s
Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 41 to 50 of 77
  1. #41
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Ο επαγγελματισμος δε σχετιζεται απλα με το να μιλας ωραια αλλα με συγκεκριμενες παραμετρους εργασιας: 1. Η εκτιμηση του κοστους μιας ιδεας 2. Η εκτιμηση της εφικτοτητσς της 3. Η εκτιμηση της προβλεπομενης επιδρασης. Αντιθετα ο ερευνητης επιδιωκει το ποιοτικα τελειο, χωρις να αξιολογει ομως παραγοντες κοστους. Με λιγα λογια οπως ελεγε κι ενα πρωην αφεντικο μου, ωρσιο το προγραμμσ που εφτιαξες, βασιλη, εχει παραθυρα, κσνει παπσδιμα ομως που δεν το θελει κανενας. Τζαμπα κι η δουλεια σου, τζαμπα κ τα λεφτα που σε πκηρωσα.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #42

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by Χρήστος Άρχος View Post
    Εγώ θα συμφωνήσω με την Τίνα και δεν κατάλαβα καθόλου ότι προσβάλλει τους αμαθείς.
    Εγώ όμως θα προσβάλλω όλη την κοινωνία και θα πω πως είναι ανέτοιμη για την αστρολογία καθώς και η αστρολογία είναι ανέτοιμη για να πάει ένα βήμα παραπέρα και θεωρητικά και ως προς το ανθρώπινο δυναμικό.
    Θα τελειώσω με μία απλή φράση που έχω ξαναπεί στο παρελθόν. Όταν η αστρολογία μπει στα πανεπιστήμια και στις μεγάλες της δόξες ελάχιστοι θα μείνουν αστρολόγοι και κοινό από αυτούς που ασχολούταν στο παρελθόν να ενδιαφέρονται…
    Χρήστο, (ελπίζω να είναι οκ ο ενικός) από το μακροσκελές ποστ μου ήλπιζα ότι θα πιάσεις το νόημα κ δε θα πιαστείς σε μία λέξη... Αλλά για να το αποσαφηνίσω, μου έκανε εντύπωση η ένταση της Τίνας σε σχέση με το κοινό της αστρολογίας.

    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ότι η κοινωνία δεν είναι έτοιμη για την αστρολογία και αυτό ακριβώς ήθελα να πω. Διότι όταν το ξέρεις και το παίρνεις απόφαση , κινείσαι ανάλογα και δεν έχεις απαίτηση από τον κόσμο που δεν γνωρίζει πολλά , να ξέρει τι είναι και τι δεν είναι η αστρολογία. Ο ειδικός λοιπόν θα κινηθεί με γνώμονα την ηθική του, την αποτελεσματικότητά του, θα χειριστεί τον πελάτη του όπως εκείνος κρίνει. Θα πρέπει να γνωρίζει ότι το κοινό δεν έχει ιδιαίτερη ιδέα, και έτσι θα αντιμετωπίζει την αμάθεια με ψυχραιμία, ή τις ανόητες ερωτήσεις. Δε θα τον φθείρουν. Θα κάνει τη δουλειά του στοχευμένα και για τους πελάτες που έχει. Παιδεία λείπει στα περισσότερα σήμερα.

    Η κοινωνία ανέτοιμη , οι λειτουργοί της ανέτοιμοι, τότε γιατί συζητάμε? Ίσως αυτά τα δύο να μην είναι τόσο άσχετα τελικά μεταξύ τους...αλλά μεταβλητές που αλληλεπιδρούν, που αποτελεί το λόγο που με ξένισαν τα ποστ της Τίνας.

    Πιστεύω βέβαια ότι η ουσιαστική αιτία της έντασης είναι το οικονομικό για την Τίνα και τους υπόλοιπους αστρολόγους. Η λογική του τζαμπατζή δυστυχώς κυριαρχεί στα περισσότερα πράγματα σήμερα, αλλά να με συγχωρήσετε όταν θα πω ότι μία επίσκεψη σε αστρολόγο έχει καταντήσει πλέον (ή ήταν πάντα αλλά τώρα δεν έχει ο κόσμος ούτε για γιατρό) πιο ακριβή και από γιατρό (αυτό τελείως κυριολεκτικό) ή ψυχολόγο - από αυτούς που έχουν φορέα και πιστοποίηση, ουπς! και απόδειξη ΩΣ ΕΠΙΣΗΣ.

    Οπότε Τίνα είναι θέμα και του κοινού που δεν έχει ακόμα αποφασίσει τι θέλει , αλλά και των αστρολόγων οι οποίοι μερικές φορές δίνουν την αίσθηση της 'αρπαχτής΄και 'τώρα που σε βρήκα' (ε δε θα με ξαναβρείς, γιατί μετά και ο άλλος αξιολογεί το κατά πόσο του άλλαξαν τη ζωή οι προβλέψεις και πόσο από την άλλη του αλάφρυναν την τσέπη). Δεδομένου ιδίως του μη αναγνωρισμένου του πράγματος..

    Jupiterios μείωση πελατείας υπάρχει παντού... δυστυχώς... και κατά τη γνώμη μου οφείλεται και στο γεγονός ότι περισσότεροι άνθρωποι ασχολούνται με την αστρολογία επαγγελματικά. Μοιραία όταν σε ένα χώρο που ήταν 3-4 δακτυλοδεικτούμενοι, γίνονται 100 , ότι κ να κάνεις, αυτό θα συμβεί.... Η κοινωνία λοιπόν προχώρησε ...και προχώρησε τόσο που πλέον να συζητάμε για τα προβλήματα των αστρολόγων! Ειλικρινά το λέω, υποθέτω ότι κάποτε ήταν ταμπού η ενασχόληση. Όταν λοιπόν οι ταρίφες των ραντεβού είναι οι ίδιες με παλιά... εεεεε δεν το σηκώνει το κοινό. Οπότε πλέον θα στραφείτε στο μαζικό (κοινώς ποντάρω στο λιγότερο αλλά σε πιο πολλούς-σεμινάρια και ραντεβού) . Αυτή είναι η ροή των πραγμάτων συνήθως.

  3. #43

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Όπως κάθε κοινωνία έχει τους πολιτικούς που της αξίζουν (οι πολιτικοί είναι αντανάκλαση της κοινωνίας και το αντίστροφο) έτσι έχει και τους αστρολόγους που της αξίζουν. Η αστρολογία σήμερα στην Ελλάδα είναι πολύ πίσω - όπως η Ελληνική κοινωνία είναι πολύ πίσω από πολλές πλευρές -υπαρξιακά, ηθικά, πολιτιστικά. Η Ελληνική αστρολογία δεν παράγει κάτι το αξιόλογο (σχεδόν κανείς Έλληνας αστρολόγος δεν έχει διακριθεί στο εξωτερικό, δεν έχει βγάλει κάποιο βιβλίο στη διεθνή αγορά, δεν έχει δημοσιεύσει αξιόλογα, αυθεντικά άρθρα σε ξένα περιοδικά, δεν έχει δώσει διαλέξεις στο εξωτερικό κ.λ.π.). Οι "μεγάλοι" Έλληνες αστρολόγοι είναι απλά ανύπαρκτοι στη διεθνή σκηνή. Η αστρολογική έρευνα είναι σχεδόν ανύπαρκτη στην Ελλάδα, το γεγονός ότι δεν έχει ιδρυθεί ακόμη μία επίσημη, δημοκρατική (ανεπηρέαστη από "παρέες") Ελληνική Αστρολογική Ομοσπονδία (ενώ στα δυτικά κράτη έχουν ιδρυθεί τέτοιες ομοσπονδίες εδώ και 50 - 100 χρόνια) λέει πολλά από μόνο του! Στο χώρο της Ελληνικής αστρολογίας κυριαρχούν επιτήδειοι γενικά άνθρωποι χαμηλής παιδείας και ήθους, διάφοροι/ες ωμοί κερδοσκόποι (η αστρολογία στην Ελλάδα δίνει δυσανάλογα πολύ χρήμα), δικτυωμένες κυρίες με "κουμπάρους" στα κανάλια, ψευδο-"δάσκαλοι", παρέες - κλίκες που υφαρπάζουν πόστα και προνόμια και ποδοπατούν κάθε ανεπιθύμητο...Αν κάποια μέρα (δεκαετίες από σήμερα) ανέβει ενεργειακά η Ελληνική κοινωνία θα γεννήσει υψηλότερους ποιοτικά αστρολόγους, με Παιδεία και Ήθος, με αξιόλογο συγγραφικό έργο και παρουσία στο εξωτερικό....

  4. #44
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Pitillis καταγράφηκε η άποψη σου, ειλικρινά όμως δεν έχω καμία διάθεση ν' ασχοληθώ περαιτέρω μαζί σου, εκτος κι αν νομίζεις πως δεν καταλαβαίνω ή έχω ξεχάσει.......

  5. #45

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη View Post
    (ο αστρολογος) θα πρέπει να γνωρίζει ότι το κοινό δεν έχει ιδιαίτερη ιδέα, και έτσι θα αντιμετωπίζει την αμάθεια με ψυχραιμία, ή τις ανόητες ερωτήσεις. Δε θα τον φθείρουν.
    Ισως πιο πριν φανηκα πολυ αυστηρος με τους πελατες που απο λαθος αντιληψη των πραγματων εκτοξευουν ανοητες ερωτησεις κι εχουν εξωπραγματικες απαιτησεις απο εναν αστρολογο. Η αληθεια ειναι αυτο που λες, Χρυσανθη, οτι δηλαδη η πρωτη προσεγγιση του αστρολογου προς τον πελατη πρεπει να ειναι η επιεικεια και η ενημερωση.
    Εφοσον ο αστρολογος γνωριζει καλα τι συγχυση επικρατει εκει εξω για την αστρολογια, οφειλει να ειναι πιο επιεικης προς την αμαθεια του κοινου και οφειλει αμεσα να ενημερωνει σωστα για τη φυση και τις δυνατοτητες της Αστρολογιας ΠΡΙΝ ακομα αρχισει η συνεδρια (3 βασικα πραγματακια οπως ενδεικτικα κατα τη γνωμη μου τα ανεφερα στο ποστ 23). Ετσι αποφευγονται παρεξηγησεις και ακαταλληλες προσδοκιες μεταξυ αστρολογου-πελατη. Απο τη στιγμη που γινεται το ξεκαθαρισμα αυτο, ειναι θεμα ελευθερης επιλογης αν ο πελατης θα συνεχισει με τον αστρολογο ή αν ο αστρολογος θα αναλαβει τον πελατη.
    Βεβαια, ευτυχως ο πελατης με τις εξωαστρολογικες απαιτησεις και τις ανοητες ερωτησεις ειναι πολυ σπανιο φαινομενο. Οι περισσοτεροι νομιζω ειναι σε νορμαλ πλαισια.


    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη View Post
    Όταν λοιπόν οι ταρίφες των ραντεβού είναι οι ίδιες με παλιά... εεεεε δεν το σηκώνει το κοινό.
    Εχω την αισθηση οτι πλεον ολοι εχουν εξαναγκαστει σε μειωση ταριφας, ακομα και τα ψηλα κεφαλια...

    Pitilis οι αποψεις σου με βρισκουν συμφωνο.

  6. #46
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Φίλε Jupiterios, το μέλος Pitilis λέει πολλά που ισχύουν , αλλά όπως κι εσύ, έτσι και εκείνος, χάνει το δίκιο του και μόνο από την εμπάθεια που εισπράττει κανείς διαβάζοντας το ποστ του.
    Δεν είναι όλοι οι επαγγελματίες άρπαγες , ούτε είναι ευγενικό σε ένα φόρουμ αστρολογίας να γράφονται τέτοια πράγματα , ενώ ξέρουμε ότι εδώ υπάρχουν αστρολόγοι επαγγελματίες που και διαθέτουν τον χρόνο τους για να γράψουν χωρίς αμοιβή κάποια άρθρα για το κοινό του site και έχουν σπαταλήσει αρκετό κόπο και ενέργεια να απαντούν σε ανόητες ερωτήσεις που αν τα μέλη έμπαιναν στον κόπο να διαβάσουν λιγάκι τα άρθρα της βιβλιοθήκης, δεν θα τις έθεταν.
    Δεν είναι λοιπόν λίγο πικρό και άκομψο να εκφραζόμαστε τόσο «χοντρά»;
    Η πείρα λέει ότι η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση και αυτό έχει ήδη προκύψει από όλες τις απόψεις που έχουν κατατεθεί.

    Προσωπικά, δεν έχω καταφέρει την μητέρα μου και τις αδελφές μου να μην με ρωτάνε βλακείες , μετά από τόσα χρόνια που ασχολούμαι με την αστρολογία και τους εξηγώ. Δεν έχω λοιπόν απαιτήσεις , αλλά εδώ, το άρθρο της Τίνας είναι σαφές. «Αστρολογία, αστρολόγοι και αναγνωστικό κοινό». Εδώ λοιπόν μιλάμε για ένα κοινό που υποτίθεται ότι θέλει να μάθει κάτι παραπάνω και άρα μπορούμε να έχουμε από αυτούς μια παραπάνω απαίτηση. (Η εμπειρία μου στο site με έμαθε να μην έχω καμία!)

    Είναι αλήθεια ότι στο χώρο αυτό έρχονται ελάχιστοι άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται. Οι περισσότεροι ψάχνουν τρόπο να βρουν απαντήσεις στα «θεματάκια» τους.
    Αυτό που είναι άξιο σκέψης και προβληματισμού, είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφία των οπαδών της αστρολογίας είναι γυναίκες. Έτσι, όταν μιλάμε για πρόβλημα του αναγνωστικού κοινού, μιλάμε κυρίως για γυναίκες. Τι ψάχνουν λοιπόν από την αστρολογία και γιατί;
    Είναι γνωστό ότι οι γυναίκες έχουν έναν πιο πολύπλοκο και συναισθηματικό τρόπο να προσεγγίζουν τα όποια προβλήματά τους και αυτό τις κάνει πιο επιρρεπείς σε ανασφάλειες και άγχη. Είναι γνωστό ότι ασχολούνται περισσότερο με την αισθηματική τους ζωή και η αστρολογία τους δίνει τροφή να ψειρίζουν ενδεχόμενα και να βρίσκουν «κάτι» να πιαστούν όταν νιώθουν ότι όλα γύρω τους καταρρέουν. Όποιος διαφωνεί, ας πάει στη λίστα των μελών να δει με τα μάτια του την συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών. Όποιος διαφωνεί, ας ψάξει να δει ποια άρθρα είναι τα πιο δημοφιλή και τι θεματολογία έχουν.

    Όταν έχουμε αυτό σαν δεδομένο και το ξέρουμε όλοι ότι έτσι είναι, δεν καταλαβαίνω τι καθόμαστε και συζητάμε.
    Αυτή η μερίδα διαμορφώνει την αναγνωσιμότητα ενός άρθρου, αυτή η μερίδα πατάει τα likes, αυτή η μερίδα διαμορφώνει την επισκεψημότητα σε ένα site.
    Καταλήγω να σκέφτομαι ότι κάνουμε μία συζήτηση απλά για να την κάνουμε.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #47

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Κατια μου, διαβασα το κειμενο του pitilis προσεκτικα αλλες δυο φορες. Πουθενα δεν βρηκα ιχνος εμπαθειας ή "χοντραδας". Διαβασα ενα κειμενο σε ειρηνικο τονο, δεν αναφερεται σε συγκεκριμενα ατομα αλλά μιλα γενικα και αναφερει καποιες μεγαλες αληθειες που ολοι γνωριζουμε ποσο ισχυουν. Τωρα, εαν το μελος pilitis ειχε στο παρελθον καποιες κοντρες με αλλα μελη εδω, δεν το γνωριζω. Εγω εκρινα το ποστ 43 και μονο αυτο.

    Και σαφως δεν ειναι ολοι οι αστρολογοι αρπαγες. Κανεις δεν ειπε κατι τετοιο. Ωστοσο και κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο. Σεβομαστε τους αστρολογους που κανουν σωστη δουλεια. Και σιγουρα πιστευω οτι καποιοι απο αυτους εργαζονται για αυτο το site.

    Θα ηθελα να εξηγησεις περισσοτερο τη θεση σου περι γυναικειου αναγνωστικου κοινου, γιατι δεν καταλαβα το νοημα σου. Μου φανηκε σα να λες: ρε παιδια τι καθεστε και το κουραζετε το πραμα? απο τη στιγμη που με την αστρολογια ασχολουνται γυναικες, αυτο τα λεει ολα! τι περιμενατε δηλαδη απο γυναικες, κατι καλυτερο? Θελω να πιστευω οτι δεν εννοουσες καθολου κατι τετοιο.

    Καλως ή κακως η αστρολογια ειναι το καταφυγιο του ανασφαλούς, ειτε αντρος ειτε γυναικος. Το θεμα ειναι πώς χειριζεσαι την ανασφαλεια σου αυτη. Με αξιοπρεπεια ή με κατινια? Και αυτο δεν εχει να κανει με το φυλο, εχει να κανει με την καλλιεργεια και το επιπεδο του καθενος. Δηλαδη, αν το αναγνωστικο κοινο ηταν αντρες, η αστρολογια θα επρεπε να αναλωνεται σε αρθρα περι προγνωστικων ΟΠΑΠ και σε μηχανες?
    Αν θες κανε ενα explain για να σε καταλαβω καλυτερα.

    Η αστρολογια εχει τοσο ευρεια γκαμα για να γραψει κανεις ενα ενδιαφερον αρθρο που θα ηταν κριμα να την περιορισουμε και να την εξαντλησουμε σε ποταπες θεματολογιες. Καλη ειναι που και που η κωστοπουλαιικη αρθρογραφια. Αλλα μονο που και που, για χαβαλε.

  8. #48
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Jupiterios, καλά που έθεσες τα ερωτήματά σου γιατί τελικά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην έγινα απολύτως αντιληπτή και δεν θα ήθελα να μείνουν αμφιβολίες.

    Το μέλος pitilis , όπως αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ μου, λέει πράγματα που είναι πέρα για πέρα αληθινά, τουλάχιστον κατά το μεγαλύτερο μέρος τους. Ωστόσο, αυτοαναιρείται όταν στην αρχή λέει πως δεν έχουν επίπεδο οι αναγνώστες και μετά καταλήγει σε μία ισοπεδωτική απαξίωση του συνόλου του αστρολογικού κόσμου.
    Αν το κοινό δεν είναι έτοιμο για μια καλύτερη αστρολογία, όπως λέει, πως είναι σε θέση να διακρίνει και να αναδείξει την καλή δουλειά του καλού αστρολόγου;
    Γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά τα προβλήματα θα λυθούν με τον χρόνο και την καλύτερη ενημέρωση. Οι Έλληνες τα τελευταία χρόνια έπαψαν να έχουν ταμπού που πάνε στον ψυχολόγο (και πάλι όχι όλοι) , δεν θα έχουν με την αστρολογία;

    Όμως αυτό που θα ήθελα να ξεκαθαρίσω πρωτίστως, είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ το γυναικείο κοινό χαμηλής νοημοσύνης. Πως θα μπορούσα άλλωστε, αφού είμαι γυναίκα.
    Αυτό που θέλω να τονίσω, είναι ότι κακώς η ανασφάλεια και η ψυχική τρωτότητα δεν έχουν πέσει στο τραπέζι αυτής της συζήτησης σαν βασικές συνισταμένες της τρέχουσας κατάστασης στον χώρο της «ηλεκτρονικής αστρολογίας» .
    Πέρα λοιπόν από τον ιδιαίτερο ψυχισμό των γυναικών, είναι και η κοινωνική ηθική που ευνοεί τις γυναίκες να ακολουθούν την αστρολογία με λιγότερα ταμπού από τους άντρες. Όπως σωστά αναφέρεις, τρωτότητες έχουμε και τα δύο φύλα , αλλά οι γυναίκες τις εκφράζουν ευκολότερα.

    Καλώς ή κακώς, είναι οι γυναίκες που διαμορφώνουν το κλίμα που περιγράφει η Τίνα στο άρθρο της. Αυτό είναι αλήθεια, όπως είναι αλήθεια ότι όσο γράφονται άρθρα τύπου «ο Άρης και τα φίλτρα του έρωτα» , οι άνθρωποι που έχουν μία στιβαρή προσωπικότητα και δεν ψάχνουν την αυτογνωσία μέσω αστρολογίας , αλλά μέσω ενδοσκόπησης και ψυχολογίας πισωπατούν καχύποπτα και με το δίκιο τους.

    Θα έπρεπε όλοι να κάνουμε την αυτοκριτική μας. Αστρολόγοι, αστρολογούντες και αναγνώστες.
    Βέβαια, οφείλω να πω ότι σε μια δεύτερη σκέψη επί του θέματος, τις τελευταίες μέρες κατέληξα στο προσωπικό συμπέρασμα πως αν όσοι γράφουν δεν δίνουν στον κόσμο την τροφή που κοιμίζει τις φοβίες τους , αλλά αυτό που είναι σωστό να τους δώσουν, τότε δεν θα είχαν επιλογή να οδηγηθούν στην ευκολία.

    Ελπίζω να σε κάλυψα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #49
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    .."η αστρολογία είναι το καταφύγιο του ανασφαλούς"..
    καθόλου δεν μ'άρεσε αυτό,και σίγουρα δεν θα μ'άρεσε να ήμουν με αστρολόγο ο οποίος θα με θεωρούσε ή θα με έκρινε ανασφαλή σαν πελάτισσα του.
    Δεν θα πω για το πόσο προσεκτικά αρθρογραφούν οι αστρολόγοι εδώ,και πόσες φορές λένε για αυτοεπίγνωση,τάσεις,και άλλα πολλά.
    Θα πω μόνο πως παρά τις κακές φάσεις της ζωής μου η αστρολογία με κάνει μάλλον καλύτερο άνθρωπο..και στην Αγγλία σε κάθε τετράγωνο έχει κάτι μαγαζάκια με fortune tellers που διαβάζουν το μέλλον στην κρυστάλλινη σφαίρα.Θα πει ότι είναι πιο"μπροστά"?
    ..και δεν λέω τπτ άλλο γιατί δεν θα θελα να παρεκτραπεί ο Ερμής μου
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  10. #50
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Χρυσάνθη δεν διαφωνούμε κάπου απλά ήθελα να πω ότι δεν μου φάνηκε η Τίνα να είπε κάτι τέτοιο. Επί της ουσίας συμφωνώ μαζί σου.
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

 

 
Page 5 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads