s
[Συζήτηση] Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1) - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 41 to 50 of 85
  1. #41

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Κυρία Σπίγγου μου σελήνη συζυγία πλούτωνας 0,08 μοίρες,στον ζυγό στον 10ο οίκο...
    Βίαιους αποχωρισμούς από την μανούλα μου δεν εχω βιώσει, αλλα νιώθω συνεχώς το ξέσπασμα της μαφίας πάνω μου...Συνειδητοποιώ ότι είναι ο τρόπος της να "κλέψει" ενέργεια,αλλα έχει αρχίσει και με κουράζει η τρομοκρατία της...Μόλις την στριμώξω - και είναι κάτι που κάνω με σαδισμό θα έλεγα - αρχίζει και φωνάζει, μετά απειλεί και στο τέλος κλαίει...
    Υπάρχει περίπτωση να βρούμε λύση μέσα απ'τους χάρτες μας ή είναι κάτι που το κουβαλάει πάντα όποιος έχει αυτήν την σύνοδο;

  2. #42

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Και τι γίνεται με τις αρμονικές όψεις σελήνης πλούτωνα;

  3. #43
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Μια ερωτηση αν μου επιτρεπεις, η αφροδιτη, ως κυβερνητης του 4ου
    τι οψεις κανει με τον πλουτωνα και την ακμη του 4ου στον ζυγο? Εννοω κανει τετραγωνο και με την ακμη του 4ου?

    Οσο για την σεληνη στον ταυρο, που ειναι εξαιρετικη, καμμια φορα σκεφτομαι οτι στην θεση αυτη την εχουν ανθρωποι, που εχουν να περασουν πολλα στην ζωη τους αλλα ειναι προορισμενοι ν αντεξουν. Ειδικα αν εχει μια καλη οψη με τον αρη.
    εφη μου η αφροδιτη δεν κανει οψη ουτε με τον πλουτωνα ουτε με την ακμη του 4 οικου...να πω ευτυχως δηλαδη..
    οσο αφορα την σεληνη ουτε αυτη εχει οψη με τον αρη..

    μου ακουγεται ενθαρυντικο απο την μια αλλα και μονο η παρουσια του πλουτωνα εκει μεσα σε αντιθεση με σεληνη οπως ειπα..+τετραγωνο ηλιου(αιγοκερω 7) σεληνης..ποσο να χαρω πια??

    και με αξονα 4/10 ,ζυγο/κριο ....:amazed:

  4. #44
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Αχ και να ήξερες SOTIRIASAL μου τι μου είπες τώρα................

    Το έχω βιώσει αμφίπλευρα.

    Είτε από την μία πλευρά είτε από την άλλη είναι όντως εξαιρετικά οδυνηρό. Λύσεις ωστόσο υπάρχουν σε όλα και για όλα. Ακόμα και για μία Σελήνη/Πλούτωνα όψη. Ειδικότερα αυτήν!

    Ολα λύντονται λοιπόν! Πίστεψε με! Αρκεί πάντα να έχει κανείς και την διάθεση αλλά και την θέληση να δει ότι υπάρχει πάντα και μία άλλη οδός.

    Τις γενέθλιες όψεις κουβαλά κανείς μία ολόκληρη ζωή. Ομως -και εδώ, ειλικρινά θα ήθελα να σταθείς με προσοχή - να έχεις κατά νου, ότι τίποτε μα τίποτε δεν μένει στατικό. Ειδικά μία όψη Σελήνης /Πλούτωνα! Ηδη δίνω κάποιες πρώτες πληροφορίες στα δύο επόμενα άρθρα - αν και η αλήθεια είναι ότι δεν επαρκούν για να μπει κανείς στην ουσία του θέματος.

    Οσον αφορά την μην στατικότητα Σελήνης/Πλούτωνα, νασου πω πως, ακόμα και σε αυτήν την όψη υπάρχει ή άλλη πλευρά του νομίσματος. Εκείνη της συμφιλίωσης ..............Αρκεί να ξέρει κανείς το πως φυσικά. Ειδικότερα όταν όλα αυτά παίζονται στο ζώδιο του Ζυγού.

    Το τέλειο ζώδιο της συμφιλίωσης και του συμβιβασμού!

    Φιλικά,

    Χ.Σ

  5. #45
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Αχ asteriou μας,

    Αυτή και εάν είναι μία εξαιρετική όψη! Καθώς η Σελήνη αναφέρεται στα συναισθήματα μας, στην/στον πρώτη/πρώτο τροφό άμα της έλευσης μας στην γη -είτε πρόκειται για την μητέρα, την γιαγιά , ή κάποιο άλλο πρόσωπο - εν πάσει περιπτώση σε εκείνο το άτομο που ήταν παρόν και που μας περιέβαλε με τρυφερότητα, φροντίδα και αγάπη, από την άλλη πλευρά -εκείνης δηλαδή του Πλούτωνα - ευτυχώς το άτομο προσλαμβάνει αυτήν την φροντίδα μέχρι και τα μύχια της ψυχής του/της.

    Με λίγα λόγια επέρχεται μία εξαιρετική ισορροπία ανάμεσα στο συνειδητό, το υποσυνείδητο και το υπερσυνειδητό.

    Το άτομο νιώθει και θωπευμένο και σωματικά, και ψυχικά!

    Πάντα λοιπόν υπό την προυπόθεση ότι δεν παρεμβάλλονται άλλες δυσμενείς όψεις, και ότι το σύνολο του γενέθλιου ωροσκοπίου στηρίζει ή μάλλον υποστηρίζει αυτή την όψη, τότε, σίγουρα έχουμε μία πιο συγκροτημένη και εσωτερικά ασφαλή αίσθηση γύρω από τον κόσμο, πολύ περισσότερο γύρω από τον εαυτό μας. Ειδικότερα γύρω από την δύναμη μας να συνδέοσυμε τα μέσα μας με τα έξω μας επιτυχώς.

    Υπόψη ότι με αυτή την όψη, ακριβώς γιατί μπορεί κανείς να χειριστεί τις ανωτέρω εκφάνσεις της ψυχής του πάρα πολύ καλά, κινδυνεύει ίσως να χειραγωγεί και να χειρίζεται τους άλλους εξαιρετικά Πλουτώνια. Π.χ. πλάγιες μεθόδους, πονηριές, κ.λ.π.

    Τι σημαίνει αυτό; Εχοντας εν ολίγοις μία έντονη εσωτερική αυτοκυριαρχία, ψυχική αυτοδυναμία μπορεί να γίνεται ίσως λίγο δεσποτικός, εξουσιαστικός .............ή ότι άλλο η συνολική σύνθεση προδιαγράφει.

    Κλείνοντας να πω, ότι είθισται αυτή η όψη να παράσχει πάρα πολύ καλές δυνότητες τόσο στον σεξουαλικό τομέα, -αν και κάποιες φορές μαζοχιστικές - και φυσικά την ικανότητα να χειρίζεται πάρα πολύ καλά τον οικονομικό τομέα, και γενικά τον ψυχισμό των άλλων.

    Επίσης να έχει σοβαρό αντίβαρο στον καλλιτεχνικό τομέα. Κάποιοι με αυτή την όψη, γίνονται και πάρα πολλοί καλοί -χαρισματικοί θα έλεγα - ψυχολόγοι, μαγικοί/μαγευτικοί και γεμάτη κατανόηση και διεισδικότητα γιατροί, κ.λ.π.

    Χαρού λοιπόν, αλλά μην εξαιρείς από το νου την πιθανότητα των παραπάνω αρνητικών για τους άλλους -όχι για τον εαυτό σου - πιθανών εκδοχών.

    Φιλικά,

    Χ.Σ

  6. #46
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    τι να περιμενει κανεις..οταν εχει πλουτωνα στον σκορπιο στον 4 οικο,με ακμη 4 στον ζυγο..
    και ... μια σε ληνη στην εξαρση της στον ταυρο σε συνοδο με τον βδεσμο(στον 10 οικο)
    και αντιθεση σεληνης-πλουτωνα (σε γωνιακους οικους...)

    :amazed:...νομιζω οτι τωρα εξηγω αρκετα απο την συμπεριφορα αυτου του αντρα..οσο αφορα οχι μονο την μανα του ΑΛΛΑ γενικα ολες τις γυναικες...

    η οποια σεληνη συμπληρωματικα κανει και τετραγωνο με την αφροδιτη(αιγοκερω στον 7 οικο)...
    και χιαστι με τον κρονο...(στον 5 οικο)

    αχ τωρα στεναχωρεθηκα...:sad2:
    ειναι οντως τοσο ασχημο οσο φαινεται??θα ηθελα την γνωμη σας.:embarrest

  7. #47
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    ειναι οντως τοσο ασχημο οσο φαινεται??θα ηθελα την γνωμη σας.:embarrest
    Καλημέρα !

    Στέλλα είμαι σίγουρη ότι θα σου απαντήσει η Χρυσάνθη επί του θέματος, αλλά επειδή έχω όψη συνόδου Σελήνης \Πλούτωνα και είναι σε γωνιακή ακμή και κυβερνήτης γωνιακού η Σελήνη, απλά θα σου πω ότι δεν είναι το τέλος του κόσμου. Ο άνθρωπος, ανάλογα την ωριμότητά του , μαθαίνει να διαχειρίζεται τις δυσμενείς του όψεις. Γαλουχείται με αυτές και τις διαχειρίζεται.

    Αν όλοι οι άνθρωποι με όψεις Σελήνη \Πλούτωνα ήταν σε τόσο δυσμενή θέση η ζωή τους, τότε θα μιλούσαμε για ένα τεράστιο κομμάτι του πληθυσμού της γης. Μην τρελαθούμε ε; Ο άνθρωπος στον οποίο αναφέρεσαι σίγουρα θα έχει και άλλες, ενδιαφέρουσες όψεις μέσα στον χάρτη του, που μπορεί μάλιστα να εξισορροπούν αυτή την δύσκολη αντίθεση.
    Έχω διαβάσει συχνά ότι οι άνθρωποι με αρνητική σχέση Σελήνης \Πλούτωνα είναι μνησίκακοι, δόλιοι και στην «φυλάνε». Δεν ξέρεις πόσο θα ήθελα να έχω έστω και λίγο από αυτό στον χαρακτήρα μου… Θα είχα γλυτώσει από πολλές ανοησίες του Ιχθύ. Όχι μόνο τα ξεχνώ, αλλά συγχωρώ και όταν δεν θα έπρεπε. Η κατάστασή μου είναι κλινική περίπτωση σε αυτό το θέμα.

    Όπως καταλαβαίνεις, όλα είναι σχετικά. Μην διογκώνεις την κατάσταση μέσα σου και αναλογίσου ότι τέτοιες καθοριστικές όψεις προικίζουν τον άνθρωπο με μια δυνατή προσωπικότητα που δύσκολα περνά απαρατήρητη και παρά την ψυχική τρωτότητα, βαθιά μέσα τους μαθαίνουν την αυτάρκεια και προχωρούν εκεί που άλλοι φοβούνται.
    Όταν γεννηθείς με μια γενέθλια πληροφορία να διαχειριστείς από πολύ νωρίς στη ζωή σου τον συναισθηματικό φόβο και η ζωή σε αναγκάζει να ζεις μαζί του , αντικρίζοντάς τον κατάματα, τότε κάποτε τον απομυθοποιείς και τον δαμάζεις. Τότε τα εις βάρος σου … «νταηλίκια» του καθενός -όπως γλαφυρά τα λέει η Χρυσάνθη- είναι πράξεις ενός τσάμπα μάγκα που μπορεί να σου φέρουν μέχρι και γέλιο. Πίστεψέ με!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #48
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    κατια σε ευχαριστω για την απαντηση σου...χρειαζομουν αυτη την οπτικη σκοπια που εθεσες...

    οσο γιαυτο που εγραψες...

    Δεν ξέρεις πόσο θα ήθελα να έχω έστω και λίγο από αυτό στον χαρακτήρα μου… Θα είχα γλυτώσει από πολλές ανοησίες του Ιχθύ. Όχι μόνο τα ξεχνώ, αλλά συγχωρώ και όταν δεν θα έπρεπε. Η κατάστασή μου είναι κλινική περίπτωση σε αυτό το θέμα.

    καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις..ειναι η μανα μου ιχθυς...και ειναι ακριβως ετσι οπως περιγραφεις...να ξερεις πως τετοιοι ανθρωποι μπορει οι προσπαθειες τους να μην αναγνωριζονται απο ολους αλλα σιγουρα υπαρχουν καποιοι που το"βλεπουν"..και το εκτιμουν...
    και ξερεις πολυ καλα πως δεν ειναι απαραιτητο να εχεις ματια και οραση για να δεις καθαρα
    υπαρχουν πολλοι ανθρωποι με ματια αετισια που ομως αδυνατουν να "δουν"...
    η δικαιωση ομως παντα ερχεται...
    γιαυτο μην επιπλητεις τον εαυτο σου γιαυτο που εισαι..υπαρχουν καποιοι που το βλεπουν ...και το εκτιμουν..:bigsmile:

    νομιζω πως η κα σπιγγου απλως εδωσε την ευκαιρια να μιλησουμε...και να ανταλλαξουμε βιωματα απο καρδιας γιατι παρατηρω πως το εχουμε ολοι μας μεγαλη αναγκη ,αλλα ειμαστε ολοι τοσο απορροφημενοι ο καθενας με τα δικα του προβληματα..που δυστυχως μας περισσευει πολυ λιγη θεληση-ορεξη για το προβλημα του διπλανου μας..:unsure:

    εχει γινει σλογγαν πια η φραση.."σε εναν εγωιστικο κοσμο μονο οι εγωιστες επιβιωνουν"

  9. #49

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Λοιπόν μια και το άθρο συνδέει την μητέρα με την σελήνη και έχω τρίγωνο σελήνης σε τρίγωνο με τον πλούτωνα προβληματίστηκα αρκετά για το πόσο ευνοικό μπορεί να είναι το τρίγωνι και τι ακριβώς μπορεί να σημαίνει. Θα ήθελα να σας παραθέσω τη δική μου εμπειρεία... Δεν μεγάλωσα με την μητέρα μου και αντικειμένικά δεν μπορούσε να αποτελεί ένα υγειές πρότυπο για ένα παιδί. Έζησα με την μητέρα μου μέχρι τα 12 και όχι σε φυσιολογικές συνθήκες... Τέλος πάντων, δεν θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες. Όπως και να έχει ακόμα και αν η μητέρα μου δεν ήταν ικανή για να με μεγαλώσει πάντα εισέπρατα πολύ αγάπη από εκείνη και δεν έχει μείνει κάτι αρνητικό για μένα να θυμάμαι, αντίθετα μόνο καλά μέσα από πολύ δύσκολες καταστάσεις και όλα αυτά μετατράπηκαν σε μία στέρεη εσωτερική βάση για μένα...

  10. #50
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Μιας λοιπόν Στέλλα μου, ήδη η Κάτια στα είπε στην ουσία όλα, ας βάλω και εγώ μία πρόσθετη πινελιά.

    Σίγουρα οι όψεις του καλού σου, έχουν το θεμάκι τους. Ειδικότερα εάν η Αφροδίτη σχηματίζει αντίθεση με τον ωροσκόπο.

    Επίσης εάν ή όχι ο Πλούτωνας ζαλίζει τον έρωτα του Κρόνου και της Αφροδίτης;

    Αποψης μου είναι, ότι ο εν λόγω κύριος έχει το δικό του θεματάκι βέβαια, για το οποίο μόνος του πρέπει να βρει τις άκρες του, και μόνος του να δει τι θα κάνει και εάν αυτό το κάτι θα είναι καλύτερο για τον εαυτό του.

    Εκείνο όμως που με ανησυχεί πιο πολύ, δεν είναι το τι κάνει αυτός, αλλά το πως εσύ χειρίζεσαι το όλο θέμα.

    Δεν είμαι εγώ ο κατάλληλος φυσικά άνθρωπος να σου πω φύγε ή μείνε, αλλά μιας και με ρώτησες, τολμώ να σου πω μόνο πως η εμφανής ιδιαιτερότητα του εν λόγω γενέθλιου ωροσκοπίου, είναι κάπως...........

    Ομως αυτά δεν επεξηγούνται και πολύ περισσότερο δεν λύνονται μέσα από μηνυματάκια, όσο καλή πρόθεση και εάν θα είχα να το κάνω και για εσένα και για οποιονδήποτε άλλον.

    Ισως όμως σε βοηθήσει ένα λείαν συντόμως επερχόμενο άρθρο που ετοιμάζω, σχετικά με τις σχέσεις και τους σκοπούς που καλούνται να εκπληρώσουν.

    Προς το παρόν λοιπόν, εύχομαι , χμ τι να ευχηθώ άλλο απο καλή μαθητεία για εσένα;

    Φιλικά,

    Χ.Σ.

 

 
Page 5 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads