s
Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 26 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 253
  1. #41
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    σε γυναικείο χάρτη , οι όψεις άρη με κρόνο δείχνουν σχέση με διαφορά ηλικίας ή με πλούτωνα;το ίδιο ισχύει και για τις όψεις τις αφροδίτης;

  2. #42
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Εγω ως επί το πλείστον, να λέει ο ενας τον αλλο εγωιστη ακουω......αλλα μετα το 6μηνο που περνανε "τα μέλια".
    Χεχε, σωστό, αλλά ερωτευμένος είσαι ακόμη και μετά την φάση του "μέλιτος". :bigsmile:
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  3. #43
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by white diamond View Post
    σε γυναικείο χάρτη , οι όψεις άρη με κρόνο δείχνουν σχέση με διαφορά ηλικίας ή με πλούτωνα;το ίδιο ισχύει και για τις όψεις τις αφροδίτης;
    Κυρίως της Αφροδίτης, νομίζω. Ειδικά η σύνοδος. Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει προσωπικά.
    Αν και ομολογώ πως δεν είχα εστιάσει και σε τυχόν όψεις ¶ρη - Κρόνου. Ενδιαφέρουσα παρατήρηση.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  4. #44
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αδιεξοδο!
    Posts
    77

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by white diamond View Post
    σε γυναικείο χάρτη , οι όψεις άρη με κρόνο δείχνουν σχέση με διαφορά ηλικίας ή με πλούτωνα;το ίδιο ισχύει και για τις όψεις τις αφροδίτης;
    Γενικά μιλώντας, επειδή δεν μπορούμε να προσεγγίσουμε όλα τα δεδομένα με μεμονωμένα στοιχεία, η διαφορά ηλικίας φαίνεται όχι με τον Δία, αλλά με τον Κρόνο. Ένας Κρόνος στον 5ο ή στον 7ο, ή ο Αιγόκερως στον 7ο, ή ο Κρόνος σε όψη με τον κυβερνήτη του 7ου, θα ήταν μία ένδειξη. Αλλά μόνο ένδειξη. Κι αυτό γιατί ένας πλανήτης μπορεί να περιγράφει τον χαρακτήρα του συντρόφου, το επάγγελμα, κάποια ιδιότητα κι όχι απαραίτητα το θέμα της διαφοράς ηλικίας.
    Ταδε εφη η κυρια Λιλιαν Σιμου σε παλαιοτερο ποστ.Αν βηθαει καθολου....το παραθετω.
    You have to kiss many frogs to find your prince!!!!!

  5. #45
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    καλημέρα!
    βοηθάει...για παράδειγμα έχω ακμη 7 στον καρκίνο (αν και στον 7 εμπεριεχονται τα λιονταρια και το ζωδιο της παρθενου καποιες μοιρες) και η σεληνη μου , που ουτως ή άλλως έχει κυβερνητη τον κρόνο (σεληνη αιγοκερω) κάνει επίσης εξάγωνο με τον κρόνο(ο οποίος είναι στον 9 οίκο)....
    με έβαλες σε σκέψεις!!!
    γιατί ο 9 μου συνδέεται και με τον άρη μου!!απότι καταλαβαίνω το εξωτερικό και τη μετανάστευση δεν την γλυτώνω!(μεταξύ μας....γιούπιιιιιιιιιιιιι!!!! !!!)
    τουλάχιστον θα ναι και μορφωμένος!!:nuts::nuts::weird:


    (συγνώμη για τη φλυαρία !)

  6. #46

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    οντως ο κρονος κανει την δουλεια. εχω αφροδιτη στον αιγοκερω και συνηθως μου αρεσαν τα πιο ωριμα και μεγαλυτερα ατομα, αλλα επισης μηπως παιζει κανενα ρολο η οψη του χειρωνα με την αφροδιτη σε τριγωνο,γιατι ειναι η μονη που εχω

  7. #47
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    .. ψηλά ... στα βουνά !!
    Posts
    238

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    αλήθεια μια σχέση με 15 χρόνια διαφορά ηλικίας θεωρείτε σχέση με διαφορά ή είναι σχεδόν νορμάλ

    τι λέτε ?

  8. #48

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by WHITE.HORSE View Post
    αλήθεια μια σχέση με 15 χρόνια διαφορά ηλικίας θεωρείτε σχέση με διαφορά ή είναι σχεδόν νορμάλ

    τι λέτε ?
    Εννοείς να είναι ο ένας 15 χρονών και ο άλλος 30; :weird:
    Σε αυτήν την περίπτωση, μάλλον υπάρχει ένα ζήτημα.
    Πέρα από την πλάκα όμως, το θέμα είναι και πότε συνάπτεται η σχέση. Προσωπικά, μια σχέση με τον έναν στα 30 και τον άλλον στα 45, θήλυ και άρρεν αντίστοιχα, δεν την βρίσκω αρνητική :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #49
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by WHITE.HORSE View Post
    αλήθεια μια σχέση με 15 χρόνια διαφορά ηλικίας θεωρείτε σχέση με διαφορά ή είναι σχεδόν νορμάλ

    τι λέτε ?
    Ε είναι μια σχέση με διαφορά σχεδόν 2 γενιές.... Αν δεν υπάρχει χάσμα επικοινωνίας μάλλον νορμάλ είναι... Αν αυτοί που την έχουν αυτή τη σχέση περνάνε καλά σε εμάς δε μας πέφτει λόγος. :toung::toung::toung:

  10. #50
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Εξαρτάται.

    Αν θέλεις απλά να περάσεις καλά και να πάρεις εμπειρίες (άντε να ξεπεράσεις και το σύμπλεγμα της Ηλέκτρας αν είσαι εσύ η μικρότερη) τότε η ηλικία δεν έχει καμμία, μα καμμία σημασία. Αρκεί φυσικά να είμαστε στα πλαίσια της ηθικής και του νόμου! :blink:

    Αν υπάρχει έρωτας χημεία και αγάπη (δείχνει μετά τα 2 με 3 χρόνια συμβίωσης άρα και μη-δέσμευσης κανενός από τους δύο προς τρίτους, καταλαβαίνεις, έτσι?) και ανοίγονται προοπτικές για σταθερό δεσμό με μέλλον, τα 15 χρόνια είναι το όριο - με τον άντρα πάντα μεγαλύτερο.

    Εάν η γυναίκα δεν έχει παιδί και δεν εχει αποκατασταθεί επαγγελματικά, μεγαλύτερες διαφορές ηλικίας θεωρούνται στατιστικά δυσοίωνες. Εάν είναι η γυναίκα μεγαλύτερη το όριο κατεβαίνει αρκετά ανάλογα την ηλικία της, χωρίς όμως ποτέ τίποτα να αποκλείεται.



    Σέβη όχι και δύο γενιές διαφορά η δεκαπενταετία! :bigsmile: Υπάρχουν μερικοί που «μιλάνε» τη γλώσσα ανθρώπων 20 και 25 ετών μικρότερων! (Τώρα θα μου πεις είναι να το 'χει και το ζώδιο. Ε άμα τό 'χει τι να κάνουμε! :unsure::nuts


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

 

 
Page 5 of 26 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads