s
[Συζήτηση] Μητέρες και γιοι - 1ο Μέρος - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5
Results 41 to 48 of 48
  1. #41
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Μητέρες και γιοί

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Kόρίτσια εγώ έκανα μια ερώτηση για την χιαστί όψη(σε συναστρία)Σελήνης-Αρη.
    Νομίζω είναι σχετικό με το θέμα αφού καμία άλλη σχέση στη ζωή μου δεν με απασχολεί,όσο αυτή με το παιδί μου.
    Το αν η χιαστί είναι καρμική όψη δεν με πολυενδιαφέρει,αυτό που με νοιάζει είναι η δυσκολία που ίσως φέρει στη σχέση.
    Από μόνη της μια όψη δεν λέει κάτι,το ξέρω...όμως έχω δει την προβληματική σχέση Σελήνης-Αρη στην πράξη,στην κανονική ζωή.
    Και σαν συνέπεια κάνει τον άντρα εχθρικό προς όλες τις γυναίκες,ξεκινώντας απ'τη μαμά του.
    Αυτό με απασχολεί να προλάβω αν γίνεται.
    Τώρα,το ότι δεν θέλετε να τρομάξετε κανέναν,είναι κάτι που αιωρείται στο σάιτ πολύ καιρό,και μας στερεί γνώση τελικά.
    Δεν γίνεται να συζητάμε μόνο τα ρόδινα της ζωής μας,ή εδώ,τις καλές όψεις που έχουμε με τα παιδιά μας,γιατί αυτές δεν αποτελούν πρόβλημα.
    Η αστρολογία είναι και επίγνωση,και ενώ σε προηγούμενα ποστ αναφέρεται"η Σελήνη τετράγωνο Αρης" είναι πρόβλημα από μόνο του,ξαφνικά η χιαστί δεν είναι..επειδή είναι δευτερεύουσα όψη.
    Θα κρατήσω τη γνώμη της Τίνας που με κάλυψε και θα δείξει.
    Πάντως όσο ευαίσθητος και να είναι κάποιος,πρώτα βλέπει κάτι,και μετά ψάχνει χάρτες.
    Οπότε τι να φοβηθεί,κάτι τον προβλημάτισε και ο χάρτης το επιβεβαίωσε απλώς..
    Μαράκι, κακώς πήρες προσωπικά την συζήτηση για την χιαστί. Το θέμα αυτό έχει μία εντελώς διαφορετική διάσταση από αυτή που φαντάζεσαι και η συζήτηση είχε άξονα την ανησυχία της Κοραλλίας ,σχετικά με την ισχύ της δευτερεύουσας αυτής όψης και τον τρόπο που παρερμηνεύεται από τα λιγότερο έμπειρα μέλη.
    Τίποτα από όσα ειπώθηκαν δεν φωτογραφίζουν ειδικά εσένα ή κάποιο άλλο μέλλος. Η Τίνα δεν λέει κάτι διαφορετικό από αυτό που λέμε όλοι. Σαφώς και η χιαστί είναι η σημαντικότερη από τις δευτερεύουσες όψεις , αλλά όπως και να το κάνουμε, δεν συγκρίνεται με την ενέργεια ενός τετραγώνου. Ποιος είπε ότι μία χιαστί δεν είναι πρόβλημα και μάλιστα «ξαφνικά» όπως λες;
    Λες ότι έχεις δει στην πράξη την σχέση Σελήνης \Άρη και τα προβλήματα που δημιουργεί. Συμφωνώ, αλλά μιλάς για σχέση Σελήνης\Άρη χιαστί;
    Στο site υπάρχει ένας περιορισμός σε ότι έχει σχέση με ασθένειες και θανάτους, για λόγους που είναι ολοφάνεροι. Φτάσαμε να θεωρούμε την χιαστί όψη μείζονος σημασίας και να έχει γεμίσει τα θέματα με αναφορές και ανησυχίες. Φαντάσου να λέγαμε και τίποτα για θανάτους και αρρώστιες. Ήμουν από τις πρώτες που εναντιώθηκα σε θέματα ταμπού, αλλά έχω αρχίσει να δικαιολογώ και να κατανοώ τον Σωκράτη απόλυτα. Στην πράξη, άλλα βλέπω.
    Όπως είπα και στην Κοραλλία, αν κάποιος θέλει να θεωρεί μία χιαστί , όψη μείζονος σημασίας και να το ψάχνει χτίζοντας πάνω σε αυτή το οικοδόμημα μιας κορυφαίας δυσαρμονίας, μπορεί να το κάνει. Όλοι εδώ, ενήλικες είμαστε. Έκαστος εφ' ω ετάχθη.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #42
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Μητέρες και γιοί

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Kόρίτσια εγώ έκανα μια ερώτηση για την χιαστί όψη(σε συναστρία)Σελήνης-Αρη.
    Νομίζω είναι σχετικό με το θέμα αφού καμία άλλη σχέση στη ζωή μου δεν με απασχολεί,όσο αυτή με το παιδί μου.
    Το αν η χιαστί είναι καρμική όψη δεν με πολυενδιαφέρει,αυτό που με νοιάζει είναι η δυσκολία που ίσως φέρει στη σχέση.
    Από μόνη της μια όψη δεν λέει κάτι,το ξέρω...όμως έχω δει την προβληματική σχέση Σελήνης-Αρη στην πράξη,στην κανονική ζωή.
    Και σαν συνέπεια κάνει τον άντρα εχθρικό προς όλες τις γυναίκες,ξεκινώντας απ'τη μαμά του.
    Αυτό με απασχολεί να προλάβω αν γίνεται.
    Τώρα,το ότι δεν θέλετε να τρομάξετε κανέναν,είναι κάτι που αιωρείται στο σάιτ πολύ καιρό,και μας στερεί γνώση τελικά.
    Δεν γίνεται να συζητάμε μόνο τα ρόδινα της ζωής μας,ή εδώ,τις καλές όψεις που έχουμε με τα παιδιά μας,γιατί αυτές δεν αποτελούν πρόβλημα.
    Η αστρολογία είναι και επίγνωση,και ενώ σε προηγούμενα ποστ αναφέρεται"η Σελήνη τετράγωνο Αρης" είναι πρόβλημα από μόνο του,ξαφνικά η χιαστί δεν είναι..επειδή είναι δευτερεύουσα όψη.
    Θα κρατήσω τη γνώμη της Τίνας που με κάλυψε και θα δείξει.
    Πάντως όσο ευαίσθητος και να είναι κάποιος,πρώτα βλέπει κάτι,και μετά ψάχνει χάρτες.
    Οπότε τι να φοβηθεί,κάτι τον προβλημάτισε και ο χάρτης το επιβεβαίωσε απλώς..

    Μαράκι,
    στη συναστρία μεταξύ μητερας κ γιου μπορείς εκτός από την όψη Αρη/σελήνης, εκατερωθεν, να ρίξεις μια ματια συμπληρωματικά και στη σχεση ηλιου/σελήνης.
    Εκτος αυτού πιστευω πως όταν η σελήνη βρίσκεται στο ίδιο ζωδιο στη μητερα και το γιο, και ο Αρης σε όμοια τριπλότητα, δεν είναι κατι τραγικό, απεναντίας...
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Μητέρες και γιοί

    Δεν το πήρα προσωπικά Κάτια,αλλά ναι,σε όψη Σελήνης-Αρη το έχω δει να γίνεται.
    Και θα θελα κάποιος να μου πει.."ναι Μαρία,μπορεί να κρύβει ασυμφωνίες και συγκρούσεις αυτή η όψη,έχε το νου σου"..
    έτσι κι αλλιώς έχω την υποψία.
    Για να μην πω ότι όπου την ξαναδώ την όψη,θα είμαι σίγουρη ότι υπάρχει θέμα μεταξύ μαμάς-γιου..
    Απλά,λέω πως αν δεν υπάρχει και προβληματισμός,τι συζητάμε και καθόλου..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #44
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Μητέρες και γιοί

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Δεν το πήρα προσωπικά Κάτια,αλλά ναι,σε όψη Σελήνης-Αρη το έχω δει να γίνεται.
    Και θα θελα κάποιος να μου πει.."ναι Μαρία,μπορεί να κρύβει ασυμφωνίες και συγκρούσεις αυτή η όψη,έχε το νου σου"..
    έτσι κι αλλιώς έχω την υποψία.
    Για να μην πω ότι όπου την ξαναδώ την όψη,θα είμαι σίγουρη ότι υπάρχει θέμα μεταξύ μαμάς-γιου..
    Απλά,λέω πως αν δεν υπάρχει και προβληματισμός,τι συζητάμε και καθόλου..
    Μαρία, αυτό που λέω, είναι πως αν ο γιος σου έχει Σελήνη\Άρη χιαστί, αυτό θα είναι μία ενέργεια που θα χρωματίζει τον ψυχισμό του με έναν βαθύ και υποσυνείδητο τρόπο. Για να γίνει αυτό μια όψη κορυφαίας σημασίας, πρέπει να υπάρχουν άλλες κύριες όψεις που να την υποστηρίζουν.
    Αν όπως λες, αυτό που θέλεις να προλάβεις είναι το κακό που μπορεί να του κάνει αυτή η όψη, τότε πρέπει να λάβεις υπόψη σου τι είναι αυτό που συνήθως δείχνει μια τέτοια όψη και να δουλέψεις πάνω σε αυτό. Οι δύσκολες όψεις Σελήνη\Άρη σημαίνει ότι το άτομο έχει επηρεαστεί από την δυσλειτουργική σχέση των γωνιών του. Άρα θα πρέπει να φροντίσεις το μοτίβο της σχέσης που θα αποτελέσει την εντυπωμένη καταγραφή του να είναι θετικό, με όσο το δυνατό λιγότερες εντάσεις .
    Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η χιαστί σε οδηγεί στο συμπέρασμα ότι θα τρέφει αρνητικά συναισθήματα για σένα και για όλες τις γυναίκες.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #45
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Μητέρες και γιοί

    Δεν την έχει ο μικρός,στη συναστρία μας βγαίνει.
    Και νομίζω και στο σύνθετο.
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  6. #46

    Re: Μητέρες και γιοί

    Μαρία,

    κατά την γνώμη μου μια χιαστί δεν είναι τόσο καθοριστική σε μια συναστρία. Είναι δύσκολο όμως να σου απαντήσει κανείς με σαφήνεια σ' αυτό που ρωτάς χωρίς να ξέρει τους χάρτες σας και την μεταξύ σας συναστρία.

    Θέλεις να μας πεις τις υποψίες σου και τις παρατηρήσεις που έκανες ώστε να δούμε αν αυτές δικαιολογούνται από την χιαστί Άρη/Σελήνης;

  7. #47
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Μητέρες και γιοί

    Μαράκι μου, όταν λες το έχεις δει να γίνεται, τι ακριβώς εννοείς;

    Εν τω μεταξύ δε μας λες που έχει το παιδί Σελήνη ή τι όψεις εχει γενικότερα η Σελήνη του και τι ακριβώς συμβαίνει στον 4ο του οίκο. Πως θα σου πουμε "έχε το νου σου" όταν δεν ξέρουμε βασικά πράγματα, από την χιαστί που υπάρχει στη συναστρία σας;

    Κανείς από εδώ μέσα δεν επιθυμεί να σας στερήσει γνώσεις, ακριβώς το αντίθετο, να εμπλουτίσουμε θελουμε τις γνώσεις σας ώστε να μπορεσέτε να κατανοήσετε καλύτερα τους εαυτούς σας και τους ανθρώπους γύρω σας. Αυτό σημαίνει πως δεν πρέπει να περνάμε λάθος μηνύματα.

    Επιπλέον πρέπει να κατανοήσετε πως αποσπασματικά μέσα από ένα φόρουμ δεν μπορείτε να κατανοήσετε επακριβώς πως γίνεται μια ολοκληρωμένη ανάλυση. Επειδή όμως δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά θα πρέπει να μάθετε μέσα από τα επιμέρους στοιχεία να συνθέτετε το παζλ.

    Ξαναλέω, δίνω μεγάλη σημασία στη χιαστί όμως από μόνη της δε μου λέει τίποτα. Αντίθετα, ένα τετράγωνο από μόνο του μου λέει πάρα πολλά.

  8. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Μητέρες και γιοί

    Κορίτσια είστε πολύ καλές που με ρωτάτε,αλλά δεν είπα τπτ για κακό,αλήθεια.
    Ετυχε να λένε για τετράγωνο Σελήνης-Αρη και ρώτησα για τη χιαστί.
    Τι να πρωτοπώ τώρα,για το γενέθλιο του ή για τη συναστρία μας,θέλει όντως μελέτη το θέμα και αυτό προσπαθώ να κάνω,να ενώσω τα κομματάκια..
    Πάντως η Σελήνη είναι στο Σκορπιό(όπως η δική μου),στον 6ο οίκο.
    Κυβερνήτης 2ου.
    Στον 4ο Κρόνος με ακμή Παρθένου.
    Οι όψεις είναι Σελήνη τετράγωνο με Ηλιο,Ποσειδώνα και Χείρωνα
    εξάγωνο με Κρόνο
    τρίγωνο με Ουρανό
    και μια χιαστί με ωροσκόπο.
    Με προβληματίζει ο πολύς Υδροχόος και 9ος οίκος στο γενέθλιο,όχι επειδή είναι κακό,απεναντίας μάλιστα..απλά είναι ένα ευαίσθητο(σελήνη-σκορπιός) και με νεύρα(ωροσκόπος δίδυμος) παιδί.
    Επειδή όλοι γονείς κάνουμε λάθη,δεν ξέρω πως θ'αντιλαμβάνεται αργότερα εμένα-σαν ενήλικας.
    Κι επίσης και μ'έναν Κρόνο στον 4ο,μου πέρασε απ'το μυαλό μην μαζέψει τα μπογαλάκια του από μικρή ηλικία.
    Τώρα θα μου πεις τι σκέφτεσαι..είπαμε,εγώ άλλο ωροσκόπιο,υδάτινο..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

 

 
Page 5 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads