s
Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Στην ύλη να προστεθούν

Voters
466. You may not vote on this poll
  • Άρθρα για αρχάριους

    101 21.67%
  • Άρθρα για προχωρημένους

    75 16.09%
  • Απλά μαθήματα αστρολογίας

    169 36.27%
  • Περισσότερες γενικές προβλέψεις

    69 14.81%
  • Γενικά θέματα για αρχάριους

    52 11.16%
Page 5 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 192
  1. #41
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Quote Originally Posted by vicky29 View Post
    Πολύ κατατοπιστικό άρθρο, ειδικά για όσους (σαν και εμένα) ξεκινήσαμε πρόσφατα να ασχολούμαστε με την αστρολογία. Θα ήθελα να σας προτείνω να συντάσσετε κάποια άρθρα τα οποία να μας δίνουν σταδιακά όλες εκέινες τις γνώσεις που πρέπει να έχουμε για να καταλλήξουμε να 'διαβάζουμε΄ έναν αστρολογικό χάρτη. Νιώθω λίγο χαμένη, δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.....! ευχαριστώ
    Υπάρχουν κείμενα για τα ζώδια
    Για τους πλανήτες
    Για τους οίκους
    Για τις όψεις
    Υπάρχουν ερμηνείες
    Υπάρχουν πλανητικοί σχηματισμοί
    Υπάρχουν παραδείγματα ανάλυσης χαρτών
    Και πολλά άλλα
    Και συνεχώς προσθέτουμε

    Όλα τα παραπάνω ΔΕΝ υπάρχουν πουθενά μαζεμένα, τακτοποιημένα αλλά και έγκυρα σε ελληνικό site
    Είναι οι γνώσεις εκείνες που παίρνουν οι σπουδαστές τουλάχιστον τα 2 πρώτα χρόνια διδασκαλίας.

    Και έχει "πέσει" copy paste χωρίς κανένα οίκτο από διάφορους ανόητους χωρίς ένα μικρό ευχαριστώ που τα προβάλουν σαν δικά τους ή αλλάζουν 2-3 λεξούλες...
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #42

    ¶ρθρο για απλανείς αστέρες

    Θα μπορούσατε κάποια στιγμή να δημοσιεύσετε ένα πλήρες άρθρο για τους απλανείς αστέρες και την ενέργεια που προσδίδουν στο άτομο; Πόσο σημαντικοί είναι σε έναν χάρτη, αν η επιρροή τους είναι διαρκής ή κατά διαστήματα μόνο, αν είναι το ίδιο σημαντικοί σε όλους τους πλανήτες και κάποια παραδείγματα ανθρώπων που είχαν απλανείς στο χάρτη τους, τι τους προσέδωσε αυτό ώστε να το κατανοήσουμε καλύτερα!
    Ευχαριστώ !!

  3. #43
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: ¶ρθρο για απλανείς αστέρες

    Quote Originally Posted by evi View Post
    Θα μπορούσατε κάποια στιγμή να δημοσιεύσετε ένα πλήρες άρθρο για τους απλανείς αστέρες και την ενέργεια που προσδίδουν στο άτομο; Πόσο σημαντικοί είναι σε έναν χάρτη, αν η επιρροή τους είναι διαρκής ή κατά διαστήματα μόνο, αν είναι το ίδιο σημαντικοί σε όλους τους πλανήτες και κάποια παραδείγματα ανθρώπων που είχαν απλανείς στο χάρτη τους, τι τους προσέδωσε αυτό ώστε να το κατανοήσουμε καλύτερα!
    Ευχαριστώ !!
    Γεια σου evi!

    Το ποστ σου μεταφέρθηκε στη σωστή ενότητα, μιας και στην ουσία κάνεις πρόταση για νέο άρθρο. Χαιρόμαστε που υπάρχουν μέλη που προτείνουν θέματα! Σίγουρα θα λάβουμε υπόψιν την πρότασή σου!

    Μέχρι όμως να δημοσιευτεί κάποιο νέο κείμενο που ν' αφορά τους απλανείς (ήδη στα προσεχώς υπάρχουν κάποια!), μπορείς να διαβάσεις 2-3 κείμενα που βρίσκονται στην ενότητα "άρθρα μελών" για να πάρεις μία ιδέα!


  4. #44

    Ελένη Μενεγάκη-Ανάλυση Χάρτη

    Χαιρετώ και πάλι.
    Θα ήταν καλό παράδειγμα αν μπορούσε κάποιος από τους καλούς αστρολόγους μας, να κάνει την γενέθλια ανάλυση του χάρτη της Ελένης Μενεγάκη πιο πολύ για να δούμε κι εμείς πως ένα άτομο χωρίς ιδιαίτερο ξεκίνημα στη ζωή του, έφτασε σήμερα στη θέση που είναι και τι ρόλο έπαιξε ο παράγοντας τύχη στο συγκεκριμένο ωροσκόπιο.

    Thanks και πάλι...

  5. #45
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Στοιχεία γέννησης υπάρχουν; (και ώρα)
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  6. #46

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Στοιχεία γέννησης υπάρχουν; (και ώρα)
    Ξέρω ότι έχει γεννηθεί 29 Οκτωβρίου 1969 αλλά μου διαφεύγει ο ωροσκόπος της. Δεν μπορώ να σκεφτώ από που μπορεί να βρεθεί, εκτός αν το google έχει κάποια πληροφορία άλλη. Θα το ξαναδώ.

  7. #47

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Στοιχεία γέννησης υπάρχουν; (και ώρα)
    Ξέρω ότι έχει γεννηθεί 29 Οκτωβρίου 1969. Μου διαφεύγει όμως ο ωροσκόπος της. Δεν τον θυμάμαι.

  8. #48
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Quote Originally Posted by evi View Post
    Ξέρω ότι έχει γεννηθεί 29 Οκτωβρίου 1969. Μου διαφεύγει όμως ο ωροσκόπος της. Δεν τον θυμάμαι.
    Ωροσκοπος Κριος για ωρα θα σε γελασω...
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  9. #49
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Δήμητρα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    34

    Re: Προτάσεις μελών για νέα αρθρα & θέματα!

    Quote Originally Posted by cristina_ View Post
    Σας καλησπερίζω και εγώ με την σειρά μου με μια παράκληση:
    Αν υπάρχει η δυνατότητα για κάποια μαθήματα αστρολογίας μέσω του site για εμάς τους αρχάριους θα ήταν ευχής έργον! Προσωπικά δυσκολεύομαι πολύ γιατί παρόλο που διαβάζω τα άρθρα με μεγάλο ενδιαφέρον δυστυχώς δεν αποκομίζω και πολλά..και είναι κρίμα..
    Να μπορέσουμε και εμείς να παρακολουθήσουμε βρε παιδια!!!
    Συμφωνώ!!!!!!!!!!! :nuts:
    Αν εμποδίζαμε τις ανεμοθύελλες να περνούν μέσα από τα φαράγγια, δεν θα είχαμε ποτέ την ευκαιρία να θαυμάσουμε την ομορφιά των σμιλευμάτων τους. (Elisabeth K. Ross)

  10. #50

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Συζυγία Σελήνης και Πλούτωνα στον γεννέθλιο χάρτη. Πόσο επηρεάζει τη ζωή και τη μοίρα του ανθρώπου;:unsure::embarrest


    ...Προτιμώ τη μυθολογία από την ιστορία. Τις περισσότερες φορές η ιστορία μεταγράφεται σε ένα ψέμα, ενώ η μυθολογία αποδεικνύεται αληθινή...
    Ζακ Κοκτώ

 

 
Page 5 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads