s
Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας. - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 41 to 50 of 68
  1. #41
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Μαράκι μου, μην παίζουμε με τις λέξεις.
    Δεν δυσανασχετεί κανείς επειδή του ζητούν την αστρολογική του γνώση, αν αυτό έχετε καταλάβει κάποια μέλη, καλό είναι αναθεωρήσετε διαβάζοντας ξανά τα ποστ που έχουν γραφτεί.
    Πουθενά εγώ τουλάχιστον δεν έγραψα να μη ρωτά επί προσωπικού κάποιος που έχει πρόβλήματα, άλλωστε η αστρολογία κατά τη γνώμη είναι σε θέση να δώσει λύσεις για όποιον την κατανοεί.
    Ζήτησα να γίνεται με μέτρο, όπως πολύ σωστά έγραψες, Βάζω όρια κάτι νομίζω πως το δικαιούμαι όπως όλοι μας εδώ μέσα κι ειλικρινά απορώ για ποιό λόγο κάποια μέλη δεν το κατανοούν αυτό.
    Όλες οι σχέσεις είναι δούναι και λαβείν, δεν μπορεί επειδή σου δίνονται κάποια δικαιώματα μέσα στο σάιτ (δε μιλώ για εσένα, γενικά αναφέρομαι) μόνο να παίρνεις. Πρέπει να δώσεις κι αν δεν έχεις να δώσεις γνώσεις γιατί πολύ απλά δε γνωρίζεις αστρολογία, τότε αυτό που πρέπει να δώσεις, είναι σεβασμό κι εκτίμηση σ' αυτόν που δίνει γνώση αλλά και σ' αυτόν που προσπαθεί να λάβει γνώση. Δεν του δείχνεις σεβασμό όταν συζητά για τον Κρόνο κι εσύ μπαίνεις σφήνα στο θέμα για να ρωτήσεις όλες τις όψεις του Κρόνου σου. Αυτό νομίζω κυρίως ήθελε να τονίσει η Κάτια και φυσικά με βρίσκει σύμφωνη.
    Κάτι άλλο που δεν γνωρίζετε είναι πως κι εμείς οι αστρολόγοι παίρνουμε από εσάς, εγώ προσωπικά πολλές φορές εξαιτίας κάποιας απορίας έχω δει από διαφορετική σκοπιά κάποια πράγματα κι έχω ωφεληθεί.

    Γι αυτό ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα


    any_f έχεις λάθος αν πιστεύεις πως από τα ποστ του κάθε μέλους δε φαίνεται η αγάπη του για την αστρολογία. Με όποιο τρόπο κι αν εκφραστεί κάποιος, φαίνεται ποιος θέλει να μάθει πραγματικά πως λειτουργεί ο χάρτης του κι η αστρολογία γενικότερα και ποιος όχι.
    Ο άνθρωπος που πραγματικά θέλει βοήθεια πιστεύω πως πάντα φαίνεται γι αυτό και πάντα παίρνει απαντήσεις.

  2. #42
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Γι αυτό ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.Ο άνθρωπος που πραγματικά θέλει βοήθεια πιστεύω πως πάντα φαίνεται γι αυτό και πάντα παίρνει απαντήσεις.
    …Αλλιώς, σε κάθε άλλη περίπτωση, εισηγούμαι στον Scp μας (Σωκράτη), να παίρνουν αυτό: YouTube - Happy Morning People
    Και για να πω την αλήθεια, έχω γελάσει τόσο πολύ, που δεν δικαιούμαι να έχω κανένα παράπονο!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #43
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Αγαπητό μέλος, σε ευχαριστώ βαθιά που μου δίνεις την ευκαιρία να ρίξω στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων αυτής της υπόθεσης, το πιο δυνατό χαρτί μου! Το ύψιστο επιχείρημά μου, που κακώς δεν κατέθεσα από την πρώτη κιόλας παράθεσή σου. Παρακαλώ να το παρακολουθήσεις με μεγάλη προσοχή, γιατί δίνει απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα και ανησυχίες! YouTube - Happy Morning People Και πάλι ευχαριστώ!
    Πολύ δυνατό το "χαρτί" σου φιλενάδα! Ο τρόπος με τον οποίο αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα & τις καταστάσεις είναι πραγματικά μαγευτικός..!

  4. #44
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Αγαπητή Τίνα καλησπέρα & πάλι.
    Όσον αφορά τα:
    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Πουθενά εγώ τουλάχιστον δεν έγραψα να μη ρωτά επί προσωπικού κάποιος που έχει πρόβλήματα, άλλωστε η αστρολογία κατά τη γνώμη είναι σε θέση να δώσει λύσεις για όποιον την κατανοεί.
    Ζήτησα να γίνεται με μέτρο, όπως πολύ σωστά έγραψες, Βάζω όρια κάτι νομίζω πως το δικαιούμαι όπως όλοι μας εδώ μέσα κι ειλικρινά απορώ για ποιό λόγο κάποια μέλη δεν το κατανοούν αυτό.
    απάντησα:
    Quote Originally Posted by any_f View Post
    ο λόγος που θεσπίστηκαν οι κανόνες του myhoroscope που αφορούν τα συγκεκριμένα θέματα, ήταν ακριβώς η προστασία από την εκμετάλλευση της όποιας γενναιοδωρίας δίδεται εδώ απ' όποιον δίνεται. Από εκεί & πέρα αν το πρόβλημα αυτό συνεχίζεται, έτσι ώστε να πειράζει ,πιο μεγάλο απότι είναι ανεκτό, ποσοστό του πληθυσμού του site σε αφόρητο βαθμό, νομίζω ότι είναι καθάρά θέμα του διαχειριστή να επιλύσει το πρόβλημα.
    Όσον αφορά το:
    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Όλες οι σχέσεις είναι δούναι και λαβείν, δεν μπορεί επειδή σου δίνονται κάποια δικαιώματα μέσα στο σάιτ (δε μιλώ για εσένα, γενικά αναφέρομαι) μόνο να παίρνεις. Πρέπει να δώσεις κι αν δεν έχεις να δώσεις γνώσεις γιατί πολύ απλά δε γνωρίζεις αστρολογία, τότε αυτό που πρέπει να δώσεις, είναι σεβασμό κι εκτίμηση σ' αυτόν που δίνει γνώση αλλά και σ' αυτόν που προσπαθεί να λάβει γνώση.
    απάντησα:
    Quote Originally Posted by any_f View Post
    Φυσικά δε θα μπορούσε να υπάρξει απόλυτη συμμόρφωση σε μια τόσο ευρείας συμμετοχής (που μάλιστα διαρκώς αυξάνεται) ιστοσελίδα (αν αυτό ήταν δυνατό δε θα είχε λόγο ύπαρξης & ο κανόνας)
    & τέλος όσο για το:
    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    any_f έχεις λάθος αν πιστεύεις πως από τα ποστ του κάθε μέλους δε φαίνεται η αγάπη του για την αστρολογία. Με όποιο τρόπο κι αν εκφραστεί κάποιος, φαίνεται ποιος θέλει να μάθει πραγματικά πως λειτουργεί ο χάρτης του κι η αστρολογία γενικότερα και ποιος όχι.
    Ο άνθρωπος που πραγματικά θέλει βοήθεια πιστεύω πως πάντα φαίνεται γι αυτό και πάντα παίρνει απαντήσεις.
    σκέψου πως σίγουρα η αντίληψη που διαθέτει ο καθένας τον οδηγεί στα συμπεράσματα που βγάζει όταν βλέπει, ακούει, μυρίζει κάποιον, όταν διαβάζει γραπτά του, ή όταν συναισθάνεται τα ενεργειακά κύματα που εκπέμπει. Κι εφόσον η αντίληψη του καθενός είναι μοναδική, προσωπική & ιδιαίτερη,το ίδιο συμβαίνει & με τα συμπεράσματά του. Εκτός όμως απ' αυτό οι διάφορες περιβαλλοντικές συνθήκες καθορίζουν επίσης πολλά απ' αυτά τα συμπεράσματα, καθώς & το πόσο συγκεκριμένο ή αφηρημένο είναι αυτό που πας να κρίνεις. Έτσι επέτρεψέ μου να έχω την άποψη πως, όσο & αν εσύ ή εγώ ή οποιοσδήποτε προσπαθήσουμε ειλικρινά & αντικειμενικά να κρίνουμε κατά πόσο το κάθε ενεργό η μη ενεργό μέλος αυτου του τεράστιου site & όποιου site υπάρχει αγαπάει ή δεν αγαπάει μια επιστήμη ή έχει διάθεση για τη γνώση της, τα συμπεράσματά μας θα είναι εκ των πραγμάτων αρκετά φτωχά & αστήρικτα αφού το μόνο που έχουμε είναι κάποιες γραπτές του δημοσιεύσεις & αυτές αν & όταν βρισκόταν σε διάθεση & είχε την ευκαιρία να τις κάνει.
    Καλό απόγευμα

  5. #45

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Αγαπητή φίλη any-f

    Μάλλον επηρεασμένη από την προεκλογική περίοδο που βιώνουμε είσαι και θαρρείς ότι όποιος απαντήσει τελευταίος, αυτός έχει και τους περισσότερους πόντους...

    Από το εξαιρετικό κείμενο της αγαπητής Κάτιας απόλαυσε την διατύπωση του λόγου και το πηγαίο χιούμορ και άσε την απόδοση δικαίου στους δικαστές (εγώ δεν πρόκειται να επανέλθω σε ότι και να απαντήσεις).

  6. #46
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Αρχικά Δημοσιευμένο απο any_f
    ο λόγος που θεσπίστηκαν οι κανόνες του myhoroscope που αφορούν τα συγκεκριμένα θέματα, ήταν ακριβώς η προστασία από την εκμετάλλευση της όποιας γενναιοδωρίας δίδεται εδώ απ' όποιον δίνεται. Από εκεί & πέρα αν το πρόβλημα αυτό συνεχίζεται, έτσι ώστε να πειράζει ,πιο μεγάλο απότι είναι ανεκτό, ποσοστό του πληθυσμού του site σε αφόρητο βαθμό, νομίζω ότι είναι καθάρά θέμα του διαχειριστή να επιλύσει το πρόβλημα.


    Πολύ σωστό Any-f μου αλλά πέρα από τον διαχειριστή ας υπάρχει και λίγο φιλότιμο, δε βλάπτει!

  7. #47
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by Zackie View Post
    Μάλλον επηρεασμένη από την προεκλογική περίοδο που βιώνουμε είσαι και θαρρείς ότι όποιος απαντήσει τελευταίος, αυτός έχει και τους περισσότερους πόντους...Από το εξαιρετικό κείμενο της αγαπητής Κάτιας απόλαυσε την διατύπωση του λόγου και το πηγαίο χιούμορ και άσε την απόδοση δικαίου στους δικαστές (εγώ δεν πρόκειται να επανέλθω σε ότι και να απαντήσεις).
    Αγαπητή Ζackie, πρόκειται για ανταλλαγή απόψεων.

  8. #48
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    πέρα από τον διαχειριστή ας υπάρχει και λίγο φιλότιμο, δε βλάπτει!
    Αγαπητή Τίνα το φιλότιμο υπάρχει απλώς δεν ανταποκρίνεται στα μέτρα & τα σταθμά ολωνών. Γι' αυτό έγινε απαραίτητος ο διαχειριστής & οι κανόνες. Για να μην ειρωνευόμαστε & προσβάλλουμε ο ένας τον άλλον. Χαιρετισμούς.

  9. #49

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Αρχικά Δημοσιευμένο απο any_f
    ο λόγος που θεσπίστηκαν οι κανόνες του myhoroscope που αφορούν τα συγκεκριμένα θέματα, ήταν ακριβώς η προστασία από την εκμετάλλευση της όποιας γενναιοδωρίας δίδεται εδώ απ' όποιον δίνεται. Από εκεί & πέρα αν το πρόβλημα αυτό συνεχίζεται, έτσι ώστε να πειράζει ,πιο μεγάλο απότι είναι ανεκτό, ποσοστό του πληθυσμού του site σε αφόρητο βαθμό, νομίζω ότι είναι καθάρά θέμα του διαχειριστή να επιλύσει το πρόβλημα.


    Πολύ σωστό Any-f μου αλλά πέρα από τον διαχειριστή ας υπάρχει και λίγο φιλότιμο, δε βλάπτει!
    Εντελώς ενημερωτικά, οι κανόνες αυτοί υπάρχουν κυρίως για την προστασία των μελών και όχι των αστρολόγων :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #50
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Εντελώς ενημερωτικά, οι κανόνες αυτοί υπάρχουν κυρίως για την προστασία των μελών και όχι των αστρολόγων :bigsmile:


    Κι οι αστρολόγοι μέλη είναι Μητσάκο μου, ακόμη κι αν πάψουν να είναι αστρολόγοι του σάιτ, πάλι μέλη θα είναι, αν δε τους διαγράψει κανείς

 

 
Page 5 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads