s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 44
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 44 of 47 FirstFirst ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 LastLast
Results 431 to 440 of 468
  1. #431
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by christina_scorpios View Post
    Καλημέρα φίλοι μου! Θα ήθελα αν μου επιτρέπετε, να σας δώσω μια συμβουλή. Κυρίως απευθύνομαι στους αρχάριους , γιατί οι "έμπειροι" το γνωρίζουν καλά αυτό. Μην σας γίνει έμμονη ιδέα το "ρίξιμο". Μην τα ρίχνετε κάθε μέρα και κυρίως για το συγκεκριμένο θέμα που σας απασχολει. Θα μπερδευτείτε πααααρα πολύ. Σας το λέω γιατί την έχω πατήσει κι εγω. Και κυρίως τους μήνες του καλοκαιριού , που άρχισαν να μου βγαίνουν όσα μου είχε πει τον Απρίλιο η φίλη μου στα χαρτιά, την έψαχνα απεγνωσμένα για να μου ρίχνει τα χαρτιά. Ευτυχώς δεν μένουμε στην ίδια περιοχή και δεν ήταν εφικτό, διαφορετικά αν ήταν δυνατό , θα της το ζητούσα κάθε μέρα. Οι προβλέψεις δεν βγαίνουν επειδή το λένε τα χαρτια!!!!! Απλά είναι καταστάσεις που είναι γραφτό να συμβούν , απλά οι μαντικές μεθόδοι είναι το μέσο για να τις δούμε . Μην αγχωνόμαστε λοιπόν και μας πιάνει υστερία με τα χαρτιά. Το λέω και για μένα οχι μόνο για σας. Και ιδιαίτερα όταν αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα έιναι η χειρότερη περίοδος για "ρίξιμο". Είναι όλα αρνητικά εκ των πραγμάτων και όλα τα βλέπουμε μαύρα. Καλό είναι να ρίχνουμε τα χαρτιά όταν είμαστε ήρεμοι (είτε τα ρίχνουμε για μας είτε για κάποιον φίλο ή φίλη). και φυσικά όχι κάθε μέρα. Ας αφήνουμε 10-15 μέρες να περάσουν. Μια φιλική συμβουλή. (ελπίζω βέβαια να το τηρήσω και εγώ.... ) . φιλάκια και καλημέρα σε όλους.
    ;

    Έχεις πάρα πολύ μεγάλο δίκιο σε όσα λες!! Δεν πρέπει να τα ρίχνουμε συνέχεια, νομίζω μία φορά την εβδομάδα είναι καλά!! Πρέπει άλλωστε να αφήνουμε και τα γεγονότα τα οποία θέλουμε να προβλέψουμε να εξελιχθούν, σωστά??

    Θέλω επίσης να επισημάνω κ το εξής.. Έχω παρατηρήσει ότι αδυνατό να "διαβάσω" όσα βγαίνουν, αν εγώ δεν είμαι πρωτίστως πολύ καλά ή αν δεν έχω την απαιτούμενη ενέργεια. Χώρια τους πονοκεφάλους που σχεδόν πάντα έχω!!!
    may..

  2. #432
    Join Date
    Aug 2006
    Όνομα:
    Christina
    Location
    Athens
    Posts
    8

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Οπως είπα και το πρωί , παιζει πολύ σημαντικό ρόλο η διάθεση μας. Ίσως και το σημαντικότερο. Γενικότερα η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω σε όλους τους τομείς. Αν η ψυχολογία σου είναι καλή νιώθεις όμορφη ακόμη και αν είσαι αλουστη , αβαφη, και με πυζάμες. Αν η ψυχολογία σου είναι στο ναδιρ τότε ακόμη και αν εχεις βγεί από spa θα νιώθεις πού άσχημη. Πόσο μάλλον σε κάτι που παιρνει από την ενέργειά σου. Και μην ξεχνάμε ότι εμεις είμαστε αυτοί που επηρρεάζουμε την ίδια μας τη ζωή.!!!!!! Φυσικά και πιστεύω στο πεπρωμένο, και οτι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει, είτε το πουν ΄τα χαρτιά είτε όχι. Ομως βάζουμε και εμεις το χεράκι μας. Αν π.χ. τα χαρτιά πουν ότι εγώ σήμερα θα γνωρίσω τον έρωτα της ζωής μου θα τον γνωρίσω. Αν όμως είμαι μες την ξινιλα σήμερα ε, ο έρωτας θα ανοίξει τα φτερά του και θα πετάξει μακρυά. Δεν θα φταίνε τα χαρτιά βέβαια αλλά η δική μου η ξινίλα!!! Φροντίστε λοιπόν όταν θέλετε να ασχοληθείτε με τα χαρτιά τον καφέ ή οποιαδήποτε άλλη μέθοδο, να έχετε την σωστή ψυχολογία!!! Θετική ενέργεια λοιπόν , για όλα!!!!! φιλάκια

  3. #433
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Στα σύννεφα...
    Posts
    36

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by christina_scorpios View Post
    Οπως είπα και το πρωί , παιζει πολύ σημαντικό ρόλο η διάθεση μας. Ίσως και το σημαντικότερο. Γενικότερα η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω σε όλους τους τομείς. Αν η ψυχολογία σου είναι καλή νιώθεις όμορφη ακόμη και αν είσαι αλουστη , αβαφη, και με πυζάμες. Αν η ψυχολογία σου είναι στο ναδιρ τότε ακόμη και αν εχεις βγεί από spa θα νιώθεις πού άσχημη. Πόσο μάλλον σε κάτι που παιρνει από την ενέργειά σου. Και μην ξεχνάμε ότι εμεις είμαστε αυτοί που επηρρεάζουμε την ίδια μας τη ζωή.!!!!!! Φυσικά και πιστεύω στο πεπρωμένο, και οτι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει, είτε το πουν ΄τα χαρτιά είτε όχι. Ομως βάζουμε και εμεις το χεράκι μας. Αν π.χ. τα χαρτιά πουν ότι εγώ σήμερα θα γνωρίσω τον έρωτα της ζωής μου θα τον γνωρίσω. Αν όμως είμαι μες την ξινιλα σήμερα ε, ο έρωτας θα ανοίξει τα φτερά του και θα πετάξει μακρυά. Δεν θα φταίνε τα χαρτιά βέβαια αλλά η δική μου η ξινίλα!!! Φροντίστε λοιπόν όταν θέλετε να ασχοληθείτε με τα χαρτιά τον καφέ ή οποιαδήποτε άλλη μέθοδο, να έχετε την σωστή ψυχολογία!!! Θετική ενέργεια λοιπόν , για όλα!!!!! φιλάκια
    Έχεις απόλυτο δίκιο! Κι εμένα μου είχε βγει και με την συγκεκριμένη μέθοδο ότι θα κάνω σχέση με κάποιον τον Αύγουστο. Η ευκαιρία μου ήρθε, αλλά εγώ την κλώτσησα, γιατί ήμουν κολλημένη με κάποιον άλλο. Τώρα συνειδητοποιώ το λάθος μου, αλλά είναι αργά. Πάντως, πιστεύω ότι τα χαρτιά ίσως σε προειδοποιούν μερικές φορές γι' αυτό και πρέπει να είμαστε θετικοί! :bigsmile:

  4. #434
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    USA
    Posts
    4

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Σ' ευχαριστω πολυ Μαρακι :bigsmile: Ειχα μια φιλη οταν ειμουν στην ελλαδα που μου ελεγε τα χαρτια με τον τροπο σου. Εφυγα ομως προτου να μου τα μαθει καλα . Πηδηξα απο την χαρα μου οταν ειδα ολα που εχεις πει στο φορουμ. Ειναι σαν να εχω την φιλη μου εδω να μου εξηγει τα παντα.
    Δεκα χιλιαδες ευχαριστω :bigsmile: :bigsmile:

  5. #435
    Join Date
    Apr 2006
    Όνομα:
    Κατόπιν συνεννόησης
    Location
    Αθήνα ζαφειρό
    Posts
    86

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

    Λοιπόν κορίτσια, όπως κι εσείς πιθανόν θα έχετε παρατηρήσει, ένας ρήγας σπαθί και μία ντάμα κούπα, δεν κοιτάζονται ποτέ μούρη με μούρη. Πώς θα ερμηνεύαμε κάτι τέτοιο, ειδικά αν πρόκειται για ένα αισθηματικό θέμα?

  6. #436

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    γεια σας!να ρωτησω,,,αν τα ριχνουμε για αυτον που 8ελουμε,πως καταλαβαινουμε ποια ειμαστε...;;;;πρεπει να το προκα8ορισουμε;

  7. #437
    Join Date
    Aug 2006
    Όνομα:
    Christina
    Location
    Athens
    Posts
    8

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Σχετικά με τους ρηγάδες και τις ντάμες... εξαρτάται από τη θέση που θα πέσουν. Μπορεί και να κοιτάζονται μπορεί και όχι. Στην περίπτωση που κοιτάζονται, πρόκειται για δύο άτομα (πιθανότατα ζευγάρι αλλά μπορεί και δυο άτομα πολύ συνδεδεμένα μεταξύ τους) που "κοιταζονται στα μάτια". Δύο ανθρώπους που υπολογίζουν πολύ ο ένας τον άλλον. Ακόμη μπορεί και να είναι και μία συνάντηση τετ-α-τετ. Δεν είναι απόλυτο για δεσμό. Αυτό όμως το βλέπουμε πιο καθαρά σύμφωνα με τα γύρω φύλλα. Ειναι τελείως σχετικές οι ερμηνείες αν δεν εχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Αν για παράδειγμα μας πέφτει Ακαρό - 10μπαστούνι-νταμα-ρηγας , εγώ προσωπικά θα το ερμήνευμα έτσι: σε μια συνάντηση που θα εχουν αυτα τα δυο άτομα , θα στεναχωρηθούν από μία άσχημη είδηση. Αν κοιτάζονται και οι δύο θα είναι ένα νεό που θα βγεί πάνω σε μια συζήτηση διαφορετικά την είδηση θα την δώσει αυτος που κοιτάει τον άλλον και την στεναχωρια αυτός που κοιτάει το δεκα μπαστούνι. Αλλά η στεναχώρια θα είναι πιο πολύ για την νταμα γιατί εκείνη είναι και διπλα. Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν σε κάτι είμαι λάθος ας με διορθώσει το μαράκι.
    Σχετικά με την ντάμα τη δική μας , οταν ρίχνουμε για κάποιον που μας ενδιαφέρει, εννοείτε ότι έχουμε ήδη χαρακτηρίσει μια ντάμα που μας αντιπροσωπεύει.Ετσι όταν πέφτουν τα φύλλα των οποίων το χρώμα μας αντιπροσωπεύει αφορούν εμας. Αν εισαι ντάμα σπαθί , τα σπαθιά είναι τα φύλλα σου. Αν όμως ειναι και ο άλλος στα χρώματα σου, τότε βάλε αυτον λίγο πιο ανοιχτό ή πιο σκούρο. Για να μπορείς να ξεχωρίσεις τα φύλλα.
    Μαράκι συγνώμη που απαντάω εγώ για σένα . Αν κάνω λάθος σε κάτι απο αυτά που είπα , διορθωσέ με σε παρακαλώ. Καλημέρα σε όλους.

  8. #438
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by nora View Post
    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

    Λοιπόν κορίτσια, όπως κι εσείς πιθανόν θα έχετε παρατηρήσει, ένας ρήγας σπαθί και μία ντάμα κούπα, δεν κοιτάζονται ποτέ μούρη με μούρη. Πώς θα ερμηνεύαμε κάτι τέτοιο, ειδικά αν πρόκειται για ένα αισθηματικό θέμα?

    Καλημέρα!!

    Ναι πράγματικά αυτές οι 2 φιγούρες που αναφέρεις δεν κοιτάζονται. Όμως όπως έχει αναφέρει το Μαράκι σε παλαιότερες δημοσιεύσεις της, σημασία δεν έχει τόσο πολύ η φιγούρα (Q ή R), αλλά το J η ψυχή δηλαδή. Καλύτερα να δίνεις σημασία πιο πολύ σε αυτό. Μπορεί οι κύριες φιγούρες να μην κοιτάζονται, αλλά να κοιτάζονται είτε τα 5άρια σας (οι καρδιές σας, δηλ.), είτε τα 2 σας, είτε τα J σας. Ελπίζω καταλαβαίνεις πως πάει το θέμα!!
    may..

  9. #439
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by christina_scorpios View Post
    Σχετικά με την ντάμα τη δική μας , οταν ρίχνουμε για κάποιον που μας ενδιαφέρει, εννοείτε ότι έχουμε ήδη χαρακτηρίσει μια ντάμα που μας αντιπροσωπεύει.Ετσι όταν πέφτουν τα φύλλα των οποίων το χρώμα μας αντιπροσωπεύει αφορούν εμας. Αν εισαι ντάμα σπαθί , τα σπαθιά είναι τα φύλλα σου. Αν όμως ειναι και ο άλλος στα χρώματα σου, τότε βάλε αυτον λίγο πιο ανοιχτό ή πιο σκούρο. Για να μπορείς να ξεχωρίσεις τα φύλλα.
    Μαράκι συγνώμη που απαντάω εγώ για σένα . Αν κάνω λάθος σε κάτι απο αυτά που είπα , διορθωσέ με σε παρακαλώ. Καλημέρα σε όλους.
    Συμφωνώ απολύτως με όσα αναφέρεις αγαπητή christina_scorpios!!

    Θα ήθελα επίσης να σημειώσω κάτι σε σχέση με τις φιγούρες που το είχε αναφέρει φυσικά το Μαράκι, αλλά το είδα πάνω στην πρακτική κ δεν πίστευα στα μάτια μου!! Είναι πολύ πιθανόν, τα χρώματα να μην είναι 100% αντιπροσωπευτικά, αλλά να σχετίζονται με χαρακτηριστικά του ατόμου. Θα σας πω αμέσως τι εννοώ. Ο Προϊστάμενός μου είναι ένας ψαρομάλης τύπος με γαλαζοπράσινα μάτια. Σύμφωνα με τα χρωματικά δεδομένα θα έπρεπε να μου βγαίνει σαν Καρό η φιγούρα του. Αντιθέτως όμως (είναι διπλά κ τριπλά τσεκαρισμένο) μου βγαίνει σαν Μπαστουνάτος, γιατί είναι άτομο πολύ ψηλά στην ιεραρχία κ με πολύ μεγάλη σχέση με τα κυβερνητικά ζητήματα, είναι άτομο εξουσίας. Αυτό σαν παράδειγμα!!

    Φιλιά!!
    may..

  10. #440
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    64

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλημέρα σε όλες και όλους!!!!

    Διαβάζω το tread από την στιγμη που δημιουργήθηκε και μπορώ να πω πως έχω ενθουσιαστεί!Perfect

    Απλά δεν είμαι πολύ καλή ακόμα στο να διαβάζω αυτό που θέλω να μου πουν τα χαρτιά...Προσπαθώ να βγάλω το συμπέρασμα διαβάζοντας αυτά που έχουν γραφτεί εδώ :bigsmile:

    Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση! Μου βγαίνει συνέχεια όσες φορές τα έχω ρίξει ένας άσσος σπαθί, εγώ είμαι κούπα.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 
Page 44 of 47 FirstFirst ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads