s
[Συζήτηση] Τι είναι η Αστρολογία - Page 49
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Μπορεί η Αστρολογία να κάνει πρόβλεψη;

Voters
244. You may not vote on this poll
  • Σίγουρα μπορεί

    141 57.79%
  • Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί

    18 7.38%
  • Δεν είμαι σίγουρος/η

    85 34.84%
Page 49 of 50 FirstFirst ... 39 45 46 47 48 49 50 LastLast
Results 481 to 490 of 497
  1. #481
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Έχω την αίσθηση ότι το θέμα έχει οδηγηθεί στο αν το συγκεκριμένο site λειτουργεί έτσι ή αλλιώς, σύμφωνα με τις επιθυμίες ή τις προσδοκίες του καθενός.
    Είναι σαφές ότι όποιος δεν συμφωνεί με τον τρόπο του, σε βαθμό που να μην του είναι ανεκτό να συμμετέχει, έχει την ευχέρεια να μην το κάνει.
    Φίλε pentraks, καταλαβαίνω ότι δεν σου αρέσουν πολλά εδώ μέσα και δικαίωμά σου, αλλά το να τα βάζεις με ένα συγκεκριμένο άτομο και να το θεωρείς και υπεύθυνο που το συγκεκριμένο θέμα έχει ξεφύγει εντελώς, είναι κατά την γνώμη μου τελείως άτοπο, και μάλιστα απ' την στιγμή που το μόνο που κάνει το συγκεκριμένο άτομο είναι να προσπαθεί να τηρήσει μια τάξη, ώστε να μην χανόμαστε όλοι μας σε χαοτικές κουβέντες.
    Αυτή δεν είναι η δουλειά του mod? Γιατί ο Dell Piero να αποτελέσει εξαίρεση?

    PS: Δεν είναι ότι υποστηρίζω ή κάνω το δικηγόρο κανενός (δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ανάγκη εξ' άλλου), απλά λέω την γνώμη μου. Κάτι που το συγκεκριμένο site ενθαρρύνει, όπως εγώ τουλάχιστον έχω διαπιστώσει.

  2. #482

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Μου φαίνεται πως κάποια στιγμή πρέπει να γίνει ένας απολογισμός αυτού του θρεντ...

    Αγαπητέ Pentraks, το θέμα το παρακολουθώ εξ αρχής και πίστεψέ με μπορώ να κατανοήσω πλήρως πού οδήγησε τί. Μιας λοιπόν και όπως λες -και συμφωνώ μαζί σου- τα τελευταία ποστ είναι ιδιαίτερα αξιόλογα και τίθενται αρκετά θέματα προς συζήτηση, ας μείνουμε σ' αυτά και ας αφήσουμε τα άλλα.
    Το να τσιτώνουμε καταστάσεις δεν οδηγούν πουθενά.

    Καλό σας απόγευμα!
    Πολλοί καιροί με δέρνουνε μα οι κλώνοι μου δε σπούνε
    γιατί 'χω ρίζες δυνατές στη γη και με κρατούνε... (Χαΐνηδες)

  3. #483
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Γεια σου pentraks
    Σήμερα αποφάσισα ότι το θέμα θα τελειώσει. Φυσικά δεν θα κλειδωθεί πριν δοθεί η δυνατότητα ανταπάντησης μέσα σε χρονικό όριο 2 ημερών. Να τα δούμε, λοιπόν, άλλη μια φορά κουράζοντας εαυτούς και αναγνώστες...

    Ο Dell Piero είναι ξεκάθαρος. Το μήνυμά του που νομίζω όλοι το κατάλαβαν είναι: «Σέβομαι τις απόψεις σου.... από εκεί και πέρα ή εκτός φόρουμ ή με προσωπικά μηνύματα αν θέλεις διευκρινίσεις μπορούμε να συνεχίσουμε».

    Κάνω μια περίληψη των γεγονότων. Σε φόρουμ φίλων της αστρονομίας και σε Θεματική Ενότητα «Λοιπές αστρονομικές συζητήσεις» κάποιος μέλος που δεν θεωρώ ευπρεπές να τον αναφέρω χωρίς να έχει γνώση, αναρτά θέμα με τίτλο «Κάποιος τους τα λέει χοντρά σε φόρουμ Αστρολογίας!!» Η δημοσίευση γίνεται: Δημοσιεύθηκε: Κυρ 08-10-2006, 12:12

    Αυτός που τα «λέει χοντρά» (μέλος του myHoroscope με ψευδώνυμο erastros) έχει δημοσιεύσει στην 8η σελίδα θέματος με τίτλο «τι είναι η αστρολογία» στις 08-10-06, 12:08. Χρησιμοποιεί επίσης την υπογραφή του κυρίου που δημοσιεύει στο φόρουμ των φίλων της αστρονομίας. Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι δεν έχει καμία σχέση παρόλα αυτά σκέφτεται να γραφτεί στο myHoroscope και να τον «υποστηρίξει». Όλα αυτά έγιναν μέσα σε 4 ολόκληρα λεπτά! Διαβάστηκαν 8 σελίδες, ανακαλύφθηκε το επίμαχο ποστ, πρόλαβε το μέλος και δακτυλογράφησε κείμενο όπου και το δημοσίευσε.

    Από εκεί και πέρα η δεύτερη δημοσίευση είναι δική σου. Προτείνεις «ντου» (τα εξηγήσαμε ότι ήταν λογοπαίγνιο) και αναρωτιέσαι επίσης «φόρουμ με δηλωμένο φύλλο 90% γυναίκες». Ο διαχειριστής του φόρουμ φίλων της αστρονομίας φυσικά δηλώνει ότι «εμείς δεν κάνουμε ντου», όμως το αξιοσημείωτο είναι ότι το θέμα ενώ ξεκίνησε ως απλή δημοσίευση κάποιος έβαλε το χεράκι του και το μετάτρεψε σε «είδηση». Γνωρίζουμε ότι μέλη δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα (τουλάχιστον σε δομημένα φόρουμ αυτές είναι προσβάσεις και εργαλεία διαχειριστών).

    Ένα άλλο αξιοσημείωτο είναι ότι στο φόρουμ των φίλων της αστρονομίας που προφανώς είναι πιο κοντά στα «ιντερνετικά» σου γούστα έχεις 63 δημοσιεύσεις και στο φόρουμ αστρολογίας περίπου ίδιες ή και παραπάνω.

    Ένα αστρολογικό φόρουμ που σχεδόν το τιμούν 8000 μέλη και 15.000 επισκέπτες ημερησίως δεν έχει κανέναν λόγο ούτε να απολογείται, ούτε να απαντά σε όσους το αμφισβητούν (ως περιεχόμενο και ως συμπεριφορά μελών) γιατί απλούστατα ούτε κάτι αξιόποινο κάνει και τα μέλη του έχουν δείξει δείγματα αξιοπρεπούς συμπεριφοράς.

    Το συγκεκριμένο θέμα το άφησα ανοιχτό όπως έχει ξαναγραφεί για να το χρησιμοποιώ ως παράδειγμα προς αποφυγήν. Όπως και να έχει όλοι ξεφύγαμε, όλοι παρεκτραπήκαμε κ.ά.

    Τέλος, γιατί κουράστηκα, έχω να πω ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να δημοσιεύει θέματα. Για παράδειγμα μπορεί κάποιος να δημοσιεύσει θέμα με τίτλο «Κατηγορώ την αστρολογία». Κανένας όμως δεν είναι υποχρεωμένος να συμμετέχει στη συζήτηση ή στο θέμα. Αν αυτό το εκλαμβάνεις ότι είναι αδυναμία απάντησης ή έλλειψη επιχειρημάτων νομίζω ότι λαθεμένα το κάνεις.

    Το παιχνίδι σε ρωτώ δεν απαντάς ή αν απαντάς δε με καλύπτεις φάε μια μπανάνα μπορούν όσοι επιθυμούν να το μεταφέρουν είτε σε καφενείο είτε στους δρόμους. Εδώ πλέον απαγορεύεται.


    Στη διάθεσή σου, ελπίζω, για τελευταίες διευκρινίσεις.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  4. #484

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50 + 14

    OK OK ΟΚ,

    Κάποια πράγματα τα έθεσες σωστά όπως έγιναν κάποια ξέφυγαν σωστης ερμηνείας αλλα δεν με ενδιαφέρει πλέον να αναζητήσω.
    Τα γραπτά μενουν, τό είπαμε αυτο.

    Δεν έχει νόημα πια κάτι άλλο σε όλη αυτη την διένεξη.

    Καλή συνέχεια στην αναζήτηση μας

    PS ευχαριστώ όσους είχαν την καλή διάθεση στην μικρή παραμονή μου -μέχρι τώρα- στο forum να με βοηθήσουν.
    PS2 Το παράδοξο πάντως είναι οτι το ποιο δημοφιλές Thread στο forum ειναι αυτο το οποιο αμφισβητεί την ίδια του την θεματολογία :weird:
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

  5. #485
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Αγγελικη
    Location
    Αλεξανδρουπολη
    Posts
    21

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Αντε στο καλο παιδι μου...
    Μας τα επρηξες με την εμπαθεια σου τοσο καιρο...

    Το παράδοξο πάντως είναι οτι το ποιο δημοφιλές Thread στο forum ειναι αυτο το οποιο αμφισβητεί την ίδια του την θεματολογία
    Μηπως γιατι τα ατομα που πλαισιωνουν το φορουμ ειναι περισσοτερο ανοιχτομυαλα απο σενα;...

    Τελειωσε το νηπιαγωγειο, μετα το δημοτικο, μετα το Γυμνασιο, μετα το Λυκειο, φροντισε να παρεις και ενα πτυχειο και μετα γυρνα να μας πεις οτι ολος ο κοσμος γυριζει γυρω απο σενα...

  6. #486
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    17

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by pentraks View Post

    Καλή συνέχεια στην αναζήτηση μας
    Ντου σε άλλο σάιτ;;;; :toung:

  7. #487
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Βρε παιδιά... τώρα που πάνε να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα, ας μην ανάβουμε πάλι φιτίλια... Ειρήνη ημίν λέμε!!!!



    Quote Originally Posted by pentraks View Post
    PS2 Το παράδοξο πάντως είναι οτι το ποιο δημοφιλές Thread στο forum ειναι αυτο το οποιο αμφισβητεί την ίδια του την θεματολογία :weird:
    Το πιο δημοφιλές thread του forum, αγαπητέ pentraks, είναι αυτό το οποίο δίνει την αφορμή να υπάρξει ένας διάλογος ανάμεσα σε δύο διαφορετικές θεάσεις... κάποιοι υποστηρίζουν τη μία, κάποιοι την άλλη και το ιδανικό είναι ο καθένας με τα επιχειρήματά του και σεβόμενος τον άλλο να αναπτύσσει το συλλογισμό του. Το συγκεκριμένο θέμα από τη φύση του δεν αμφισβητεί την ίδια του την ύπαρξη. Τα άτομα είναι αυτά που αμφισβητούν και καλώς το κάνουν όταν το κάνουν σωστά!

  8. #488
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by pentraks View Post
    PS2 Το παράδοξο πάντως είναι οτι το ποιο δημοφιλές Thread στο forum ειναι αυτο το οποιο αμφισβητεί την ίδια του την θεματολογία :weird:
    Mάλλον δεν πρόσεξες την ενότητα για το ρίξιμο των χαρτιών :toung:
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  9. #489

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50 + 15

    χαχα ποιος σας είπε ότι φεύγω?

    Για άλλη μια φορά ο σκορπιος εδείξε το επίπεδο του. Λυπάμαι
    Λογοκρισία θα πέσει σε σένα τώρα η όχι? Dell Pierrο ακούς?

    @Ζωή και Ζώδια
    όχι δε το έχω δεί, σύντομα όμως...
    @Dr Maroulita
    συμφωνώ με την άποψη σου!
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

  10. #490
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by pentraks View Post
    @Ζωή και Ζώδια
    όχι δε το έχω δεί, σύντομα όμως...
    Αγαπητέ pentraks, μας πλ(ι)ηγών(ι)εις
    Εμείς φροντίζουμε να σου οπλίσουμε την φαρέτρα και εσύ δεν προσπαθείς καθόλου!!! :bigsmile:

    (Υ.Γ.1 Σήμερα που είναι Κυριακή, ας μας επιτραπεί μια πιο εύθυμη διάθεση. Είναι ένας καλός τρόπος να αντιμετωπίσουμε την αναγκαστική παρουσία μας στην εργασία
    Υ.Γ.2 Εδώ και λίγες μέρες επανήλθε και ο Μητσάκος, αφού έληξε η "τιμωρία" του, οπότε εμείς θα χαλαρώσουμε λίγο)
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

 

 
Page 49 of 50 FirstFirst ... 39 45 46 47 48 49 50 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads