s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast
Results 31 to 40 of 468
  1. #31
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by kritsinaki
    ok maraki... Από μένα έχεις πράσινο φώς να συνεχίσεις...
    συγνώμη οτάν έγραψα νωρίτερα "μετα πάω να βρώ τα χαρτια απο την κάτω μεριά του σωρού" μάλλον εγω το έγραψα λάθος και μπορεί να σας μπερδέψω τα κάτω χαρτια ειναι αυτα που ειναι δεν τα ξεχωρίζω ούτε τα πετάω οτι ειναι είναι ...δεν κάνω επιλογή στα κάτω ...
    απλά διευκρινίζω γιατί δεν τοποθετήθηκα και τόσο καλά λεκτικά και δεν θέλω να σας μπερδέψω!!!

  2. #32

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    :bigsmile: OK Maraki ευχαριστω!!!

    Θα δοκιμασω και θα σου πω.

    Καλο Σαββατοκυριακο

  3. #33
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Λοιπόν να κάνω μερικές ερωτήσεις για να ειμαι σίγουρη....

    1. Έχω κάτω τα πρώτα τέσσερα χαρτιά. Άν κανένα από αυτά δεν είναι στα χρώματά μου (πχ σε μένα ντάμα μπαστούνι) τί κάνω? Τα πετάω και σχηματίζω άλλη τετράδα μέχρι το πρώτο κάτω χαρτί να είναι κάποιο μπαστούνι???

    2. Τώρα μια ερώτηση αναφορικά με αυτο που είχες γράψει. Σου παραθέτω πιο κάτω λιγα λόγια από το κείμενο σου για να σε ρωτήσω "λοιπον συνεχίζω κοιτώ το επόμενο απο πάνω χαρτί αυτο που φαίνεται αν δεν ειναι κάποιο απο τα κούπα που με αντιπροσωπεύουν τότε το πετάω μέχρι να βρώ κούπα ...για να ξανακάνω όλη τη διαδικασία που έκανα και πριν"
    Αυτά τα χαρτιά τα βάζω πάνω από την αρχική 4τράδα?
    Και τα πετάω αν δεν είναι μπαστούνια (στην περίπτωση μου)??? ή σχηματίζω πάλι τετράδες???
    Τα χαρτιά που παίρνω από εδω και πέρα ειναι μόνο από πάνω από την τράπουλα ή πάλι συνεχίζω να παίρνω δύο από κατω και δύο από πάνω???

    Και ποιός ο σκοπός? Να κρατήσω κάτω μόνο μπαστούνια ή μαζί μ'αυτά μένουν κι άλλα χαρτιά??

    Δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα..... Sorry

    Προσπάθησε να γίνεις λίγο πιο σαφής γιατι μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω καλά!!!!!

    Σ'ευχαριστω προκαταβολικά για την απάντηση σου!!!!!!!

    Have a nice weekend!!!!!!!!!!!!!!



    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  4. #34
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    στην ουσία κάθε τετράδα σχηματίζεται με δυο χαρτιά που παίρνω απο την πάνω μερια και δύο που παίρνω απο την κάτω ...τα χαρτια απο την κάτω μεριά ειναι αυτά που ειναι χωρίς να τα πειράζω ...ενω αυτα που παιρνω απο την πάνω μεριά το πρώτο βασικά , πρέπει να ειναι το δικό μου π.χ μπαστούνι για να ξεκινήσει η τετράδα αλλιώς συνεχίζω να πετάω τα άσχετα με μένα μέχρι να βρω κάποιο απο τα δικά μου προκειμένου να ξεκινήσω τετράδα ...σκοπός δεν ειναι να εχω μόνο δικά μου σκόπός ειναι να ξεκινώ με δικά μου και στην ουσία το 2ο , το 3ο και το 4ο στη σειρά που φτιάχνω ειναι τυχαία χαρτιά δεν επεμβαίνω σε αυτα μόνο στο πρώτο που πρέπει να μου ξεκινήσει την τετράδα μου ....

  5. #35
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω επισύναψη κάτι ...για να προσπαθήσω να σας το δείξω με σχήματα ?

  6. #36
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω επισύναψη κάτι ...για να προσπαθήσω να σας το δείξω με σχήματα ?
    Επισύναψη κάνεις πηγαίνοντας στην επιλογή Επισύναψη και διαχείριση Συνημμένων αρχείων όταν πατήσεις το κουμπάκι απάντηση
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  7. #37
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    συγνώμη γίνομαι κουραστική αλλά εγω δεν το βλέπω αυτο που λέτε πηγαίνοντας στην απάντηση !!!
    μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε περισσότερο
    ευχαριστω!

  8. #38
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Λοιπον... πώς βλέπεις την μπάρα που σου είπα?
    Εκεί που λέει fonts και sizes, εκεί δίπλα έχει ένα κουτάκι που έχει πάνω έναν συνδετήρα. Αυτό πάτα.
    μετά φαντάζομαι κάνεις αναζήτηση, βρίσκεις τη φωτό σου και πατάς upload.

  9. #39
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    συγνώμη γίνομαι κουραστική αλλά εγω δεν το βλέπω αυτο που λέτε πηγαίνοντας στην απάντηση !!!
    μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε περισσότερο
    ευχαριστω!
    Θα το δεις από εδώ και στο εξής Μαράκι στο συγκεκριμένο φόρουμ
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  10. #40
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Εγω αγαπητο μου Μαρακι, θα σου προτεινα το εξης:
    Γιατι δεν ξεκινας τις ερμηνειες ολων των χαρτιων ομαδοποιημενα, π.χ.
    Κουπα:
    Ασσος
    Ρηγας
    Νταμα, κλπ.
    Σπαθια:
    Ασσος
    Ρηγας
    Νταμα, κλπ
    Μετα, τους πιο ενδιαφεροντες συνδυασμους μεταξυ των χαρτιων.
    Και στο τελος ,τον τροπο ριξιματος.
    Ετσι λεω εγω τωρα...δεν ξερω εαν ειναι σωστο...
    Απλως να υπαρχει μια σειρα ολοκληρωμενη ομως προτου πεταχτουμε στο επομενο σκελος.
    Φιλικα.

 

 
Page 4 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads