s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 140
  1. #31
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Ακόμα και να ξέρουμε πάλι το ηλιακό ζώδιο από κοινού με το γεγονός ότι ο Ήλιος βρίσκεται στον 12ο είναι πολύ τραβηγμένο να πούμε ότι το άτομο είναι "καταδικασμένο να ζει στο σκοτάδι" ή να έχει παράλληλη ζωή. Όσο ισχυρός και αν είναι ο Ήλιος σε ένα ωροσκόπιο, δεν είναι και ο μοναδικός παράγοντας επίδρασης. Είναι πολύ πιο περίπλοκα τα πράγματα.:bigsmile:

  2. #32
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Ηρακλειο -Κρητης
    Posts
    21

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Μην απομονωνετε ενα στοιχειο απο τα δεκαδες του χαρτη σας. Παραλληλη ζωη μπορει να εχει ο καθενας, χωρις να εχει τον Ηλιο στον δωδεκατο. Αφηστε που ο ορος επιδεχεται πολλες ερμηνειες!! Σε ποιο ζωδιο ειναι ο Ηλιος?
    Οι γενικότητες ειναι ενα λάθος που κάνω συνεχεια...αλλα παντα σαν αρχη για να ξετυλιξω το κουβαρι μετα...
    Ο Ηλιος ειναι στον Ζυγό καθώς και ο ωροσκόπος...και να σημειωθει μια αφροδίτη στον σκορπιο στρογγυλοκαθισμενη στον 2οικο...αααα..κι ενας κρόνος στον 8, με ταύρο μούρλια...
    Όσο να πεις "κάτι" μυρίζει...χιχιχιχι

  3. #33
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Ενδιαφέρον άρθρο, απλό και κατατοπιστικό. Ευχαριστούμε!


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  4. #34
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    61

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ισχυει οτι ο 10ος οικος δειχνει το πεπρωμενο?
    τι σημαινει οτι περιγραφει τον γονεα του αντιθετου φυλου?????:blink:

  5. #35
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by nak View Post
    ισχυει οτι ο 10ος οικος δειχνει το πεπρωμενο?
    τι σημαινει οτι περιγραφει τον γονεα του αντιθετου φυλου?????:blink:

    Πρώτη φορά ακούω ότι ο δέκατος οίκος σχετίζεται με πεπρωμένο,έχω την εντύπωση ότι με παλαιό κάρμα σχετίζεται ο δωδέκατος οίκος αλλά αν γνωρίζει κάποιο άλλο μέλος ας βοηθήσει.
    Περιγράφει το είδος των επιρροών,τα μαθήματα που μας δίνει ο γονέας του αντίθετου φύλλου (αν και περισσότερο ταυτίζεται με τον πατέρα και σε λίγες φόρες με την μητέρα) καθώς και πως τον βιώνουμε,πέρα από τις υπόλοιπες ιδιότητες του.
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  6. #36
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    61

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ευχαριστω! απλα ακουσα οτι σε συναστρια οταν ο ηλιος του ενος πεφτει στον 10ο οικου του αλλου δειχνει το πεπρωμενο. Απλα μου εκανε εντυπωση.. ισχυει?:embarrest

  7. #37
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by nak View Post
    ευχαριστω! απλα ακουσα οτι σε συναστρια οταν ο ηλιος του ενος πεφτει στον 10ο οικου του αλλου δειχνει το πεπρωμενο. Απλα μου εκανε εντυπωση.. ισχυει?:embarrest
    Καταρχάς σε μία συναστρία ποτέ δεν κρίνουμε από μία μεμονωμένη όψη.Γιατί μπορεί να υπάρχει κάποια άλλη που να την αναιρεί αλλά και γιατί το αποτέλεσμα της συναστρίας βγαίνει από το σύνολο!(δηλαδή αν είναι καρμική ή όχι κλπ).Τώρα για αυτό και πάλι πρώτη φορά το ακούω!
    Αν θές θέσε την ερώτηση σου στους εραστές της αστρολογίας και ισως κάποιο μέλος ξέρει να σου απαντήσει.
    Φιλικα!:bigsmile:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  8. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    61

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    οκ ευχαριστω πολυ:bigsmile:

  9. #39

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπερα. Καποιος αστρολογος καποτε μου ειχε πει κοιτωντας το χαρτη μου, οτι θα γερασω χωρίς τα αγαπημενα μου προσωπα κοντα. Αυτό μου ακουστηκε..τρομαχτικό. Φανταζομαι εβγαλε το συμπερασμά του από τον κρονο που ειναι στον 4ο οικο μου, αναδρομος στους διδυμους. Να προσθεσω οτι ο ερμης βρισκεται στον 10ο στον τοξοτη. Και να σας ρωτησω, εχετε ποτε ακουσει κατι τοσο αθλιο να λεγεται;

  10. #40
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    61

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    οταν ο κυβερνητης του 5ου (σεληνη) και του 7ου (ερμης) ειναι στον 3ο οικο, τι σημαινει?

 

 
Page 4 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads