    Για καλό το είπες αυτό;!

  6. #46
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: ...Παρθενακια....

    Δηλαδή εγώ είμαι το ιδανικό συμφωνα με τα παραπάνω...!!!
    Οντως πάντως κανένας δεν έχει καλή άποψη για τους παρθένους.. και είναι ασχημο αυτό...(για μας κυριως)
    Η αξία των ανθρώπων δεν κρίνεται από τα προσόντα τους, αλλά από την χρήση των προσόντων τους

  7. #47
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: ...Παρθενακια....

    Αχ!! Αυτός ο Σόν Κόννερυ...ε??! Να μήν σας ανεβάσουμε λίγο??! Πάντως νομίζω οτι τον πρώτο λόγο στην τσιγγουνιά έχουν οι Αιγώκαιροι...(καλά, καλά οχι ΚΑΙΙΙΙΙΙ ΟΛΟΙ!:toung

  8. #48
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: ...Παρθενακια....

    Oπότε τι λέτε σε πρώτη φάση για έναν σύγχρονο ορισμό του παρθένου?

  9. #49
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: ...Παρθενακια....

    Κάτσε να τοποθετηθούν όλοι του site...και βλέπουμε:toung::toung:

  10. #50
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ...Παρθενακια....

    Σε πρώτη φάση συμφωνώ με την Φωτεινή και σε δεύτερη με την Ιουλία....................................
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

 

 
Page 5 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads