s
Οι ξελογιάστρες φίλες - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 55
  1. #41
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Βίκη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    284

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Τι να σας πω.. η επί χρόνια καλύτερή μου φίλη, Κριός, μου την έκανε τη λαδιά... έκτοτε δεν έκανα στενές φιλίες με γυναίκες...
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][COLOR="Purple"]
    Μια αόρατη επανάσταση εντός μου σιγοκαίει..
    με άγγελους και δαίμονες..

    Κι η έκβασις αμφίρροπος..

  2. #42

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Aγαπητη Kiarra

    Που βλεπετε την υπερβολη?
    Κι εγω γενικα μιλαω,για τα χαρακτηριστικα του Ηλιου.

    Φανταζομαι οτι μπορει κανεις να πει την γνωμη του ετσι δεν ειναι?
    Ακομα κι αν αυτη διαφωνει καπως με τον αρθρογραφο.Υποθετω οτι αυτο δημιουργει γονιμο διαλογο και ειναι σιγουρα πιο σωστο απο το να συμφωνουμε με τα παντα χωρις να σκεφτομαστε..

    Μου κανει εντυπωση ομως πως βγαλατε το συμπερασμα οτι εχω προσωπικες δυσαρεστες εμπειριες απο Παρθενους
    Ζυγους
    Τοξοτες
    Αιγοκερους και
    Ιχθυες! :bigsmile:

    Για εσας ,πρεπει καποιος να ειναι πικραμενος απο την ζωη για να μπορει να δει και τα αρνητικα χαρακτηριστικα στο ζωδιακο?

    Φιλικα
    Ανν

  3. #43
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Αγαπητό μέλος,
    οι χαρακτηρισμοί περί δολοπλόκων, ανήθικων και γεμάτων υποκρισία ζωδίων μου κάνει υπερβολικό. Δεν λέει κανεις ότι καποιο ζώδιο είναι αγιο, αλλά εν προκειμένω εσείς όπως το θετετε εκφέρετε αντιρρήσεις στα όσα λέει το κείμενο. Δεν συμπληρώνετε τα αρνητικά, διαφωνείτε προβάλλοντας αυτά.
    Αλήθεια που βασίζεστε?


    Φιλικά kiaRRa

  4. #44

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Κορίτσια με Ερμή και ¶ρη ανάδρομους προσέχουμε!!!!!!!!!!!!!!!
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  5. #45

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Αγαπητη Kiarra,

    Ειναι υπερβολικη για εσας η δολοπλοκια,η ανηθικοτητα,και η υποκρισια?Υπαρχουν γυρω μας ξερετε,οχι μονα τους ευτυχως,αλλα μαζι με την εντιμοτητα,την αληθινη φιλια,κ.τ.λ.
    Ναι εχω συγκεκριμενες αντιρρησεις στα οσα λεει το κειμενο.Απαγορευεται να εχει κανεις αλλη γνωμη?Ξερω οτι εχω γραφτει σε ενα αξιολογο site,οπου ο καθενας μπορει να πει την γνωμη του αρκει να σεβεται τους συνομιλητες του.Ειναι τοσο δυσαρεστο για εσας Kiarra, το να ακουστει μια διαφορετικη αποψη?Να σας θυμισω οτι το αρθρο λεγεται Ξελογιαστρες φιλες.Βαση αυτου λοιπον ειπα την αποψη μου με ευθυμη διαθεση μπορω να πω.
    Και για να σας λυσω την απορια,βασιζομαι στα 20 χρονια ενασχολησης μου με την Αστρολογια.

    Φιλικα
    Ανν

  6. #46

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Aγαπητή kiaRRA

    Το άρθρο από μόνο του είναι υπερβολικό και θα έλεγα απλοϊκό. Το να αποφασίσει κάποια να
    ΄΄ ξελογίασει ΄΄ τον φίλο της φίλη της είναι ένα ζήτημα που αφορά αφ΄ενός την ΄΄ηθική της στάση΄΄ στη ζωή και αφ΄ετέρου την βαθύτερη ΄΄ψυχοσύνθεσή της ΄΄ και των συμπλεγμάτων που ενδεχομένως να έχει και φυσικά δεν είναι θέμα ζωδίου!! Δεν ασπάζομαι καν την αντίληψη ότι κάποια ζώδια έχουν έφεση σ΄αυτό και κάποια όχι, ούτε και πιστεύω ότι τέτοιες προσεγγίσεις προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στην αστρολογία. Επίσης δεν μου αρέσε η λέξη ΄΄ξελόγιασμα'΄ και γενικά η παρουσίαση της γυναίκας στον ρόλο αυτό που κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει και από άνδρες.

  7. #47
    Join Date
    Aug 2009
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    ¶θενς- Γκρις
    Posts
    95

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Ρε παιδια συγνωμη το οτι το αρθρο εχει μια δοση χιουμορ δε φαινεται?? Ειναι δυνατον να γραφει καποιος ασχολουμενος με την αστρολογια καποια χρονια τετοιο αρθρο και να το παιρνετε στα σοβαρα και να τσακωνεστε κιολας??

    Εχω παντος μια και σχεδον μοναδικη φιλη αιωνες τωρα απο την πρωτη δημοτικου Λιονταρινα φανταστικη που δεν παιζεται. Για να πω κι εγω κατι!!!:toung::toung::toung:

  8. #48

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Αγαπητή Sαggitar 1
    Φυσικά και δεν τσακωνόμαστε! Τις απόψεις μας λέμε. Τώρα το όσον αφορά το πόσα χρόνια ασχολείται κανείς με την αστρολογία προσωπικά δεν μου λέει κάτι. Μου λέει πολλά το ΄΄Πώς΄΄ χρησιμοποιεί τις γνώσεις που έχει και για ποιούς λόγους το κάνει. ΄Οσον αφορά το χιούμορ ίσως αν το διάβαζα κάπου που ήξερα δεν θα το έβλεπαν χιλιάδες άτομα που πάρα πολλά από αυτά δεν γνωρίζουν αστρολογία , τότε ναι ίσως να χαμογέλαγα.

  9. #49
    Join Date
    Aug 2009
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    ¶θενς- Γκρις
    Posts
    95

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Καλα οκ!! Απλα το οτι βλεπω ατομα πιο πανω να αρπαζονται και να παρεξηγουνται δεν ειναι τσακωμος οκ!! Το χιουμορ παιδια ζει παντου απλα καποιοι δεν μπορουν να το κατανοησουν!
    :nuts:
    Στην τελικη οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται. Με το μπαρδον!!:bigsmile:

  10. #50
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Mιας και επαναφέρατε ένα άρθρο τόσο παλιό ας πω και γω την γνώμη μου.

    Για αρχή να πω ότι διαφωνώ με την όλη προσέγγιση του θέματος, από την άλλη όμως, είναι απόλυτα κατανοητό από την στιγμή που είναι γραμμένο ένα άρθρο στο πολύ γενικό για όλα τα ζώδια.

    Ο χαρακτήρας του καθενός φαίνεται από όλο το ωροσκόπιο, το σύστημα αξιών φαίνεται από τον 2ο οίκο και το πως αντιλαμβανόμαστε την φιλία αλλά και τι ρόλο θα παίξει στην ζωή μας θα φανεί από τον 11ο. Γι αυτό προτείνω από το να ψάχνουμε να βρούμε τι κάνει ο Κριος η ο Ταύρος καλό είναι να μελετησουμε αυτά τα στοιχεία. Πάρτε για παράδειγμα τον χάρτη της φίλης που "σας την έκανε" και βρείτε για ποιο λόγο φέρθηκε έτσι. Γιατί είναι ανήθικη η γιατί ήταν κάτι που ήταν πέρα για πέρα εκτός των δυνατοτήτων της το να αντισταθεί?
    Πάρτε τον χάρτη της φίλης που "δεν σας την έκανε" και βρείτε το γιατί δεν φέρθηκε άτιμα. Ο λόγος είναι γιατί έχει πολλά ηθικά στοιχεία στον χάρτη της? η το γεγονός πως ο σύντροφος σας δεν ήταν της αρεσκείας της, κοινώς της έπεφτε λίγος? Και εδώ θα συμφωνήσω με τον Γιάννη τον Ριζόπουλο "μακριά από ταμπέλες ".
    Αν πάλι θέλετε να βάλουμε ταμπέλες τις "περισσότερες λαδιές" έχω δει (μέσα από ωροσκόπια πάντα) να τις κάνουν άτομα με έντονο το στοιχείο του Δίδυμου, Τοξότη και Ιχθύ.

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads