s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 60
  1. #41
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Πρώτα απ'όλα θέλω να σε ευχαριστήσω για την άμεση απάντηση.
    Βασικά ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΦΩΝΗ. Πράγματι τα τελευταία χρόνια είχα σχέση α) με έναν άντρα μεγαλύτερό μου περισσότερο από 10 χρόνια και έπειτα β)με έναν μικρότερό μου (μικρότερος περισσότερο από 10 χρόνια) και ακριβώς όπως το έθεσες, είχα πολλούς ενδοιασμούς (στην ουσία μου το απαγόρευα) να εμφανίζομαι δημοσίως, σε ευρείς κύκλους. Και , ναι!, ήταν συνέχεια καταστάσεις "χωρισμού-επανένωσης".

    Παρά τις επιλογές μου αυτές, θέλω να πιστεύω ότι μια πιο "νορμάλ"ζωή (οικογένεια ίσως/μακάρι) θα με περιμένει κάπου εκεί αν και έτσι που πέρασαν τα χρόνια ...οκ χλωμό.

    Πάντως , όπως και να έχει, ό,τι και να γίνει αυτή η ερμηνία είναι πράγματι πολύ αισιόδοξη σε σχέση με αυτές που διαβάζω σε διάφορα ξένα site και μακάρι να είχα τρόπο να την μεταφέρω και αλλού, σε πολύ κόσμο που αγωνιά με αυτό τον κυβερνήτη στον 12ο κ.λπ.

    Μία ακόμη ερώτηση, συγνώμη για την κατάχρηση αλλά πραγματικά με έχεις εκπληξει, : η δυνατότητα αυτοβελτίωσης και νίκης επί συγκεκριμένων φοβιών (σχετικά με τις σχέσεις πάντα) από που φαίνεται γενικά σε ένα χάρτη.

  2. #42
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αγαπητό μέλος, εκτός από τις ήδη σωστές πληροφορίες που πήρες, καλό είναι να γίνουν μερικές βοηθητικές διευκρινήσεις. Το είδος των σχέσεων που μέχρι τώρα έχεις κάνει, οφείλονται κυρίως στην έντονη τοποθέτηση πλανητών στον 11ο οίκο σου και όχι στον ανάδρομο κυβερνήτη του 7ου οίκου σου στον 12ο , που θα μπορούσε να σημαίνει ακόμα και μία γενέθλια προδιάθεση κάποιας ασθένειας του συντρόφου ή επιλογή διατήρησης ενός μοναχικού μοντέλου μέσα στην σχέση και πολλά άλλα.
    ¶λλωστε προοδευμένα ο Ερμής σου θα έχει πάψει να είναι ανάδρομος και το γενέθλιο τρίγωνο με τον Δία υποστηρίζει καλά, εξισορροπώντας την δυσαρμονία.

    Στο θέμα σχέση και γάμος, εκτός από τον κυβερνήτη του 7ου , εξετάζουμε προσεκτικά την Αφροδίτη , που στην περίπτωσή σου κυβερνά και το ζώδιό σου (ένας λόγος παραπάνω). Η Αφροδίτη σου είναι σε σύνοδο με τον Πλούτωνα στον άβολο για εκείνη 10ο (σχέσεις με ανθρώπους από την δουλειά και με διαφορά ηλικίας), ο ¶ρης και ο Ήλιος (δείκτες αντρικών προσώπων στον γυναικείο χάρτη) βρίσκονται επίσης σε σύνοδο στον Ζυγό , ζώδιο πτώσης του ¶ρη και στον 11ο , οίκος αδυναμίας του Ήλιου. Ο Ουρανός, με λιγότερο των 10ο μοιρών απόσταση από τον Ήλιο στον 11ο και το τετράγωνο του Κρόνου από τον καρκίνο … Νομίζω ότι γίνεται απόλυτα σαφής ο λόγος που κάνεις εκκεντρικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας προς τα πάνω (Κρόνος) ή προς τα κάτω (Κρόνος και Ουρανός).

    Μπήκα στην διαδικασία μόνο για να σου δώσω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του πως ψάχνουμε ορισμένα στοιχεία μέσα στον γενέθλιο χάρτη και να σου επισημάνω ότι ο έντονος 11ος οίκος σου και οι αρχές ελευθερίας που αυτός επιβάλει , όπως και ο ωροσκόπος σου, λογικά οδηγούν στο να αναζητήσεις τους λόγους που παραμένεις μόνη σου, μέσα σου. Εσύ είσαι εκείνη που σε ένα βαθύτερο επίπεδο φοβάσαι την δέσμευση, αποτέλεσμα ίσως κάποιας πατρικής απογοήτευσης ή ενός ακατάλληλου γονεϊκού μοντέλου.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #43
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Για μία ακόμη φορά ... όπως ακριβώς το έθεσες και για τους λόγους ακριβώς που είδες. Μία φοβία. Για να μην το επικεντρώσω στο προσωπικό μου θα ήθελα μία γνώμη. Πολλοί εδώ μέσα ίσως έχουν κάτι, μία φοβία , μία ανασφάλεια, άλλοι εμμονές κ.ο.κ. θέματα τα οποία εκφράζονται σε διαφορετικά σημεία ή με διάφορες όψεις στους χάρτες του καθενός μας. Η δουλειά που πρέπει να καταβάλει ο καθένας για να ξεπεράσει τα "άλυτά" του είναι μεγάλη. Ο πλούτωνας ή οι διελεύσεις του θα μπορούσαν να είναι ένα "κλειδί" ή μια καλή χρονική στιγμή για να εντατικοποιηθεί η εσωτερική δουλειά του καθενός με εαυτόν του ώστε να επανατοποθετήσει κάποια εσώτερα σε νέα βάση? Αν όχι ο Πλούτωνας, τι (διέλευση, όψη) θα μπορούσε να είναι μια μεγάλη ευκαιρία για τις εσωτερικές μας μάχες?
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και τις διευκρινίσεις

  4. #44
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by etsi apla View Post
    Για μία ακόμη φορά ... όπως ακριβώς το έθεσες και για τους λόγους ακριβώς που είδες. Μία φοβία. Για να μην το επικεντρώσω στο προσωπικό μου θα ήθελα μία γνώμη. Πολλοί εδώ μέσα ίσως έχουν κάτι, μία φοβία , μία ανασφάλεια, άλλοι εμμονές κ.ο.κ. θέματα τα οποία εκφράζονται σε διαφορετικά σημεία ή με διάφορες όψεις στους χάρτες του καθενός μας. Η δουλειά που πρέπει να καταβάλει ο καθένας για να ξεπεράσει τα "άλυτά" του είναι μεγάλη. Ο πλούτωνας ή οι διελεύσεις του θα μπορούσαν να είναι ένα "κλειδί" ή μια καλή χρονική στιγμή για να εντατικοποιηθεί η εσωτερική δουλειά του καθενός με εαυτόν του ώστε να επανατοποθετήσει κάποια εσώτερα σε νέα βάση? Αν όχι ο Πλούτωνας, τι (διέλευση, όψη) θα μπορούσε να είναι μια μεγάλη ευκαιρία για τις εσωτερικές μας μάχες?
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και τις διευκρινίσεις
    Ο Πλούτωνας σε όψη με τα φώτα μας και προσωπικούς πλανήτες, είναι πράγματι η καλύτερη εποχή για να φτάσουμε στο απόλυτο βάθος της ενδοσκόπησης και της εξυγίανσης της ψυχικής μας ζωής.
    Όμως, δεν θα πρέπει να παραβλέψουμε την ωριμότητα και την αντικειμενικότητα στην οποία μας στρέφουν οι όψεις του Κρόνου και γενικότερα, το σύνολο των εξοκρόνιων επιρροών, που αργά και σταθερά μας ωθούν σε μια καινούργια πραγματικότητα, μέσα από την κατανόηση του εαυτού μας.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #45
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Ευχαριστώ πολύ!
    :bigsmile:

  6. #46

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    καλησπερα.δεν ξερω απο αστρολογια τωρα επιχειρω να καταλαβω καποια πραγματα.εμενα ο 7ος οικος ειναι στον υδροχοο(κενος)ο 5ος οικος ειναι στον τοξοτη και βρισκεται εκει ο ουρανος κ ο ποσειδωνας.αν καταλαβα καλα πρεπει ο γενεθλιος ηλιος(λεων με λεων ειμαι)να συναντηθει με τον κυβερνητη του 7ου.σε μενα δηλαδη ειναι ο ουρανος?κα αν ναι ποτε γινεται περιπου αυτη η συνοδος που αναφερω?δεν ξερω να ερμηνευσω ενα χαρτη.οι συνοδοι που κανει ο ουρανος μου στον χαρτη μου ειναι ηλιος τριγωνο με ουρανο,ουρανος συνοδο με δια κ ουρανο τριγωνο ωροσκοπο.αν μπορει καποιος να μου απαντησει κ να με βοηθησει?ευχαριστω!

  7. #47
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Όπως αναφέρει και το άρθρο, οι ενδείξεις για γάμο είναι (ευτυχώς) πολλές. Στην περίπτωση σου, με κυβερνήτη 7ου τον Ουρανό στον Τοξότη και σε σύνοδο με τον Δία, μάλλον θα σου έρθει από κει που δεν το περιμένεις.

    Για τον Ήλιο που αναφέρεις, από διέλευση συναντιέται με τον Ουρανό κάθε χρόνο, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι. Από πρόοδο δεν πρόκειται να συναντηθούν ποτέ αλλά ούτε αυτό σημαίνει κάτι.

    Αν πρέπει να κοιτάς κάτι, παρακολούθα τις διελεύσεις του Ουρανού. Αυτήν την περίοδο ας πούμε βρίσκεται στον Κριό, σε τρίγωνο με τη γενέθλια θέση του. Καθόλου άσχημα!

    Αναγνώρισε ότι έχεις πλούσιο 5ο οίκο και απόλαυσε τη ζωή σου, όπως ταιριάζει σ’ ένα Λέοντα με Ωροσκόπο Λέοντα. Δεν νομίζω ότι θα σε βοηθήσει ο προγραμματισμός.

  8. #48

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια κ την απαντηση σας πανω στο ερωτημα που εθεσα!Ας ελπισω λοιπον οτι θα ερθουν καλυτερες μερες κ καποιες ευκαιριες...Να κανω κ μια ακομη ερωτηση?(συγννωμη παντως δεν θελω να γινομαι κουραστικη)ξεχασα να αναφερω οτι ο ουρανος μου κανει τετραγωνο με την σεληνη στον 8ο οικο κ δεν κανει καμια αλλη οψη στον γενεθλιο.Η αληθεια ειναι οτι νιωθω εντονα την αναγκη να κανω παιδια ,τα λατρευω κ εχω καλες σχεσεις.Αυτο δειχνει προβλημα οσον αφορα τεκνοποιηση (αποβολες κτλ) η καποιο κινδυνο ατυχηματος σε θαλλασα?ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

  9. #49
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Υποθέτω εννοείς ότι η Σελήνη δεν κάνει άλλη όψη γιατί για τον Ουρανό έχεις γράψει διάφορα.

    Η αλήθεια είναι ότι μια Σελήνη στον 8ο και φαντάζομαι στους Ιχθείς έχει ανάγκη από βαθιά και ουσιαστική σύνδεση με τον άλλο. Το αντίθετο δηλαδή με έναν Ουρανό στον Τοξότη και τον 5ο οίκο. Το τετράγωνό τους δείχνει μια σύγκρουση που πρέπει να αντεπεξέλθεις, κάτι που σε πρώτη φάση σημαίνει να μάθεις να ξεχωρίζεις το εφήμερο φλερτ από την πλήρη ένωση με τον άλλο (όσο πλήρης μπορεί να είναι). Και τα δύο είναι κομμάτια της προσωπικότητας σου που θα πρέπει να ικανοποιήσεις, με διαφορετικές κάθε φορά προτεραιότητες.

    Καλύτερα να μείνουμε στο επίπεδο αυτό και δεν χρειάζεται να ανησυχείς για πιθανά ατυχήματα. Η Σελήνη μπορεί να θεωρηθεί σαν δείκτης γονιμότητας αλλά από μια δύσκολη όψη να φτάσουμε να ανησυχούμε για αποβολές απέχει πολύ. ¶λλωστε οι Ιχθείς είναι γόνιμο ζώδιο.

    Απλά δεν θα πρέπει να αγνοείς τις ανάγκες της Σελήνης σου. Καλά κάνεις και θέλεις παιδιά αλλά πρώτα θα πρέπει να έχεις μια καλή σχέση. Με τον Υδροχόο στον 7ο και Ουρανό στον Τοξότη είναι ένα ζητούμενο το να κάτσεις σε μια σχέση. Έτσι η Σελήνη σου μπορεί να νοιώθει ότι την παραμελείς.

  10. #50

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Σας ευχαριστω πολυ κ παλι για την ερμηνεια σας.Εχετε απολυτο δικιο σε αυτα που λετε,η αληθεια ειναι οτι νιωθω απο την μια εντονη αναγκη ενωσης κ απο την αλλη εχω τασεις φυγης οταν καποιος προσπαθησει να ερθει πιο κοντα μου.Ισως με το θεμα των παιδιων που εθεσα παραπανω να το πηγα πολυ μακρια το ολο θεμα...απ την στιγμη που δεν υπαρχει σχεση κ ισως να μην μου κατσει κ ποτε κατι ουσιαστικο τα παιδια μου ελειπαν...ευχαριστω κ παλι για τον χρονο που διαθεσατε.

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads