s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 468
  1. #41
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλημερα , έτσι σκέφτηκα και εγω στην αρχή να το κάνω αλλά να σου πω μετα τι με προβλημάτιε όταν εγω θα αρχίσω να λέω όταν το 2 πέσει κάτω απο το τάδε χαρτί κ.λ.π. αν δεν έχουν μια εικόνα του τρόπου που στρώνεται το χαρτί πως θα καταλάβουν τις έννοιες ...
    για μένα το πιο δύσκολο κομμάτι να εξηγήσω ειναι ο τρόπος ριξίματος πάντως μπορεί να ειναι καλύτερα έτσι όπως το λές...θα το κάνω έτσι όπως λές θα γράψω κάποιους συνδιασμούς πρώτα ...

    ενω μεταξύ ας μου πείτε αν έχετε΄(όποιος παρακολουθεί και τον ενδιαφέρει ) αν έχει καταλάβει αυτον το 1ο στάδιο του ριξίματος ...

    καλημέρα ,
    φιλικά Μαρία

  2. #42
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    προσωπικα βρηκα κατανοητοτατο τον τροπο που το περιεγραψες!
    ναι τον καταλαβα!!!!!
    περιμενω ανυπομονα τη συνεχεια

    φιλικα
    Εφη

  3. #43

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    [QUOTE=maraki_1975]καλημερα , έτσι σκέφτηκα και εγω στην αρχή να το κάνω αλλά να σου πω μετα τι με προβλημάτιε όταν εγω θα αρχίσω να λέω όταν το 2 πέσει κάτω απο το τάδε χαρτί κ.λ.π. αν δεν έχουν μια εικόνα του τρόπου που στρώνεται το χαρτί πως θα καταλάβουν τις έννοιες ...
    για μένα το πιο δύσκολο κομμάτι να εξηγήσω ειναι ο τρόπος ριξίματος πάντως μπορεί να ειναι καλύτερα έτσι όπως το λές...θα το κάνω έτσι όπως λές θα γράψω κάποιους συνδιασμούς πρώτα ...

    ενω μεταξύ ας μου πείτε αν έχετε΄(όποιος παρακολουθεί και τον ενδιαφέρει ) αν έχει καταλάβει αυτον το 1ο στάδιο του ριξίματος ...

    καλημέρα ,
    φιλικά Μαρία

    Καλημερα Μαρακι
    Ειμαι καινουργια εδω και με τραβηξε το θεμα λογω φυσικης περιεργιας
    ως προς ολες τις μεθοδους μαντειας.Ανυπομονω κι εγω για τη συνεχεια και
    εχς μια απορεια.Τα χαρτια ειπες οταν αρχιζουμε να τα ριχνουμε ειναι στραμμενα με τις φιγουρες προς εμας?Επισης εκτος απο τον Ασσο κουπα και Σπαθι ποια αλλα φυλλα μετρανε οταν ειναι ανεστραμενα?
    Καλη συνεχεια
    Φιλια Τζενη

  4. #44

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    ενω μεταξύ ας μου πείτε αν έχετε΄(όποιος παρακολουθεί και τον ενδιαφέρει ) αν έχει καταλάβει αυτον το 1ο στάδιο του ριξίματος ...

    καλημέρα ,
    φιλικά Μαρία
    Καλημερα Μαρακι

    Για εμενα αυτο το πρωτο σταδιο ριξιματος ειναι ξακαθαρο.

    Το προβλημα μου ειναι η ερμηνεια!!!

    π.χ. αν εχω την παρακατω σειρα - εγω ειμαι μπαστουνι και αυτος που με ενδιαφερει σπαθι
    2 μπαστουνι - ρηγας σπαθι - 2 καρο - 7 μπαστουνι
    Το 2 καρο τι σχεση εχει?
    Αντιστοιχει σε αλλο ατομο απο τον ρηγα σπαθι ή εχει να κανει με το διπλανο χαρτι δηλαδη ανηκει στον ρηγα σπαθι?

    Γενικα, οταν ριχνεις, τα χαρτια καποιου χρωματος αντιστοιχουν σε συγκεκριμενα ατομα ή τα ερμηνευεις συμφωνα με τα διπλανα?
    Για παραδειγμα αν το ατομο που με ενδιαφερει ειναι σπαθι τοτε ολα τα σπαθια αντιστοιχουν σε αυτον ή εξαρταται απο τα διπλανα? Αν βγαινουν κουπες και καρο αντιστοιχουν σε αλλα ατομα?

    Την καθε τετραδα την εξηγεις με την σειρα που βγαινουν τα χαρτια ή βγαζεις το γενικο νόημα?

    Φιλια


    Τι σημαινει

  5. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    συγνώμη οτάν έγραψα νωρίτερα "μετα πάω να βρώ τα χαρτια απο την κάτω μεριά του σωρού" μάλλον εγω το έγραψα λάθος και μπορεί να σας μπερδέψω τα κάτω χαρτια ειναι αυτα που ειναι δεν τα ξεχωρίζω ούτε τα πετάω οτι ειναι είναι ...δεν κάνω επιλογή στα κάτω ...
    απλά διευκρινίζω γιατί δεν τοποθετήθηκα και τόσο καλά λεκτικά και δεν θέλω να σας μπερδέψω!!!

    καλημέρα!!!!!!!
    έχω καταλάβει μέχρι τώρα αυτά που μας έχεις πει
    πες μας και το επόμενο στάδιο!!!!!

  6. #46
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι σ'ευχαριστούμε πολύ. Τώρα όλα είναι πολύ κατνοητά!!!!!!!
    Περιμένουμε και τη συνέχεια........:idea:
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  7. #47
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    14

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καιεγώξέρωτιςίδιεςερμηνείεςπουέδωσεςσταχαρτιά...fficeffice" />>>
    Στομόνοπουδιαφέρουμεείναισταεξής:>>
    Άσσοςσπαθίπουσεεμένασημαίνειόρθιαδεσμόςανάποδαχωρισμός.>>
    10 σπαθίγιαεμέναείναιδάκρυα...>>
    ΚαιοΡήγαςγιαεμέναείναιησκέψηκαιοβαλέςοτοάτομο.>>
    Εγώότανταρίχνωβάζωκάτωτηφιγούραμουκόβωτρειςφορέςκαιτααπλώνωπάνωκάτωαριστερά, δεξιάκ.α...>>
    Μετάταμαζεύωκάνωακριβόςτοίδιορίξιμομεσέναπουεξήγησεςαλλάκρατάωτα 2,3,5,7 καιαυτόμόνοδυοφορές... (παρόνκαιμέλλον)>>

  8. #48
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    14

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by xrusa
    Καιεγώξέρωτιςίδιεςερμηνείεςπουέδωσεςσταχαρτιά...fficeffice" />>>
    Στομόνοπουδιαφέρουμεείναισταεξής:>>
    Άσσοςσπαθίπουσεεμένασημαίνειόρθιαδεσμόςανάποδαχωρισμός.>>
    10 σπαθίγιαεμέναείναιδάκρυα...>>
    ΚαιοΡήγαςγιαεμέναείναιησκέψηκαιοβαλέςοτοάτομο.>>
    Εγώότανταρίχνωβάζωκάτωτηφιγούραμουκόβωτρειςφορέςκαιτααπλώνωπάνωκάτωαριστερά, δεξιάκ.α...>>
    Μετάταμαζεύωκάνωακριβόςτοίδιορίξιμομεσέναπουεξήγησεςαλλάκρατάωτα 2,3,5,7 καιαυτόμόνοδυοφορές... (παρόνκαιμέλλον)>>
    Παιδιά συγνώμη αλλά δεν ξέρω γιατί το πήρε έτσι το κείμενο...

    Και εγώ ξέρω τις ίδιες ερμηνείες που έδωσες στα χαρτιά...>>
    Στο μόνο που διαφέρουμε είναι στα εξής:>>
    Άσσος σπαθί που σε εμένα σημαίνει όρθιαδεσμός ανάποδα χωρισμός.>>
    10 σπαθί για εμένα είναι δάκρυα...>>
    Και ο Ρήγας για εμένα είναι η σκέψη και ο βαλές το άτομο.>>
    Εγώ όταν τα ρίχνω βάζω κάτω τη φιγούρα μου κόβω τρεις φορές και τα απλώνω πάνω κάτω αριστερά, δεξιάκ.α...>>
    Μετά τα μαζεύω κάνω ακριβός το ίδιο ρίξιμο με σένα που εξήγησες αλλά κρατάω τα 2,3,5,7 και αυτό μόνο δυο φορές... (παρόν και μέλλον)>>

  9. #49
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    γειά σας , λοιπόν να συνεχίσω με το 2ο στάδιο , αφού έχω μαζέψει τα χαρτιά απο το 1ο στάδιο ...ξεχωρίζω την ντάμα που αντιπροσωπεύει εμένα...ας πούμε οτι εγω είμαι μια ντάμα σπαθί ...
    ωραία λοιπόν ξεχωρίζω την ντάμα σπαθί και την βάζω κάτω ....
    τα άλλα χαρτιά τα ανακατεύω και κόβω ή αντίστοιχα αν τα ρίχνω σε κάποιον αλλον ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος και κόβει ...το κόψιμο γίνεται σε τρεις σωρούς ...δηλαδή έχω μπροστά μου τρεις σωρούς με φύλλα κλέιστά εννοείται δεν τα βλέπω ειναι απο την ανάποδη η τράπουλα ...όπως γίνεται πάντα όταν κόβω τα χαρτιά !
    τώρα ενώνω πάλι τα χαρτιά με τον εξής τρόπο παίρνω πρώτα τον μεσαίο σωρό μετά αυτόν που άφησα τελευταίο και μετά αυτόν που δημιουργήθηκε με την πρώτη ...ελπίζω να έχετε καταλάβει τι γίνετε μέχρι στιγμή γιατί τώρα αρχίζυον τα δυσκολα ...
    αφού εχω την ντάμα μου (εμένα) κάτω ανοιχτή εννοείται αρχίζω να στρώνω τα χαρτιά ...
    την τράπουλα την έχω μαζέψει (και τους τρεις σωρούς εννοώ) και την έχω γυρισμένη ώστε να μην βλέπω τα χαρτιά εντάξει?
    λοιπόν παίρνω το πρώτο χαρτί απο πάνω και το βάζω πάνω απο το κεφάλι της ντάμας ...το 2ο κάτω απο την ντάμα το 3ο αριστερά απο την ντάμα και το 4ο δεξιά απο την ντάμα ...αποτέλεσμα έχω μπροστά μου έναν σταυρό ...εντάξει μεχρι εδώ?
    μετα βάζω το επόμενο χαρτί κάτω αριστερά , το επόμενο πάνω δεξιά , το επόμενο πάνω αριστερά και το άλλο κάτω δεξιά συνεχίζω με τον ίδιο τρόπο ώστε να έχω τελικά 9 φύλλα στην πάνω σειρά , 9 φύλλα στην κάτω σειρά και 9 φύλλα στη μεσαία σειρά ...
    τα υπολοιπα τα κρατάω στα χέρια μου κλειστά και θα σας πω τι τα κάνουμε ...
    πείτε μου αν έχετε καταλάβει πως γίνεται ?

  10. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ΑΠΟΡΙΑ!!!!!!!ΠΑΙΡΝΩ ΟΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΟΥΛΑΣ Ή ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ:

 

 
Page 5 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads