s
Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 41 to 50 of 61
  1. #41
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Κάτια αυτό με τα θεμέλια του σπιτιού με προβλημάτισε κυριολεκτικά.Δεν το ήξερα.
    Στον 4ο οίκο μου έχω τον Πλούτωνα,και σιγά σιγά ο Αρης θα τον συναντήσει.Είναι σημαντική η όποια όψη,αλλά εξηγησέ μου κάτι..πες ότι δεν έχω στον γενέθλιο όψη Αρη-Πλούτωνα,και άρα συμβαίνει χωρίς να ενεργοποιείται απ'το γενέθλιο.Δεν επηρεάζομαι τότε?Δλδ μόνο οι όψεις που προυπάρχουν φέρνουν γεγονότα?
    Ασε που έχω πια φοβία με τους σεισμούς,και αυτή η διέλευση νομίζω έχει να κάνει..μπρρρ!α,και μου άρεσε το ποστ σου..αν δεν αραδιαστούν τελικά παραδείγματα,δεν γίνεται.Μόνο έτσι μαθαίνουμε.
    Μαρία μου, είναι εντελώς διαφορετικό να περνάει ο Άρης πάνω από τον γενέθλιο Πλούτωνα (κάτι που γίνεται κάθε 2 χρόνια) και άλλο να περνάει ο Πλούτωνας πάνω από κάποιο γενέθλιο πλανήτη (κάτι που αν γίνει, θα γίνει μία φορά στη ζωή σου).
    Το ότι ο τράνζιτ Άρης θα περάσει πάνω από τον Πλούτωνά σου, είναι μία σημαντική όψη όπως όλες οι σύνοδοι , αλλά όχι κορυφαίας σημασίας, εκτός και αν η σύνοδος αυτή αποτελεί την πυροδότηση γεγονότων που προκύπτουν από τα προγνωστικά συστήματα.
    Είναι αλήθεια ότι δεν θα έχουμε ένα καθοριστικής σημασίας γεγονός για την ζωή μας αν μία σοβαρή όψη που σχηματίζεται από κάποιον τράνζιτ πλανήτη, δεν υπάρχει αντίστοιχα και στο γενέθλιο. Όχι απαραίτητα με τον ίδιο σχηματισμό, αλλά με την εμπλοκή των αντίστοιχων πλανητών σε κάποιο κύριο σχηματισμό. Πχ , αν ο τράνζιτ Κρόνος σχηματίζει ένα τρίγωνο με την Σελήνη, σίγουρα θα έχουμε κάποιες εμπειρίες αντίστοιχες της επαφής των πλανητών, αλλά αν στον γενέθλιο υπάρχει Τρίγωνο, αντίθεση , εξάγωνο ή τετράγωνο των εν λόγω πλανητών, τότε το πιο πιθανό , είναι να έχουμε ένα σημαντικό γεγονός.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #42
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Καλό!!!!!
    Και εγώ θα ήθελα να τις έχω!!!

  3. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Μαρία μου, είναι εντελώς διαφορετικό να περνάει ο Άρης πάνω από τον γενέθλιο Πλούτωνα (κάτι που γίνεται κάθε 2 χρόνια) και άλλο να περνάει ο Πλούτωνας πάνω από κάποιο γενέθλιο πλανήτη (κάτι που αν γίνει, θα γίνει μία φορά στη ζωή σου).
    Το ότι ο τράνζιτ Άρης θα περάσει πάνω από τον Πλούτωνά σου, είναι μία σημαντική όψη όπως όλες οι σύνοδοι , αλλά όχι κορυφαίας σημασίας, εκτός και αν η σύνοδος αυτή αποτελεί την πυροδότηση γεγονότων που προκύπτουν από τα προγνωστικά συστήματα.
    Είναι αλήθεια ότι δεν θα έχουμε ένα καθοριστικής σημασίας γεγονός για την ζωή μας αν μία σοβαρή όψη που σχηματίζεται από κάποιον τράνζιτ πλανήτη, δεν υπάρχει αντίστοιχα και στο γενέθλιο. Όχι απαραίτητα με τον ίδιο σχηματισμό, αλλά με την εμπλοκή των αντίστοιχων πλανητών σε κάποιο κύριο σχηματισμό. Πχ , αν ο τράνζιτ Κρόνος σχηματίζει ένα τρίγωνο με την Σελήνη, σίγουρα θα έχουμε κάποιες εμπειρίες αντίστοιχες της επαφής των πλανητών, αλλά αν στον γενέθλιο υπάρχει Τρίγωνο, αντίθεση , εξάγωνο ή τετράγωνο των εν λόγω πλανητών, τότε το πιο πιθανό , είναι να έχουμε ένα σημαντικό γεγονός.
    Ωραία ως εδώ λοιπόν.Αν υπάρχει γενέθλια σχέση μεταξύ 2 πλανητών,τότε μόνο ενεργοποιούν γεγονότα σε παρόμοια διέλευση.Αν όχι?Αυτό δεν έχω καταλάβει.
    Μιας και το είπες(Κάτια-μέντιουμ),ο transit Κρόνος είναι σε σύνοδο με την γενέθλια Σελήνη μου στον 5ο οίκο,και υπάρχει και γενέθλια αρνητική όψη.Δεν θα ξεφύγω απ'το θεμα του Πλούτωνα,αλλά θα σου πω με pm τι απέγινε.
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #44

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Οταν υπαρχει γενεθλια οψη και σχηματιζεται οψη( οψη που να ενεργοποιει εμμεσα την γενεθλια οψη ) σε περισσοτερους απο εναν προγνωστικους χαρτες τοε υπαρχει γεγονος. Οταν επισης δεν υπαρχει γενεθλια οψη ΑΛΛΑ υπαρχει η ιδια οψη ( η παρομοιες οψεις ) σε πολλους προγνωστικους χαρτες παλι θα φερει καποιο γεγονος .

    Πιο εντονα θα βιωσει καποιος ενα γεγονος που εχει γενεθλια προδιαθεση να το ζησει απο ενα γεγονος που συμβαινει μονο στους προγνωστικους χαρτες και μπορει να τον απασχολησει οσο διαστημα λειτουργουν οι οψεις .

  5. #45
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Οπότε είναι λίγα αυτά που στ'αλήθεια συμβαίνουν,συγκριτικά με τα όσα μελετάμε..έτσι δεν είναι?
    Ανάλογα και με την φύση των πλανητών βέβαια.Αυτόν τον καιρό είναι σα να μην συμβαίνει στη ζωή μου απολύτως τίποτα,μα τίποτα!
    Οι αργοί πλανήτες κάνουν τη δουλειά τους μεθοδικά και ήσυχα,αλλά πολύ ησυχία..γι'αυτό και ρώτησα.
    Σ'ευχαριστώ hattie
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  6. #46
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Οπότε είναι λίγα αυτά που στ'αλήθεια συμβαίνουν,συγκριτικά με τα όσα μελετάμε..έτσι δεν είναι?
    Ανάλογα και με την φύση των πλανητών βέβαια.Αυτόν τον καιρό είναι σα να μην συμβαίνει στη ζωή μου απολύτως τίποτα,μα τίποτα!
    Οι αργοί πλανήτες κάνουν τη δουλειά τους μεθοδικά και ήσυχα,αλλά πολύ ησυχία..γι'αυτό και ρώτησα.
    Σ'ευχαριστώ hattie
    Μαρία, η ζωή λειτουργεί με διαφορετικούς κανόνες από αυτούς που θέτουμε οι άνθρωποι στην κουραστική μας καθημερινότητα. Οι αλλαγές και τα σημαντικά γεγονότα δεν είναι καλοκαιρινά μπουρίνια. Μοιάζουν σαν το σύννεφο που μαζεύεται στο βάθος του ορίζοντα και ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα συννεφιάσει και πιθανότατα να βρέξει.
    Μεταφορικά μιλώντας, ήθελα να πω ότι καμία αλλαγή δεν συμβαίνει ερήμην μας. Δεν ξυπνάμε ένα πρωί και ανακαλύπτουμε με έκπληξη ότι αλλάξαμε.
    Λες ότι αυτή την εποχή είναι σαν να μην συμβαίνει στη ζωή σου τίποτα απολύτως! Το ξέρω το συναίσθημα και πράγματι έτσι φαίνεται στη ροή της καθημερινότητας. Στην πραγματικότητα όμως, η διαδικασία να ζεις με την δυσάρεστη αίσθηση της απραξίας και του ανικανοποίητου, είναι η ίδια η διαδικασία της αλλαγής. Οι πιο σημαντικές αλλαγές, είναι αυτές που γίνονται μέσα μας και ο λόγος είναι απλός. Οι άνθρωποι ζούμε στην πράξη, αυτό που φτιάχνουμε μέσα μας και αυτό που προβάλουμε στον εξωτερικό κόσμο.
    Αυτό που περιμένεις λοιπόν, είναι μια εξωτερική αλλαγή και ψάχνεις την «γρήγορη» όψη που θα στην φέρει. Στην πραγματικότητα όμως, στην αλλαγή στην φέρνει η αργή και σταθερή εσωτερική σου αλλαγή.
    Μην ξεχνάς πως είσαι ψάρι, και τα ψάρια έχουμε το κακό συνήθειο να περιμένουμε σωτήρες εξ ουρανού που θα μας χτυπήσουν την πόρτα για να μας δώσουν το κουτί με την έτοιμη λύση ή που θα μας υιοθετήσουν και θα αναλάβουν όλα τα πρακτικά μας προβλήματα (η χαρά της Παρθένου από απέναντι!) , αλλά αυτή η τακτική μας πάει πίσω και δεν μας κάνει καθόλου καλό!
    Ζεις σε νησί και ίσως πιο εύκολα να έχεις δει πως αντιδρούν τα ψάρια στο πυροφάνι. Πως ακινητοποιούνται όταν πέφτει το φως. Κάπως έτσι αντιδρούν και οι Ιχθείς όταν αντιμετωπίζουν το όποιο πρόβλημα. Όσο μένεις άπραγη, κινδυνεύεις. Αλλαγή πλεύσης, αλλαγή ζωής!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #47
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Kάπως έτσι είναι τα πράγματα φιλενάδα, αλλά τα ψάρια επίσης ξεγλυστρούν πανεύκολα. Αν προσθέσεις και μια σύνοδο Σελήνης-Ουρανού που έχω,πάντα έφευγα χωρίς δισταγμό,όχι απ'τα προβλήματα,αλλά απ'τις μάταιες καταστάσεις.
    Καταλαβαίνεις λοιπόν πως αν μια κατάσταση απ'τη ματαιότητα πάει σε ακόμα χειρότερους χαρακτηρισμούς, παγιδεύεσαι άσχημα. Και ψυχολογικά επίσης.
    Κι είμαι τόσο καλή στο να συμβουλεύω άλλους...
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  8. #48

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κ΄ άλλος με δύσκολη διέλευση Πλούτωνα.
    Γενέθλια: Σελήνη τετράγωνο Πλούτωνα (κ' αντισκιά Πλούτωνα πάνω στον Ήλιο)
    Διελεύσεις: Σελήνη σύνοδος τράνζιτ Πλούτωνα
    Προοδευτικό: Σελήνη (προοδευμένη) αντίθεση Πλούτωνα (προοδευμένο)
    Σελήνη ηλ. επιστροφής τετράγωνο γενέθλιου Πλούτωνα
    Πλούτωνας ηλ. επιστροφής σύνοδος γενέθλια Σελήνη
    Πάντως εγώ είμαι χάλια...
    Last edited by Poorvashadha; 19-03-2012 at 12:33 AM.

  9. #49
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Οποιοσδήποτε άλλος εστιαζόταν σε έναν και μοναδικό και δη βαρύ πλανήτη όπως ο Πλούτωνας θα ήταν χάλια.

    Καλά αναρωτιέμαι αυτός ο χάρτης δεν έχει άλλες όψεις και άλλες εκδοχές ώστε τουλάχιστον να νιώθεις κάποως λιγότερο χάλια;

  10. #50

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Poorvashadha,

    είναι όντως ένα πολύ δύσκολο πέρασμα αυτό του τράνζιτ Πλούτωνα πάνω από το γενέθλιο τετράγωνο σου Σελήνης/Πλούτωνα. Θα σου βγάλει στην επιφάνεια όλες τις ψυχολογικές προδιαθέσεις αυτού του τετραγώνου. Αφού φύγει όμως ο τράνζιτ Πλούτωνας από εκεί θα διαπιστώσεις σταδιακά ότι πολλά θέματα αυτού του τετραγώνου θα έχουν πια λυθεί με τρόπο που θα μπορείς να το διαχειρίζεσαι πολύ καλύτερα στην ζωή σου. Είναι μια περίοδος ωρίμανσης και θεραπείας και όσο πιο συνειδητά το ζήσεις τόσο περισσότερο θα ωφεληθείς.

 

 
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads