s
Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 57
  1. #41
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by christina20 View Post
    Αγαπητή Kiarra,

    το επιφανειακό το έβαλα με το σκεπτικό ότι για παράδειγμα από το στόμα ενός Ζυγού εύκολα θα ακούσεις την ατάκα "Είναι χοντρός" ή άλλη παρόμοια αισθητική παρατήρηση που προσωπικά θεωρώ προσβλητική γιατί δεν μπορεί κάποιος να ξέρει τι παίζει από κάτω π.χ. ένα ορμονικό πρόβλημα. Προσωπικά δεν το κατατάσσω στα υψηλά αισθητικά κριτήρια αλλά στην έλλειψη κατανόησης και συμπάθειας προς τους άλλους. Αυτό δηλαδή που πρεσβεύουν δλδ την αρμονία και την καλαισθησία τη χρησιμοποιούν σαν ένα μέσο για να αισθανθούν ανώτεροι σε σχέση με τους άλλους που ξεπερνά τα όρια της φιλαρέσκειας.

    Φιλικά Χριστίνα.

    Και πάλι όμως εμένα αυτό το "είναι χοντρός" μου φαίνεται απλά σαν διαπιστωση. Τωρα το τι χροια έχει καθε φορά που κάποιος το λέει είναι αλλο ζήτημα. Και εκεί δεν νομίζω ότι ειναι τόσο θέμα Αφροδίτης. Γι' αυτο πιστευω ότι ο Ζυγός απλά θα το πει ως αυτό που λέει, χωρίς θεμα απεχθειας ή έλλειψης κατανόησης.:embarrest

  2. #42
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by christina20 View Post
    Αγαπητή Kiarra,

    το επιφανειακό το έβαλα με το σκεπτικό ότι για παράδειγμα από το στόμα ενός Ζυγού εύκολα θα ακούσεις την ατάκα "Είναι χοντρός" ή άλλη παρόμοια αισθητική παρατήρηση που προσωπικά θεωρώ προσβλητική γιατί δεν μπορεί κάποιος να ξέρει τι παίζει από κάτω π.χ. ένα ορμονικό πρόβλημα. Προσωπικά δεν το κατατάσσω στα υψηλά αισθητικά κριτήρια αλλά στην έλλειψη κατανόησης και συμπάθειας προς τους άλλους. Αυτό δηλαδή που πρεσβεύουν δλδ την αρμονία και την καλαισθησία τη χρησιμοποιούν σαν ένα μέσο για να αισθανθούν ανώτεροι σε σχέση με τους άλλους που ξεπερνά τα όρια της φιλαρέσκειας.

    Φιλικά Χριστίνα.
    αγαπητο μελος μαλλον κανεις λαθος για τους ζυγους ...
    δεν νομιζω να ειναι τοσο αγενεις ,προσβλητικοι και χοντροκομενοι...
    αυτη η ασχημη σημπερηφορα απο τους ζυγους που ξερεις εσυ , ωφειλετε
    ισως σε καποιες οψεις που μπορει να εχουν ...
    οπως ισως να ειναι και αλλα ζωδια ετσι για αλλους.. [στο να βγαζουν την χολη τους..και στο να κρινουν ..ε;]
    Μην λεμε λοιπον ζυγος ..ταδε..
    ειναι κριμα για τα γλυκα ζυγακια μας ε;
    Δ.Κ:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #43
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Noμίζω ότι όσο γενικεύουμε τόσο θα λέμε πράγματα που δεν ισχύουν.:bigsmile:

    Έχω συναντήσει Ζυγούς που όχι μόνο δεν κάνουν τέτοια σχόλια, αλλά συναναστρέφονται τους άλλους με βάση την προσωπικότητα τους και όχι την εμφάνιση τους. Έχω συναντήσει Καρκίνους, που ενδιαφέρονται μόνο για την εμφάνιση και την επιφάνεια όπως ειπώθηκε πρίν. Και Λιοντάρια που φοβούνται να γίνουν το κέντρο της προσοχής και επιμένουν να είναι αφανείς ήρωες.

    Με λίγα λόγια θα επιμείνω στην άποψη ότι δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι οι εκπρόσωποι ενός ζωδίου είναι ίδιοι είτε στην εμφάνιση είτε στην συμπεριφορά. Κάθε χάρτης είναι μοναδικός.:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #44

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by vana4 View Post
    Xωρίς να έχω εντρυφήσει στην αστρολογία, νομίζω ότι υπάρχουν κοινά χαρακτηριστικά. Προσωπικά είμαι σε θέση να ξεχωρίσω Καρκίνους και Αιγόκερους, χωρίς προσπάθεια σε έναν χώρο. Δεν μπορώ να απομονώσω συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Απλά τους ..διαισθάνομαι.

    Ωστε στο πλουτώνιο στοιχείο οφείλεται η εμφάνισή μου ε? Ναι μου αρέσει το total black ντυσιμο, παντα όμως με μία εντυπωσιακή πινελιά (εδώ πρέπει να είναι ο Τοξότης. Όσον αφορά το βλέμμα του Σκορπιού, οφείλω να ομολογήσω ότι μου είναι πολύ χρήσιμο, γιατί συνήθως την καρκινίσια ευγένεια και γλυκύτητα την παραγνωρίζουν για υποχωρητικότητα..
    Αιγοκεροι ..γαμψη μυτη..και μετα τα 30 πιο γοητευτικοι απο οτι στα 20..οσο μεγαλωνουν ομορφαινουν αλλα δεν νεανιζουν οπως ενας τοξοτης η ενας διδυμος.:bigsmile:

  5. #45
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Μαρίσσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    18

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Ειμαι ζυγος και εχοντας γνωρισει πολλους αλλους και κυριως πολλες νομιζω πως μπορω να εκφερω μια αποψη στα λογικα πλαισια του γενικολογου.Οι γυναικες ζυγοι ειναι παρα πολυ ρομαντικες αλλα και πολυ επιφανειακες αρκετες φορες.Θελουν να θαυμαζουν πολυ τον αντρα και αν και στα νιατα τους ειναι πολυ επιπολαιες οσον αφορα την επιλογη του,εννοωντας κριτιρια τυπου ποσο ωραιος και γραμμωμενος ειναι οταν μεγαλωνουν ειναι ικανες να ερωτευτουν εναν αντρα λιγοτερο ομορφο που τις εντυπωσιασε με το χαρακτηρα του.Θα ελεγα οτι οι ζυγοι γενικα εχουν γλυκο προσωπο και οχι ακριβως ομορφο.Απλα προσεχουν παρα πολυ πως θα παρουσιασουν τον εαυτο τους και γι'αυτο εμφανιζονται περιποιημενοι και γλυκεις και δινουν την αισθηση του ωραιου.Ουσιαστικα αρμονικου.Προσωπικα δεν αντεχω τους αντρες ζυγους ως κατι παραπανω απο απλους συνομιλητες,τους θεωρω ρηχους και ως εμφανιση απλως κατι εντονα προσεγμενο.

    Οι σκορπιοι οντως εχουν βλεμμα. :bigsmile:
    Οι λεοντες ξεχωριζουν ειναι η αληθεια τις περισσοτερες φορες απο τα μαλλια.
    Ιχθεις,διδυμους,τοξοτες δεν μπορω να ξεχωρισω λογω της μεταβλητοτητας υποθετω.Ο ωροσκοπος τοξοτης εχω προσεξει οτι δινει καλο σωμα και μακρυ καπως προσωπο σαν αλογου.Οι παρθενοι συχνα εχουν καπως γυρτα τα βλεφαρα,δινοντας μια αισθηση...κοιμισμενη ή κουρασμενη. Αν και δεν ειναι κανονας.
    Οι καρκινοι συνηθως εχουν περιφερεια.Οι ταυροι αντρες ειναι ακρως αρρενωποι και εχουν μια περιεργη γοητεια και οι γυναικες ειναι ομορφες αλλα συχνα τεινουν να παιρνουν ευκολα βαρος.

  6. #46

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by Marisha View Post
    Ειμαι ζυγος και εχοντας γνωρισει πολλους αλλους και κυριως πολλες νομιζω πως μπορω να εκφερω μια αποψη στα λογικα πλαισια του γενικολογου.......

    Οι λεοντες ξεχωριζουν ειναι η αληθεια τις περισσοτερες φορες απο τα μαλλια.
    Ιχθεις,διδυμους,τοξοτες δεν μπορω να ξεχωρισω λογω της μεταβλητοτητας υποθετω.Ο ωροσκοπος τοξοτης εχω προσεξει οτι δινει καλο σωμα και μακρυ καπως προσωπο σαν αλογου.Οι παρθενοι συχνα εχουν καπως γυρτα τα βλεφαρα,δινοντας μια αισθηση...κοιμισμενη ή κουρασμενη. Αν και δεν ειναι κανονας.
    Οι καρκινοι συνηθως εχουν περιφερεια.Οι ταυροι αντρες ειναι ακρως αρρενωποι και εχουν μια περιεργη γοητεια και οι γυναικες ειναι ομορφες αλλα συχνα τεινουν να παιρνουν ευκολα βαρος.
    Το έχεις δει και με ωροσκόπο Ταύρο αυτό; :unsure:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #47

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Με τους λίγους ζυγούς που γνωρίζω έχω καταλάβει πως έχουν μια πολύπλοκη προσωπικότητα... Είναι πολύ γοητευτικό ζώδιο, εξωστρεφής και πολύ κοινωνικός χαρακτήρας... Επίσης αγαπάει να κάνει τα χατίρια των άλλων! Η αλήθεια να λέγετε κάποιες φορές καταντούν να λένε ψέματα και είναι συμφεροντολόγοι όχι πάντα! αγαπάνε πολύ την ειρήνη, τις ανέσεις και την αρμονία και αντιπαθούν τις διαφορετικές απόψεις, την βιασύνη και τους τσακωμούς.... αυτά πιστεύω .. τώρα δεν ξέρω αν κάνω κάπου λάθος...

  8. #48
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Πολύπλοκοι οι Ζυγοί δεν θα έλεγα. Χαρακτηριστικότερη λέξη-κλειδί για αυτό το ζώδιο είναι η δικαιοσύνη. Και αφού

    1) τίποτα στον κόσμο μας δεν είναι απόλυτο και
    2) ο κόσμος είναι εν πολλοίς σε ισορροπία γι αυτό και υφίσταται

    το απόλυτο δίκαιο πάντα βρίσκεται κοντά στη μέση. Η πολυπλοκότητα λοιπόν που λες οφείλεται στην επίπονη τάση των Ζυγών να προσπαθούν να πάρουν υπ' όψη τους όσο περισσότερες παραμέτρους γίνεται πριν εκφρασουν κάποια γνώμη ή άποψη ώστε να είναι το δυνατόν δικαιότερη. Πράγμα φυσικά που τους φέρνει πάντα αντιμέτωπους με ένα ευρύ πλέγμα καταστάσεων.

    Στο σημείο αυτό, εάν υπάρχει μία γενικότερη ευχέρεια αντίληψης (π.χ. καλοτοποθετημένος Ερμής) και μία γενικότερη αδυναμία διαχείρισης (π.χ. προσβαλλόμενος Ποσειδώνας) ε ναι την χάνουνε τη μπάλα...


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  9. #49
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Μαρίσσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    18

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Το έχεις δει και με ωροσκόπο Ταύρο αυτό; :unsure:
    χαχα :bigsmile: οχι αναφερομουν στο ζωδιο,με ωροσκοπο ειναι η αληθεια δεν εχω γνωρισει πολλους...:amuse:

  10. #50
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    οι ζυγοι ειναι απο τα πιο χαρακτηριστικα ζωδια.εχουν μια χαρακτηριστικη γλυκα και ειναι συνηθως ανοιχτοχρωμοι τα ματια τους εχουν πιο εξωτικες αποχρωσεις απο των ταυρων,οι ταυροι εχουν κατα βαση πιο γηινα χρωματα.ο ωροσκοπος ταυρος συνηθως δινει πανεμορφες γυναικες.αυτο με το βαρος το εχω δει κυριως με Αφροδιτη στον ταυρο

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads