s
ADOLF HITLER - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 52

Thread: ADOLF HITLER

  1. #41

    Re: ADOLF HITLER

    Θα μου επιτραπεί να έχω διαφορετική άποψη...Στην ιστορία δεν υπάρχει ο καλός ο κακός και ο άσχημος...ας μην ξεχνάμε οτι η ιστορία ΠΑΝΤΑ γράφεται απο τους ΝΙΚΗΤΕΣ.Αυτή η μυθοποίηση του Τσε και η απομυθοποίηση του Χίτλερ για παράδειγμα είναι λίγο ύποπτη..Γενικά οι ακραίες απόψεις τύπου ο άγιος Τσε ο διάβολος Χίτλερ πρέπει να επαναπροσδιοριστούν..Επιτέ λους να αρχίσουμε να εκφράζουμε τις θέσεις μας για ανθρώπους που καθορίσαν τα παγκόσμια δρώμενα μετα απο κάποια μελέτη και όχι επειδη μας τα διδάξαν στο σχολείο...Προσωπικά για τον Τσε θα έλεγα πολύ κακό για το τίποτα:bigsmile:

  2. #42
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ADOLF HITLER

    Έγινε μια σύσταση από διαχειριστή αν έχετε να καταθέσετε κάτι για το θέμα επί της αστρολογίας και όχι να διευρύνετε πολιτικά. Δυστυχώς αγνοήθηκε.
    Τώρα ο διαχειριστής πρέπει να γίνει κακός ή αυταρχικός; Είμαστε ενήλικες ας πράξουμε ανάλογα.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  3. #43

    Re: ADOLF HITLER

    Πρώτον, αν και ξέρω πως είναι εκτός θέματος, αλλά επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρή διόρθωση σε κάτι που διάβασα και θεωρώ εσφαλμένη πληροφορία: Ο κομμουνισμός δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να θεωρηθεί ότι εκφράστηκε από τον Στάλιν. Πολύ απλά διότι ο κομμουνισμός δεν εφαρμόστηκε πουθενά στον κόσμο. Το όλο εγχείρημα έμεινε στο στάδιο του σοσιαλισμού. Αυτά, άκρως επιγραμματικά και υπεραπλουστευμένα.

    Δεύτερον, για να ξαναγυρίσουμε στα αστρολογικά ζητήματα και να επανέλθουμε εντός θέματος, ο Τσε ήταν Δίδυμος.

  4. #44
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    1) Ποιος μιλησε για Σταλιν και οτι απο κει εκφραστηκε ο κομμουνισμος ;;;;;
    Ας μην παρερμηνευουμε πραγματα...η απαντησεις δικες μου και αλλων ηταν σαφης

    Αμα αρχιζουμε απο τωρα τις "διορθωσεις" για να επιβαλει βασικα ο καθενας την γνωμη του και για να εχει τον τελευταιο λογο θα ειμαστε offtopic επ-απειρο και μαλλον θα οξυνθουν στο τελος τα νευρα....

    Νομιζα οτι ειπαμε οτι θα το σταματησουμε αυτο το θεμα αλλιως ειμαστε offtopic
    αν οχι κατι χειροτερο στην πορεια

    2) Ναι, ηταν Διδυμος και φανηκε..............

    για οποιον φυσικα ενδιαφερεται να μαθει τι ζω(δι)ο ητανε και εκεινος (συγγνωμη για την εκφραση μου)

  5. #45
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ADOLF HITLER

    Ναι ρε παιδιά ο Alien1 έχει δίκιο. Είναι ένα αρθράκι του κυρίου Αντωνίου, προσωπικά δεν μπορώ να το κρίνω αστρολογικά αλλά είπαμε εδώ μέσα όχι οπαδικά όχι πολιτικά.

    Έχουμε διαγράψει καμιά χιλιάδα ίσως και παραπάνω τέτοια οφ τόπικ ποστ. Δεν έχουμε ανάγκη να κάνουμε boost το φόρουμ με ποστ που δεν διευκολύνουν όποιον θέλει να διαβάσει το χάρτη του Χίτλερ :bigsmile:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  6. #46

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by Alien1 View Post
    1) Ποιος μιλησε για Σταλιν και οτι απο κει εκφραστηκε ο κομμουνισμος ;;;;;
    Ας μην παρερμηνευουμε πραγματα...η απαντησεις δικες μου και αλλων ηταν σαφης

    Αμα αρχιζουμε απο τωρα τις "διορθωσεις" για να επιβαλει βασικα ο καθενας την γνωμη του και για να εχει τον τελευταιο λογο θα ειμαστε offtopic επ-απειρο και μαλλον θα οξυνθουν στο τελος τα νευρα....

    Νομιζα οτι ειπαμε οτι θα το σταματησουμε αυτο το θεμα αλλιως ειμαστε offtopic
    αν οχι κατι χειροτερο στην πορεια

    2) Ναι, ηταν Διδυμος και φανηκε..............

    για οποιον φυσικα ενδιαφερεται να μαθει τι ζω(δι)ο ητανε και εκεινος (συγγνωμη για την εκφραση μου)
    Το 2) δεν το σχολιάζω, μένω απλώς στο ότι η αστρολογική πληροφορία είναι πως ήταν Δίδυμος. Και στο οποίο συμφωνούμε.

    Σχετικά με το 1) και στην ερώτηση που κάνετε μπορώ να σας απαντήσω να διαβάσετε από την αρχή τις δημοσιεύσεις. Και, όντως, δεν διαφωνώ ότι ήταν σαφείς όλες οι απαντήσεις. Γι'αυτό και προχώρησα σε "διόρθωση" πληροφορίας
    και όχι θέσης. Είναι διαφορετικό το ένα πράγμα από το άλλο. Και βάσει αυτού, νομίζω πως δεν ευσταθεί η δηλωσή σας σχετικά με "διόρθωση" για επιβολή άποψης.

  7. #47
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Oυτε καν θα σχολιασω περαιτερω την απαντηση σας Κασσιοπη

    Εξαλλου υπαρχουν και post αλλα και αρκετες προειδοποιησεις που παροτρυνουν να μην συνεχισουμε αυτο το θεμα με τον κε Βαρα μια και το θεμα μας ειναι ο Χιτλερ

    παρολα αυτα δεν κρατηθηκατε και επρεπε να κανετε παλι την διορθωση σας...αυτο και μονο ηδη αποδεικνυει αρκετα.

    Τουλαχιστον μπορουμε να συμφωνησουμε στο οτι ειστε ισχυρογνωμων


    - Del Piero μου φαινεται οτι περνας απαρατηρητος :bigsmile:

  8. #48
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: ADOLF HITLER

    Το άρθρο του κ. Αντωνίου μας φάνηκε πολύ συνοπτικό, και αποσπασματικό. Θεωρούμε ότι προσωπικότητες που χαράξαν βαθιά την Ιστορία με την παρουσία τους και την πρακτική τους αναλυόμενες πρέπει να προσεγγίζονται με μεγαλύτερη προσοχή.
    Από το άρθρο λείπουν βασικά σημεία που θα έπρεπε να αναλυθούν, και αστρολογικά και ιστορικά, παρ' όλο που η χρονική απόσταση από την εποχή που εξετάζεται βοηθάει στην ψύχραιμη διερεύνηση.
    Εκτιμούμε πως αν συντρέχαν οι παράμετροι του συνδυασμού της Αστρολογίας με την Ιστορία πολλά από τα ποστ αυτής της ενότητας δεν θα είχαν γραφεί.
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  9. #49

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by ¶κης Αντωνίου View Post
    Αγαπητε zondag οσον αφορα το Che Quevara ηταν λιγο διαφορετικα τα πραγματα. Αν διαβασεις τα ''μανιφεστα'' του θα δεις για στρατοπεδα εργασιας αναφορες , για τους αντιφρονουντες!!! Τωρα τι σοι κουμουνιστης -επαναστατης ηταν δεν ξερω. Εγω παντως ειδα αρκετα κοινα σημεια απο το '' ΑΓΩΝ'' ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ. Και ο Μαρξ ανεπτυξε το τελειο οικονομικο συστημα αλλα το οποιο ηταν και ειναι αδυνατο να εφαρμοσθει σε ανθρωπους. Κατα συνεπεια και οι τρεις κυνηγουσαν χιμαιρες.

    θα μου επιτρέψεται να διαφωνήσω κύριε Αντωνίου.Καταρχήν είναι σχεδόν βέβαιο πως κάθε διάσημος οικονομολόγος συμπεριλαμβανομένου και του Μαρξ.δεν προερχόταν απο την εργατική τάξη και σίγουρα είχε τον τρόπο και τα μέσα να μορφωθεί και μάλιστα σε εποχές που οι συνθήκες δεν ήταν ευνοικές για κάτι τέτοιο.
    Ως οικονομολόγος στέκομαι με δέος στο έργο του Μαρξ.Τον θεωρώ εναν απο τους μεγαλύτερους οικονομολόγους στην Ιστορία.Ο Μάρξ πρόβέψε το "τέλος του καπιταλισμού".Αυτό θα συνέβαινε όταν το τεράστιο απόθεμα παραγωγής δεν θα μπορούσε πια να απορροφηθεί.Πιο λαικά δηλαδή όταν αυτός που έφτιαχνε ενα αυτοκίνητο δεν θα μπορούσε να αγοράσει το αυτοκίνητο ή αυτός που έφτιαχνε ένα ρούχο δεν θα είχε ρούχα.Σε αυτό το σκεπτικό Ο Μάρξ έπεσε εντελώς μέσα.Σήμερα η "δυσκολία" του καπιταλισμού είναι ακριβώς αυτή.Αλλά ούτε ο Μάρξ ούτε κανένας άλλος Μαρξ δεν μπορούσε να δει οτι ακόμα και σε αυτη την κρίση κάποια διεστραμμένα μυαλά θα έβρισκαν λύση.

    ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΕΜΟ??
    Για να επανεκινήσει την οικονομία!!!!Να επαναπροσδιορίσει τον καπιταλισμό να πουλήσει όπλα και κατασκευές και να ορθώσει έτσι μια ψεύτικη οικονομία του "σου δίνω για να μου δώσεις".Και ακόμα και μια τόσο φρικαλέα τακτική δεν μπορεί να έχει περισσότερο απο δύο χρόνια ζωής.Αρα ο Μάρξ ήταν εξαιρετικός οικονομολόγος αφού είδε αυτην την οπτική.Απλά δεν ήταν τόσο διεστραμμένος για να προβλέψει και την εξέλιξη του.


    Οσον αφορα τον Τσε δεν θα ειμαι τόσο κατηγορηματικός γιατί δεν έχω δει το έργο του.Αλλά τολμώ να πω και μάλλον σαν ανθρωπος που ασχολείστε με ανάλυση αστρολογικών χαρτών θα το εχετε δει και εσεις οτι οι άνθρωποι που είναι πιο ευαίσθητες και καλές ψυχές έχουν και χαμηλότερες αντιστάσεις και είναι πιο επιρρεπείς στον να αλλάζουν άποψη και να δέχονται τις διαφορετικές απόψεις.Οταν όμως είσαι ηγέτης μιας χώρας που της κάνει εμπάργκο η Αμερική δεν μπορεί να είσαι Αγγελούδι και να λές ¨παιδιά εμείς είμαστε αντίθετοι αλλά όποιος θέλει μπορεί και να έχει άλλη άποψη".Εκει ακριβώς θα πατήσει ένα ωροσκόπιο σαν του Μπους για να τους διαλύσει(είδα την ανάλυση και για αυτό το λέω).Οπότε μπράβο του που αντιστάθηκε και που ήξερε πως για να αντισταθείς σε κάτι απόλυτο πρέπει να είσαι και εσύ απόλυτος.

  10. #50
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Ηταν αναγκη να ξεθαφτει παλι αυτο το θεμα ??

    και να αρχισει παλι η κοντρα στο τι ηταν ο Τσε κε Βαρα σε ενα θεμα που απευθυνεται ΚΑΘΑΡΑ στον Αδολφο Χιτλερ

    οτι οι άνθρωποι που είναι πιο ευαίσθητες και καλές ψυχές έχουν και χαμηλότερες αντιστάσεις και είναι πιο επιρρεπείς στον να αλλάζουν άποψη
    Λαθος διαφωνω καθετα σε αυτο

    Τα ατομα που αλλαζουν συνεχως και ευκολα αποψεις δεν εχουν απαραιτητα σχεση με την ευαισθησια και την καλη ψυχη

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads