s
Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση; - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 56
  1. #41
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Ειπε για συντροφο σκετο ,οχι για αδελφοψυχοσυντροφο...:toung:
    Ξερω-ξερωfftopic: αλλα δεν εχουμε μυνηματα
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  2. #42
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Εχμ ναι :embarrest αλλά δεν είμαστε off, αφού μιλάμε διευκρινιστικά. Όμως αυτό βρε Γιάννα δεν της είπα κι εγώ, ότι ισχύει για οποιαδήποτε άλλη σχέση εκτός της αδελφοψυχικής?... Δηλαδή τον εραστή εντάξει μπορείς να τον ζηλεύεις και να μην είσαι σίγουρος τι σου λέει και τι σου κρύβει, αλλά εάν (όταν μάλλον) συναντήσεις στο δρόμο σου μία αδελφή ψυχή και συνδεθείτε ερωτικά αυτό δεν παίζει γιατί θα είσαι τόσο μέσα του που θα τα «βλέπεις» και θα τα συγχωρείς (επειδή τα καταλαβαίνεις) όλα!






    Έφυγα πάλι ο Δίδυμος....


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  3. #43

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Είναι θαυμάσιο άρθρο και ταυτόχρονα κατανοήσιμο μόνον από εσωτερική σκοπιά. Εάν το μόνο που μας συγκινεί είναι η ικανοποίηση του εαυτού, πράγματι ή δεν θα βρούμε την αδελφή ψυχή μας ή θα την προσπεράσουμε σαν να μην υπήρξε ! Ομολογώ πως προσωπικά πολλές φορές έχω πλανηθεί από τη μάταιη αναζήτηση, ανακαλύπτοντας πάντα πως έψαχνα για την ψυχή μου, αλλά μέχρι τώρα το ξεχνούσα στη συνέχεια. :
    cheesy: :bigsmile:

  4. #44

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    συγχαρητηρια!!! Πολυ ενδιαφερον

  5. #45
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Πολύ ωραίο το Αρθρο!! Δεν είμαι σίγουρη αν έχω φτάσει σε τέτοιο επίπεδο επικοινωνίας με έναν Ανθρωπο.....Μάλλον όχι
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  6. #46

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Quote Originally Posted by παλίρροια View Post
    Πολύ ωραίο το Αρθρο!! Δεν είμαι σίγουρη αν έχω φτάσει σε τέτοιο επίπεδο επικοινωνίας με έναν Ανθρωπο.....Μάλλον όχι
    Ίσως γιατί δεν ξέρεις το " δεν έτυχε... πέτυχε"
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  7. Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΑΡΘΡΟ!!! [/B] ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ .......;;;
    indigoel....

  8. #48

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Να ρωτήσω κάτι!Αυτό φαίνεται και από τη συναστρία? Έχω έναν φίλο μου , παιδικό που τον συνατησα πάλι μετά από χρόνια. Από την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε από κοινού νιώσαμε μια τεράστια εξάρτηση και τόσο έντονα συναισθήματα που τη μια μας έκαναν αυτοκολλητους και από την άλλη μας οδηγούσαν σε ομηρικούς καυγάδες. Από παιδιά μέχρι τώρα ΄παρά την ωρίμανση μας υπάρχει η ίδια ακριβώς εξάρτηση, μια αμοιβαία τεράστια αγάπη αλλά οδηγούμαστε πολλές φορές να αποφεύγουμε ο ένας τον άλλο γιατι ...η κατάσταση αυτή δεν παλεύεται.Η σχέση μας όμως ήταν πάντα καθαρά φιλική.... Ενδόμυχα πιστεύω ότι συμβαίνει να είμαστε όντως αδελφές ψυχές...και εκείνος το ίδιο. Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από τους χάρτες μας? Εγώ είμαι γεννημένη 25/10/83 ώρα 18:10 κι εκείνος 30/10/83 ώρα 13:00. ΜΠορούμε να το δούμε αυτό?

  9. #49

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Quote Originally Posted by Blue Phoenix View Post
    Να ρωτήσω κάτι!Αυτό φαίνεται και από τη συναστρία? Έχω έναν φίλο μου , παιδικό που τον συνατησα πάλι μετά από χρόνια. Από την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε από κοινού νιώσαμε μια τεράστια εξάρτηση και τόσο έντονα συναισθήματα που τη μια μας έκαναν αυτοκολλητους και από την άλλη μας οδηγούσαν σε ομηρικούς καυγάδες. Από παιδιά μέχρι τώρα ΄παρά την ωρίμανση μας υπάρχει η ίδια ακριβώς εξάρτηση, μια αμοιβαία τεράστια αγάπη αλλά οδηγούμαστε πολλές φορές να αποφεύγουμε ο ένας τον άλλο γιατι ...η κατάσταση αυτή δεν παλεύεται.Η σχέση μας όμως ήταν πάντα καθαρά φιλική.... Ενδόμυχα πιστεύω ότι συμβαίνει να είμαστε όντως αδελφές ψυχές...και εκείνος το ίδιο. Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από τους χάρτες μας? Εγώ είμαι γεννημένη 25/10/83 ώρα 18:10 κι εκείνος 30/10/83 ώρα 13:00. ΜΠορούμε να το δούμε αυτό?
    Με πέντε μέρες διαφορά στην ημερομηνία γέννησης, όλοι σας οι πλανήτες, εκτός από τη Σελήνη, είναι σε σύνοδο. Λογικό, λοιπόν, να έχετε πολλά κοινά. Αυτό δεν σημαίνει ότι και υπάρχει πλήρης ταύτιση, ή ότι αυτό που νιώθεις περικλείει την έννοια της "αδελφής ψυχής". Εκτιμώ ότι είναι τα κοινά βιώματα που σας συνδέουν περισσότερο και εφόσον είστε της ίδιας γενιάς, και η κατά βάση κοινή θεώρηση των πραγμάτων. Αν έπαιζε μόνον αυτό, για να βρούμε την "αδελφή ψυχή" δεν θα είχαμε παρά να βρούμε κάποιον που έχει γεννηθεί σε κοντινή ημερομηνία με τη δική μας και να τον θεωρούσαμε "αδελφή ψυχή".

    Επιπλέον, ανεξάρτητα από το τι λες εσύ, μου είναι κομμάτι δύσκολο να δεχθώ ότι ακόμα και αν δεν υπήρξε έμπρακτα εκδήλωση ερωτικού ενδιαφέροντος, ότι αυτό δεν υπήρχε ή δεν υπάρχει. :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #50

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Με πέντε μέρες διαφορά στην ημερομηνία γέννησης, όλοι σας οι πλανήτες, εκτός από τη Σελήνη, είναι σε σύνοδο. Λογικό, λοιπόν, να έχετε πολλά κοινά. Αυτό δεν σημαίνει ότι και υπάρχει πλήρης ταύτιση, ή ότι αυτό που νιώθεις περικλείει την έννοια της "αδελφής ψυχής". Εκτιμώ ότι είναι τα κοινά βιώματα που σας συνδέουν περισσότερο και εφόσον είστε της ίδιας γενιάς, και η κατά βάση κοινή θεώρηση των πραγμάτων. Αν έπαιζε μόνον αυτό, για να βρούμε την "αδελφή ψυχή" δεν θα είχαμε παρά να βρούμε κάποιον που έχει γεννηθεί σε κοντινή ημερομηνία με τη δική μας και να τον θεωρούσαμε "αδελφή ψυχή".

    Επιπλέον, ανεξάρτητα από το τι λες εσύ, μου είναι κομμάτι δύσκολο να δεχθώ ότι ακόμα και αν δεν υπήρξε έμπρακτα εκδήλωση ερωτικού ενδιαφέροντος, ότι αυτό δεν υπήρχε ή δεν υπάρχει. :bigsmile:
    Χαχαχαχα, αγαπητέ κύριε Μητσάκο που είσαι και το αγαπημένο μου ζώδιο!, φυσικά και τα παραπάνω τα έχω σκεφτεί κι εγώ. Και φυσικά και υπάρχει ταύτιση με άτομα της ίδιας γενιάς και τους ίδιου δεκαημέρου του ζωδίου μου. Κι επειδή ο Σκορπιός είναι και ζώδιο με το "σκάλωμα" να βρει το άλλο του μισό, πολλές φορές έχει συμβεί να μου κάνουν εξομολόγηση του στυλ "σε βρηκα επιτέλους" από φίλους κατι που ήταν μέγα λάθος, το απορρίπτω και μακροπρόθεσμα αυτό φαίνεται, ότι ήταν μια ιδέα. Με τον συγκεκριμένο φίλο μου είναι κάτι που κι εγώ η ίδια δεν το έχω ξαναπάθει. με κανέναν άλλο (έχω κι άλλους φίλους ίδιας ημερομηνίας) Δεν ξέρω αν θέτεις το τελευταίο σχόλιο επειδή κάνω ειδική μνεία ή λόγω χαρτών αλλά αν λάβεις υπόψη το γεγονός ότι παρότι είναι γυναικάς ποτέ δεν έχει κάνει κάτι προς εμένα ακόμα και σε περιόδους που ήμουν μόνη μου και εμένα δε μου προκάλεσε ποτέ αίσθημα ζήλιας...χμμμ..υποθέτω μόνο φιλικό είναι. Απλά δε θα μπορούσαμε να μην είμαστε μαζί, να μην έχουμε σχέσεις ή να μην έχουμε νέα ο ένας από τον άλλο. Ακόμη και τα χρόνια που είχαμε χάσει επαφή πάντα φροντίζαμε από κάπου να μαθαίνουμε ο ένας για τον άλλο....ταυτόχρονα στα τόσα χρόνια δεν έχει παιχτεί ποτέ κάτι ερωτικό! Και γνωριζόμαστε 15 χρόνια!Αυτό δεν είναι αδερφή ψυχή??Αλλά δεν ξέρω πως φαίνεται από τον χάρτη...

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads