s
[Συζήτηση] Τι είναι η Αστρολογία - Page 48
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Μπορεί η Αστρολογία να κάνει πρόβλεψη;

Voters
244. You may not vote on this poll
  • Σίγουρα μπορεί

    141 57.79%
  • Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί

    18 7.38%
  • Δεν είμαι σίγουρος/η

    85 34.84%
Page 48 of 50 FirstFirst ... 38 44 45 46 47 48 49 50 LastLast
Results 471 to 480 of 497
  1. #471
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by pentraks View Post
    50+9

    Τελlικα αρχίζω να αλλάζω γνώμη για σένα, anyway

    1- απαντάς σε μένα μόνο και όχι και στο μέλος Ζωή και Ζώδια που έθεσε την ίδια ερώτηση....

    2-Δεν έχεις αίσθηση του χιούμορ ή δε σε αφήνει η προκατάληψη που σε διακατέχει η απλά θέλεις απλά να την "πεις", διάλεξε

    3- Εξήγησε μου το ρόλο σου στις απαντήσεις, είσαι administrator, μέλος η και τα 2? Παίζει ρόλο η απάντηση σου γιατί δεν έχω πραγματικά καταλάβει το ρόλο σου εδώ μέσα. Αν θέλεις απαντάς για να λάβω και εγω τα μέτρα μου.
    Αμεση συσχέτιση με το επόμενο ερώτημα

    4- Γιατί πρέπει πάντα να επεμβαίνεις, να αλλάζεις την συζήτηση και να οξύνεις τα πνεύματα?

    c ya round dude

    1. Γράψαμε και άλλη φορά γνώμη έχουν οι επώνυμοι και οι φανεροί και όχι οι κρυφοί και κρυπτόμενοι.

    2. Αίσθηση του χιούμορ μέσα σε φόρουμ; Αν θέλεις να βρεθούμε κατ' ιδίαν ίσως γελάσουμε συζητώντας χαλαρά, είναι μεγάλες οι πιθανότητες επιτυχίας της ομαλής διαπροσωπικής σχέσης.

    3. Αυτονόητο, αλλά θα σου το εξηγήσω πιο απλά. Όλοι είμαστε μέλη. Σαν μέλος έχω το δικαίωμα να άρω την ιδιότητα του διαχειριστή και να γράψω τη γνώμη μου ειδικά σε όσους μπουρδολογούν. Με ευχαριστεί δε ιδιαίτερα να απαντώ σε άτομα που εκφράζουν γνώμες μη δημοκρατικές και προβάλουν το υφάκι του παντογνώστη χωρίς να έχουν ΚΑΝ καταλάβει τι συζητά μια άλλη τεράστια ομάδα ανθρώπων.

    4. Ο μόνος που θα ισχυριστεί ότι προσωπικά οξύνω θα είναι μέλος της παρείτσας ή κάποιος που θα μου το πει πισώπλατα και όχι κοιτώντας με στα μάτια. Κάποιες φορές μου θυμίζεις ανθρώπους που γλυτώνουν το τρακάρισμα στο δρόμο αρχίζουν να βρίζονται μέσα από το αυτοκίνητο και όταν βγαίνει ο ένας ο άλλος γίνεται μπουχός συνεχίζοντας όμως να βρίζει με ασφάλεια. Και μετά πάει στα φιλαράκια του και λέει "Θα τον έσκιζα αλλά δεν άξιζε μωρέ".

    Για σένα προσωπικά γνώμη δεν εκφέρω όμως η συμπεριφορά σου κάποιες φορές ήταν απαράδεκτη και αυτό καταγράφηκε από διαφορετικούς ανθρώπους, διαφορετικής μόρφωσης, διαφορετικού φύλου, διαφορετικής κουλτούρας. Ανθρώπους που δυστυχώς -για σένα- ομαδοποίησες και τους παρουσίασες ως πρόβατα που ακολουθούν απλά τον βοσκό.

    Από εκεί και πέρα όλοι γνωρίζουν ότι με λένε Κωνσταντίνο Μιχαλίτση, κατοικώ στο Περιστέρι ένα στενό από το Δημαρχείο του. Πολλοί επίσης γνωρίζουν που εργάζομαι και άλλοι τόσοι τις σπουδές μου.

    Στη διάθεσή σου για τετ α τετ κουβεντούλα :bigsmile:


    Υ.Γ. Δεν επεμβαίνω πάντα. Όπως έχεις εσύ το δικαίωμα να έχεις γνώμη - άποψη έχω κι εγώ. Εκτός αν διακδικείς το ΝΤΟΥ και οι χαζογκόμενες και ηλίθιες του σάιτ ή οι αποτυχημένοι καθηγητές του στον φανταστικό virtual κόσμο σου που είναι και η επιτυχία του ίντερνετ δεν έχουν δικαιώματα αλλά μόνο υποχρεώσεις.

    Συνεχίζω να σέβομαι τη διαφορετικότητά σου και τις αντιλήψεις σου.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  2. #472

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50+10

    Dell Piero,

    Θα σε παρακαλέσω να ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙΣ τις παραπάνω αποψεις σου διαφορετικά να τις ανακαλέσεις ΑΜΕΣΑ, καθώς ουδεμία σχεδη έχουν με την πραγματικότητα.

    @ScP
    Αγαπητέ Ιδιοκτήτη του Forum παρακαλώ όπως τοποθετηθείς στον εν λόγω ζήτημα για την ανάρμοστη συμπεριφορά και την προσβολή που δέχτηκα απο τον mod του site δίχως κανένα λόγο.
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

  3. #473
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    H παρέμβασή μας είχε μόνο χιουμοριστικό χαρακτήρα και επ' ουδενί ουσιαστικό.

    Η καλή συνεργασία με το Myhoroscope συνεχίζει να είναι καλή επειδή στηρίζεται στην αμοιβαία αναγνώριση των ορίων που υφίστανται μεταξύ των δύο μέσων και των αρχών που διέπουν την εμπορική και νομική υπόστασή τους. Επειδή και τα δύο μέσα χαρακτηρίζονται από τον επαγγελματισμό με τον οποίο προσεγγίζουν το αντικείμενό τους (δεοντολογία, συνέπεια, ποιότητα κ.ά.) δεν υπήρξε και ούτε πρόκειται να υπάρξει παρέμβαση ή κίνηση που θα έθετε σε αμφισβήτηση τα αμοιβαίως αποδεκτά όρια και αρχές -προσωπικές/ατομικές και τις επιβαλλόμενες από την κείμενη νομοθεσία.

    Γνωρίζοντας το ήθος και του επικεφαλής και γενικότερα της ομάδας του Myhoroscope, θα ήταν τουλάχιστον βλακώδες και άτοπο από την πλευρά μας να ζητήσουμε (και μάλιστα δημόσια!!!) στοιχεία που εντάσσονται στο πλαίσιο των προσωπικών δεδομένων.

    (Υ.Γ.1 Για την καλύτερη κατανόηση του διαφορετικού ύφους που ενίοτε καταγράφεται στην δημόσια έκφραση του περιοδικού, σας γνωρίζουμε ότι
    η έκφραση αυτή αποτυπώνεται από δύο διαφορετικά μεν άτομα τα οποία όμως χαρακτηρίζονται από την σχεδόν 100% ταύτιση των απόψεών τους, ανεξαρτήτως του ύφους γραφής.
    Υ.Γ. 2 Όταν ο κ. Δ. Μέλλος διατύπωσε εντελώς προσωπικές απόψεις που δεν άπτονταν και απαραίτητα των απόψεων του περιοδικού, το έκανε με χρήση της δικής του υπογραφής )
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  4. #474
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by pentraks View Post
    50+5

    Σωστά, το έιχαν καταλάβει, η γή είναι στρογγυλή και μάλιστα είναι το κέντρο του ηλιακού μας συστήματος!!! :weird:
    Το κακό είναι οτι ΑΚΟΜΗ έτσι ειναι, κρίνοντας απο την μεθοδολογία της αστρολογίας. :nuts:

    Πως γίνεται εν ετη 2006 όμως να δέχεσαι οτι δεν ειναι το κέντρο η γή αλλα όταν (προσπαθεις ή λες πως) κάνεις μετρήσεις και μιλάς για κινήσεις πλανητών και αστερισμους να δέχεσαι οτι είναι....αυτο τουλάχιστον άτοπο ακούγεται.

    Οπότε...
    Μήπως δεν έχετε διαβάσει τις δημοσιεύσεις μου ότι η αστρολογία βασίζεται σε αρχέτυπα κι ότι από την αρχή του αιώνα η Alice Bailey έχει πει ότι ο ζωδιακός είναι πλασματικός; Θέλετε να δείτε λίγο τις δημοσιεύσεις μου;;;;
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #475
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Quote Originally Posted by fillenia View Post
    Oχι Βασίλη,
    Κανένας σχολαστικός "επιστήμονας" (φιλόσοφος-θεολόγος για την ακρίβεια) δεν πίστευε πως η γή είναι επίπεδη. Ούτε ο Αριστοτέλης φυσικά, ούτε ο Πτολεμαίος, ούτε οι Αραβες που τους μετέφρασαν και τους διέδωσαν στη Δύση.
    Χμ, με προβληματίζεις Κάπου εκεί στα 1600 δεν ήταν πού ο Γαλιλαίος πέρασε από δίκη γιατί ισχυριζόταν ότι η γη είναι στρόγγυλη;

    Να ορίσουμε και λίγο τι είναι σχολαστικός επιστήμονας; Πολλοί επιστήμονες ήταν ταυτόχρονα και κληρικοί... Ταυτίζονταν αυτά τα δύο; Σχολαστικισμός ήταν το φιλοσοφικό ρεύμα που εγκαινίασε ο Αυγουστίνος και ήταν κυρίως θρησκευτικό ρεύμα, που έλεγε ότι αποδεχόμαστε την επιστήμη, εφόσον λειτουργεί για να εξηγεί αυτά που δέχεται η πίστη. Αν πάει να την αμφισβητήσει, την πολεμάμε...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  6. #476

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50+11

    Πέρασαν πάνω απο 2 24ωρα και η σκιά του forum δε μπήκε στον κόπο οχι μόνο να ανακαλέσει αλλα και ουτε καν να στηρίξει τις απόψεις του.

    Εύγε λοιπόν στον πανεπιστήμονα mod αυτου του δικτυακού χώρου!
    Δε πειράζει ΔΕΝ θέλω τίποτα πλέον επι του θέματος. Η σιωπή ήταν αρκετή τα αδικαιολόγητα δεν δικαιολογούνται.

    @Ζωή & Ζώδια,
    Δεν νομίζω οτι υπήρχε λόγος να ¨απολογηθούμε¨ στον mod για κάτι που ΟΛΟΙ πλην απο τον ιδιο καταλαβαμε στο αρχικο post του ιδιοκτήτη.

    ΧΙΟΥΜΟΡ, ναι κύριε DELL PIERO υπάρχει παντού και σε ΟΛΑ τα fora, ουτε αυτο το ξέρεις? Η πιστευεις οτι δεν μπορει να υπάρξει εδω με την αστυνομευση σου? 2-0 μαζί με την ανωνυμια λοιπόν...

    PS Ειμαι σίγουρος οτι τώρα θα εμφανιστείς ειναι νόμος της φύσης...
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

  7. #477
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Δεν υπάρχει καμία ανάγκη να απολογηθεί κανείς, ούτε να ανακαλέσει. Τα fora δεν αποτελούν χώρο διεξαγωγής μονομαχιών και είμαι απόλυτα βέβαιη πως μπορείς να εξαπολύσεις την " επίθεση " σου διαφορετικά.
    Ο moderator δεν είναι σκιά, ούτε κρύβεται πίσω από την ανωνυμία που επέλεξες τουλάχιστον εσύ.
    Τέλος, να σε ενημερώσω πως το τεκμήριο :"η σιωπή κρύβει ενοχή" έχει πλέον απορριφθεί ακόμα και από τα δικαστήρια.

  8. #478

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50 + 12

    Αγαπητη kiaRRa,

    Καταρχήν όταν κάποιος κατηγορεί/προσβάλει κάποιον τουλάχιστον σε κάποιο δήμοσιο χώρο οφείλει να τεκμηριώσει τις απόψεις του. Αυτο ισχυει παντού και πάντα ΚΑΙ σε όλα τα fora που συμμετέχω. Δε νομίζω οτι ο χώρος εδω αποτελει εξαίρεση...
    ΔΕΝ ειναι θέμα μονομαχίας λοιπόν απλα πολιτισμένη επικοινωνία βάσει κανόνων που ισχύουν στην καθημερινή μας ζωή.

    Δευτερον δε νομίζω οτι περιμενα απάντηση απο εσένα οτι αφορά εμένα και τον αγαπητό moderator, δε νομίζω οτι το κάνεις και άλλου αυτο.
    Αν ο σκοπός σου ήταν απλα να πεις την γνώμη σου δεκτό και σε ευχαριστώ.

    Σκια είναι φυσικά, 24h το 24h ειναι μέσα, πως θα μπορούσε κανεις να το πει αυτο "Χιουμοριστικα" η μήπως το χιούμορ λογοκρίνεται εδώ.

    Το αν η σιωπή κρύβει ενοχή ή όχι, ας βγάλει ο καθένας συμπεράσματα μονάχος του...

    Be well

    PS για άλλη μια φορά, η παρεμβολή του mod κατέληξε στο να ασχολούμαστε με off topic θεματα και να χάνουμε το συνειρμό μας.
    ΕΛΕΟΣ

    PS2 Ειμαι επώνυμος, ονομάζομαι Παπαδόπουλος και αν ψάξεις καλά στο thread θα δεις που το έχω ήδη αναφέρει.
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

  9. #479

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    Το τόπικ έχει χαθεί εδώ και κάτι δεκάδες ποστ βρε Pentraks... τί ψάχνουμε τώρα... και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι μην αποδίδουμε σε κανέναν την ευθύνη για το που πάει το τόπικ, γιατί αν διαβάσεις προσεκτικά όλο το θρεντ, θα δεις και δικά σου και δικά μου και όλων τέλος πάντων που ξεφεύγουν από το θέμα της συζήτησης.

    Πάντως... μου φαίνεται περίεργο... γιατί εγώ δε διέκρινα κάποια προσβολή, τουλάχιστον όχι στο ύφος κάποιων άλλων που εξαπολύθηκαν σε προηγούμενα ποστ...

    Επίσης... αν υπάρχει οποιοσήποτε παράπονο με κάποιο μέλος, απ'ό,τι θυμάμαι από τους όρους, καλό είναι να διευθετείται με προσωπικά μηνύματα. Δεν είμαστε εδώ δικαστήριο να έχουμε απολογίες και υπερασπίσεις.
    Πολλοί καιροί με δέρνουνε μα οι κλώνοι μου δε σπούνε
    γιατί 'χω ρίζες δυνατές στη γη και με κρατούνε... (Χαΐνηδες)

  10. #480

    Re: Τι είναι η Αστρολογία

    50 + 13

    Δεν νομίζω οτι έχει κλείσει το θέμα ίσα ίσα που είχαμε κάποιες εξιόλογες τοποθετήσεις τωρα τελευταια.
    Αν έχεις το κουράγιο παρατηρησε τις επεμβάσεις του mod απο σελίδα 13 και έπειτα και που οδήγησαν κάθε φορά...θα καταλάβεις τι εννοώ.

    Συμφωνω μαζί σου για την επίλυση των θεμάτων με pm αρκει η κατηγορία να ήταν και αυτη σε pm, οχι δημόσια.... με καταλαβαίνεις πιστευω
    Ο άνθρωπος που έχει μέσα του τη φλόγα της ζωής, τον ενθουσιασμό και την πίστη, τη γνώση και τη θέληση, πάει όπου θέλει, φτάνει όπου θέλει στη ζωή. Και στα πιο μεγάλα και στα πιο απίθανα ακόμη τέρματα.

 

 
Page 48 of 50 FirstFirst ... 38 44 45 46 47 48 49 50 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads