s
Equal Ascendant - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 41

Thread: Equal Ascendant

  1. #31

    Re: Equal Ascendant

    μπορεί να μου πει κάποιος που έχω τον equal ascendant μου?είμαι γεννημένη 10-08-1980 στις 10:00 και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....

  2. #32

    Re: Equal Ascendant

    Quote Originally Posted by leone80 View Post
    μπορεί να μου πει κάποιος που έχω τον equal ascendant μου?είμαι γεννημένη 10-08-1980 στις 10:00 και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....
    Αν κάνεις κλικ επάνω που λέει "οι χάρτες μου" και μπεις στο υπολογιστικό του site και βάλεις τα στοιχεία σου, όταν επιλέξεις τους γενέθλιους χάρτες, θα δεις ότι δίπλα από την επιλογή "γενέθλιος special" υπάρχει η επιλογή " natal και east point" . Αν κάνεις κλικ σε αυτό το πεδίο, θα σου βγάλει και τον χάρτη όπου θα υπάρχει ή στον 1ο ή στον 12ο Οίκο το σύμβολο ΕΡ, που είναι και το σύμβολο του equal ascendant ή "ανατολικού σημείου" :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #33

    Re: Equal Ascendant

    Έχω γεννηθεί 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 1980, ώρα 9 το βράδυ, δηλαδή με ωροσκόπο καρκίνο, μπορείτε να μου πείτε σε ποιο ζώδιο έχω τον Equal Ascendant; ξέρω επίσης πως στον 12 οικο κατέχω το ζώδιο του διδύμου.

  4. #34

    Re: Equal Ascendant

    Quote Originally Posted by frafo View Post
    Έχω γεννηθεί 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 1980, ώρα 9 το βράδυ, δηλαδή με ωροσκόπο καρκίνο, μπορείτε να μου πείτε σε ποιο ζώδιο έχω τον Equal Ascendant; ξέρω επίσης πως στον 12 οικο κατέχω το ζώδιο του διδύμου.
    Διάβασε το ποστ που προηγείται του δικού σου
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #35

    Re: Equal Ascendant


  6. #36

    Re: Equal Ascendant

    Quote Originally Posted by piperis View Post
    αγαπημενος φιλος γεννημενος 6-4-62 ωρα 5.30 πρωι εχει στις 00 μοιρες ωροσκοπο και eq στον κριο και τα δυο ηθελα να ρωτησω αν εχει αυτο καποια σχεση με 10 χρονια απιστευτης καταστροφης που εχει περασει και εξακολουθει καπως καλυτερα τωρα ευχαριστω πολυ
    Αν κοιτάξεις λίγο το χάρτη του φίλου σου, θα δεις ότι υπάρχουν πολύ περισσότερες αφορμές αστρολογικού τύπου, πέραν του eq, για να σκεφτεί κάποιος ότι τα τελευταία χρόνια πρέπει να ήταν ζόρικα για αυτόν :unsure:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #37

    Re: Equal Ascendant

    ευχαριστω για την απαντηση επειδη ειμαι σχετικα ασχετη θα μπορουσες να μου πεις για αυτες τις αφορμες και αν φενεται απο τον χαρτη οτι τελειωνει αυτη η περιοδος ?συγνωμη για της πολλες ερωτησεις οτι μπορεσεις να μου πεις ειναι ευπροσδεκτο

  8. #38

    Re: Equal Ascendant

    Έχω Εq στον Καρκίνο στο 12ο σε σύνοδο με τη Σελήνη μου. Είμαι γεννημένη 7/5/73 10:50 Αθήνα. Έχω βιώσει και συνεχίζω να βιώνω καταστάσεις όμοιες με αυτά που γράφετε σχετικά με το Εq στον Καρκίνο . Η ερώτηση είναι σε συνδιασμό με τη σύνοδο με τη Σελήνη μου υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ποτέ κάτι στο θέμα σπίτι - οικογένεια η πάντα έτσι θα με πηγαίνει?
    Ευχαριστώ!

  9. #39

    Re: Equal Ascendant

    Quote Originally Posted by piperis View Post
    ευχαριστω για την απαντηση επειδη ειμαι σχετικα ασχετη θα μπορουσες να μου πεις για αυτες τις αφορμες και αν φενεται απο τον χαρτη οτι τελειωνει αυτη η περιοδος ?συγνωμη για της πολλες ερωτησεις οτι μπορεσεις να μου πεις ειναι ευπροσδεκτο
    Πάντα θα υπάρχουν καλές και κακές στιγμές στη ζωή μας. Το πώς θα τις βιώνουμε είναι το θέμα. Για να σου δώσω να καταλάβεις, το ίδιο γεγονός μπορεί να βιωθεί διαφορετικά από εμένα και διαφορετικά από εσένα. Μια περίοδο που εγώ θα την θεωρούσα στερητική, εσύ μπορεί να την εκλάβεις ως περίοδο προετοιμασίας και ...προπόνησης προκειμένου να διεκδικήσεις δυναμικά στην πορεία αυτά που θες, όντας πιο δυνατή και σκληραγωγημένη, σε αντίθεση με εμένα που θα είμαι λαπάς.
    Για παράδειγμα, διαφαίνεται στο φίλο σου ότι ξεκίνησε μια περίοδος ριζικών αλλαγών που έχουν να κάνουν με το τρίπτυχο σπίτι-καριέρα-λεφτά. Αλλαγές που θα είναι ριζικές και που μπορεί να τις εκλάβει σαν αρνητικές, ενώ στην ουσία πρόκειται για αλλαγές που θα του βγουν σε καλό, θα είναι ωφέλιμες, άσχετα αν αυτός θεωρεί ότι θα χάνει ένα κομμάτι του εαυτού του. Δεν υποστηρίζω ότι θα είναι μια εύκολη κατάσταση, είναι πιθανό να νιώσει πολύ έντονα αυτές τις αλλαγές. Σου είπα όμως, το θέμα είναι από πια σκοπιά βλέπεις τα πράγματα και αν είσαι διατεθειμένος να παλέψεις. Εμπειρία θεωρητικά έχει, ας την αξιοποιήσει προς το συμφέρον του
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #40

    Re: Equal Ascendant

    Quote Originally Posted by petalouda1 View Post
    Έχω Εq στον Καρκίνο στο 12ο σε σύνοδο με τη Σελήνη μου. Είμαι γεννημένη 7/5/73 10:50 Αθήνα. Έχω βιώσει και συνεχίζω να βιώνω καταστάσεις όμοιες με αυτά που γράφετε σχετικά με το Εq στον Καρκίνο . Η ερώτηση είναι σε συνδιασμό με τη σύνοδο με τη Σελήνη μου υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ποτέ κάτι στο θέμα σπίτι - οικογένεια η πάντα έτσι θα με πηγαίνει?
    Ευχαριστώ!
    Σε γενικές γραμμές (χωρίς το κομμάτι της πρόβλεψης) ισχύουν και για εσένα όσα γράφω πιο πάνω στην piperis.
    Απλώς σε εσένα είναι πιο έντονη η ανάγκη να κατανοήσεις ότι πολλές από τις καταστάσεις που βιώνουμε, ιδίως αν έχουν σχέση με ασθένειες, απρόσμενους χαμούς ή την αίσθηση της υποχρεωτικής αρωγής σε κάποιους δικούς μας που έχουν ανάγκη, δεν είναι «τιμωρία» αλλά καθήκον.

    Ενδεχομένως κάποιοι από εμάς, στην παιδική ηλικία να μην αισθανθήκαμε τόσο παιδιά όσο θα έπρεπε, να νιώθαμε ότι δεν μας αγαπούν ή ότι δεν καταφέρνουμε πράγματα που για άλλους ήταν πανεύκολα, ή να αναγκαστήκαμε να ζήσουμε επώδυνες καταστάσεις και να έχουμε πληγωθεί. Μεγάλοι πια όμως, μπορούμε να κατανοήσουμε ότι πρέπει να είμαστε υπεύθυνοι απέναντι στις καταστάσεις, όποιες και αν είναι αυτές, και ότι δεν πρέπει να οικτίρουμε τον εαυτό μας για τα όσα έχει να αντιμετωπίσει. Διαφορετικά, συντείνουμε στο δημιουργούμε άσχημη ατμόσφαιρα γύρω και μέσα μας, η οποία δεν μας επιτρέπει να αντιμετωπίζουμε τις προκλήσεις δυναμικά και με σθένος.

    Η ανασφάλεια που μπορεί να πηγάζει από ενδόμυχους φόβους μας (πραγματικούς ή φανταστικούς) θα πρέπει να παραμεριστεί, αναγνωρίζοντας τις δικές μας δυνατότητες και επιθυμίες, οι οποίες κάλλιστα μπορούν να συνδυαστούν με την προσφορά που καλούμαστε να παρέχουμε στους άλλους. Για να καταφέρουμε όμως να είμαστε συνεπείς απέναντι στις προσδοκίες μας, θα πρέπει πρώτα πρώτα να νιώσουμε υπεύθυνοι απέναντι στον ίδιο μας τον εαυτό και να μην παραμένουμε προσκολλημένοι σε ιδεολογήματα που δεν μας επιτρέπουν να απογαλακτιστούμε από τις οικογενειακές δεσμεύσεις. Όχι για να πάψουμε να προσφέρουμε στην ευρύτερη οικογένειά μας, αλλά για να είναι πιο ουσιαστική ή προσφορά μας σε αυτήν. Δεν μπορείς να βοηθήσεις τον άλλο, αν δεν είσαι εσύ δυνατός.

    Εσύ συγκεκριμένα, θα μπορούσες να αξιοποιήσεις δυνατότητες της επικοινωνίας που έχεις (γραπτής ή προφορικής), με κάποιον τρόπο, αξιοποιώντας ίσως τη φαντασία σου σε επαγγελματικό επίπεδο, σε συνδυασμό με βοήθεια από κάποια άτομα μεγαλύτερης ηλικίας από εσένα, ή με άτομα που ασκούν κάποια εξουσία, οργανώνοντας καλύτερα τη ζωή σου και κυρίως τον επαγγελματικό σου τομέα, αποφεύγοντας τις μάταιες ονειροπολήσεις και την τάση σου να πιστεύεις ότι δεν μπορείς να αλλάξεις κάποια πράγματα.
    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads